PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizim GP'lerde neden yok ?

magic
08/02/2010, 23:36
Arkadaşlar, geçtiğimiz Cuma günü Fiat Albea marka bir taksiye bindim. Bir an aracın yol bilgisayarına gözüm takıldı ve GP'lerin Active modelinde olmayan bazı özellikler gözüme ilişti. Albeaların yol bilgisayarında dış ısı göstergesi bulunduğunu farkettim, o anda hava sıcaklığı 2 dereceydi ve yol bilgisayarında "Yolda Buzlanma Var" yazıyordu. Aracımda eksikliğini hissettiğim bu özellik nedeniyle kendimi bir an kötü hissettim ve kendi kendime sordum neden diye... Albea'larda böyle bir özellik var da bizim araçlarda neden yok ? Bunu yapmak bu kadar zor mu? Bu Fiat'ı anlamak gerçekten zor !!!

KaGaN
08/02/2010, 23:46
Yapmamış oldukları her bir parça yazılım vs ne olurla olsun milyarlarca kar demek :) maalesef kar güdülerek yapılan işlerin hepsinde bu tarz eksiklikler görebiliriz..

magic
08/02/2010, 23:53
İyi de sevgili Kağan, segmentleri çok farklı iki araçtan bahsediyoruz. Bence Fiat'a hiç yakışmıyor. Bizim araçların en baz modeli olan Active'lerde bile bu özelliği standart yapmak çok zor ve maliyetli olmasa gerek. Bizim araçlara koymayıp da Albea'lara koyan bu zihniyeti anlayamıyorum.

tc_tlt
09/02/2010, 00:08
Benim GP 2009 seri 2 yol bilgisayarında bu bahsettiklerinizin hepsi zaten var.

KaGaN
09/02/2010, 00:14

Sıkıntıda orda zaten 2006-2007 üretimlerde seri-I de yok maalesef :(

tempesty
09/02/2010, 00:25
mp3 çalmama olayına ne dersiniz ?? iş sadece ufak bir yazılıma bakmıyormu halbuki :) gerçekten komik katılıyorum

magic
09/02/2010, 00:59
mp3 çalmama olayına ne dersiniz ?? iş sadece ufak bir yazılıma bakmıyormu halbuki :) gerçekten komik katılıyorum

Bak onu unutmuşum... Bir de bu var işte. Çok küçük ama insanın hoşuna gidecek ve aracını daha çok sevmesini sağlayacak şeyler bunlar. Benim de anlatmak istediğim bu.

axi
09/02/2010, 01:00
süper başlık süper yorumlar hepsine katılıyorum..
hatta sağdaki emniyet kemerini takmadığında bir uyarı sesi lambasıda yok..
linealarda var ama bizde yok.. üzücü.

tempesty
09/02/2010, 01:08

Bak o var be abi hemde ağırlık sensörlü :)

Ama benim bu arabada en çok eksikliğini hissettiğim parça bir cruise control mesela...

magic
09/02/2010, 01:14
Bak o var be abi hemde ağırlık sensörlü :)

Ama benim bu arabada en çok eksikliğini hissettiğim parça bir cruise control mesela...

Hadi onu geçtik, onu baz modellere koymamalarını anlarım da diğer ufak tefek şeyler can sıkıyor.

Evo001
09/02/2010, 01:28

Bahsettiğin yolcu emniyet kemeri uyarısı maalesef Evolarda bile yok, ilk farkettiğimde çok şaşırdım.Kızkardeşim vardı yanımda ufak ihtimal ama 50 kg altını algılamadımı diye 95 kg bi arkadaşımı aldım yanıma meğer yokmuş. Hava yastığının kemer takılı değilken çalışmamaması gibi bi durum olmadığı için tehlike oluşturmuyo.
Evo Activeler için konuşmak gerekirse olması gereken herşey var, dijital klima, cruise control fln opsiyonel olması normal. Fiat ı acımazsızca eleştirmeyelim hatalarından ders alan sürekli iyileştirme yapan bi firma.

tempesty
09/02/2010, 01:36
Nasıl yok anlamadım ben,m araç 2006 model active...Yanıma oturan emniyet kemerini takmamışsa kendini yırtıyor araba yaw...

