PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 serisi Grande Punto alıyım mı?

melgkn
23/01/2010, 23:21
herkese selamlar forumunuza yeni üye oldum.2010 model 5 serisi gp 5K 1.4 fire active modelini almak istiyorum.ankarada 26.500 fiyat + park sensörü hediye sizce fiyat uygun mudur;bu fiyata punto değer mi?üst modelini ya da ekstra özellik alamıyorum.pazartesi son kez konuşulacak biraz daha indirim olur mu bilmiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

cann
23/01/2010, 23:32
ben yeni araç almayı düşündüğümde gr punto diye bi araba olduğunu bile bilmiyodum,galerici bi dolaş gel dedi,2,5 yıldır dolaşıp duruyorum.sende almadan önce bi gez dolaş,bir daha inemiyeceksin,bu fiyata bu konforda başka bir marka yok.park sensörüyle birlikte bi de bu site üyeliğini veriyolar beleşe fena mı:) şimdiden hayırlı olsun.
bide şu 5 serisi lafı hoşuma gitti,bmv serileri gibi:) 5 kapı mı demek istedin acaba

melgkn
23/01/2010, 23:41
evet o konuda haklısın,gezip dolaşınca bu kadar özellik veren başka bir model yok bir de bu fiyata.corsa ile gp arasında kaldım ama yol bilgisayarı yok corsada bir de bakımların pahalı olması corsadan beni vazgeçirdi.ama direksiyon kutusunda hata çıkması gpde biraz düşündürüyor 2010 modelinde çıkmaz aslında yani inş ama paranoyak olduk ister istemez:)

cann
23/01/2010, 23:48
o konu abartılıyor biraz,benim garantim bitmesine rağmen ücretsiz değiştirdiler,direksiyondaki yumuşaklığın keyfi de başka bir araçta yok.fren gaz debriyaj yumuşaklığından bahsetmiyorum bile.bence kullanırsan ne demek istediğimi daha iyi anlıyacaksın,

melgkn
23/01/2010, 23:58
2010 gp'ler artık 5 serisi adıyla üretiliyormuş öyle dediler:)

muratokay
24/01/2010, 00:07
2010 gp'ler artık 5 serisi adıyla üretiliyormuş öyle dediler:)

2010 model gp ile 2009 modeller arasında ne farklar var acaba bilen arkadaşlar var mı? punto evo çıktığı için gplerde pek yenilik olmasını beklemiyorum da.

berkeraaa
24/01/2010, 02:39
evet o konuda haklısın,gezip dolaşınca bu kadar özellik veren başka bir model yok bir de bu fiyata.corsa ile gp arasında kaldım ama yol bilgisayarı yok corsada bir de bakımların pahalı olması corsadan beni vazgeçirdi.ama direksiyon kutusunda hata çıkması gpde biraz düşündürüyor 2010 modelinde çıkmaz aslında yani inş ama paranoyak olduk ister istemez:)

alacağınız araç evo da olsa GP da olsa kesinlikle donanımlı bir araç almaya gayret edin....uzun yıllar keyifle kullanırsınız bence..Aracım 2009 model serviste direksiyon konusu üzerinede çok konuştuk ve bugüne kadar Ankaradaki servislere 2009 model direksiyon arızasının hiç uğramadığından bahsettiler

gurik
24/01/2010, 02:47
2009 direksiyon kutusu modifiye edilmiş diye bir bilgi almıştım servisten.

yolcu27
24/01/2010, 10:53
5 serisi çok hoşmuş :) fiyat konusunda biraz daha indirime zorlayın ve çevre illerinizde bulunan bayiilerdende fiyat alın kıyaslama yaparsınız. şimdiden hayırlı olsun

KaGaN
24/01/2010, 13:59
5 serisi ilgin. :) seri 1 seri2 yi duydukta 3-4 nerdeki direk 5'e geçmişler.Neyse fiyat uygun gibi başka bayilerle kıyaslama yaptıktan sonra düşünebilirsin.Corsayı hiç düşünmeyin bile :)

ABNEW
24/01/2010, 18:29
Mel, hoşgeldin,

Araç sıfır olacağı için zaten garantili.Dolayısıyla servo motoru düşünmeye gerek yok.Tofaş bu konuda araç sahiplerine garanti süresi bitiminde de yardımcı oluyor,

Bana göre bu fiyata daha güzel bir araç bulamazsın.Periyodik bakım fiyatları ise Opele göre pek de farklı değil ama,

Hayırlısı olsun...

mgraf
24/01/2010, 20:49
objektif bir yanıt isterseniz benzinli alacaksanız corsa.dizel alacaksanızda corsa :)
servis bakımları opelde daha pahalıdır ama yılda bir kere bakıma giriyorsunuz 100 tl fazla olsa ne olacak.sizin yerinizde olsam opelim.net birde avrupada ki opel forumlarına girerim.ordaki corsa d leri görünce fikriniz değişecektir.
https://www.tuningblogger.de/uploaded_images/Opel_2007_Corsa_OPC_blau_3.jpg

ABNEW
24/01/2010, 20:55
Mustafa, keşke Corsa Opc yerine standart bir Corsa koysaydın daha objektif olurdu :) Alınacak araç Abarth değil çünkü ;)

mgraf
24/01/2010, 20:58
güzel araba ama demi.hayallerimdeki makina.inan abarth falan tırt kalıyo yanında.opc bi başka.corsanın inanılmaz mod parçası var.biraz pahalıda olsa.bence aynı paraysa corsa derim.ama bildiğim kadarıyla 26.5 corsa vermezler.

