PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis filmleri hem söktürmedi hem ceza yazmadı :)

Punto_Can
01/02/2010, 20:03
geçtiğimiz hafta sonu gaziantepde evden çıktım, 50-60m gittikten sonra polis durdurdu ve o mükemmel dialog :)

Polis: Ankaralı bu camlar ne :)
Ben: Film memur bey :)
Polis: Ama bunun cezası var 130 TL...
Ben: Biliyorum ama gençlik işte. Ceza yazmadan ben hemen sökeyim :)
Polis: Yok yok sökme ama cezası var.
Ben: Ceza yazacaksan sökeyim.
Polis:Yok ben yazmıcam da başka bi arkadaş görürse yazabilir.
Ben: hııı??!!?!!??!
Polis:Evrakların tam mı?
Ben: Evet memur bey.
Polis: hmm güzel. Lastikler kışlık mı,?
Ben: Evet.
Polis: ıı şey Jandarma'ya gelmeden genel kontrol var, arkadan sokaktan dolan, camlara caza yazmasınlar.
Ben: Teşekkürler memur bey :)

Bu pek hayıra alamet değil ama anlamadım :)))
Çorbada benimde tuzumun olmasını istedi heralde :)

narkoz30
01/02/2010, 20:08
ahahahahaha desene polis de bizim kafadan seviyorum böyle polis abilerimizi ya :)

emrequzel
01/02/2010, 20:29
hahaha çok iyi yaa ... Herkese denk gelmez böyle memur abilerimiz. :)

35mert
01/02/2010, 20:39
cezanın olmaması lazım tüv.de hafif kusur olarak geciyor cam filmleri hatta ön cama bile film yaptıran arkadaşlarım var.....ceza yediklerini hiç duymadım

SpyHunter33
01/02/2010, 20:40
bence o polis abimizin yüregin de bir GP var o yüzden de empati ile yaklaşmış :)

JASMINE
01/02/2010, 20:44
Vallahi çook şanslısın Can. Senin bu şanstan diğer cam filmi olan arkadaşlarımıza da pay düşer inşallahta onlarda kontrolleri sorunsuz atlatır. :)

cann
01/02/2010, 21:12
bir diyalogda ben anlatiim,dün memleketten (kdz Ereğli) dönerken henüz şehir sınırlarından tam çıkmamıştık,önümde fazlasıyla yavaş giden iki araç vardı,onları geçtim ki radarla gözgöze geldik:) ama iş işten geçmişti,100 110 arasıydı hızım,malum 500 metre sonra sağa yanaştık, arabadan indim
-iyi günler beyefendi
-teşekkür ederim kolay gelsin,
bu arada telsizden radara soruyordu "kırmızı vs hızı 110 vs" diye
-doğrudur o civardaydı hızım.
ilk şoku o zaman yaşadı,malum genelde itiraz,rica minnet vs
-cezamız neyse çekicez artık,hatalıyım sonuçta,cezayı yaz ki acısı fazla olursa bi daha yapmayız.
buna benzer bir iki diyalogdan sonra,pek böyle bi anlayış görmemiş olcakki,pişman oldu ama mecbur yazacak artık,kayda girdi,
en son
-hiç karşıdan sellektör yapandamı olmadı,genelde uyarıyo millet birbirini dedi:):):)

GP COSKUN
01/02/2010, 21:13
geçtiğimiz hafta sonu gaziantepde evden çıktım, 50-60m gittikten sonra polis durdurdu ve o mükemmel dialog :)

Polis: Ankaralı bu camlar ne :)
Ben: Film memur bey :)
Polis: Ama bunun cezası var 130 TL...
Ben: Biliyorum ama gençlik işte. Ceza yazmadan ben hemen sökeyim :)
Polis: Yok yok sökme ama cezası var.
Ben: Ceza yazacaksan sökeyim.
Polis:Yok ben yazmıcam da başka bi arkadaş görürse yazabilir.
Ben: hııı??!!?!!??!
Polis:Evrakların tam mı?
Ben: Evet memur bey.
Polis: hmm güzel. Lastikler kışlık mı,?
Ben: Evet.
Polis: ıı şey Jandarma'ya gelmeden genel kontrol var, arkadan sokaktan dolan, camlara caza yazmasınlar.
Ben: Teşekkürler memur bey :)

Bu pek hayıra alamet değil ama anlamadım :)))
Çorbada benimde tuzumun olmasını istedi heralde :)

bana sorarsan bunun tek açıklaması var
polis senin arabaya hasta olmuş
yada yazılmış
yada ayar olmuş
ne dersen de işte hoşuna gitmiş demek
ama belkide kafası güzeldi :cool0000:

Punto_Can
01/02/2010, 21:37
mustafa abi çok güldürdün beni :)

ayrıca polisin bana olan anlayışından birazda şüphelendim, bana jandarmaya gelmeden çevirme var, arkadan git dedi ama ben "ya asıl çevirme arka taraftaysa?" diye düşündüm ve 2 arka caddeden gittim :) noolur nolmaz dimi :D

coşkun abi poliste anlamadığım bi gariplik vardı, yeni gibide durmuyodu, hatta sert bi surat ifadesi vardı, sık sık angellarıma baktığını farkettim ama olur mu dersin? :D

GP COSKUN
01/02/2010, 21:44
mustafa abi çok güldürdün beni :)

ayrıca polisin bana olan anlayışından birazda şüphelendim, bana jandarmaya gelmeden çevirme var, arkadan git dedi ama ben "ya asıl çevirme arka taraftaysa?" diye düşündüm ve 2 arka caddeden gittim :) noolur nolmaz dimi :D

coşkun abi poliste anlamadığım bi gariplik vardı, yeni gibide durmuyodu, hatta sert bi surat ifadesi vardı, sık sık angellarıma baktığını farkettim ama olur mu dersin? :D

tamam abicim adam angellere hasta olmuş

imdesign
01/02/2010, 21:50
Valla şanslısın can

aynı olay benimde başıma geldi

Nevşehir açıklarındaydık ürgübe gidiyorduk

bilen bilir terminal'e 1km. kala bir rampa var inerken polisi

gördüm çevirme yapıyordu. Akşam akşam huzursuzluk çıkmasın diye ilk

sapaktan ara sokağa döndüm abi döner dönmez nası sinmişlerse ''CEE'' yaptılar.

:D durdurdular neyse diyolog şu;

Polis: İyi akşamlar beyler.

Biz: iyi akşamlar memur bey hayırlı vazifeler.

Polis: Yolculuk nereye?

Biz: Göreme, Ürgüp.

Polis: Geçtiniz o zaman buraya gelmeden ilk sapaktan uçhisar'a dönecektiniz.

bu arada arkada kaç kişi var? kaç numaraysa göremiyorumda...

Biz: ( herkafadan) 2- 1 dark black-yok abi ne filmi-fabrikasyon memur bey ?????

Polis: Durun gece gece dolaşmayın bakın geri dönün uçhisardan göremeye varın

bir ton resturant var (bar) fazla bişey tutmaz kişi başı 10tl. verir çıkarsınız...

Biz: (her kafadan) yok deve-abi ben 50 liraya bi kasa alırım-abi eski

fedayilerden...