Evo001
09/02/2010, 01:45
Valla yok :)
Süper bi yol bilgisayarı, mp3çalar vs herşey var o yok. Hani bu Nokianın cep telefonu degil ki hepsine farklı özellik koyasın. Olması lazım ama yok..Alırken servisten pasif duruma geçirilmiş de olabilir diğer Evoculara da sormak lazim, ben çok üstünde durmadım

pilotender
09/02/2010, 01:46
Nasıl yok anlamadım ben,m araç 2006 model active...Yanıma oturan emniyet kemerini takmamışsa kendini yırtıyor araba yaw...

aynen...arabama binen herkes ben demeden kemer takar oldu kısacık yola gidecek bile olsak...çünkü sesi insanı fitil ediyor :)

Evo001
09/02/2010, 01:50
aynen...arabama binen herkes ben demeden kemer takar oldu kısacık yola gidecek bile olsak...çünkü sesi insanı fitil ediyor :)

Ses şiddeti ayarlanabiliyo, ben en düşüğe getirdim. Aldığımda en yüksekteydi gerçekten durulmuyo.. Ama yolcu da yok işte :)

tempesty
09/02/2010, 01:51
O zaman haklısınız demekki bizden sonraki modellerde kaldırdılar ;

bir arada saçmasapan bir karar verip direksiyondaki tuşların aydnlatmasını kaldırmışlardı anlamıyorum sanki her arabaya 2 tane ampul Fiat'ı batırıcak !! Bizim araçlarda aydınlatma var 2008 lerde yok acayip bi şey..

magic
09/02/2010, 01:54

Valla sevgili Bora, bu özellik benim arabada da yok ne yazıkki.

Evo001
09/02/2010, 01:55
O zaman haklısınız demekki bizden sonraki modellerde kaldırdılar ;

bir arada saçmasapan bir karar verip direksiyondaki tuşların aydnlatmasını kaldırmışlardı anlamıyorum sanki her arabaya 2 tane ampul Fiat'ı batırıcak !! Bizim araçlarda aydınlatma var 2008 lerde yok acayip bi şey..

Artık ayağım yerden kesilsin diye otomobil alanlar çok azaldı, herkes araştırıp alıyo boyle kucuk detaylarda firmaya bağlılığı arttırıyo aslında dediğiniz gibi boyle bi tutum kar edelim derken daha buyuk zarar oluşturur

koyublack
09/02/2010, 01:58
ayrıca gövde rengi kapı kolları. altı üstü 4 tane kol çok mu zor?

usermm1
09/02/2010, 02:03
Ses şiddeti ayarlanabiliyo, ben en düşüğe getirdim. Aldığımda en yüksekteydi gerçekten durulmuyo.. Ama yolcu da yok işte :)

menüden mi ayarlanıyor?

Evo001
09/02/2010, 02:06
menüden mi ayarlanıyor?

Evet, menüden

Tufan
09/02/2010, 02:47
evet insna bazen segment olrak daha düşük modellerde olan özelliğin kendi aracında olmaması na sinir oluyor.

albeanın dizeli rolantisi olarak grande puntodan daha sessiz DB olarak.

sertaç
09/02/2010, 09:04
ayrıca gövde rengi kapı kolları. altı üstü 4 tane kol çok mu zor?

adamlar active modeline gövede rengi kapı kolları koysalar, ya da dynamic de olup da active de olmayan bazı özellikleri baz modeline ekleseler, kimse dynamic almaz o zaman. adamların uyguladıkları standartlar hep bir üst modele sevk edecek şekilde müşterileri ve böyle de olması lazım zaten. bakın mesela şimdi gp nin sadece baz modelleri var şatışta ve gözvde rengi kapı kolları, gövde rengi aynalar standart olarak sunuluyor. neden, çünkü alınacak üst model yok...