ABNEW
24/01/2010, 21:08
Corsa Opc güzel bence de Mustafa ama Abarth a da tırt demek olmaz.Abarth Dünyadaki en köklü resmi modifiye kuruluşlarından,

Bence Corsayı da aynı paraya verirler.Baz donanım ve 1.2 olanını...

mgraf
24/01/2010, 21:34
internette 27.112 yazıyor.hele yeni çıkan puntonun tüm maserati imajı kırıldıktan sonra opel almak lazım.350 lira irmscher ön panjur.300 lira yay.100 cam filmi.750 jant.ahanda modlu corsa d .
tırt abarth :) forever opc :))

alicanveliy
24/01/2010, 21:55
O paraya sıfır gibi temiz, hatta otomatik vites opel astra 1.3 dizel alırsın, süper donanımlı bir grande punto da. Garantiye aldanma bence, iyi araştır temiz bir ikinci el al derim. unutma sıfır alırsan kullanmaya başlayınca seninki de 2. el olacak ve "hemen" değer kaybedecek. araçların yetkili servisler haricinde bakımları da oldukça ekonomik.

GünahsizSeytan
24/01/2010, 22:03
https://www.opel.com.tr/site/images/showroom/gallery/corsa/corsa_gal_01_m90_b.jpg
https://www.fiat.com.tr/Images/Modeller/gpunto/foto/01.jpg

Corsaların yeni kasalarında iç dizaynı puntoya benzetilmiş ve corsanın bu serisinde tipte düzelme var :D ama punto corsaya göre daha sert duruyo.. servis, parca, özellik,donanım vb. olayları göz önüne alarak ikisinden birini tercih edebilirsin ;)

axi
24/01/2010, 22:47
herkese selamlar forumunuza yeni üye oldum.2010 model 5 serisi gp 5K 1.4 fire active modelini almak istiyorum.ankarada 26.500 fiyat + park sensörü hediye sizce fiyat uygun mudur;bu fiyata punto değer mi?üst modelini ya da ekstra özellik alamıyorum.pazartesi son kez konuşulacak biraz daha indirim olur mu bilmiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

aynı parayı veripte alacağınız corsada gp kadar özellik ve çekicilik olacağını sanmıyorum. ama gp nin dynamic modelini alabiliyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. emin olun gp yarın birgun satacağınızdada corsadan daha fazla prim yapacaktır. gp modifiyeyi,de kaldırır. :D:D:D zaten son zamanlar piyasada bir bir punto türemeye başladı. kafamı çevirdiğim yerde xenonlu jantlı punto görmeye başladım.. neden bu kadar çok kşişi tercih ediyor acaba düşünmeniz tavsiye ederim

melgkn
25/01/2010, 00:52
corsada ancak 1.2 baz modelini alabiliyorum.26.750 dediler,gerçekten zor bir karar.corsada puntoda çok satıldı ankarada kafamı çevirsem ikisinden biri.corsada yol bilgisayarı yok ondan pek de istemiyorum benim için önemli yol bilgisayarı.ama kalitesi tartışılmaz corsanın.puntoyu 26.500den 26.000ya indirmeye çalışacağım bakalım alabilecek miyim?fikrini paylaşan herkese teşekkürler..

KaGaN
25/01/2010, 09:01
Biz teşekkür ederiz..Corsayı tercih etmemeniz ayrı bi sevindirdi :):) Buarada yukarıda OPC yi koyan arkadaş birde yanına bizim abarthı eklesin bide öyle karşılaştıralım :)

ABNEW
25/01/2010, 13:29
corsada ancak 1.2 baz modelini alabiliyorum.26.750 dediler,gerçekten zor bir karar.corsada puntoda çok satıldı ankarada kafamı çevirsem ikisinden biri.corsada yol bilgisayarı yok ondan pek de istemiyorum benim için önemli yol bilgisayarı.ama kalitesi tartışılmaz corsanın.puntoyu 26.500den 26.000ya indirmeye çalışacağım bakalım alabilecek miyim?fikrini paylaşan herkese teşekkürler..