Polis: hadi güle güle ha bu arada alkol varmı

Biz: Yok kullanmıyoruz :D

schnelle fahrer
01/02/2010, 22:54
Böyle modifiye ruhlu polisler olduktan sonra Şahinlere Nos Takanları Önümüzdekı gunlerde bekleyınız :) ama ınsaflı adammıs helal olsun gercekten

erosistanbul
01/02/2010, 23:32
Polisler şekil mi değiştirdi nedir. Yada bunlar dünyadan değiller. yok yok kılık değiştirmiş uzaylı bunlar.garipler de polis bize kıyak geçti diye avunsunlar.bilmiyolardı ki uzaylılara yem olacaklardı.
yorumları okuyunca "haydin milet, herkes film çektirmeye" diyesim geldi.:X

javelinlivefire
01/02/2010, 23:32
Arkadaşlar bende Kriminalde Polis Memuruyum. Yorumlarınızı okuyorum ve şaşırıyorum. Bizlerinde insan olduğu faktörünü unutuyorsunuz ve önyargılarınız var. İyimiz var, kötümüz var ama sizlerden biriyiz. Şunu da unutmayalım; Polislerin de herkes gibi sevdaları vardır. Punto sevdası gibi :)

erosistanbul
01/02/2010, 23:40
Tabiki bütün polisleri aynı tutmak insanlğa sığmaz.iyimser ve modifiye ruhlu polis arkadaşları her zaman savunur, görevlerinde başarılar dilerim.

cann
01/02/2010, 23:48
Arkadaşlar bende Kriminalde Polis Memuruyum. Yorumlarınızı okuyorum ve şaşırıyorum. Bizlerinde insan olduğu faktörünü unutuyorsunuz ve önyargılarınız var. İyimiz var, kötümüz var ama sizlerden biriyiz. Şunu da unutmayalım; Polislerin de herkes gibi sevdaları vardır. Punto sevdası gibi :)
her ne kadar bizlerde(en azından bende) var olan ön yargıların sebebinin polislerin (çoğunlukla) davranışlarından kaynaklandığına inansamda,size katılıyorum,
yukarıdaki örneklerde de görüldüğü gibi işin özü SAMİMİ olmaktır,biz ne kadar samimi ve dürüst olursak,karşı taraftanda aynı şekilde karşılık göreceğimize inanıyorum.

fluent
02/02/2010, 00:08
valla çok şanslısın, geçenlerde yazmıştım biliyosun antepte filmlerimi söktürmüşlerdi, keşke o akşam senin polislere denk gelseydim :))

Refiner
02/02/2010, 08:45
Ben de bu yaz Mersin'e giderken Mut girişinde çevrildim. Arabada annem, babam, teyzem de vardı; onları götürüyordum.
Polis amcam evrakları istedi, yolculuk nereye diye falan sordu.
Tam arkasını dönecekken "arkada teyzem olmasaydı söktürürdüm filmlerini" dedi gülerek.
Ben de "teyzen güneşten rahatsız oluyor, o nedenle taktırdım" dedim.
Sonra inceledi bi arabayı. Skydome, alaşım jantlar v.s. "Hiç de güneş için takılmışa benzemiyor ama, neyse hayırlı yolculuklar" dedi ve devam.
Annem sayesinde yırttım. Bi de yeni taktırmıştım filmleri ve iyi de para saymıştım kaliteli marka olsun diye.
Onun dışında zaten bir iki çevirmeye girdim, onlarda da soran olmadı filmlerimi çok şükür...

sametweb
02/02/2010, 09:00
Sabahın köründe çevirdi beni de Polis Amcam :)
Farlar park sisler açık.
Polis ceza kesmek isterse her türlü ceza keser geyiğinden sonra, aracına gittik orda amiri var herhal.
Amirim puanı falan yok arkadaşında, ben onda o ışığı görüyorum camlar film sis açık dedi
acep kaç para ceza yazıcak derken verdi evraklarımı ve gönderdi.
Şunu anladım efelenirsen verir eline ceza makbuzunu, alır efeliğini gidersin :)

Punto_Can
02/02/2010, 09:22
ben bu polisleri sevmeye başladım yaa :)

Evo1
02/02/2010, 09:41
"Ankaralı bu camlar ne?" kısmı gerçekten çok iyi olmuş :)

Erdem Bozdağ
02/02/2010, 10:14
Ya siz şanslısınız ya ben şansızım:)
Atakulenın ordaki çevirmede filmlerden cezamı yedim.Zamanında çok para verdiğim için sadece önleri soktum cezadan sonra:)

1-2 defa arka camlar (tek kapı oldugu ıcın arka camlarda ufacık) fimli oldugu ıcın bıle uyarı aldım

Geçenlerde de telefonla konusuyorum dıye ceza yedım :)

Peşimdeler sanki:)

monaugur
02/02/2010, 10:19
Atakulenın ordaki çevirmede filmlerden cezamı yedim.Zamanında çok para verdiğim için sadece önleri soktum cezadan sonra:)

1-2 defa arka camlar (tek kapı oldugu ıcın arka camlarda ufacık) fimli oldugu ıcın bıle uyarı aldım

biri seni gözetliyor :)

Kriminal
02/02/2010, 10:20
Arkadaşlar yazılanlar cok hoş gercekten bende bir emnıyet mensubuyum ve benımde puntom var ama boyle bıseyle karsılassam belkıde punto sevdalısı oldugumden bende es gecerım...Ankara burokrası kentı oldugu ıcın aslında emnıyettekı arkadaslarımız bıraz urkekler.yazsammı yazmasammı dıye çelıskıde kalıyorlar..
İzmirde mesela oyle degıl polıs arkadaslara gayet kıbar olun ve gercekten sucunuzun hafıfletıcı bır sebebı varsa korkmayın.Ama kırmızıda gecıpte yalvarmayın..!
Goçum ben savcıyım deyıp uygulamayı transıt gecen opel vectra aracı takıbe aldıgımızda o goçum dıyenın savcı degılde adliyede memur oldugunu ogrenınce bızde şok olmustuk..
Siz siz olun kıbar ve gözlerının ıcıne bakarak konusun ..Dedıklerımı hatırlıcaksınız ve kazanan sız olursunuz..

Erdem Bozdağ
02/02/2010, 10:26
Abi birazda emniyet müdürüyle alakalı.Ankarada geçen seneye kadar bukadar sert çevirmeler olmuyordu.Senelerdir filmli,egsozlu vs gezip bir sorun yaşamazken artık nerdeyse imkansız hale getirdiler.Tüm arkadaşlarım da artık filmsiz geziyorlar.Bunun en büyük sebebi kayseriden gelen emniyet müdürü.Polisler bile diyorlar yani 1 sene içinde tüm böyle modlu araçları normale çevirtcez diye.Zaten yolda dikkat ederseniz eskisi kadar kalmadı ankarada modlu araç.

Bi arkadaşımın 106 sı vardı komple modlu.2 sene boyunca ankarada birkere ceza yemedimde 1 seferlıgıne kayserı gitmiştim iş için daha şehir girişinde ceza yemiştim demişti(şimdinin emniyet müdürümüz ozamanlar ordaydı).Ondan şaşırmıyorum :)

KaGaN
02/02/2010, 10:29
Arabaya tav olmuş birde çotrba içmek istemiş canı heralde ya sen analamdın yada anlamamazlığa gelmişsin..Sanşlısın ksıacası :)

Kriminal
02/02/2010, 10:57
Abi birazda emniyet müdürüyle alakalı.Ankarada geçen seneye kadar bukadar sert çevirmeler olmuyordu.Senelerdir filmli,egsozlu vs gezip bir sorun yaşamazken artık nerdeyse imkansız hale getirdiler.Tüm arkadaşlarım da artık filmsiz geziyorlar.Bunun en büyük sebebi kayseriden gelen emniyet müdürü.Polisler bile diyorlar yani 1 sene içinde tüm böyle modlu araçları normale çevirtcez diye.Zaten yolda dikkat ederseniz eskisi kadar kalmadı ankarada modlu araç.

Bi arkadaşımın 106 sı vardı komple modlu.2 sene boyunca ankarada birkere ceza yemedimde 1 seferlıgıne kayserı gitmiştim iş için daha şehir girişinde ceza yemiştim demişti(şimdinin emniyet müdürümüz ozamanlar ordaydı).Ondan şaşırmıyorum :)

Ekremcim Kayseri emn muduru aksaraydan gelmıstı kayseriye ve kayseriyi adam ettı dıyebılırım.Bu mudurun en cok taktıgı konu trafıktır.Modifiyeli ve kanuna aykırı donatılmıs araclar.Ankarada 24 yıl yasadım.
Taksı söförlügü bıle yaptım uçan adam dıyorlardı bana
bknz:emek taxi 06 t 0626
O zamanlar bıle evet bu kadar sıkı degıldı kontroller ama yınede cok fazlaydı.Mesela kolejden bahcelıye kadar 3 cevırmeye gırerdım.!
1-kolej kalp hast önü
2-ssk işhanının önü
3-Tandoğan or-pa önu
4-beşevler(bazen)

Belkı bır araba parası ceza yemısımdır...
2 yıl dişinizi sıkıcaksınız ...

