PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar sizce hangi arabayı almalıyız?

umutsati
13/03/2010, 11:22
Fiat > Punto > 1.3 M.jet Active > SAHİBİNDEN 2009 DİZEL 7.500 KMDE PUNTO KAZA BOYA DEĞİŞEN YOK #22642982 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/sahibinden_2009_dizel_7_500_kmde_punto_kaza_boya_d egisen_yok-99WQQaXQQ22642982WQQpXQQdisplayitem) bu dizelimi yoksa

https://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_bakmadan_gecme-06WQQaXQQ21424843WQQpXQQdisplayitem bu benzinliyimi

kararsız kaldık arkaşlar pek arabadan anlamıyorum sadece kullanan biriyim daha önce ford 2006 bir fiestamız vardı araba ağır olduğu için yolda güven hissi veriyordu sarsmıyordu.bu fiesta ile büyük bir kaza geçirdi üzgünlükle söylüyorum kardşıda ki 2 kişi hayatını kaybetti nasıl kurtulduğumuzu anlayamadık.bunu arabaya borçlu olduğumuzu düşünüyorum.araştırmalırınız tavsiyeleriniz gerçekten çok güzel teşekür ederiz.böyle konuları güncelleyen bir sitenin olması gerçekten çok hoş
Merak ettiğim konulardan birisi

1.si Arabayolda savrulurmu yol tutuşu nasıl kaza anında nasıl
2.si direksiyondan hız kontrolü varmı
3.sü bu iki arabadan sizce hangisi?

zyilmaz90
13/03/2010, 11:43
Valla Punto lar Euroncap dan 5 Yıldız Almış Araçlardır. Agresif Kullanıpda Savrulmayacak Arabada Cok az. ama 2 araçda da ESP(Elektronik stabilite Programı) oldugunu yazmışlar ESP bi nevze Savrulmayı Önler.Direksiyondan Hız Kontrolu Opsiyon Olarak Sunulmaktadır.Bu ilanlardkinde de Zannedersem Yok. Ekonomik istersen Dizel Tercih Et Derim Active ve Dynamic lerde biraz Donanım Farkı var. Benzinlide Ne Kadar Yakmaz Desekde Benzin Zaten 3.7 TL olmuş ama Dynamic Oldugu için Alınılabilir.

GP COSKUN
13/03/2010, 11:45
1.cisi tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız seviniriz
2.cisi grande punto euro NCAP testinden 5 yıldız almıştır
3,cüsü cruse control yok maalesef
4,cüsü dizeli alman mantıklı olur

atmaca615
13/03/2010, 12:20
Bence kullanımına bağlı dizel yada benzinli bende benzinli 1.4 var çokta memnunum tavsiyem benzinliden yanadır ama genede sana kalmış birşey tabi aynı zamanda ben punto ile kaza yapmış biri olarak hem punto ile hemde hyundai getz ile yaptım ama puntoyla yaptığım kaza sonrası 'Allahtan Getz yoktu' diyebildim yani sadece yoksa %99.9 ihtimalle ailecek ölürdük kesinlikle güvenlik konusunda kafanda en ufak bir soru işareti kalmasın punto 1 numara...

hakan26
13/03/2010, 13:04
Bence dizeli alman daha mantıklı geliyor,güvenlik yönünden endişen olmasın GP oldukça güvenli bir araç.Eşimin şirketinde plasiyer bir arkadaş Afyon da kaza yaptı araçtan oda sağ kurtuldu,karşı tarafta bir can yok oldu maalesef.

demon
13/03/2010, 13:22
Dizel diyorum.

mgraf
13/03/2010, 13:33
benim yazım niye silindi? ben micra demiştim.yanlış birşeymi söyledim ?

GP COSKUN
13/03/2010, 13:37
benim yazım niye silindi? ben micra demiştim.yanlış birşeymi söyledim ?

sevgili mustafa
yazdığın mesajı ben sildim
konuyu bir daha okursan üyenin sorusunu anlıycaksın
senin mesajın konuyla alakasız oldu diye sildim
konuya istinaden tekrar mesaj yazabilirsin

ExTReMe_
13/03/2010, 13:43
bende kesinlikle Gp derim 1.3 multijet kullanıcısıyım aracıma 17 jant ve 205 lastıklerimi koyduktan sonra daha yere yapışmaya başladı virajlarda fln savrulma cok aza indi tabi savrulma istemiyorum araçta diyorsan 5 cm lik yay koyarsın veya hiç olmasın istiosan direk amortisörleri değiştirirsin sürüngen olur buda sana :)

mgraf
13/03/2010, 14:03
bence farklı alternatifleride değerlendirmek lazım.şu ara bana en mantıklı seçenek micra gibi.araç hem dizel hem kaliteli.puntonun 32 lira civarı olduğu bir piyasada 28 ler gibi rakama nissan daha mantıklı.86 ps çok mantıklı.bence üye bunuda değerlendirsin.pişman olmayacaktır

atmaca615
13/03/2010, 14:40
Kardeşim arkadaşımız ne marka araba alayım diye sormuyor hangi Grande puntoyu alayım sizce diye soruyor konu dışı mesaj atmaktan vazgeç bence aynı mesajı yazmıştın coşkun abi mesajı sildi tekrar yazdın yani yapma böyle

atmaca615
13/03/2010, 14:44
Ayrıca bir önceki mesajımda yaşına dikkat edemedim neden coşkuna ağabey diye hitap ediyorsunda bana arkadaşım kardeşim diyorsun deme diye yazıyorum bu mesajıda kusura bakma...

demon
13/03/2010, 15:00
GP gibi bir araba varken dönüp Micra gibi tipsiz bir arabaya bakmam bile.

murti82
13/03/2010, 21:19
iki aracı kullanan biri olarak diyebilirim ki ,GP yol tutuşu konusunda Fiesta'dan çok daha iyidir, ve de kesinlikle sarsmaz. Sen git bi accent era ya bin de gör nasıl sarsılır insan :)

Kaza anında nasıldır sorusu biraz garip olmuş. Hiç kaza yapmadım çok şükür ama GP ye binersen içinde fiesta'dan daha güvende hissedeceğin kesin.

Bu bahsettiğim Fiesta en son modeli değil. Onu çok az kullanma fırsatım oldu:(

burhankutlu
13/03/2010, 22:33
arkadaşlar 3 5 liradan kaçmayın zaten bunu yakıtla amorti edersiniz dizele binin. daha sonra benzinli alıp lpg filan ugrasmayın ben bugune kadar lpg benzinli bindim illallah getirdi. dizel puntonu al abicim keyfine bak..