Kriminal
09/02/2010, 10:01
2007 benımkısı kapı kolları govde rengınde yol bılgısarrayıda full mp3 calar mevcut...

KaGaN
09/02/2010, 10:04
deniz senin aracın modeli dynamic ama activelerde yok malesef :(

GP COSKUN
09/02/2010, 10:04
BARİ KONU BAŞLIĞINA DÖNELİM
neden aynalarda sinyal yok

Kriminal
09/02/2010, 10:08
Olmaması normal degılmı Active ile dynamic arasındakı fıyat farkından dolayı konmamıs sanırım...

KaGaN
09/02/2010, 10:10
evet işte sıkıntıda orda :d albeaların active modellerinde var bizimkilerde niye yok..Konuyu ilk açan arkadaşta bundan dert yanıyo..dediği doğru aslında en basitinden ekranı 3 satır yapmak çokta malyetli olamsa gerekir ama işte kar kardır diyerekten çaldıkça calıolar :(

Fiatın araba üretme şekli çok değişik kimisinde var olan şey öbürsünde olmuyo nasıl iş analamadım :D

mert35
09/02/2010, 10:19

sizinki evo die ayarlanıo olmasın bızım puntolarda da var mı bu sesı kısma bırde yazılımla susturulabılıomus ınsanın basını agrıtıyor yaa...

Kriminal
09/02/2010, 10:38
Kuzenım tır söförü yurt dısında aynı marka mercedes tırın ıkı camıda otomatık ama burda kendı camı otomatık dıgerı manual..
Türkiyedeki fabrıkalrda monte edıldıgı ıcın anlayan anladı dımı..::)

magic
09/02/2010, 11:17
İnsanın kafası karışıyo valla. Bütün bu farklılıklar hangi mantıkla, hangi düşünceyle uygulanıyor anlamıyorum. Bu ufak tefek ve gerekli olan donanımları uygulamaya geçirmenin büyük bir maliyeti olmasa gerek. Gövde rengi kapı kolları ve aynalar, mp3 çalar, 3 satır yol bilgisayarı vs. Bu tip şeyler en baz modelde bile standart olmalı artık günümüzde. Onun dışında dijital klima, yan hava yastıkları, sis farları ve buna benzer diğer donanımlarda Active ve Dynamic arasındaki farklar normal ve kabul edilebilir. Öyle değil mi, yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar ?

taneren
09/02/2010, 12:46
Benim araç evo dynamic,bazi özellikler beni bile şaşirtti diyebilirim.

Activ ile arasinda 1,150 tl fark vardi ,aradki donanim farkini sayinca

-çelik jant(185 lastik)
-çift bölgeli otm.klima
-park sensörü
-elk.arka camlar ma sens.
-estetik iç aydintlatma(ayrica aracin içindeki bütün butonlar aydinlatmaliki bu çok önemli, bir çok marka bunu es geçiyor.)
-deri direksiyon vites topuzu
-koltuk kumaşlari ve öngögüs kaplama farki
-ön sis farlari(ayrica viraj içini aydinlatma ayarida var.)

eee ozaman direk dynamic olsun dedim.

Ayrica yan koltuk boş olunca uyari vermiyor.
3 derecden sonra buzlanma uyarisi veriyor.
Bütün uyarilarda opsiyon mevcut.(emniyet kemeri hariç iptal edilmiyor)

başka neleri var bilemiyorum daha çok fazla incelemedim ama usb eksik kalmiş ve park sensörü ekranli olsaydi keşke.

Moosty
09/02/2010, 13:34
Her yıl bir üst modelde olan özelliklerden bazıları alt modellerde de görünmeye başlıyor, arabayı almadan önce Active modelde olmadığını bildiğim gövde rengi dikiz aynaları ve bagajda 12V prizi görünce şaşırmıştım.

Aslında bu konuda herkes haklı, benim arabamın MP3 çalamıyor olması (bir MP3 çalıcıyı en fazla 40 liraya satın alabiliyorsam bunu arabanın içine koymanın ek maliyeti 20 liradır en fazla olsa), direksiyon üzerindeki butonların aydınlatmasının olmaması da can sıkıcı.