Evo1
02/02/2010, 11:08

Kayserili emniyet müdürü şimdiden efsane oldu, dikkat ettiyseniz kamera olayına baya ağırlık verdiler Ankara'da. Eryaman'da oturuyorum sokak arasındaki trafik lambasına bile kamera koymuşlar :) Kayseride öğrenci arkadaşlarım var eleman 70le radar cezası yediğini söyledi meskun mahal liimiti aşıldığı için, bu adam gidene kadar bize ot yoldurur :)

Kriminal
02/02/2010, 11:36
Arabaya tav olmuş birde çotrba içmek istemiş canı heralde ya sen analamdın yada anlamamazlığa gelmişsin..Sanşlısın ksıacası :)

Kağan çorba derken neyı kastettin...???

serdar2362
02/02/2010, 12:02
Arkadaşlar.

Şahsi düşüncem bu tip Müdür'lerden ülke çapında 100 hatta daha fazlası olmasının millet olarak çok büyük faydası olacağıdır. Düşünün bir kere. Disiplinsiz ve kuralsız yaşayan insanların nasıl canımıza, malımıza zarar verdiğini. Ayda bir kere forumda bu tip insanlardan şikayet etmiyormuyuz. Başına buyruk yaşayan insanlar gerek trafikte, gerekse sosyal hayatta, kendi halinde yaşayan bütün emekleri ile birşeylerin sahibi olmuş diğer insanlara ne kadar büyük acılar ve üzüntüler yaşatıyor.
Başta emniyet müdürleri, amirleri olmak üzere tüm emniyet çalışanlarına milli duygular içerisinde yaptıkları uygulamalardan dolayı destek ve minnettar olmalıyız diyorum.

Mesleğinin ve konumunun verdiği avantajla haksız yere ve veya şımarıklıkla halkımıza sıkıntı yaşatan, adaletçilikten ziyade kuralcılığı benimseyenleri de kınıyorum. Kurallar, insanların refahı için vardır. Kuralların çok acil uygulanması gerekmeyen kısımları da olduğu kanısındayım.

Punto_Can
02/02/2010, 12:17

anladım anlamasına ama salağa yattım biraz :) ankara da böyle polisleri mum ışığında arıyorum valla. çevirmede durdurup dedikleri ilk şey, sert bir şekilde "EVRAKLARINI VER!". Gaziantep'de ise "Ankaralı bu camlar ne?" :) işte fark :)

erdem kendine dikkat et, yakında box'ı bile söktürecekler sana :D

valla çok şanslısın, geçenlerde yazmıştım biliyosun antepte filmlerimi söktürmüşlerdi, keşke o akşam senin polislere denk gelseydim :))

Evet senin mesajını okudum, ertesi gün bu olayla karşılaştığımda aklıma ilk sen geldin, aha şimdi hapı yuttuk dedim içimden ama..... :)

Arkadaşlar yazılanlar cok hoş gercekten bende bir emnıyet mensubuyum ve benımde puntom var ama boyle bıseyle karsılassam belkıde punto sevdalısı oldugumden bende es gecerım...Ankara burokrası kentı oldugu ıcın aslında emnıyettekı arkadaslarımız bıraz urkekler.yazsammı yazmasammı dıye çelıskıde kalıyorlar..
İzmirde mesela oyle degıl polıs arkadaslara gayet kıbar olun ve gercekten sucunuzun hafıfletıcı bır sebebı varsa korkmayın.Ama kırmızıda gecıpte yalvarmayın..!
Goçum ben savcıyım deyıp uygulamayı transıt gecen opel vectra aracı takıbe aldıgımızda o goçum dıyenın savcı degılde adliyede memur oldugunu ogrenınce bızde şok olmustuk..
Siz siz olun kıbar ve gözlerının ıcıne bakarak konusun ..Dedıklerımı hatırlıcaksınız ve kazanan sız olursunuz..

sana kesinlikle katılıyorum deniz abi. suçunuzu kabullenip kibar bir şekilde davranırsanız, onlar da bu sefer yavaştan muhabbete girip en azından daha hafif bir şekilde kurtuluyosunuz :) tecrübeyle sabittir :)

yanlış anladın sen deniz abi :) çorba demek istemedi bence :)

axi
02/02/2010, 12:23
foçada çok değerli bir arkadaşımın teknesinde söylemesi ayıp rakı balık yaptık. gece geç saatte manisaya dönmek için yola çıktım. alkollu olduğumdan tedbirli gidiyorum. foçanın çıkışında jandarma trafik dur çekti.

yawaşlayarak yanına yanaştım
" Alkollüyüm arkadan yaz" dedim devam ettim arkamdan jandarma bağırdı ....
"emniyet kemerini taaaak!!!!!"

ben emniyet mensuplarının çokda gaddar olduğuna inanmıyorum. bi çok zman çevirmede derdimi adam akıllı anlattım bir çoğundada sorun yaşamadım. hiç ceza yemedimmi yedim... ama hatalıydım..

Kriminal
02/02/2010, 12:24
Sonuşta biz hem kendı hemde insanların huzuru için çalışan ınsanlarız...Arada çürük domates yokmu elbettekı tum mesleklerde oldugu gıubı vardır.Bize devlet maaş veriyor gerısı vıcdanına kalmıs.
Ben yolda hangı arabayı durdursam eger ıstersem mutlaka bır eksık cıkarırım...
Kurallara uymamız gerektıgını dusunuyorum egerkı zevkımız ıcın bıseyler yapıyorsak(modifiye gb) cezalarda kacınılmaz olur.
Ülkemızde ve dunyada trafık kuralları ne ıcın konulmustur insanların can guvenlıgı ıcın...
Benı anlamıs olmana sevındım...Can :)

Erdem Bozdağ
02/02/2010, 12:54
Deniz abi kesinlikle sana katılıyorum,amacım polisleri eleştirmek değildi zaten:)Kurallar belli en başından beri kontrol etselerde etmselerde yasak yasaktır yani:)

Ama hakkaten goruntuden cok kalıtelı bır fılm çok iyi oluyordu yazın bile aracın içi gölge gibi oluyordu nefret ediyorum şu güneşten :):)en önemlisi abi baya para bayıldıktan sora sokuyorsun elınde kalan naylon bı parça hıc bı ıse yaramıyor baka kalıyorsun öyle.Sokuldukten sora filmi atmaya bıle kıyamadım iilk seferde :):)

Erdem Bozdağ
02/02/2010, 13:02
erdem kendine dikkat et, yakında box'ı bile söktürecekler sana :D

vermemm kardeşim banane banane :):)

Kriminal
02/02/2010, 13:11
Bende en ınce ama cok kalıtelı bır fılm var ne ankarada ne ızmırde cevırmede hıc sorun yasamadım..

cann
02/02/2010, 13:50
Bende en ınce ama cok kalıtelı bır fılm var ne ankarada ne ızmırde cevırmede hıc sorun yasamadım..
bir şeyi gerçekten çok merak ediyorum,camlara film taktırmak TAMAMEN mi yasak,yoksa bunların bir ölçüsü varmı,ben ölçüsü var diye biliyorum,eğer ölçüsü varsa çevirmede polis bunu neyle ölçüyor,herhalde türk usulü göz kararıyla ölçüyordur,(çok koyu,az koyu gibi),yani kısaca bu işin bir standardı yokmu?,tamamen çevirmeyi yapan polisin insafına mı kalıyor bu iş.eğer öyleyse hiç adil değil bence,
denzcim sende sorun çıkacağını zannetmiyorum zaten,en kötüsü en son kimliği gösterir halledersin:)

Kriminal
02/02/2010, 14:01
Evet ölçüsü var nasıl dıceksınız?
Eger muayeneden hafıf kusurlu dıye gecıyorsa bu o fılmı kullanabılırsınız anlamında ..
cunku ınsanlar saglıgı ıcın genelde fılm taktırıyorlar ve bunu emnıyet teskılatı es gecmıyor gözde yummuyor sadece vatandası dusunerek zorluk cıkarmıyor.
Çok koyu fılmde kasıt aramak gerekmezmı?neden cok koyu ?
Aranan bır sahıs var belkı ,ıcınde cephane var,belkı bırını zorla kacırıyorlar bunu bır bakısta sımsıyah camdan gorebilirmisin..! hayır..
Ayrıca surucunun görüş mesafesını zorlastırır ama sorun elbette bu degıl gunes gozlugude yasak olurdu..
En ınce fılm gayet işinizi görür zaten yagmurlu havalarda bırde aksam ustu sımsıyah oluyorlar..
Dediğim gibi ve herzaman söylerım her kasadan mutlaka çürük domates cıkabılır.
Kimlik konusuna gelınce eger dayanagım o olsaydı emın ol her turlu modıfıkasyonu yaptırırdım..Bana göre herkes ne ise bende oyum...
Saygılarımla...

