PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites zor geçiyor

gp_ugur
11/03/2010, 09:10
Eğer arabanın durduğu yerde biraz yukarı doğru eğim varsa veya araba az da olsa hareketliyse vitesi bire atmakta zorlanıyorum.Sizce normal bir durum mu?

kaptan_ahab
11/03/2010, 09:15
1.vitese geçmek için aracın tamamen durmuş olmasını önerirler ancak çok az hareketli ikende 1.vitese geçmekte zorlanmıyorum

ABNEW
11/03/2010, 09:34
Adil, şanzuman yağına baktırmakta fayda var.Ancak araç hareket halindeyken ya da soğuk havalarda motor da soğukken 1. vites biraz sert olabilir, bu normal..

GP COSKUN
11/03/2010, 10:16
adil arda nın da dediği gibi araç soğuk iken sabahları bu zorlanma normal
şanzuman yağının kalınlaşmasından dolayı zorlanabilir
eğer belli bir müddet yol yaptıktan sonra düzeliyorsa sorun yok
ama hep devam ediyorsa vitesin mekanizmasına halata yada vites aşıklarına
bakmak gerek yukarı doğruda durduğu zaman yapması akla kasıntı olduğunu
getiriyor
servise bir göster belki her şey normaldir bazen bazı şeyler istedğimiz gibi olmayabilip
sanki sorun varmış gibi algılamamıza yol açabiliyor

gp_ugur
11/03/2010, 13:33
adil arda nın da dediği gibi araç soğuk iken sabahları bu zorlanma normal
şanzuman yağının kalınlaşmasından dolayı zorlanabilir
eğer belli bir müddet yol yaptıktan sonra düzeliyorsa sorun yok
ama hep devam ediyorsa vitesin mekanizmasına halata yada vites aşıklarına
bakmak gerek yukarı doğruda durduğu zaman yapması akla kasıntı olduğunu
getiriyor
servise bir göster belki her şey normaldir bazen bazı şeyler istedğimiz gibi olmayabilip
sanki sorun varmış gibi algılamamıza yol açabiliyor
Arabayı yeni aldığım için fazla vesveseliyim belki,yinede servise gittiğimde bunu da söylemeyi düşünüyorum. Cevabınız için saolun.

bravo_sercan
11/03/2010, 15:41
Adil, şanzuman yağına baktırmakta fayda var.Ancak araç hareket halindeyken ya da soğuk havalarda motor da soğukken 1. vites biraz sert olabilir, bu normal..

+1
evet araba sogukken, 2den 1 e çektiğimizde bazen zor geçiyor, yada geçemiyor, hareketin tekrarını yapıyoruz =)

ZAK1980
12/03/2010, 00:42
Bende aracımı ılk aldıgımda aynı sorun vardı 2 vıtesten 1 e gecmıyordu yada cok zor gecıyordu bır abım ıle test surusu yaptık gecmıyor dedım dedıgı su aracın hızı 2 vıteste ıken 1 e atarsan arac uygun hızda olmadıgından 1 e gecmez dedı atıyorum arac 60 km de vıtesı 1 e atmaya calısırsanız gecmıyor takı kızın uygun lımıte dusmesını beklıyor( 20 km) sonra dıkkat ettım cıdden aracın hızı dustugunde rahatlıkla 1 e gectı galıba gplerın kendını koruma hıssı olsa gerek :) benım aracta 2009 model boylece arac delı bır sekılde yıgılmıyor bu sayede

burhankutlu
12/03/2010, 00:48
arkadaşlar 1. vites geçmemesi açılmışken konu 4. vitese geçişte 2,3,5 e göre biraz zorlanıyor neyden kaynaklanabilir

gp_ugur
12/03/2010, 09:12
Bende aracımı ılk aldıgımda aynı sorun vardı 2 vıtesten 1 e gecmıyordu yada cok zor gecıyordu bır abım ıle test surusu yaptık gecmıyor dedım dedıgı su aracın hızı 2 vıteste ıken 1 e atarsan arac uygun hızda olmadıgından 1 e gecmez dedı atıyorum arac 60 km de vıtesı 1 e atmaya calısırsanız gecmıyor takı kızın uygun lımıte dusmesını beklıyor( 20 km) sonra dıkkat ettım cıdden aracın hızı dustugunde rahatlıkla 1 e gectı galıba gplerın kendını koruma hıssı olsa gerek :) benım aracta 2009 model boylece arac delı bır sekılde yıgılmıyor bu sayede
Bende 60 kmde vitesi 1 e geçirmeye çalışmıyorum zaten,hızım belki 3km bile değilken geçmiyor.