FIAT a toplamda 100 - 150 liraya maliyet ile bu arabaya bir kaç güzel özellik daha eklenebilirdi. (torpido gözü aydınlatması, kilit, sol tarafa da geri vites lambası vs.) ama koymuyorlarsa bir tek nedeni vardır üst modele teşvik etmek.

barbar74
09/02/2010, 14:38
sizinki evo die ayarlanıo olmasın bızım puntolarda da var mı bu sesı kısma bırde yazılımla susturulabılıomus ınsanın basını agrıtıyor yaa...
Benim araç 2006 active ikaz sesleri menüden kısılabiliyor. Kullanım kitapçığında nasıl yapıldığıda yazılı...

Evo001
09/02/2010, 15:19
Binilen albea taksi 2009 fln olabilir, örnek olarak 2006 puntodan bi kaç donanım fazlası da olabilir bunu da dikkate almak gerek

Evo001
09/02/2010, 15:23
Benim araç evo dynamic,bazi özellikler beni bile şaşirtti diyebilirim.

Activ ile arasinda 1,150 tl fark vardi ,aradki donanim farkini sayinca

-çelik jant(185 lastik)
-çift bölgeli otm.klima
-park sensörü
-elk.arka camlar *****ma sens.
-estetik iç aydintlatma(ayrica aracin içindeki bütün butonlar aydinlatmaliki bu çok önemli, bir çok marka bunu es geçiyor.)
-deri direksiyon vites topuzu
-koltuk kumaşlari ve öngögüs kaplama farki
-ön sis farlari(ayrica viraj içini aydinlatma ayarida var.)

eee ozaman direk dynamic olsun dedim.

Ayrica yan koltuk boş olunca uyari vermiyor.
3 derecden sonra buzlanma uyarisi veriyor.
Bütün uyarilarda opsiyon mevcut.(emniyet kemeri hariç iptal edilmiyor)

başka neleri var bilemiyorum daha çok fazla incelemedim ama usb eksik kalmiş ve park sensörü ekranli olsaydi keşke.

Aynı süreçlerden geçmişiz...Birde arka koltukta 3. kişi kafalığı var sizin araçlarınızda...

dijital klima dışındaki özellikler 1250 tl lik ilgimi çekemediğinden eee o zaman direk active olsun dedim bende :)
aracınız tekrar hayırlı olsun buarada

Refiner
09/02/2010, 15:34
Farklı donanım paketi yaratabilmek adına önce en dolu modeli üretiyorlar, ne varsa koyuyorlar arabaya. Sonra bir alt paket için olmasa da olur denen "lüksleri" kaldırıyorlar. Daha sonra onun altındaki paket için bir miktar daha "konfordan ve güvenlikten" feda ediliyor. Bazen görünümden de kırpılıyor. Her paketin arasına birkaç bin TL fiyat farkını çakınca oluyor size "3 farklı donanım paketi, onlarca opsiyon seçeneği" sunan ve "her bütçeye hitap eden" bir otomobil modeli.
Zamanında Renault 12 modellerinde opsiyonel sağ yan dikiz aynası satılan bir piyasada gayet normal bir durum...

taneren
09/02/2010, 15:37
evet arka koltukta 3.kafalık mevcut.

ama keşke sende dynamik alsaydın,sadece çelik jant bile çok fark deiyor.
yinede kazasız belasız güle güle kullan.

bu arada evo yeşil de ilgi çekici bir renk.

Evo001
09/02/2010, 16:34
evet arka koltukta 3.kafalık mevcut.

ama keşke sende dynamik alsaydın,sadece çelik jant bile çok fark deiyor.
yinede kazasız belasız güle güle kullan.

bu arada evo yeşil de ilgi çekici bir renk.