cann
02/02/2010, 14:12
Evet ölçüsü var nasıl dıceksınız?
Eger muayeneden hafıf kusurlu dıye gecıyorsa bu o fılmı kullanabılırsınız anlamında ..
cunku ınsanlar saglıgı ıcın genelde fılm taktırıyorlar ve bunu emnıyet teskılatı es gecmıyor gözde yummuyor sadece vatandası dusunerek zorluk cıkarmıyor.
Çok koyu fılmde kasıt aramak gerekmezmı?neden cok koyu ?
Aranan bır sahıs var belkı ,ıcınde cephane var,belkı bırını zorla kacırıyorlar bunu bır bakısta sımsıyah camdan gorebilirmisin..! hayır..
Ayrıca surucunun görüş mesafesını zorlastırır ama sorun elbette bu degıl gunes gozlugude yasak olurdu..
En ınce fılm gayet işinizi görür zaten yagmurlu havalarda bırde aksam ustu sımsıyah oluyorlar..
Dediğim gibi ve herzaman söylerım her kasadan mutlaka çürük domates cıkabılır.
Kimlik konusuna gelınce eger dayanagım o olsaydı emın ol her turlu modıfıkasyonu yaptırırdım..Bana göre herkes ne ise bende oyum...
Saygılarımla...
ölçü konusunda aydınlattığın için teşekkürler,bencede mantıklı,muayene olayını düşünememiştim,bende de var,muayenede hafif kusurlu geçmişti,çok koyu olanlar konusunda söylediklerine de tamamen katılıyorum,ancak anladığım kadarıyla mesleğinizle ilgili esprilere karşı fazla hassassınız,bende öğretmenim,bana sorsan şu anda var olan öğretmenlerin içinde değil öğretmenlik kapıcılık bile yapamayacak kapasitede olanlar var,ama ben kendimi biliyorum,dolayısıyla bu konuda yapılacak olan esprilere de tebessümle yaklaşıyorum,dolayısıyla biz de seni öğrendik artık rahat ol kardeşim,

GP COSKUN
02/02/2010, 14:19
(Eger muayeneden hafıf kusurlu dıye gecıyorsa bu o fılmı kullanabılırsınız anlamında ..)

bu cümle yanlış arkadaşlar
muayneye girdiğinizde her türlü film için hafif kusur yazılıyor en koyusunuda en açığınada hafif kusur yazılıyor
kaldıki birde birinci muaynenizde hafif kusur olarak gözüken kusurlarınızla seneye tekrar muayneye girdiğinizde malesef geçemiyor aracınız
çünki 1 yıl önceki kusurlarınız tekrar inceleniyor eğer devam ediyorsa bu sefer ağır kusur olarak yazılıyorlar bu tecrübeyle sabittir

cann
02/02/2010, 14:23
(Eger muayeneden hafıf kusurlu dıye gecıyorsa bu o fılmı kullanabılırsınız anlamında ..)

bu cümle yanlış arkadaşlar
muayneye girdiğinizde her türlü film için hafif kusur yazılıyor en koyusunuda en açığınada hafif kusur yazılıyor
kaldıki birde birinci muaynenizde hafif kusur olarak gözüken kusurlarınızla seneye tekrar muayneye girdiğinizde malesef geçemiyor aracınız
çünki 1 yıl önceki kusurlarınız tekrar inceleniyor eğer devam ediyorsa bu sefer ağır kusur olarak yazılıyorlar bu tecrübeyle sabittir
ölçü işi yine yattı desene :)

Kriminal
02/02/2010, 14:37
Eğer film koyu ise hafif kusurlu dıye gecemıyor maalesef..Sanırım ilden ile farkediyor...Benden 2 sıra oncekı agır kusur nedenıyle fılmlerını sokuyordu banada sökmemı yoksa gecemeyecegımı soyledı ama ben gectım sebebı ıse ince film olmasıdır.
Muayenenın asıl amacı karayollarına uygunluk testidir...
Hafif kusur ıkıncı kez muayenede agır oluyor ve bandrol alamıyorsunuz..
Mantıklı dusunursek sımsıyah bır camın hafıf kusurlu gecmesı mantıksız sanırım ordakı arkadasların yapmıs oldugu bır kıyak yada ugrasmak ıstememısler...

KaGaN
02/02/2010, 15:20
Herkez ne olduğunu anladı galiba :) Türkiyenin bir gerçeği olduğunuda :)

cann
02/02/2010, 15:28
bu hesaba göre,bir sonraki muayenede filmleri söktüreceğiz demekki,baştan sona saçmalık bence,bir şey ya yasaktır ya değildir,koyarsın ölçünü "şu kadar koyuluktan sonrası yasaktır" dersin 1. muyene 2. muayene falan bakmazsın,birincide geç ikincide sök,sonra git bi daha taktır,böyle bir uygulamada ancak türkiye de olur zaten.

KaGaN
02/02/2010, 15:33
Maalesef bende bilmiyordum bu muayene işini :) Filmlerin 2 sene ömrü var demekki :d sök tak sök tak :d

Kriminal
02/02/2010, 15:39
sımdı muayene yaptır sonra fılm tak 2 sene sonra hafıf kusur 4.senesınde sok:)
Aslında hayatın degıl Türkiyemızın bır gercegı...
Çorbayı herkes anladı anlamasınada benım meslegımden oturu hassas oldugumu dusunmeyın...4 sene akademı okudum ben neyın ne oldugunu kestırebılıyorum...
Kağan insanlar bazı seylerı anlar ama aile içinde dışa vurmaz.Sanmakı hassasıyet gosterıyorum hayır tarz yanlış anlatabıldıımmı...!

KaGaN
02/02/2010, 15:44
sımdı muayene yaptır sonra fılm tak 2 sene sonra hafıf kusur 4.senesınde sok:)
Aslında hayatın degıl Türkiyemızın bır gercegı...
Çorbayı herkes anladı anlamasınada benım meslegımden oturu hassas oldugumu dusunmeyın...4 sene akademı okudum ben neyın ne oldugunu kestırebılıyorum...
Kağan insanlar bazı seylerı anlar ama aile içinde dışa vurmaz.Sanmakı hassasıyet gosterıyorum hayır tarz yanlış anlatabıldıımmı...!

Orda çorba yerine rüşvet deseydim dahamı doğru bir tarz olucaktı ??

Kaldıki hepimiz biliyoruz trafik polislerinin çoğu "rüşvet" yiyor.Herkez demiyorum namusuyla alın teriyle çalışan adamlarda var tabiki.Amcam (emekli)ankara emniyet genel müdür yardımcısı neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum yani..Uzatıcak bişi yok !!!

Kriminal
02/02/2010, 15:49
Verme o zaman sende ye cezanı delıkanlı gıbı....
onlarda bu hatayı yapmamıs olur..Biz degılmıyız onlları bu hale getıren yanı rsvet alanları..

usermm1
02/02/2010, 15:53
ben tam tersine polislerin affetmesinden yana değilim. bende biliyorum cam filmi yapınca yakışıklı oluyor ama ben yasak diye yapmıyorsan sende yapmamalısın, yada yapınca ceza yemelisin. kanun uygulanmassa, kanuna uyana haksızlık edilir.
cezalar hem sistemi düzeltir hemde devlete gelir sağlar. gözünün önünde arıza şeridi ihlali yapana, sesli egsoz kullanana vs ceza yazmayan polislere çok kızıyorum. kusurlu ceza yemediğine seviniyor ama her yazılmayan cezayla sistem daha çok bozuluyor.

