PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul dikkat kar geliyor! (Zinciri olmayana ceza)

gadget
22/01/2010, 22:36
selam millet,

yarından itibaren yeni bi kontrol daha geliyo,

zincir ve takoz bulundurmayana 62 tl ceza ve 10 ceza puanı

aman dikkat, ben bugün zincir aradım bikaç arkadaş birden sipariş verelim diye ama çoğu yerde 8 , 5, 9 numaralılar kalmamış haberiniz olsun,
fiyat aralığı derseniz 32 tl - 1200 tl :)
takozlar da 8 tl civarı (ama zaten çoğu trafik setinde var)

ben zaten kullanmayacağımdan(arabayı çok hırpalıyo diye) en ucuzundan aldım...

GP COSKUN
22/01/2010, 22:57
uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler
yarın rüzgarın hızı 90 km civarında olacakmış ve tipi şeklinde
yoğun kar yağışına karşı yetkililer uyarıyor
mümkün olduğunca ve zorunlu olmadıkça aracınızla dışarı çıkmamaya çalışın
çünki siz dikkat etsenizde başkası gelip sizin canınızı yakabilir
en iyisi eldiven atkı bere takıp sokaklarda dolaşmak bol bol kar topu oynamak

no_fear
22/01/2010, 23:09
trakya da kar kalınlıgı 15cm i gectı bırde garıp bı durum gokyuzu KIZIL renge büründü yaşlılar bu durumun fırtına habercısı oldugunu soyluyorlar AMAN DİKKAT

JASMINE
22/01/2010, 23:33
Sizde yoğun kar, İzmir'de de ciddi bir yağmur ve soğuk var. Eksi dereceleri bilmeyen bir şehir olarak epey bir afalladık. Allah yardımcınız olsun. Lütfen çok dikkat edin arkadaşlar. Kazasız belasız sürüşler.

ERDİ
23/01/2010, 00:44
araçlarımızı park ettikten sonra el firenini çekmiyelim sonra sabah donup kalıyo birde o karda arabayla uraşmayın

smartmavi
23/01/2010, 01:23
Keşan'da dize kadar kadar kar varmış. İstanbul'a da yağsın artık.

Ben zincir almadım, alsam mı acaba? Kaç numara olmalı? 185 65 r15 benim lastikler-lastiğe göre mi numaralar?

GP COSKUN
23/01/2010, 08:40
araçlarımızı park ettikten sonra el firenini çekmiyelim sonra sabah donup kalıyo birde o karda arabayla uraşmayın

böyle bir sorun ile karşılaştığınızda
el freni inik konumda geri vitese takıp hızlıca geri doğru kalkmaya çalışırsanız frenleriniz açacaktır

pdr42
23/01/2010, 08:57
bu arada mersin mut sertavul da yagıs varmı yokmu ogrenebilecegimiz bir site yokmu . yada baska kritik yerlerde yl durumunu nasıl ogrenebiliriz. kgm de yol calsımalarından bahsediyor sadece

GP COSKUN
23/01/2010, 09:08
bu arada mersin mut sertavul da yagıs varmı yokmu ogrenebilecegimiz bir site yokmu . yada baska kritik yerlerde yl durumunu nasıl ogrenebiliriz. kgm de yol calsımalarından bahsediyor sadece

mersin bölge trafik tel = 0505 318 33 11

mut bölge trafik tel = 0505 455 00 50

bu numaralardan yol durumunu öğrenebilirsin

femoli
23/01/2010, 09:59
Ankaradada müthiş bir kar başladı şuan .. zincir stoklarını zmanında yapmışız allahtan ..

X tipi zincir isteyen arkdaşlar her ebat için fix 40 tl dir fiyatı ..İhtiyacı olan arkdaşlara yardımcı olabilirim ..

GP COSKUN
23/01/2010, 10:25
Ankaradada müthiş bir kar başladı şuan .. zincir stoklarını zmanında yapmışız allahtan ..