Sağolun rengi evet cok hosuma gitti, dediklerinize katılıyorum ne kadar özellik o kadar iyi tabi de Fiyat-performans degerlendirmemi o şekilde yaptım...daha 23 taksit daha var kredinin, kendi açımdan ii bi karar;)

ABNEW
09/02/2010, 18:26
Gönül isterki tüm donanımlar araçlarımızda olsun ama maalesef bunun mümkünatı yok.Bu haliyle de araçlarımız sınıfının en iyi baz donanımlarına sahipler,

Albealarda da birçok özellik opsiyonel zaten.Hatta bir dönem teypsiz bile alınıyordu.Belki hala da öyledir...

skydome
09/02/2010, 19:21
albea yerli üretim ya ucuza mal olmuştur o yüzden vardır albealarda:D

gurik
09/02/2010, 23:25
yine hassaslaşmış forum.:cool0000:
Arkadaşlar Gpnin standartları Avrupadaki alıcı kitlesi tarafından belirleniyor. Avrupadaki yaklaşım şöyle oluyor önce güvenlik dikkat ederseniz gp active bile ilk çıktığında standart çift hava yastıklı ve türlü güvenlik paketleri vardı. Fakat Fiat Türk otomobilcilerin bu kadar talep göstereceğini tahmin edememişti. O sebeple bize gelen araçlar avrupa alıcısına yönelik araçlardı. Arka camlarımız bile mekanikti dynamicte bile. Sonradan yüksek alıcı kitlesi gözönüne alındı ve donanım paketleri bizdeki isteklere göre ayarlandı.
Yani avrupalı için önem sırası (güvenlik-çevreye duyarlılık-kalite) iken bizdeki sıralama (lüks donanım-ekonomi-estetik) olduğundan gp zamanla evrim geçirdi.
Şimdi fiatın ve puntişin bunda ne suçu var? Ben seri 2 ye geçtim ve herşey var arabada.Çok ta memnunum.

axi
10/02/2010, 00:40
İnsanoğlu ne kadar doyumsuz yauw..! 131 e eski renoya binenlerde bizim araca bakıp bakıp nasıl özeniyorlardır. biz ise audi bmw vs lere bakıp özeniyoruz... insanoğluna istanbulu versen şu kocaelide bnm olsa der bence.. kimse yanlış anlamasın hepinmiz insanız hepimizin ortak zaafı bu...

Bütün bunlar bi yana; Abi şimdilik bize ait olan bu bununla yetinicez. hak kazandığımızda daha iyilerine sahip olucaz...

herkeze keyifli forumlar...:)

magic
10/02/2010, 09:28
Herkesi kaderine razı olmuş gördüm :noexpression:

Kimse araçlarının "Optimus " :robot000: veya "Bumble Bee"ye dönüşmesini beklemiyor tabi ki de, şu ufak tefek, insanın gönlünü hoş tutacak ve hatta donanım bile sayılmayacak şeylerin araçlarımızda olması da güzel olurdu.

cenkeri
10/02/2010, 11:30
Madem yeri geldi yazayım :) Ben aracımı almadan önce test sürüşü yaptığım dinamik araçta yol bilgisayarı 3 satır direksiyon ışıkları çalışıyordu. Aracımı aldım ve bunların olmadığını gördüm ve müşteri hizmetleriylse defalarca görüşme yaptım cebimden 50 Tl ödeyerek müşteri memnuniyeti adına direksiyon ışıklarımı taktılar sağolsunlar nasıl bir memnuniyetiyse!!! Ama yol bilgisayarımın bundan sonraki dinamik donanım için değiştiği konusunda ısrarcı davrandılar fakat aynı dönemde showroomlarda satılan dinamik araçların yol bilgisayarının 3 satır olduğunu söylememe rağmen bunun bir hata olduğunu kabul etmediler. Bir zaman sonra kabak tadı verdi ve aracımdan dahada soğumamak için üstüne daha fazla gitmedim. Bu gibi basit maliyeti araç maliyetinin yanında devede kulak kalacak şeyleri kırpıp müşteriyi saf yerine koyan Fiat bir şeyi unutuyor??? Bu gibi şeylerle sadece 1 kere kar yapılır müşteri aynı oyuna 2 nciye gelmez...