Kriminal
02/02/2010, 16:00
Serdar sonuna kadar bende bu ilkeyi desteklıyorum..Sen 100km/h yolda gıderken ben 240km/h yapıp ınsanların canına malına kastedıyorsam ceza kacınılmaz olmalıdır...Caydırıcılık olmazsa yaşam zindana döner

cann
02/02/2010, 16:02
ben tam tersine polislerin affetmesinden yana değilim. bende biliyorum cam filmi yapınca yakışıklı oluyor ama ben yasak diye yapmıyorsan sende yapmamalısın, yada yapınca ceza yemelisin. kanun uygulanmassa, kanuna uyana haksızlık edilir.
cezalar hem sistemi düzeltir hemde devlete gelir sağlar. gözünün önünde arıza şeridi ihlali yapana, sesli egsoz kullanana vs ceza yazmayan polislere çok kızıyorum. kusurlu ceza yemediğine seviniyor ama her yazılmayan cezayla sistem daha çok bozuluyor.
söylediklerine katılıyorum,ama bu film konusuna uymuyor çünkü ortada kesin bir şey yok,itirazımız ona zaten,ne yasak ne değil,yasaksa birinci muayeneden niye geçiriyorsun,değilse ikincide niye söktürüyorsun,sıkıntı burda,ortada bir boşluk var bu da ister istemez keyfii uygulamalara sebep oluyor.

KaGaN
02/02/2010, 16:06
Verme o zaman sende ye cezanı delıkanlı gıbı....
onlarda bu hatayı yapmamıs olur..Biz degılmıyız onlları bu hale getıren yanı rsvet alanları..

Son kez söliyeceğim benim geçmiş mesajlarıma bakarsanız ne rüşvetten yanayım ne hız yapmaktan nede vs....

Tabiki biz kanunlar yasalar ülkesinde yaşıyoruz..Benim anlatmak istediğim bu yasalar kanunlar adamına göre işliyoo..

Kaldıki ben bugune kadar bir tane polise rüşvet vermiş değilim zaten öyle polislik bir durumumda olmadı...

Ankaraya eskişehir emniyet müdür geldikten sonra birçok polis rüşvet yediği için meslekten uzaklaştırıldı..Sonuna kadar destekliyorum bunu..

Ama öyle adamlar varki sen 20 30 lira verirken çıakrtıyo 300-400 lira veriyo yoluna dewam ediyo.Polisin nerdeyse yarın maaşı yani..ben buna karşıyım..

İşin aslına bakınca aynı şeyleri söylüyoruz.AmA nedense bir türlü anlaşamıyoruz :)

Uzatmanın mantığı yok işte.Bu ülkede parası olan adam kral.Paranın açamıyacağı kapı yok türkiyede MAALESEF.

GP COSKUN
02/02/2010, 16:06
her şey ceza ile hallolsa
ama maalesef ilk önce eğitim ve toplumun bilinçlenmesi lazım
o zaman şöylede düşünebiliriz
ben çok zenginsem basarım 250 yi adam gibi öderim cezasını
çünki param var ve bu parada sizin sisteminize göre suç işleme özgürlüğü veriyor demektir
bence önemli olan eğitim arkadaşlar bunun başka yolu yok

KaGaN
02/02/2010, 16:09
her şey ceza ile hallolsa
ama maalesef ilk önce eğitim ve toplumun bilinçlenmesi lazım
o zaman şöylede düşünebiliriz
ben çok zenginsem basarım 250 yi adam gibi öderim cezasını
çünki param var ve bu parada sizin sisteminize göre suç işleme özgürlüğü veriyor demektir
bence önemli olan eğitim arkadaşlar bunun başka yolu yok

Düşüncelerime tercüman oldun coşkun abi teşekkürler....

Hepimiz aynı düşüncedeyiz.Sadece cümlelerimiz farklılık gösteriyor :) yada gösterilmeye çalışılıyor...

usermm1
02/02/2010, 16:49
söylediklerine katılıyorum,ama bu film konusuna uymuyor çünkü ortada kesin bir şey yok,itirazımız ona zaten,ne yasak ne değil,yasaksa birinci muayeneden niye geçiriyorsun,değilse ikincide niye söktürüyorsun,sıkıntı burda,ortada bir boşluk var bu da ister istemez keyfii uygulamalara sebep oluyor.

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 18/07/1997
Yayımlandığı Resmi Gazete No: 23053 Mükerrer

Madde 63: Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

not: görüldüğü üzere ince veya kalın ayrımı olamadan filmlerin hepsi yasak. muayene istasyonlarına gelince yönetmeliklerini bilmiyorum ama bir uygulama örneği vereyim; bizim diğer araç vw boranın farı ayarsız olmasına rağmen hafif kusurlu olarak vize aldı. şimdi ayarsız farla trafiğe çıkmak ser mi demek oluyor?

Kriminal
02/02/2010, 17:04
Evet ıkımızde hatta hepımızde aynı seylerı soyluyoruz....
Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın..

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 18/07/1997
Yayımlandığı Resmi Gazete No: 23053 Mükerrer

Madde 63: Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

not: görüldüğü üzere ince veya kalın ayrımı olamadan filmlerin hepsi yasak. muayene istasyonlarına gelince yönetmeliklerini bilmiyorum ama bir uygulama örneği vereyim; bizim diğer araç vw boranın farı ayarsız olmasına rağmen hafif kusurlu olarak vize aldı. şimdi ayarsız farla trafiğe çıkmak ser mi demek oluyor?

En azından farı yanıyor demek ıstedıler sanırım...
Özelleştirmenın getirdikleri diyelim..
Karayolları devletimizin himayesinde fakat karayollarına cıkan aracların uygunluk testi özel idarede..siz karar verin hırsızdamı suç ev sahibindemi...!!!

cann
02/02/2010, 17:28
hahahahahahha,ilahi türkiye,acaip tiraji komik şeyler yaşıyoruz yaa.
far meselesi deyince muayenede yaşadıklarımı anlatiim.
biraz pimpirikli bi adam olduğum için muayeneye gitmeden bir gün önce tamircime gitmiştim.araç zaten yeni bakımdan çıkmıştı.
tamirci "abi farların ayarlarını yapalım" dedi,
yaptırdım.
ertesi gün muayenede bir tek "far ayarları bozuk" diye geri gönderdiler:):):)
şimdi tamircimle dalga geçiyorum "sana uğramasaydım,kesin sağlam raporu verirlerdi" diye:)
ayarı da muayenedeki aletlerin aynısıyla yapmıştı zavallı,bence farlarda bir problem yoktu,camlardaki film yüzünden ceza olsun diye yaptılar herhalde,

şu üstteki film konusundaki yönetmelikte bence gene bir anormallik var,"görüntüyü değiştirecek şekilde" ibaresi yoruma açık,ne malum çevirmeyi yapan polisin gözlerinin bozuk olmadığı,olduğundan daha koyu görüyosa:)

usermm1
02/02/2010, 17:41
şu üstteki film konusundaki yönetmelikte bence gene bir anormallik var,"görüntüyü değiştirecek şekilde" ibaresi yoruma açık,ne malum çevirmeyi yapan polisin gözlerinin bozuk olmadığı,olduğundan daha koyu görüyosa:)

bencede yoruma açık, daha net bir ifade olmalıydı. bir ölçü olmalıydı.
türkiyede kanunları uygulamadaki sıkıntı birazda kanunlardan kaynaklanıyor.

javelinlivefire
02/02/2010, 18:11

Kağan hocam, eğer trafik kurallarına aykırı bir hareket yapıyorsanız, cezanızı çekersiniz. Denklem bu kadar basit. Şunu da asla unutmayın/unutmayalım; Rüşvet alan ne kadar şerefli ise veren de o kadar şereflidir, hatta alandan bile...

KaGaN
02/02/2010, 18:34
Kağan hocam, eğer trafik kurallarına aykırı bir hareket yapıyorsanız, cezanızı çekersiniz. Denklem bu kadar basit. Şunu da asla unutmayın/unutmayalım; Rüşvet alan ne kadar şerefli ise veren de o kadar şereflidir, hatta alandan bile...
Aksi birşey söyliyen oldumu ??? Ayrıca ben bugune kadar trafik cezasıda işlemedim çevirmeyede girmedim arabamdada film yok anladınızmı şimdi :D

Yukarıda sanki ben farklı şeyler konuşmusum gibi yorum yapıyosunuz.Önce bi düzgün okuyun ondan sonra yazın.. !

KaGaN
02/02/2010, 19:10
Arabaya tav olmuş birde çorba içmek istemiş canı heralde ya sen anlamadın yada anlamamazlığa gelmişsin..Sanşlısın kısacası :)

Maalesef bende bilmiyordum bu muayene işini :) Filmlerin 2 sene ömrü var demekki :d sök tak sök tak :d

Kaldıki hepimiz biliyoruz trafik polislerinin çoğu "rüşvet" yiyor.Herkez demiyorum namusuyla alın teriyle çalışan adamlarda var tabiki.Amcam (emekli)ankara emniyet genel müdür yardımcısı neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum yani..Uzatıcak bişi yok !!!

