PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto muayenesi

MehmetFrt
27/02/2010, 18:28
Arkadaşlar selamlar 2007 model aracım ilk kez bu sene muayeneye girecek. üzerinde 17 çelik jant flan var sorun olurmu acaba? bide muayene icin neler gerekli daha önceden yaptıran arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kriminal
27/02/2010, 18:46
TÜVTURK (https://www.tuvturk.com.tr/)
Randevu alıyosun ilk önce...
126,26 TL
Otomobil, minübüs, kamyonet,
özel amaçlı taşıt, römork, yarı römork muayene fiyatları

MehmetFrt
27/02/2010, 18:57
çok saol dostum!

burhankutlu
27/02/2010, 19:05
İlk yardım çantası,yangın söndürme tüpü, far ayarların fren bakımın arka stoplar sinyaller tam olucak jantlardan sorun çıkacağını sanmıyorum burda sorun çıkmıyor geçen hafta yaptırdım arkadaşım.

cann
27/02/2010, 19:59
TÜVTÜRK ün sitesine girersen muayene için gerekli herşeyi ayrıntılı olarak var.
https://www.tuvturk.com.tr/userfiles/document/KontNoktREV3.pdf

KaGaN
27/02/2010, 20:15
İlk yardım çantası eksiksiz muhakkak olsun piyasada satılıyo tuvtürk için özel olanından :) arkadaşlarından birinden al ve koy arabana..Yangın tüpü kesin bulunması gherekiyor..Jantlar sorun çıkarmaz..Şasi numarasını okuyamıyorlar bazen bir tek sıkıntı ondan çıkarsa çıkar...

nizamavci
27/02/2010, 20:35
Merhabalar

Bende aracı haziranda muayeneye sokacağım. Mevcut lastiklerle muayenden geçmem zor gibi. Bu nedenle lastik değişimi yaparken de mevcut 15'lik jantlarımı 16 veya 17'lik jant ile değiştirmeyi planlıyorum. Benim korkum yeni jantlarla muayenede sıkıntı yaşarmıyım. Çünkü aracım 1.3 M.Jet 75BG ve aracın kullanma kılavuzunda bu araç için tanımlı jant 15".

Bu konuda bilgisi ve deneyimi oılan arkasaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler

PNT 34
28/02/2010, 10:22
gözünüzde çok büyütmeyin arkadaşlar muayene olayını..
TUVTURK ten randevunuzu alın gidin..
lpg dönüşümü yaptırdıysanız randevuya gerek olmadan hemen sıra numaranızı alıp girin.
elektrik tesisatınızda sorun olmadığı sürece far ayarlarındaki ayarsızlıktan hafif kusurlu olarak muayene istasyonundan ayrılırsınız..
stepneniz bile olmasa sorun olmaz...