PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul, lpg, istasyon, lt, km, fiyat

PNT 34
27/03/2010, 10:32
LPG kullanan veya LPG sisteme geçecek arkadaşların gözlerini biraz daha açmak; ayrıca istanbulda yaşayan fakat LPG den verim alamadığını söyleyen arkadaşları yönlendirmek amacıyla böyle bir başlık açma ihtiyacı hissettim..

CEVİZLİBAĞ Petrol Ofisi 42 lt. 500 km... 88 tl
GÜNEŞLİ BP İSTASYONU 42 lt. 493 km... 88 tl

SpyHunter33
27/03/2010, 10:40
Faydalı bir başlık olabilir. Aslın da her şehire ait bile düzenlenebilir. ama şöyle bişey var yaptığınız km lerde sürüş tarzınız da çok önemli her depoda aynı sürüş özelliğini yakalamak lazım. Yoksa veriler çok değşken olur kanaatindeyim.

pdr42
27/03/2010, 11:07
evet anladıgım kadarı ile litresi 2.10 lira bu surus sehrici mi sehir dısımı acaba

ugurozer
27/03/2010, 11:17
arkadaşlar daha öncede söylemiştim yine söylüyorum, lpg ile yaptığınız bir seferlik ölçümler sizi yanıltır. 5-6 kez aynı istasyondan alıp ortalamanıza bakmanız gerekir. 2 dolum sırasındaki hava sıcaklığı farkı sizi çok buyuk yanılgıya iter. Şu dönemlerde havalar her gün biraz daha ısınıyor, (lpg aldıktan sonra bir sonraki dolumda hava biraz daha sıcak oluyor mevcut lpg niz genleşmiş oluyor) yaptığınız ölçümler sizi normalden daha az yakmışsınız gibi gösterecektir. Misal benim son 10 depo ortalamam 15,9 kuruş iken son yaptığım ölçüm 14,2 çıktı. 14,2 kuruş yakmadığımı aracı normalinde ustunde agresif kullandığımı çok iyi biliyorum.

PNT 34
27/03/2010, 22:02
bu kadar profesyonel bakmaya gerek yok bence..
amacım haksız kazanç sağlayan LPG istasyonlarından arkadaşları uzak tutmak..
her LPG başlıklı konuya aynı şeyi yazıyorsun uğur..
ve bence gereksiz bir detay...
ölçümleri yazarsak sadece konu başlığında belirtilen herkese faydası olacağı kanaatindeyim...

ugurozer
29/03/2010, 00:23
amacın iyi, teşekküre şayan ancak farkında dahi olmadan bu bilgi eksikliğinden dolayı insanları durust bir lpg satıcısından soğutabilir yada kalitesiz bir lpg istasyonuna yonlendirebilirsin. İnanki bahsettiğim konu hiç ama hiç tahmin etmediğin kadar seni ve birçok kişiyi büyük yanılgılara sokacak kadar etkili bir konu. Kesinlikle küçük bir detay değil.

PNT 34
29/03/2010, 10:09
doğru söylüyor olabilirsin uğur..fakat zaten belirtilen istasyonlardan alışveriş alıp yazılan kmlerin çok çok çok altında giden arkadaşlar olursa onlarda belirteceklerdir..
bence bu sebepten fazla ısı sıcaklık ya da mevsimler şartları gözönünde tutmaya gerek yok..
sonuç olarak şehir istanbul yazılan istasyonun hangi yaka da olduğu belli ve yazılan tarihten o günkü istanbul mevsimsel değeride belli..
ben bu yüzden pek takılmıyorum..
kaçak yapan istasyonlarda ortalama 50-75 km farkediyor..
diğer 25 km kadar ki oynayan değerler bence kullanıcıyla alakalıdır..
bu sebepten benim kendi fikrim mevsim değerlerine takılmamak...