PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eibach 5 Cm sportline yay ve performance box !!

superfat
04/02/2010, 15:15
arkadaşlar bugun kafayı kırdım ve gittim Eibach sportline 5cm spor yay aldım ( FK diye bi alman markası vardı onu tercih etmedim fiyatı daha uygundu güvenemedim ) bostancı sanayi mert tuning ' den 380 lira fiyat çekti öle böle 350 ye indirdim yarın sabahda yayı takıcam ve resimleri paylaşıcam fiyat ve tercihim konusunda görüşlerinizi bekliorm ilerliyen tarihte resimler gelicek

diğeri ise performance box kiti taktı usta arabama ve deniyelim begenmezsen cıkartırız dedi ona da 440 lira son olur fiyat çekti aracım 90 Bg E-5 e cıktıgımda gercekten cok cok cok farklı oldugunu gördüm 4. vitesin sonunda 120 yi asla geçmiyen arabam 4'ün sonunda 145 çevirdi gözlerime inanamadım buda %20 lik bir artışa tekabul ediyor. ama bütçem olmadıgından şimdilik çıkartın ama aklıma yattı alabilirim ilerde demiştim bunun eksileri ne olur?? duman önemli duman atarmı ?? ve fiyatı nasıldır herkeze teşekkür ederim görüşlerinizi bekliorm ?????!!!!!

sowhat788
04/02/2010, 15:41
Duman olayının hiç olmaması imkansız gibi birşey dizel mod olayında,
yay+chip+blow yaptır kendinden geçersin zaten beyaz ve skydome var daha ne olsun ;)

superfat
04/02/2010, 15:45
yay tamam o yarın halloluyor H&R fiyat biraz kalın geldi ondan kasamadım =) chip mi powerboxmu arada kaldıgım ıcın konu actım bakalm neler çıkıcak ? :D

PLaTiNuN
05/02/2010, 08:57
Hadi bakalım hayırlısı olsun kardeşim fotolarını bekliyoruz :)

Murat Gürakan
05/02/2010, 09:29
Puntolarda kullanalar eibach 5cm lik yayın yeterli pıstırmadığını söylüyorlar umarım keyif verir.
Chipmi boxmı olayına gelince sizin 120den 140 a geçmenizin güçle bir alakası yok sadece kesici yüksek devirlere çekilmiş o kadar.
Box olayına girdiğinizde 110hp olcaksa chip ile 120 yapılabilir daha usta eller dokunursa araca göre özel yazılım ile muhteşem olur. Chip ile aracın beyninin kontrol ettiği her şeyi ayarlayıp maximum düzeyde fayda sağlanabilmektedir. Ben size boxdan ziyade chip olayına girmenizi tavsiye ederim.

sowhat788
05/02/2010, 09:33
Chip yaptıralım gel ;)

superfat
06/02/2010, 01:07
valla dediğim gibi chip yada box ikisinden birine giricem kullanmış arkadaşların yazdıklarına bakıyorum ama bi anlam veremiorm forumda işler karışıo başlıklar altında =) temiz bilgi olsn diye yeni konu açtım ama ragbet olmadı yayları taktırdım bu arada cok fazla dusurmedi ama benım amacımda o degildi ztn yolda durması cok iyileşti aracın mesela 60-70 ile ilerlerken saga sola kırdıgında ne kıç atıyo ne savruluyo gayet rahatlaştı amörtisör millerinide kısalttırdım ki amörtisörler elimize almıyalım diye neyse bakalm chip daha saglıklı diyosunuz yani ?

superfat
06/02/2010, 01:08
ayrıca fotoları 1-2 gün içinde paylaşıcam çok düşmedi dediysem de bariz belli oluyor aracın yaylı oldugu çok da şık oldu abartı olmadı resimlerde kendniz de karar verirsiniz =))

Romeo_er2
06/02/2010, 02:29
hayırlı olsun bu arada eibach 5cm nin 5cm düşürmesini beklemeyin şaşırmayında..çünkü ön 40 arka 30mm düşürüyor aklınızda bulunsun..kendi sitesindeki ürün açıklamasından alıntırıd..

superfat
09/02/2010, 15:30
peki ertuğ senin araba nası o kadar düşük duruyor kardeş ??? ben resimleri paylaşıcam o zman görürsünüz benım arabayıda

Murat Gürakan
11/02/2010, 09:26
peki ertuğ senin araba nası o kadar düşük duruyor kardeş ??? ben resimleri paylaşıcam o zman görürsünüz benım arabayıda
Ertuğda h&r nin 5 lik yayı var.

Alp
11/02/2010, 11:59
valla dediğim gibi chip yada box ikisinden birine giricem kullanmış arkadaşların yazdıklarına bakıyorum ama bi anlam veremiorm forumda işler karışıo başlıklar altında =) temiz bilgi olsn diye yeni konu açtım ama ragbet olmadı yayları taktırdım bu arada cok fazla dusurmedi ama benım amacımda o degildi ztn yolda durması cok iyileşti aracın mesela 60-70 ile ilerlerken saga sola kırdıgında ne kıç atıyo ne savruluyo gayet rahatlaştı amörtisör millerinide kısalttırdım ki amörtisörler elimize almıyalım diye neyse bakalm chip daha saglıklı diyosunuz yani ?

Ben her 3 nude kullandım,
-Chipli
-Boxlu
-Chip + Boxlu

Chipte alt devirlerin çok değişmez (eskiye göre fark tabiki var !) üst devirlerde ise akıcılık ve ivmelenme gerçekten çok iyidir.
Boxda alt devirlerdeki ivmelenme dehşetizanedir. Aynen ucağın pist başındaki tam gazla kalkması gibi yapıştırır seni ancak 4000 d/dk dan sonra hayat biter aracın eski karakterine döner yani 75 hp ne kadar giderse...
Chip + boxu hiç anlatmayayım istersen :) çünkü tadından hiç yenmez tabiii 45 50 bin km sonra önce turbon sonraki km lerde motorun önce hapşırmaya sonra öksürmeye başlar :) bilmem anlatabildimmi :)

Bana soracak olursan ve şehiriçi ağırliklı kullanıyorsan nacizane fikrim box olur...

shadow_dancer
16/02/2010, 15:59
Bi fotograf alabilir miyiz rica etsem bende alacam da yay..

smile61
23/03/2010, 23:33
aga fotolar yok mu hala..bide 17" bu arabaın altında kayboluyo..daha güclü bi motoru olsa göz kırpmadan 18" takacam..ama yemiyor:S