X tipi zincir isteyen arkdaşlar her ebat için fix 40 tl dir fiyatı ..İhtiyacı olan arkdaşlara yardımcı olabilirim ..

mehmet ne şanslı adamsın yahu
polisler bile sana çalışıyor
zincirden parayı vurdun yine hadi bakalım:ohmy0000:

femoli
23/01/2010, 10:44
Yok parayı vurmam için 70 ,80 diyip çıkarcı fırsatcı olmak gerekir bende o yok :) Bizde hala geçen senenin fiyatı 40 tl :)

KaGaN
23/01/2010, 10:54
böyle bir sorun ile karşılaştığınızda
el freni inik konumda geri vitese takıp hızlıca geri doğru kalkmaya çalışırsanız frenleriniz açacaktır
Abi senin bu tecrübelerin varya bitirecek beni..Hiç duymadığım teknikleri senden duyuyorum..Saol abicim (L)

narkoz30
23/01/2010, 12:14
Zincir bulundurmayan ve hala da bulundurmamak için çaba harcayan yurdum insanı trafikte insanların mallarına canlarına gaspediyor maalesef ülkemizin gerçekleri. Ama konu marlboro sigara olunca ona para bulurlar 40 liralık zincire bulamazlar ben anlamıyorum bu tip insanları neden cezalar bu kadar düşük bence zincirin 10 katı kadar ceza kesilmeli ki caydırıcılığı yüksek olsun. Avrupa birliğindeki ülkelerin çoğunda otoyola meyva çöpü atmak sigara izmariti veya pencereyi açıp tükürmek 1000 avro para cezası ile cezalandırılmanıza neden oluyor. Yakalanırsanız yandınız. TR deki cezalar artmalı bence vergiler değil. Böylelikle örnek insan olmak istemeseniz bile örnek davranışları cezaların yaptırım gücüyle benimsemek zorunda kalırsınız. Bu bizim ülkemizdeki son derece fazla olan trafik öküzleri için gerekli.

GP COSKUN
23/01/2010, 12:39
sorun bizim insanımızın egolarından kaynaklanıyor
sanki zincir taşımayı ve takmayı bir acemilik göstergesi olarak gören şöförler olduğu müddetçe maalesef her kar yağdığında aynı manzaraları görüyoruz
zincir taktığı zaman kendini acemi görüyor takmayanların yanında kendisine göre küçük düşüyor hissediyor
karda buzda kaymayan araba yoktur bunu önlemenin en etkili yöntemse böyle zeminlerde zincir kullanmaktır
ben bazen şöförlerimin konuşmalarını dinliyorum kendi aralarında yaptıkları muhabbetlerde birbirlerine ispatlamak amacıyla anlatıyorlar
ben zincir takmam 20 cm karda giderim buz üstünde dans ederim falan filan
bunlar boş muhabbetler arkadaşlar
normal şartlarda aracınız sizin düzgün ve tecrübeli şöförlüğünüzden dolayı kaymayabilir ancak unutulmamalıki ani bir olay geliştiğinde ne yapacaksınız
diyelimki karlı bir yol üzerinde önünüzde bir çocuğun ayağı kaydı yolun stüne düştü ne yapacaksınız zincirde takmamışsınız kral şöförsünüz ya kurtarmak için fren yapacaksınız
ama aracınız kayacak ve belkide gidip çocuğu ezeceksiniz
şimdi tebrikler çok kral şöförsünüz işinizi görmek için yola çıktınız yada ekmek parası kazanmak için yola çıktınız bir çocuğu ezdiniz eeee şimdi nolacak
hapise gireceksiniz kan parası ödeyeceksiniz mahkemelerde sürüneceksiniz en önemliside vicdan azabından kahrolacaksınız
ama hep aklınıza gelen ve dudaklarınızdan dökülen şu cümle olacak
keşke zincir taksaydım
arkadaşlar keşke dememek için kurallara uyalım
saygılar