PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunları biliyormuyuz :)

burhankutlu
21/03/2010, 14:24
1-8 yıl, 7 ay, 6 gün bağırarak üretilen sesten bir fincan kahveyi ısıtıcak kadar enerji ortaya çıkarılabilir.
2-Devekuşları su aradıkları için başlarını kuma gömüyorlar.
3-Salyangozlar 3 yıl uyuyabiliyor.
4-Prens Charles ve Prens William asla aynı uçağa binmiyor. Nedeni ise bindikleri uçağın düşmesi halinde iki prensi de kaybetme kaygısı.
5- 6 yıl 9 ay boyunca gaz çıkarılırsa bir atom bombasına eşit enerji ortaya çıkartılabilir.
6-Micheal Jordan'ın Nike'tan aldığı para Nike'ın Malezya'daki fabrikasında çalışan tüm işçilerinin kazandığından daha fazla.
7-Donald Duck çizgi filmleri, Duck pantolon giymediği için Finlandiya televizyonlarında gösterilmiyor.
8-Paraguay'da kan bağışı yapacak kişiler hazır bulunuyorsa düello yapmak ser.

Moosty
21/03/2010, 14:54
5. maddeye takıldım ben :)

6 yıl 9 Ay demek 2464 gün yapıyor. Şimdi her insan günde ortalama 30 saniyesini bu işe :yucky000: ayırıyor ise, hesapladığımızda bir atom bombasının enerjisini üretebilmek için 7 milyon 95 bin 600 insan lazım. :whistlin:

Şu ülkede 70 milyon olduğumuza göre neredeyse her gün 10 atom bombası patlatıyormuşuz da haberimiz yokmuş :toot0000:

Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı bunu duysa heralde nükleer santralden vazgeçer hepimizin bir tarafına :agri: tüp takar.

Erdem Bozdağ
21/03/2010, 14:58

6 yıl 9 Ay demek 2464 gün yapıyor. Şimdi her insan günde ortalama 30 saniyesini bu işe :yucky000: ayırıyor ise, hesapladığımızda bir atom bombasının enerjisini üretebilmek için 7 milyon 95 bin 600 insan lazım. :whistlin:

Şu ülkede 70 milyon olduğumuza göre neredeyse her gün 10 atom bombası patlatıyormuşuz da haberimiz yokmuş :toot0000:

Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı bunu duysa heralde nükleer santralden vazgeçer hepimizin bir tarafına :agri: tüp takar.

aahahhahhahhahahahaahahahahaha
:):):):):):)
+1910

burhankutlu
21/03/2010, 18:13
Mustafa abi :D

abulbul08
21/03/2010, 18:27

müthiş bir fikir

bunu birde hayvanlarda düşünürsen enerji ihtiyacı kalmaz herhalde:D

Moosty
21/03/2010, 19:03
müthiş bir fikir

bunu birde hayvanlarda düşünürsen enerji ihtiyacı kalmaz herhalde:D

Aslında çocukken hatırlıyorum vardı böyle bir şey, inek gübresinden metan gazı üretimi ile ilgili TRT de programlar olurdu, Ziraat Bankası da çiftçiye kredi veriyordu biyogaz üretimi için.

Hala varmış:

https://www.khgm.gov.tr/kutuphane/biyogaz/inek.jpg

Resim Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının sitesinden. (https://www.khgm.gov.tr/kutuphane/biyogaz/bigaz.htm)

abulbul08
24/03/2010, 19:57
Aslında çocukken hatırlıyorum vardı böyle bir şey, inek gübresinden metan gazı üretimi ile ilgili TRT de programlar olurdu, Ziraat Bankası da çiftçiye kredi veriyordu biyogaz üretimi için.

Hala varmış:

https://www.khgm.gov.tr/kutuphane/biyogaz/inek.jpg

Resim Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının sitesinden. (https://www.khgm.gov.tr/kutuphane/biyogaz/bigaz.htm)

Biyogaz üretimini biliyorum ben onu kastetmemiştim.ben direk gaz çıkışını söylemek istemiştim.

Moosty
25/03/2010, 13:43
Biyogaz üretimini biliyorum ben onu kastetmemiştim.ben direk gaz çıkışını söylemek istemiştim.

:D sokak köpekleri bile değerlendirilebilir, müthiş bir fikir.

kaptan_ahab
25/03/2010, 16:00
Birkaç gereksiz bilgi :D

-Kalinligi ve büyüklügü ne olursa olsun hiçbir kagit parçasi 7 kereden fazla katlanamaz
-Ortalama bir pire, kendi büyüklüğünün 150 katı yüksekliğe zıplayabiliyor.Bu oranı tutturmak için bir insanin yaklaşık 30 metre zıplaması gerekli.
-insan vücudundaki en güçlü kas dildir.
-Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.
-Bir hamamböceği kafası koptuktan sonra açlıktan ölmeden dokuz gün yaşayabiliyor.
-Sineklerin beş gözü vardır.
-Sağ elini kullanan insanlar sol elini kullananlara göre ortalama
dokuz yıl daha fazla yasıyorlar
-Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük salgılar.
-insanlar yaşamları boyunca altı filin ağırlığına eşit miktarda yiyecek tüketiyorlar.

ABNEW
25/03/2010, 16:56
Ben de bugün gazetede okuduğumu paylaşayım:

Böceği kendi ağırlığının 1141 katını taşıdığından dünyanın en güçlü böceği konumundaymış :D

Fiassa_199
25/03/2010, 17:52
Ben de bugün gazetede okuduğumu paylaşayım:

Böceği kendi ağırlığının 1141 katını taşıdığından dünyanın en güçlü böceği konumundaymış :D

İnsana oranlandığı zaman arka arkaya tam dolu 6 çift katlı belediye otobüsü...