Asıl konu benim aracım dinamik ancak bu söylenilen uyarı yazılı olarak gelmiyor sadece yanıp sönen dereceyi gösteren 3-5 saniyelik uyarı veriyor gördün gördün. Nedenmi çünkü 3 satır olması gereken yol bilgisayarımı Fiat takmadığı ve bunuda çözümlemediği için...

avantasia
12/02/2010, 15:05
benim aracımda 2009 2.seri ama bende görmedim yolda buz var uyarısını. gerçi benimki active acaba varmı bizdede bu uyarı?ben urfada ikamet ettiğimdenmi görmedim yoksa:)

magic
12/02/2010, 17:20
benim aracımda 2009 2.seri ama bende görmedim yolda buz var uyarısını. gerçi benimki active acaba varmı bizdede bu uyarı?ben urfada ikamet ettiğimdenmi görmedim yoksa:)

Bildiğim kadarıyla ısı 2 veya 3 dereceye düştüğünde göstermeye başlıyor.

cuhadar
12/02/2010, 17:50
Benim aracım 2008 active modeli 3satır bilgisayarı direksiyon işıklandırması var ve dış sıcaklık göstergesi ile buzlanma uyarısı yapıyor (ancak arabayı yeni çalıştırdığınız zaman israrla gösteriyor)

ABNEW
12/02/2010, 20:10

Uğur, active lerde var mı bilemiyorum ama buzlanma uyarısı hava sıcaklığı 3 derece veya altındaysa gösteriliyor ekranda...

turkishstar
13/02/2010, 09:02
valla bende 2009 dynamic var ama yolcu koltuğuna biri oturup emniyet kemerini takmadımı uyarı falan vermiyor. menüden baktım ama oradan da bulamadım. ilginç geldi şimdi bana bu durum.
bu arada hakikaten dış dikiz aynalarında neden sinyal yok onu da anlamış değilim

16 CSE 79
13/02/2010, 10:06
Arka koltuk aydınlatması yok.Gecelere arabanın arkasın zifiri karanlık.

ABNEW
13/02/2010, 19:08
Cengiz, 5k larda var sadece.Yani emotion 5k larda arka bölümde de aydınlatma mevcut.Diğer hiçbir donanımda bulunmamakta maalesef.Evolarda nasıl bilemiyorum...

avantasia
13/02/2010, 21:22
buarada sizlerde torpido aydınlatması varmı?bende yokta.

Erdem Bozdağ
13/02/2010, 21:27
Malesef yok Uğur abi torpido aydınlatması ama bazı arkadaşlar 25 tl ye satılan sensorlu lambalardan alıp monte etmıslerdı.

magic
13/02/2010, 22:04
Malesef yok Uğur abi torpido aydınlatması ama bazı arkadaşlar 25 tl ye satılan sensorlu lambalardan alıp monte etmıslerdı.

Erdem o sensörlü lamba dediğin nasıl bişey, resim falan var mı, koyabilir misin varsa, merak ettim.

ABNEW
14/02/2010, 01:28
Erdem o sensörlü lamba dediğin nasıl bişey, resim falan var mı, koyabilir misin varsa, merak ettim.

Tolga, sanıyorum osramın ledli fenerlerinden yapıştırmıştı bazı arkadaşlar:

https://img688.imageshack.us/img688/392/osram.jpg (https://img688.imageshack.us/i/osram.jpg/)

KaGaN
14/02/2010, 01:31
Mesela ben yapıştırdım oldukça iyi aydınlatıyor..Ledler çok güçlü :) kendinden yapışkanlı olduğu içinde sıkıntı çekmedim hiç

16 CSE 79
14/02/2010, 16:06
Cengiz, 5k larda var sadece.Yani emotion 5k larda arka bölümde de aydınlatma mevcut.Diğer hiçbir donanımda bulunmamakta maalesef.Evolarda nasıl bilemiyorum...