Son kez söliyeceğim benim geçmiş mesajlarıma bakarsanız ne rüşvetten yanayım ne hız yapmaktan nede vs....

Tabiki biz kanunlar yasalar ülkesinde yaşıyoruz..Benim anlatmak istediğim bu yasalar kanunlar adamına göre işliyoo..

Kaldıki ben bugune kadar bir tane polise rüşvet vermiş değilim zaten öyle polislik bir durumumda olmadı...

Ankaraya eskişehir emniyet müdür geldikten sonra birçok polis rüşvet yediği için meslekten uzaklaştırıldı..Sonuna kadar destekliyorum bunu..

Ama öyle adamlar varki sen 20 30 lira verirken çıakrtıyo 300-400 lira veriyo yoluna dewam ediyo.Polisin nerdeyse yarın maaşı yani..ben buna karşıyım..

İşin aslına bakınca aynı şeyleri söylüyoruz.AmA nedense bir türlü anlaşamıyoruz :)

Uzatmanın mantığı yok işte.Bu ülkede parası olan adam kral.Paranın açamıyacağı kapı yok türkiyede MAALESEF.

Düşüncelerime tercüman oldun coşkun abi teşekkürler....

Hepimiz aynı düşüncedeyiz.Sadece cümlelerimiz farklılık gösteriyor :) yada gösterilmeye çalışılıyor...

Aksi birşey söyliyen oldumu ??? Ayrıca ben bugune kadar trafik cezasıda işlemedim çevirmeyede girmedim arabamdada film yok anladınızmı şimdi :D

Yukarıda sanki ben farklı şeyler konuşmusum gibi yorum yapıyosunuz.Önce bi düzgün okuyun ondan sonra yazın.. !

Konu altına yazmış olduğum bütün mesajlar bunlar :)

Şurda hangi cümlede rüşvet verin polislerin alayı rüşvet yer film çektirin cezasını halledersiniz kurallara uymayın hız sınırlarını aşın vs.vs. demiş olduğum bir cümle varmı ???

Neye göre böyle sanki ben polisleri kötülüyorum kanunları kötülüyorum yasaları çiğniyorum falan gibisinden yorumlar yapıyorsunuz..Bana karşı bi gıcıklığınız varsa bileyimde bizde yorumlarımızı ona göre yapalım ??

Kriminal
02/02/2010, 19:14
Kağan biz bu konuyu kapamıstık uzatmanın alemi yok..Herkes istedıgı gıbı anlar sen kendını anlattıgına ınanıyorsan germe kendını..
Kimse senı suclamıyor ..
Şuan herkes bırbırını tanıma aşamasında bende oyle..

KaGaN
02/02/2010, 19:16
:)..!

Kriminal
02/02/2010, 19:21
Yaşını bılmedıgım ıcın bır hıtap seklı bulamadım eger belırtırsen sevınırım...

KaGaN
02/02/2010, 19:23
Yaşını bılmedıgım ıcın bır hıtap seklı bulamadım eger belırtırsen sevınırım...
Adım Kağan.İsmimle hitap etmen yeterli...

Kriminal
02/02/2010, 19:32
Peki doğum gunune az kalmış kağan 18 gun kadar:)
yeterlimi....

KaGaN
02/02/2010, 19:37
Peki doğum gunune az kalmış kağan 18 gun kadar:)
yeterlimi....
Madem biliyorsun ne diye soruyorsun :) dimi...

Daha bu konu altına mesaj yazmam :) arkadaşın konusunu kirletmeyeyim..Yeteri kadar kirlendi zaten :) Birşey varsa im herkeze açık :)

cann
02/02/2010, 19:46
kağancım,millet olarak en küçük bir eleştiriden bile nem kapmak gibi bir alışkanlığımız var,bir de tribünlere oynamak,bununda altında yine ;millet olarak kendimize güvensizliğimiz ve komplekslerimiz yatmaktadır.şimdi bu söylediklerimden de alınganlık yapan çıkmasın sakın,kimseyi hedef alarak söylemiyorum,nacizane kendi görüşümdür,
Var olan bir yanlışı dile getirmek,yanlışın olduğu kurumu veya topluluğu tamamen suçlamak anlamına gelmez,forumda 10 yaşın altında kimse olmadığı için söylemek istenen şeyin ne olduğunu herkesin anlayabileceğine inanıyorum.
kendi mesleğimden örnek vererek başlıyayım,
*yapması gereken en son mesleğin öğretmenlik olması gereken bir çok meslektaşım olduğunu biliyorum.
*öğrenciye verdiği notu bir silah olarak kullanıp bununla iyi öğretmen olduğunu zanneden öğretmenler olduğunu biliyorum,
*kendisi iki kelime türkçeyi konuşamayıp,türkçe dersine giren öğretmenler biliyorum,
*psikolojik olarak tedavi görmesi için hastahanede olması gerekip derse giren öğretmen olduğunu biliyorum.

şimdi bu yazdıklarım öğretmenlik mesleğinin değerini ve kutsallığını azaltmaz,herkes biliyor ki,yolu izi olmayan köylerde elektriksiz susuz yaşayıp eğitim vermeye çalışan öğretmenlerimiz de var.

gelelim asıl mevzuya,bırakın emniyet teşkilatını Türkiye de rüşvet mekanızmasının dönmediği bir tek kurum gösterebilirmisiniz.kağancım kusura bakma,ama ben hiç rüşvet vermeyen insan olabileceğine de inanmıyorum türkiyede,öyle veya böyle bu işe bulaşmışızdır hepimiz,rüşvet illada parayla olmaz,bir kurumda işinizi yaptırmak için tanıdığınız birini araya sokarak başkasının sırasını almak da bir çeşit rüşvettir.
dolayısıyla kendimizi kandırmayalım,forumda eleştiri yazarken acaba şimdi kim üzerine ne alınacak diye kastırmaktan bişey yazamayacağız sonunda.
SİZ KENDİNİZDEN EMİNSENİZ,GERİSİ BOŞ, gerçekleride görmezden gelerek değil açık açık söyleyerek bir yere varırız.

Kriminal
02/02/2010, 19:48
SİZ KENDİNİZDEN EMİNSENİZ,GERİSİ BOŞ, gerçekleride görmezden gelerek değil açık açık söyleyerek bir yere varırız.

Teşekkurler abi...

KaGaN
02/02/2010, 19:51
Mustafa abi eleştiriye herzaman açığım.Bundan hiçbir zamanda gocunmam bilakis bundan ders almaya bakarım.Acaba nerde hata yaptım diye.ama yukarıda kullanılan kelimeler yanlış sanki ben sürekli birini suçluyomuş polise yada herkimeyse rüşvet verin vs.vs olumsuz düşünceler sunuyomuş gibi gösterildim.SADECE BİR ÇORBA KELİMESİNDEN :)

burası ailelerin hatta cocukalrın girdiği bir forum olduğu için özellikle dikkat ediyorum insanları yanlısa sürüklemeyelim cocuklara kötü örnek olmıyalım diye..Neyse;

Sonuçta beni tanıyan tanıyo :) daha doğrusu tanıması gereken tanıyo.Kimseyede kendimi tanıtmak için uğraşmam..

Teşekkür ederim mustafa abi yazın içinde.

cann
02/02/2010, 19:54
Mustafa abi eleştiriye herzaman açığım.Bundan hiçbir zamanda gocunmam bilakis bundan ders almaya bakarım.Acaba nerde hata yaptım diye.ama yukarıda kullanılan kelimeler yanlış sanki ben sürekli birini suçluyomuş polise yada herkimeyse rüşvet verin vs.vs olumsuz düşünceler sunuyomuş gibi gösterildim.SADECE BİR ÇORBA KELİMESİNDEN :)

burası ailelerin hatta cocukalrın girdiği bir forum olduğu için özellikle dikkat ediyorum insanları yanlısa sürüklemeyelim cocuklara kötü örnek olmıyalım diye..Neyse;

Sonuçta beni tanıyan tanıyo :) daha doğrusu tanıması gereken tanıyo.Kimseyede kendimi tanıtmak için uğraşmam..

