PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagajdaki ses

operatormurat
07/03/2010, 17:17
bugün bagajdan gelen tıkırtıyı merak edip,bagaj kapağının iç kısmındaki plastik kapağı söktüm,galiba buldum,camı ısıtan rezistanslar için gelen kablolar fazla uzun bırakılmış ve sabitlenmemiş 2tane plastik kelepçeyle güzelce sabitledim tekrar kapağı takıp test ettim ses kayboldu....

gurik
07/03/2010, 19:57
bugün bagajdan gelen tıkırtıyı merak edip,bagaj kapağının iç kısmındaki plastik kapağı söktüm,galiba buldum,camı ısıtan rezistanslar için gelen kablolar fazla uzun bırakılmış ve sabitlenmemiş 2tane plastik kelepçeyle güzelce sabitledim tekrar kapağı takıp test ettim ses kayboldu....

elinize sağlık. işte görmek istediğim gp ci tipi. müdahaleci olup her şeyi sorun yapmamak gerek. tebrikler.

operatormurat
07/03/2010, 21:50
serhat onunla yetinmedim,sağ arka kapı açılmıyodu kapağı söktüm çelikteli 1cm kısalttım,şimdi güzel açılıyor,torpidodan ses geliyordu,torpido kapağının iç kısımlarına yapışkan süngerimsi bantlardan yapıştırdım sesi kestim,yani serhat insanda biraz merak ve yetenek olduktan sonra çoğu problemi kendi çözer kardeşim....

patchwork
08/03/2010, 12:37
selamlar..
çelik teli kısaltma işlemini biraz açıklamalı & detaylı olarak yazabilirmisiniz?

bende kapı döşemesini söktüm ama karşıma polikarbon süngerimsi izolasyon maddesi çıkınca kırarım zarar veririm düşüncesiyle vazgeçip geri kapattım.
kapı açılma sorunu bendede devam ediyor.
recep ivediğin otel kapısı açmaya çalışması gibi uğraşıyorum her seferinde..

operatormurat
08/03/2010, 21:47
sevgili hemşehrim tolga,kapı içindeki plastik kaplamanın alltan 2 vidası, kapatma kolunun içinde2 ve kapı açma mandalının altında1tane alyan başlı toplam3 cıvatayı söküp sonra camı kaldıran kolun segmanını çıkar,alttan plastiği kendine doğruyavaş yavaş asıl,mavi renkli plastik çiviler çıktıktan sonraalttan yukarı kaldır ki camın arkasındaki fitilli kısmı kurtulsun,kapakla kapı arasında birtek halat kaldı,mekanizma bisikletlerin fren sistemi gibi,ama ileri geri ayarı yok,çelik telin içinde hareket ettiği kılıfın ucunu bir yuvanın içinde sabitlemişler,ben oradan çıkarıp yarım santim geri alıp yandan akıllı vidayla kılfın ucunu sabitledim,sonra toplayıp taktım şimdi güzel açılıyor,müsait bir zamanda fotoğraf çekipetaylı anlatayım kardeşim....

patchwork
08/03/2010, 22:05
kapı içini söktüğümde izolasyon maddesinin etrafında vida yada mandal görmedim presle yapıştırılmış sandım ondan vazgeçtim, demek hatayı burada yapmışım.
teşekkür ederim hemşerim..

operatormurat
08/03/2010, 23:12
ayar yapacağın yer kapağın iç kısmında, mandalın hareketli olan arka kısmında....

gurik
09/03/2010, 00:56
sen de benim gibisin Murat'cığım. ellerine sağlık.

phyevren
09/03/2010, 14:24
serhat onunla yetinmedim,sağ arka kapı açılmıyodu kapağı söktüm çelikteli 1cm kısalttım,şimdi güzel açılıyor,torpidodan ses geliyordu,torpido kapağının iç kısımlarına yapışkan süngerimsi bantlardan yapıştırdım sesi kestim,yani serhat insanda biraz merak ve yetenek olduktan sonra çoğu problemi kendi çözer kardeşim....

Tüm bunları yapabilmek çok güzel bir şey ama söyleseniz ya doğan şahin kartaldan ne farkımız kalıyor eğer böyle müdahaleler yapacaksak?

Onur.t-Jet
28/05/2011, 16:56
kusursuz araba yoktur. bunlar basit şeyler. dayımın 2010model highline golfunde sağ arka taraftan inanılmaz gıcırtı sesi geliyodu servis bir türlü çözemedi dayımda bi sene sonra sattı arabayı. bunlar olabiliyor

krm1983
28/05/2011, 17:08
bagaj çok ses yapıyor hele tesisat varsa sırf tıngırtı

Onur.t-Jet
28/05/2011, 20:37
tesisat olmamasına rağmen benim bagajda sesden geçilmiyor bugun öğleden sonra kovaladım bişeyler bakalım keseriz inşallah tıngırtıları

bahadir77
28/05/2011, 21:30
benım arabam da 2700 km de henuz ve ıkı uc gundur sol arkadan sesler gelıyordu. bıraz kurcaladıktan sonra fardan geldıgını farkettım. galıba ya vıdası gevsedı yada sılıkonunda problem var enıyısı servıse goturmek....