PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota direksiyon problemi

byfestival
11/02/2010, 12:32
https://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs165.snc3/19242_475130720211_279994695211_11224291_32175_a.j pg (https://www.facebook.com/photo.php?pid=11224291&op=1&view=all&subj=299300624388&aid=-1&auser=0&oid=299300624388&id=279994695211)

Geri Çağırmaya Türkiye de Dahil:cool:
Toyota'nın geniş kapsamlı olrak gerçekleştirdiği geri çağırma işlemi kapsamında Türkiye’de de 57 bin aracı geri çağırmak için hazırlık yaptığı bildirildi. Gaz pedalındaki muhtemel arızanın giderilmesi için ücretsiz servis yardımı kampanyasına Türkiye de dahil ediliyor. Toyota Pazarlama ve Satış AŞ'nin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'de 57 bin 301 adet araç geri çağırma kampanyası kapsamında bulunuyor.

İşlemler 30 Dakika Sürecek
Yapılan açıklamada Toyota sahiplerinin, araçlarının belirlenen kapsam dahilinde olup olmadığını önümüzdeki hafta www.toyota.com.tr internet adresi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebileceği de belirtildi. İşlemlerde kullanılacak parçaların en geç önümüzdeki hafta başından itibaren Toyota bayilerinde hazır olması planlanırken, kapsam dahilindeki müşterilerin telefon veya e-mail aracılığı ile bilgilendirileceği de ifade ediliyor. İşlemlerin servislerde ücretsiz olarak gerçekleştirileceği ve 30 dakika süreceği kaydediliyor.

Toyota 7 Bin Aracını Daha Geri Çağırdı:cool::agri:
Bununla birlikte firma yeni bir geri çağırma işlemi başlattı, hidrolik direksiyon hortumunun kontrol edilmesi amacıyla 7 bin 300 aracını daha geri çağırdı. ABD'de 2010 model Camry araçlarda hidrolik direksiyon hortumunun, fren hidrolik hortumuyla temas edebileceği, bu temasın fren hidrolik hortumunda delik açabileceği ve böylece hidrolik fren kaybına yol açabileceği belirtildi.

ABD Ulusal Otoyolu Trafiği Güvenlik İdaresi de, Toyota'nın yeni Corolla modellerinde potansiyel direksiyon sorunlarına ilişkin çok sayıda şikayet iletildiğini bildirdi.

ŞikayetVar Haber

byfestival
11/02/2010, 12:34
FIAT-TOFAŞ marka araçlara suç atanlara ayar oluyorum arkadaş sanki bir tek sorun bu markalarda çıkıyor (onada sorun denilirse) suçlama yapmadan önce biraz araştırın :agiskavgasi:

taneren
11/02/2010, 13:47
valla arkadaşlar,puntoyla aynı segmentte olan modellerin forum sitelerine gözatıyorum bazen,almayı düşündüğüm modellerde var bunların arasında(avrupa-japon) inanın şikayetlerini okusanız şaşarsınız.

arabasının içini su basanından,boyasının dökülmesindenmi,çok yakmasındanmı vb.... o kadar çok ki.

sahip olunca daha iyi anladım,punto doğru karar.....:poster_s:

KaGaN
12/02/2010, 09:16
Hergün acaba yine bir toyota haberiyle karşılascakmıyım diye merak ediyodum yine çıktı :D Bu işin sonu kötüya hadı hayırlısı..Ardanın başka bir konu altında demiş olduğu gibi belli bi süre etrafta toyota markalı araç göremicez heralde.

ABNEW
12/02/2010, 15:08
Artık bizim medya Toyota Sorununa el attı ya işin suyunu çıkarırlar:)

Lastik patladı Toyota geri çağrılıyor...Benzin bitti Toyota geri çağrılıyor... :D

Fuzuli
12/02/2010, 18:33
FIAT-TOFAŞ marka araçlara suç atanlara ayar oluyorum arkadaş sanki bir tek sorun bu markalarda çıkıyor (onada sorun denilirse) suçlama yapmadan önce biraz araştırın :agiskavgasi:

Keşke Fiat-Tofaş'ta City motoru ve narin bilumum parça için ÖZÜR dilese ve bunların garanti kapsamında olduğunu KENDİSİ ilan etse...
Buradaki arkadaşların yapmak zorunda kaldığı gibi bağırış-çağırış yaptırılmak zorunda kalmasa...

Herhangi bir arabaya laf atanlara ben de sinir oluyorum elbette...
Ama Toyota'nın kalite anlayışı bizim Fiat'dan daha ileride...

barbar74
12/02/2010, 19:00
Keşke Fiat-Tofaş'ta City motoru ve narin bilumum parça için ÖZÜR dilese ve bunların garanti kapsamında olduğunu KENDİSİ ilan etse...
Buradaki arkadaşların yapmak zorunda kaldığı gibi bağırış-çağırış yaptırılmak zorunda kalmasa...

Ama Toyota'nın kalite anlayışı bizim Fiat'dan daha ileride...

Sana katılıyorum arkadaşım. Yazdıklarının altına imzamı atarım...

bulentsahut
12/02/2010, 20:11
City motor gerçekten cansikici motor ama puntodan vazgeçemiyorum....

Honor COOPER
13/02/2010, 19:14
Sana katılıyorum arkadaşım. Yazdıklarının altına imzamı atarım...
bende gönülden katılıyorum.

KaGaN
15/02/2010, 09:18

Ama Toyota'nın kalite anlayışı bizim Fiat'dan daha ileride...;

Fiat zaten geri çağırım yaptı bu konuyla ilgili haberleri takip ederken atladınız sanırım

onn.off
23/02/2010, 01:16
mayalılar uyarmıştı 2012 de toyota kalayacak :)

Fuzuli
24/02/2010, 16:46
;

Fiat zaten geri çağırım yaptı bu konuyla ilgili haberleri takip ederken atladınız sanırım

Fiat city arızasının garanti kapsamında yapılacağını bildirMEdi...
Yaptıkları kısıtlı bir seriyi kapsıyordu...
Sanırım siz kaçırdınız...