Arda arka aydınlatma için pratik bir fikrin varmı.Özellikle geceleri oğlum arkada iken çok zorluk çekiyorum.Bu torpido için kullanılan ledlerin benzeri birşey tavana yada arka direklere uygulanacak bir aydınlatma varmıdır.

clax22
14/02/2010, 17:00
İyi de sevgili Kağan, segmentleri çok farklı iki araçtan bahsediyoruz. Bence Fiat'a hiç yakışmıyor. Bizim araçların en baz modeli olan Active'lerde bile bu özelliği standart yapmak çok zor ve maliyetli olmasa gerek. Bizim araçlara koymayıp da Albea'lara koyan bu zihniyeti anlayamıyorum.

tolga bey benim aracım active model ve o bahsettiğiniz 3 satır ekrandan var dıs ısı gostergesı vs var sanırım 2009 modellerde koymuşlar active e

ABNEW
14/02/2010, 18:49
Arda arka aydınlatma için pratik bir fikrin varmı.Özellikle geceleri oğlum arkada iken çok zorluk çekiyorum.Bu torpido için kullanılan ledlerin benzeri birşey tavana yada arka direklere uygulanacak bir aydınlatma varmıdır.

Cengiz, açıkçası ben yaptıracak olsam servise danışıp orijinalinin arka bölüme takılıp takılamayacağını sorardım.Bunun dışında bizim Tofaş-Fiat ın diğer modellerinde kullandığı basit bir lamba belki monte edilebilir arkaya.Benim yukarıda belirttiğim osramlar ise en kolay çözüm.Arka tarafındaki yapışkanlı bölümü tavana tutturunca işlem tamam:) Ancak ben bunu yapmazdım...

ZAK1980
14/02/2010, 19:25
benım arabadaya yazıyor dıkkat yolda buzlanma olabılır sıcaklık genelde 0 derecede ıken kontagı ılk actıgımda cıkıyor

serkandikici
14/02/2010, 19:34
öncelikle herkese ii akşamlar arkadaşlar ben bugün katıldım aranıza 7aydır GPm var ve yukarda saydıınız bütün özelliklerin eksikliklerini fazlasıyla hissediyorum Activimde:D En çok sis farları ve gövde rengi dış aynalar beni eksik hissettiriyor valla dinamikler funlar kıymetini bilin:D:D

magic
15/02/2010, 00:21
benım arabadaya yazıyor dıkkat yolda buzlanma olabılır sıcaklık genelde 0 derecede ıken kontagı ılk actıgımda cıkıyor

Arkadaşlar Fire Active'lerde var ama Multijet Active'lerde yok maalesef.

Tolga, sanıyorum osramın ledli fenerlerinden yapıştırmıştı bazı arkadaşlar:

https://img688.imageshack.us/img688/392/osram.jpg (https://img688.imageshack.us/i/osram.jpg/)

Arda teşekkür ediyorum, sanırım Koçtaş'da görmüştüm bunlardan.

Cengiz forumdan bir arkadaş -kim olduğunu hatırlayamadım- serviste arka tarafa ön taraftaki aydınlatmanın aynısını taktırmıştı üstelikte aynı özelliklerde çalışıyor.

tolga bey benim aracım active model ve o bahsettiğiniz 3 satır ekrandan var dıs ısı gostergesı vs var sanırım 2009 modellerde koymuşlar active e

Nuri yukarıda da bahsettiğim gibi Fire Active'lerde var ama Multijet Active'lerde yok maalesef.

16 CSE 79
15/02/2010, 09:11

Cengiz forumdan bir arkadaş -kim olduğunu hatırlayamadım- serviste arka tarafa ön taraftaki aydınlatmanın aynısını taktırmıştı üstelikte aynı özelliklerde çalışıyor.

Nuri yukarıda da bahsettiğim gibi Fire Active'lerde var ama Multijet Active'lerde yok maalesef.

Tolga dediğini görmüştüm serviste yapılan bir uygulamaydı ama maliyeti biraz fazlaydı.

