PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dayanamıyorum artık!

osqr
13/02/2010, 23:38
okuluma gıtmek için gunde 60 km yol yapıorum ekonomı yapmak için herturlü şeyi yapıorum ama olmuyor hergun benzın parasını veremıyorum artık ya lpg yada satıcam bıktım artık..S

KaGaN
13/02/2010, 23:49
Arabayı satmak yerine lüksünüzden biraz ödün verip okulun servisleriyle yada dolmuş otobüs vs kullansanız daha iyi olur kanımca :)

Birde ankarada nerde 60 km uzaklıkta okul var ya hangi okulda okuyorsunuz...Git gel 30as büyük ihtimal çankaya başkent falandır :D

Murat Gürakan
13/02/2010, 23:53
Keçiörende otursa hacettepeye git gel 50 km başkent olsa al sana 60 km :)
Yaw o kadar yol varssa bencede servis kullanmak tek ve en mantıklı çözüm yada haftanın 4 günü servis cuma( gezme günü :) ) araba ile gitmek probleme birazda olsa çözüm getirebilir.
Sen araban tam lpg lik bir araba niçin taktırmadın oda ayrı bir soru işareti vallahi :) Benim arabada performans kaybı olmayacağını bilsem bir dk beklemem. Seninki atmosferik hiç sorunsuz takıp kullanılabilir. :)

KaGaN
13/02/2010, 23:55
keçiöreni düşünmmeiştim gerçekten :D hatta pursakalr falanda olabilir neyse 60 km normal :D siz onu okumayın :D

bravo_sercan
13/02/2010, 23:59
satıp dizelini almak daha mantıklı sanki , illa arabayla gidicem diyorsan..
Keşke ordada metrobÖs olsaymışş xD

Murat Gürakan
14/02/2010, 00:09
lpg daha avantajlı. Ortalama her şey dahil 1250 liraya tertemiz biter. ve sadece 10000-15000 km civarlarında kendini çıkarıp daha sonrası avantaj :)
Ben önceki arabamı 45000km kullandım 1500 tlye tüp taktırdım arabayı sattığımda hesaplamıştım tüp parasına ilaveten 3000lira kardaydım :cool:

osqr
14/02/2010, 00:48
Arabayı satmak yerine lüksünüzden biraz ödün verip okulun servisleriyle yada dolmuş otobüs vs kullansanız daha iyi olur kanımca :)

Birde ankarada nerde 60 km uzaklıkta okul var ya hangi okulda okuyorsunuz...Git gel 30as büyük ihtimal çankaya başkent falandır :D
ya gitgelım 60 km gazideyım sincan tarafındayım buralarda dolmus otobus olayları cok fena sabahın korunde bınemezsın mecbur arabayla gıdıorum.. ayrıca cankaya baskent olsam bu konuyu hıc acmazdım..D

osqr
14/02/2010, 00:49
Keçiörende otursa hacettepeye git gel 50 km başkent olsa al sana 60 km :)
Yaw o kadar yol varssa bencede servis kullanmak tek ve en mantıklı çözüm yada haftanın 4 günü servis cuma( gezme günü :) ) araba ile gitmek probleme birazda olsa çözüm getirebilir.
Sen araban tam lpg lik bir araba niçin taktırmadın oda ayrı bir soru işareti vallahi :) Benim arabada performans kaybı olmayacağını bilsem bir dk beklemem. Seninki atmosferik hiç sorunsuz takıp kullanılabilir. :)
lpg taktırmayı düşünüyorum ama 5 yıl garantısı var arabanın babam bozulmasını ıstemıyor bıde servıslerde tavsıye etmıyor..S

osqr
14/02/2010, 00:51
su metrobus olayıda gercekten keske olsa harıka bısey ya o..D
dizel alma olayını düşünuyorum..

Murat Gürakan
14/02/2010, 00:56
lpg taktırmayı düşünüyorum ama 5 yıl garantısı var arabanın babam bozulmasını ıstemıyor bıde servıslerde tavsıye etmıyor..S
Diğer servisleride araştır mesela ben birmot garanti bozmadan takıyor diye biliyorum. Sitede garantisi bozulmadan taktıran sürüyle insan var. Onlar sana yardımcı olsunlar. Tüpten kaynaklanan bir sorun olursa garantiden yapmıyorlar. Mesela baskı balatada yağlanma var değişir, şanzımanda sorun var değişir ama gidipte tüpden dolayı kesilen hortumların birisi fazla kesmeden atar araç tekleme yapar e buda tüpten bunu garntiye almasın sorun yok zaten ;)
Valla benim atmosferik arabam olsa 5 dk düşünmem:) Bence vakitte kaybetmeden yaptır. Sonra benzinle gezdiğin her güne lanet edeceksin :cool:

osqr
14/02/2010, 01:01
Diğer servisleride araştır mesela ben birmot garanti bozmadan takıyor diye biliyorum. Sitede garantisi bozulmadan taktıran sürüyle insan var. Onlar sana yardımcı olsunlar. Tüpten kaynaklanan bir sorun olursa garantiden yapmıyorlar. Mesela baskı balatada yağlanma var değişir, şanzımanda sorun var değişir ama gidipte tüpden dolayı kesilen hortumların birisi fazla kesmeden atar araç tekleme yapar e buda tüpten bunu garntiye almasın sorun yok zaten ;)
Valla benim atmosferik arabam olsa 5 dk düşünmem:) Bence vakitte kaybetmeden yaptır. Sonra benzinle gezdiğin her güne lanet edeceksin :cool:
tamm teşekkür edıyorum ben bı bormota uğrıyım yakın zamanda konuyu araştırıyım bu böle gıtmez cunku..

ABNEW
14/02/2010, 01:49
Özgür, maalesef ülkemizde her türlü yakıt vergi nedeniyle çok pahalı.Lpg bile sanıyorum 2TL olmuş:)

Her ne kadar zor bile olsa toplu taşımaya yönelmek, lpg taktırmak ya da dizele geçmek, tek arabayla birkaç kişi giderek masrafı paylaşmak gibi seçenekler mevcut...

Erdem Bozdağ
14/02/2010, 14:14
benimde hergün okula git gel ortalama 60 km idi bundan dolayı dizele hep şükretmişimdir :):)

narkoz30
14/02/2010, 15:17
1 ltre lpg ile 10 km gidilebilir
1 litre diesel ile 13-17 km gidilebilir.
1.3 multijet diesel ve 1.4 t-jt ölçümlerim böyle Allah tüm araba kullanan arkadaşlarımıza sabır moral biraz da kazanç versin. Hükümetin en kolay para kazanma işi vergi koymak koydukları bu vergiye zam yapmak sonra tekrar vergiye zam yapmak verginin vergisini almak zam yapmak vergiden kazanç sağlamak ek kaynak yaratmak için de bizim bilmediğimiz dolambaçlı yolları kullanmaları tabii kapalı kapılar ardında 5 sene sonraki planları sadece ımf yetkililrin anlatıyorlar 5 sene sonra benzin 15 lira diesel 14 lira olursa şaşırmamak lazım asgari ücreti de en fazla 1000 lira yaparlar her halde :D
Ya düşünüyorum da bu adamlar niye tl den sııfırları attılar ne gerek vardı bir de ona masraf yaptılar zaten 20 sene sonra milyonluk banknotlar tekrar geri gelecek :D
Br lpg kullanıcısı olarak lpg ye de her geçen gün zam yapıldıgını bilmenizi öneririm işin çözümü su ile çalışn hidrojenli arabalr üretmekte yada motorları buna çevirmekte yatıyor. O zamanda bunlar hidrojen vergisi alırlar :D

ibrahim06
14/02/2010, 21:13
Benim de çalıştığım okul Sincanda .Ben Yenimahallede oturuyorum. Git gel net 60 km malesef.

alperyonar
14/02/2010, 22:21
madem kullanıyorsun arabayı taktır tüpü km de 10 kuruş kar edersin günde 6tl cepte haftada 30 tl ayda 150 tl en fazla 10 ayda kar etmeye başlarsın;)

predator_ant
14/02/2010, 22:23
okuluma gıtmek için gunde 60 km yol yapıorum ekonomı yapmak için herturlü şeyi yapıorum ama olmuyor hergun benzın parasını veremıyorum artık ya lpg yada satıcam bıktım artık..S
lpg ye dön kardeşim lpg ye. Benim araba atmosferik motor olsa bi gün beklemeyecem.

agabey3838
14/02/2010, 22:45
bu devirde yakıt olarak benzin kullanan benim gözümde zengindir:) arabanın ihtiyaç değil lüks olması için hükümetimiz elinden geleni yapıyor sağolsun 100 tl lik benzinin 67 tl si vergi.
hergün bu kadar yol yapıyorsan en kısa zamanda lpg yada dizel al derim.
kayseride özarlar servisi kapanmadan önce lpg takıyordu,servisin kendisi lpg taktığı için garantide sorun çıkmıyordu...