PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo daki gündüz farları

GP COSKUN
26/01/2010, 15:55
arkadaşlar bildiğiniz gibi yeni evo da gündüz farları standart olarak kullanıma sunuldu bazılarımız tamponlardaki gündüz farlarını eski ye dönüş gibi bazı eski arabaların tamponlarındaki park lambalarına falan benzettik
ancak bugün okuduğum haber evo da neden gündüz farı konulduğunu anlamama ayrdımcı oldu
sizinlede paylaşmak istedim
BM Avrupa Ekonomi Komisyonu 2011 yılı Şubat ayından itibaren üretilecek araçlarda (otobüs ve kamyonlarda 2012 Ağustos'tan itibaren) gündüz farlarının bulunmasını zorunlu hale getirdi.

Motorun çalışmasıyla birlikte otomatik olarak yanan gündüz farları yaya, bisiklet ve motosikletlilerin aracı daha erken farketmelerini sağlıyor. Bu sayede yılda 2000'e yakın ölümün engelleneceği tahmin ediliyor.

byfestival
26/01/2010, 16:07
EVO daki Gündüz farları istendiğinde devre dışı bırakılabiliyor.

KaGaN
26/01/2010, 17:23
Ben sürekli normal farlarım açık geziyordum.Aracımın rengi gri olduğu için.Böyle bir uygulamayı zorunlu hale getirmek Diğer taşıtlar ve yayalr için oldukça iyi oluacktır.

ExTReMe_
26/01/2010, 17:37
Bencede bende genellikle açık gidiyorum fakat çok açık kalıncada farın sararmasından korkuyorum :) bazen açmıyorum ..

femoli
26/01/2010, 17:46
Farımda açık yolumda .. Gündüz farı marşa bastığından stop edene kadar yanması gerekn bir şey .. yakında kapatılmaz şekilde değişim yapacaklar..

tolgaank88
26/01/2010, 19:37
misal mehmet abi
kontagı çevirir önce angellar ardından farlar ardından sisler hepsini yakıyor
bi ara 4 lü leride yakıyodu bıraktı sonra :D :D

kara kız
26/01/2010, 20:26
Bencede bende genellikle açık gidiyorum fakat çok açık kalıncada farın sararmasından korkuyorum :) bazen açmıyorum ..

bu arada GP farları sararmıyor arkadaşlar..saadece kararıyor bir takım garantiden değiştim..gunduz farların açık olmasından kaynaklanıyormuş bu durum 2. farımda lekelenmeye başladı yavaç yavaş yenilerini istemeyi düşünüyorum.. ama gunduz acılmamassı karama işlemini gercekten uzatıyor..ilk farımı 1. sene dolmadan değiştirmiştim gunduz devamlı avıktı farım değiştirdikten sonra gunduzleri kullanmadım ve yenı yenı kararmaya başladı...

alperyonar
26/01/2010, 20:35
Farların gece olduğu gibi gündüzleri de yanması gerektiğini düşünüyorum. Ben gün içinde kısa farları yanık tutuyorum..

GP COSKUN
26/01/2010, 21:29
misal mehmet abi

buna bizim köyde başka şey söylüyorlar

görmediğin oğlu olmuş
tutmuş şeyini koparmış .....

hahaha
mehmet beni mahfedecek bunu okuyunca
:busted_b:

chngrrrrrr
26/01/2010, 21:33
:)

KaGaN
26/01/2010, 21:34
Coşkun abi sil hemen sil adam zaten hasta :) sinirlendirmeyin adamı :)

axi
26/01/2010, 23:10
açık havalarda farlarla kapalı havalarda sislerle parklar açık dolaşıyorum :D:D:D

OzzY
27/01/2010, 01:04
bu arada GP farları sararmıyor arkadaşlar..saadece kararıyor bir takım garantiden değiştim..gunduz farların açık olmasından kaynaklanıyormuş bu durum 2. farımda lekelenmeye başladı yavaç yavaş yenilerini istemeyi düşünüyorum.. ama gunduz acılmamassı karama işlemini gercekten uzatıyor..ilk farımı 1. sene dolmadan değiştirmiştim gunduz devamlı avıktı farım değiştirdikten sonra gunduzleri kullanmadım ve yenı yenı kararmaya başladı...
benimki sararma değilde beyazlama gibi olmuştu
parkların ve farların üzerinde(osram cool blue + NB vardı)

şuanda (1 sene oldu değişimden sonra) parkların üzerinde var hafif farın üzerinde bişey yok (mtech)

femoli
27/01/2010, 10:03
misal mehmet abi
bi ara 4 lü leride yakıyodu bıraktı sonra :D :Dwayyyy tolgacan öle demek tamam tamam :D

Tolga iç aydınlatma lambasıınıda yakıyor yazmayı unutmuşsun :D

buna bizim köyde başka şey söylüyorlar

görmediğin oğlu olmuş
tutmuş şeyini koparmış .....

hahaha
mehmet beni mahfedecek bunu okuyunca
:busted_b:olm müsait değilim sağlam cevap veririmde forum kaldırmaz :D

Terbiyesiz seni hem ben daha iyi görünmek için yapıyordum :D

serdar2362
27/01/2010, 10:20
misal mehmet abi

Senin bildiğinden ayrı bi de havalı korna bağlayacaktı zor vazgeçirdik.:)

tolgaank88
27/01/2010, 10:57
mehmet abim benim :)
yakışıyor ama arabana,bizde yok ondan çekemiyoruz abi seni :D