KaGaN
15/02/2010, 09:13
öncelikle herkese ii akşamlar arkadaşlar ben bugün katıldım aranıza 7aydır GPm var ve yukarda saydıınız bütün özelliklerin eksikliklerini fazlasıyla hissediyorum Activimde:D En çok sis farları ve gövde rengi dış aynalar beni eksik hissettiriyor valla dinamikler funlar kıymetini bilin:D:D
aynaların fiyatlarını bilmiyorum ama sisler 200 lira civarında :) hani oakdar üzmeyin kendinizi elinizin bol olduğu bi zaman taktırın :)

magic
15/02/2010, 11:30
Tolga dediğini görmüştüm serviste yapılan bir uygulamaydı ama maliyeti biraz fazlaydı.

Maliyeti hakkında bilgim yok, hatırlamıyorum açıkçası. Hangi konu başlığının altında olduğunu araçtırmak lazım. Ya da yaptıran arkadaş bu konuyu okuyorsa cevaplasın daha sağlıklı olur.

Atakan KÖRO
16/02/2010, 02:14
yolda buzlanma olabilir diye gerek kontagı ilk actıgınızda gerekse belirli periyodlarda sinyal sesiyle birlikte ekranda gosteriyor. yolcu koltugu agırlık sensörü eger gercekten denildigi gibi sorunlu olanlar varsa garantisi olanlar servise olmayanlar da bir elektrikciye gitsinler

emrequzel
16/02/2010, 07:57

Bu osram ın aydınlatmalarından ben torpitoya koydum gayette güzel.Sizin dediğiniz aynanın ordaki ise bir arkadas Erkay oto da yanılmıosam 100 tl civarı bir fiyata taktırmıstı.Full olarak ön taraftakinin bütün özelliklerini kullanabiliyordu.

magic
16/02/2010, 09:25
Bu osram ın aydınlatmalarından ben torpitoya koydum gayette güzel.Sizin dediğiniz aynanın ordaki ise bir arkadas Erkay oto da yanılmıosam 100 tl civarı bir fiyata taktırmıstı.Full olarak ön taraftakinin bütün özelliklerini kullanabiliyordu.

Hiç olmazsa orjinalliği bozulmuyor aracın, gayette şık olmuştu arka tavan lambası.

Osramı torpidoda nereye koydun, malum bizim torpidolar biraz şekilsiz ve kullanışsız.

emrequzel
16/02/2010, 09:36
torpitoyu açtıgınızda direkt karsıya koydum ve hafif bastırınca yanar bir daha bastırında söner cinsten :) müsait olunca unutmassam foto ceker eklerim.

KaGaN
16/02/2010, 09:49
bende yanına yapıştırdım sol tarafa gayet rahat kullanımı. aydınlığıda oldukça iyi çok net bir şekilde görünebiliyo...

magic
16/02/2010, 10:12
torpitoyu açtıgınızda direkt karsıya koydum ve hafif bastırınca yanar bir daha bastırında söner cinsten :) müsait olunca unutmassam foto ceker eklerim.

bende yanına yapıştırdım sol tarafa gayet rahat kullanımı. aydınlığıda oldukça iyi çok net bir şekilde görünebiliyo...

Sağolun arkadaşlar :)

16 CSE 79
16/02/2010, 13:44
Maliyeti hakkında bilgim yok, hatırlamıyorum açıkçası. Hangi konu başlığının altında olduğunu araçtırmak lazım. Ya da yaptıran arkadaş bu konuyu okuyorsa cevaplasın daha sağlıklı olur.
Tolga benim hatırladığım konu buydu

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2257-hareketli-lenselere-sahip-arka-tavan-lambasi.html

magic
16/02/2010, 14:11
Tolga benim hatırladığım konu buydu

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2257-hareketli-lenselere-sahip-arka-tavan-lambasi.html

Evet Cengiz bu konuydu :)
İyi bulmuşsun valla...

ginesis
20/03/2010, 23:53
Benim 2006 GP 'da bu özellik var.2006 yok diye birşey yok isterseniz resimlerini yolarım