Mel, kim ne derse desin iki araç da birbirine yakın her açıdan.Beğendiğin, içine sinen hangisiyse onu seçmelisin.Sonuçta arada 1000TL kadar fark var.Sonradan pişman olmaya değecek bir fark değil.O yüzden hangisini beğeniyorsan onu seç derim,
Hayırlısı olsun...

emrahcelik
25/01/2010, 14:19
https://www.carbodydesign.com/archive/2007/03/10-fiat-grande-punto-abarth/Fiat-Grande-Punto-Abarth-4-lg.jpg

:))))

https://www.tuningblogger.de/uploaded_images/Opel_2007_Corsa_OPC_blau_3.jpg

GünahsizSeytan
25/01/2010, 14:21
https://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200709/grande-punto-abarth-_460x0w.jpg
https://www.waymotor.com/img/1020-Fiat-Grande-Punto-Abarth-Assetto-and-esseesse.jpg
https://www.ressim.net/out.php/i338788_fiat-grande-punto-abarth-2008-1024x768-wallpaper-01.jpg

İşte abarth işte karizma :)) spor katmanında düşünülürse tabikide Abarth ;)

gp_ugur
25/01/2010, 22:21
Ben bir ay önce dinamiğini 25000 e aldım aktife 25500 fazla bence,bide yeni fiesta düşünün derim yaklaşık aynı fiyat alacağınız arabayla

melgkn
25/01/2010, 23:23
1 ay önce süper bir indirim olmuştu ama active modelini 25.000 küsür diye hatırlıyorum dinamic modelini öyle almanız çok karlı olmuş gerçekten ama ben malesef kaçırdım para durumundan dolayı,netten fiyatları takip ediyordum bir süre sonra şu andaki fiyatlar yazıldı.fiestayıda inceledim şuan ford indirim döneminde fiestanın baz modeli 27.800 buda benim bütçemi aşıyordu indirim döneminde olduğu için fazla indirim yapmayacaklarını söylediler 200-300 anca düşerlermiş ondan alamadım.kafamda soru işaretleri var değer mi fazla para mı ödedik diye umarım kazıklanmamışızdır:(moralimi bozmayın arkadaşlar:Dbugünden itibaren bende gp kullanıcısıyım son kararımı verdim 26.000ya aldık,sadece park sensörü hediye.anlayacağınız iş işten geçti:)buarada corsaya yine zam geldi habire geliyor zaten opelin hızına yetişemiyorum..

GünahsizSeytan
25/01/2010, 23:32
Hayırlı olsun güle güle kullanın allah kaza bela vermesin.. punto alıpta pişman olan duymadım bugüne kadar, araba kısa zamanda kendini sevdirecektir :)

1 ay önce süper bir indirim olmuştu ama active modelini 25.000 küsür diye hatırlıyorum dinamic modelini öyle almanız çok karlı olmuş gerçekten ama ben malesef kaçırdım para durumundan dolayı,netten fiyatları takip ediyordum bir süre sonra şu andaki fiyatlar yazıldı.fiestayıda inceledim şuan ford indirim döneminde fiestanın baz modeli 27.800 buda benim bütçemi aşıyordu indirim döneminde olduğu için fazla indirim yapmayacaklarını söylediler 200-300 anca düşerlermiş ondan alamadım.kafamda soru işaretleri var değer mi fazla para mı ödedik diye umarım kazıklanmamışızdır:(moralimi bozmayın arkadaşlar:Dbugünden itibaren bende gp kullanıcısıyım son kararımı verdim 26.000ya aldık,sadece park sensörü hediye.anlayacağınız iş işten geçti:)buarada corsaya yine zam geldi habire geliyor zaten opelin hızına yetişemiyorum..

Huseyin EROZ
26/01/2010, 00:28
merhaba arkadaşlar soğuk günlerde hava sıcaklığının -4 derecenin altına düşmesiyle sabahları aracınızı çalıştırdığınızda vitesten çıkmama problemi yaşayabilirsiniz. bunun nedeni şanzıman yağının kalınlaşması olabilir. şanzıman yağınızı yüksek kaliteli bir yağ ile değiştirmenizi tavsiye ederim. ben bu sorunu bu yıl yaşadım ve yağı değiştirdim. eğer mümkünse aracınızı boşta bırakınız gerekli önlemleri (takoz vs.) alınız el freninini de çekili bırakmayınız. balatalar donarak kampanaya yapışacaktır çünkü. bursadan selamlar

gp_ugur
26/01/2010, 17:50
Kusura bakma hocam ben aracı düşünme aşamasındasın zannediyordum ben arabayı hem kamu hem aralık ayı indirimi olduğu için bu fiyata aldım şu an bende alsam senin aldığın fiyattan daha ucuza alamam.Bide arabadan gayet memnununum keyfine bak Allah kaza bela vermesin

melgkn
26/01/2010, 18:46
herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.cümlemize kazasız belasız keyifli sürüşler..

KaGaN
26/01/2010, 21:40
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın birde fotolarını eksik etmeyin lütfen :)