Teşekkür ederim mustafa abi yazın içinde.

kağancım,sen eleştiriye açık olmadığın için değil,senin eleştirilerini yanlış anlayanlar içindi yazdıklarım,sen doğru bildiklerini açık açık yaz yine.

femoli
02/02/2010, 19:58
alican bununla geçmiş olsun :) İyi niyetli polislerimizde var elbette ..

Ne tribünmüş arkdaş ne çok duymaya başladım bu aralar..:)

javelinlivefire
02/02/2010, 20:15

Bu cümleleri yazan sen değil misin?
Eğer rüşvet vermediysen neden üzerine alınıyorsun ve neye dayanarak Trafik Polisinin çoğu rüşvet yiyor gibi bir iftira da bulunabiliyorsun?
Herkes Polislerden şikayetçi ya da hayatında hep ön yargıları var. Emin olun yaptığımız işi bir gün yapmaya kalksanız kendinizden ve insanlığınızdan nefret edersiniz. Biraz empati yapıp Polisin genelde muhattap olduğu müşteri pörtföyünü düşünün. Hırsızlar, Katiller, Şarhoşlar, Hapçılar, Otçular, Tecavüzcüler, Fahişeler... saymakla bitmez. Bu insanlarla uğraşan insanın ruh halini düşünün. Neyse konuyu uzatmayayım. Ama iki üç tane it için bu kadar kolay bir şekilde Trafik Polisinin rüşvetçi olduğu yaftasını koyamazsınız... Yukarda da dediğim gibi alan ne kadar şerefliyse veren de onun kadar şereflidir...

cann
02/02/2010, 20:22
Bu cümleleri yazan sen değil misin?
Eğer rüşvet vermediysen neden üzerine alınıyorsun ve neye dayanarak Trafik Polisinin çoğu rüşvet yiyor gibi bir iftira da bulunabiliyorsun?
Herkes Polislerden şikayetçi ya da hayatında hep ön yargıları var. Emin olun yaptığımız işi bir gün yapmaya kalksanız kendinizden ve insanlığınızdan nefret edersiniz. Biraz empati yapıp Polisin genelde muhattap olduğu müşteri pörtföyünü düşünün. Hırsızlar, Katiller, Şarhoşlar, Hapçılar, Otçular, Tecavüzcüler, Fahişeler... saymakla bitmez. Bu insanlarla uğraşan insanın ruh halini düşünün. Neyse konuyu uzatmayayım. Ama iki üç tane it için bu kadar kolay bir şekilde Trafik Polisinin rüşvetçi olduğu yaftasını koyamazsınız... Yukarda da dediğim gibi alan ne kadar şerefliyse veren de onun kadar şereflidir...
konunun başından itibaren bir okursanız kimsenin polisleri kötü bir şeyle itham etmediğini,bilakis polislerle yaşadığı güzel olayların paylaşıldığını göreceksiniz,üzerinize alınacağınız birşey yok,ne zor şartlarda çalıştığınızı,saatlece nöbet tuttuğunuzu,herşeyden öte can güvenliği endişesiyle görev yaptığınızı biliyor ve takdir ediyoruz zaten,

GP COSKUN
02/02/2010, 20:25
yaw kaan sen bugün ne kadar alıngansın
ben seni hiç böyle görmemiştim
aslında ortada alınacak bir şey de yok deniz de zaten aynı şeyi söylüyor
türkiyede her şeyin rüşvetle torpille döndüğünü biliyoruz
ama bu aralar önemli ölçüde azalma var bu trafik polisleri içinde geçerli
eskiden 90 la 2000 yılları arasında yollara kukelata dikip sıraya dizerlerdi bizi
her kamyondan ruhsatın arasında toplarlardı
yada çevirmeye girdinmi sadece ruhsatın arasındaki parayı alırlar hemen salarlardı
ama şimdi bu uygulamalar azaldı pek karşılaşmıyorum biz eskiden yola çıkarken
polis parası alırdık yazahaneden polise dağıtmak için
ama artık pek almıyorlar önemli ölçüde azaldı
bakın dikkat edin hiç yok demiyorum azaldı sadece
rüşvet konusundada herkesin suçu var kardeşim benim senin hepimizin
biz millet olarak alışmışız rüşvetçi zihniyete
bakın size geçen gün kendi şöförümle aramızda ceza yediği için geçen diyaloğu anlatayım
şöför yoldan geldi takograf süre hatasından 256 tl ceza yemiş tutanağı getirdi
bana uzattı inceledim aynen dediğim şu oldu

şöför = abi 256 tl geçirdiler akşam bana orhangazide
ben = ne diye yazdı oğlum cezayı
şöför = abi takodan yazdı süre ihlali sabah 10 da çıktım aydından
ben = yaw nevzat gözünü seveyim niye durmadın yolda süreyi tamamlamadın
şöför = abi sen demedinmi fabrikanın malı bitmiş akşam 7 ye kadar istanbula in
ben = oğlum dedimde git polise yakalan demedim ya yazık bak 256 tl girdi bize
şöför = abi ben ne yapayım yazdı illaki
ben = oğlum verseydin ya 20-30 bişeyler cezayı niye yazdırdın
şöför = abi yıldızlıydı çeviren uygulama varmış alamam dedi 50 tl verdim vallahi almadı
ben = ulan zorla atar 50 yi alırdım elinden ruhsatı yapma allah aşkına
şöför = abi adam almadı diyom ya bi saat yalvardım yazma diye bi şey değil 30 puanda bizim ehliyetten gitti acil dedinizmi böyle oluyor

aramızda geçen diyalog bu
şimdi burada suçlu benim teklif eden şöför de suçlu ama almayan polis haklı
kısaca kanunlarda bile suça teşviğin cezası var alan kadar veren de suçlu
he eklemeden geçmeyim muaynesi olmayan araçtan 5 tl alıp salanınıda gördüm
kendimide rezil ettim ama ne yapayım hak yiyemem
bi kaç mesaj öncedende yazdım ya eğitim eğitim eğitim şart
yoksa bu devran böle gelmiş böle gider

KaGaN
02/02/2010, 20:30
Ben kendimi anlatamıyorum bugün :) Valla başım ağrıdı.Anlamak istediğiniz gibi anlayın..

Yanlış anlaşılmalar için forumdaki arkadaşlardan kusura bakmamalarını rica ediyorum..İyiakşamlar...

javelinlivefire
02/02/2010, 20:36
Mustafa Bey, Trafik Polislerine "çorbacı=rüşvetçi" demek ne zaman eleştiri oldu? Bakın insanlar böyle konuşarak bilinçaltlarımızda böyle bir olgu oluşturuyorlar. Kusura bakmayın ama böyle bir şeyi kabul etmemi beklemeyin, alınganlık olarak da algılamayın...

cann
02/02/2010, 20:43
Mustafa Bey, Trafik Polislerine "çorbacı=rüşvetçi" demek ne zaman eleştiri oldu? Bakın insanlar böyle konuşarak bilinçaltlarımızda böyle bir olgu oluşturuyorlar. Kusura bakmayın ama böyle bir şeyi kabul etmemi beklemeyin, alınganlık olarak da algılamayın...
siz yeni nesil polisler sayesinde bu algı yavaş yavaş değişiyor zaten merak etme,ama malum ülkemizdeki bir çok ön yargı gibi bunun da silinmesi biraz zaman alacaktır,şahsınızla ilgili en ufak bir endişemiz zaten yok,sizin gibilerin sonuna kadar destekçisi oluruz.ama bu tür eleştirilere karşı biraz daha sakinlik önerebilirim,o da bizim gibi yaşlandıkça olacaktır muhakkak:) sevgiler

axi
02/02/2010, 20:44
polisler sivilken çok iyiler ama üniformayı giyince daha değişik oluyorlar:D:D:D

cann
02/02/2010, 20:51
polisler sivilken çok iyiler ama üniformayı giyince daha değişik oluyorlar:D:D:D
eren biz konuyu yumuşatmaya çalışıyoz,sen arı kovanına çomak sokuyosun:):):)

javelinlivefire
02/02/2010, 20:54

O dediğin değişiklik neden oluyor biliyormusun? Bakışlarından ve tavırlarından.. Bu söylediklerimi fevrilik olarak algılamayın sizde axi hocam. O üniformayı giydiğimizde insanların bize baktıklarında, yüzlerinde ki ifadeyi bir görebilseniz. Ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. :)

axi
02/02/2010, 20:57
eren biz konuyu yumuşatmaya çalışıyoz,sen arı kovanına çomak sokuyosun:):):)

abi ben espriye dönüştürmek istedim yanlış anlaşılmasın yaaa.. hani çıksın ordan birirsi.. üniformalılar seni çok öptü galiba desin..:D:D:D konu şakayla karışık kapanır diye düşündüm.. abi rahat olalım yaa.. akiama kadar iişgüç gerginlik ben bu siteye rahatlamaya giriyom walla:) canımı sıkamam.. kimsede sıkmasın tatlı canını bence...

GP COSKUN
02/02/2010, 21:33
O dediğin değişiklik neden oluyor biliyormusun? Bakışlarından ve tavırlarından.. Bu söylediklerimi fevrilik olarak algılamayın sizde axi hocam. O üniformayı giydiğimizde insanların bize baktıklarında, yüzlerinde ki ifadeyi bir görebilseniz. Ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. :)

insanların bakış açısını değiştirmek konusundada sizlere de büyük görev düşüyor
evet arkadaşlar herkes fikrini beyan ettiğine göre konuyu açan arkadaşımızada saygısızlık yapmamak açısından artık konumuza dönersek daha doğru olur

KaGaN
02/02/2010, 21:37
Demekki neymiş :) film falan takmıcaz araca takarsakda cezasını paşa paşa ödicez diip konuyu mutlulukla kapatalım :) şurda bir avuç insanız (8700 üye :P )birbirimizi üzmeye değermi hiç :)

Punto_Can
03/02/2010, 00:19
oh be :)

peki benim merak ettiğim birşey daha var.
mesela camlar filmli olduğundan polis ceza yazıp gönderirse, aynı gün başka bir çevirmede yine filmlere ceza yazabilirler mi?

usermm1
03/02/2010, 00:37
oh be :)

peki benim merak ettiğim birşey daha var.
mesela camlar filmli olduğundan polis ceza yazıp gönderirse, aynı gün başka bir çevirmede yine filmlere ceza yazabilirler mi?

aynı günü belki anlatabilirsin ama sonrası zor

kaptann20
03/02/2010, 01:37
Polisler küçük işlerle uğraşıyorlar bırakın filmleri etrafta onca muaynesi olmayan araçlar cirit atarken alkolü araç kullanlar varken sen kalk filmlerle uğraş heyy allahım

Kriminal
03/02/2010, 08:19
Günaydın..
Arkadaşlar bıraktıgım yerdesınız::):):)

femoli
03/02/2010, 11:06
Ben mehmete kesinlikle katılıyorum Piyasada hemde Ankara yollarında o kadar muayenesiz ,tehlike yaratan araç varken ufak hs ların peşine düşmek anlamsız geliyor .. Bu aralar o kadar trafik polisi görüyorumki keşke bir kısmını asayişe verselerde hırsızlık azalsa gece gündüz peşlerinden kouştursalar :)

Yine bir araç patlatmışlar sabah sabah :(

Kriminal
03/02/2010, 11:10
Evet ankarada nerdeyse her kavşakta bır ıkı tane trafik polisi var...Bürokrat şehri nasıl yaşamışım 23 sene anlamıyorum

narkoz30
03/02/2010, 12:11
Konu 1 günde ne kadar uzamış yaw :) Bence can sen bi atnalı şeklinde nazarlık taktır arabana ne olur ne olmaz :)

KaGaN
03/02/2010, 20:11
At nalı :D nazar boncuğunun suyumu çıktı hakan abi :D ne işi var atın nalın falan arabada :D:D hurafe onlar hurafe :P

fatihhhh
08/02/2010, 15:11
ilk başta çok babacan bir tavırmış, çok büyük kıyak geçmiş gibi görünsede,
bence polis doğruyu yapmamış.
adaletli olmalıydı.
ceza yazmalıydı
ya bu yasak kalkar,
yada kalkıncaya kadar herkes paşa paşa cezasını öder.
aksi takdirde, adalaetsizliğe, güvensizliğe neden olur.

Kriminal
08/02/2010, 15:41
Poliste artık halkla iiçiçe olmak istiyor..

İstiyorki halk kendınden bırı olarak görsün...

İzmirde bir emniyet mensubu olarak kendımı hıcbır zaman halktan ayrı gayrı dusunmedım.

KaGaN
08/02/2010, 17:10
deniz keşke herkez senin gibi düşünsede bu halk adam olur ozaman..

ama polisler o kıyafeti giyince bi asarım keserim zihniyetindeler :)

Neyseki genç polislerimiz yeni başlayanlar oldukça ılımlı ve hoşgörülü

Kriminal
08/02/2010, 17:41
Ben 10 senedır bu meslekteyım

Sivilim ama dedıgın dogru yenı arkadaslar daha ıyımser bu bırazda baştakı ınsanlardan kaynaklanıyor..

Yeterki siz siz olun her zaman kıbar ve nazık olun..

Çünkü gercekten aksama kadar o kadar farklı kısılıklerle karsılasılıyorkı sogukta yagmurda sıcakta ac susuz,gece gunduz bırbırıne karısmıs ınanın ıcıne gıordıgınız zaman gercekten sartlar cok zor...

Bu ülke hepimizin biz sahıp cıkacagız otobanda camdan sıgarasını atan bır vatandas dusunmur bınlerce hektar ormanı yakabılecegını..yazık yazık yakalandıgında bı benmı atıyorum herkes atıyo felsefesıde tek savunması oluyor..

KaGaN
08/02/2010, 22:23
İşte herşey insanda bitiyor zaten.birazcık hoşgörülü olsak biraz saygılı olsak dinlemeyi öğrensek ve en önemlisi EĞİTİMLİ olsak bizim ülkemizin önünde kimse duramaz...

Kriminal
09/02/2010, 08:45
En başında Eğitim....Kağan haklısın

StrawBeeRy
09/02/2010, 09:23
ahahahaah koptum valla ya gerçekten de anlayışlı polismiş keşke bizede rast gelse böyle polisler :D:D

Kriminal
09/02/2010, 09:32
ahahahaah koptum valla ya gerçekten de anlayışlı polismiş keşke bizede rast gelse böyle polisler :D:D

Niye koptun arkadasım...

StrawBeeRy
09/02/2010, 10:13
Niye koptun arkadasım...
size gülmedim polisle geçen diyologa güldüm neden güldüğümüde söyliyim böyle polisler hiç denk gelmedi hep kıl polisler denk geldi böyleleri beni çok şaşırttı ve ilginç geldi ona güldüm

Niye koptun arkadasım...
size gülmedim polisle geçen diyoloğa güldüm böyle polisler denk gelmediği için ilginç geldi yanlışmı yaptım yaptıysam özür dilerim :cool0000:

narkoz30
09/02/2010, 13:08
Arkadaşlar önceki arabamda film vardı ne ceza yedim ne bi problem oldu ama bi bu filmler bi de xenondan nfret ediyorum üste para verseler taktırmam dolayısı ile sorunum yok ancak cam kenarları kromajlarını edinmeyi çok istiyorum bravoya göre bulabilirmiyiz bilmiyorum ben bulamadım.

Kriminal
09/02/2010, 14:20
Xenon yolu uzel aydınlatıyor..ya ben 4 yıldır neredeyse bınıyorum gp me hıc ampul degıstırmedım arabam 50.000 oldu degıstırsemmı varmı boyle bısey??

KaGaN
09/02/2010, 16:53
eğer aydınlatmada sorun yoksa değiştirmene gerek yok bence boştan yere para verme bide onlara..

Kriminal
09/02/2010, 17:11
Birde xenon gorunumlu ampuller var onları tavsıye edıyormusunuz?

KaGaN
09/02/2010, 17:27
kitten şaşmıcan femoli söylemişti orjinal kadar net görüntü vermiyormuş onlar..

GP COSKUN
09/02/2010, 17:38
Xenon yolu uzel aydınlatıyor..ya ben 4 yıldır neredeyse bınıyorum gp me hıc ampul degıstırmedım arabam 50.000 oldu degıstırsemmı varmı boyle bısey??

ampuller bitmeye başladığında renklerinde sararma olur
böyle bir şey yoksa devam et