PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çizik tamiri

magic
06/01/2010, 11:08
Arkadaşlar, kapalı park yerinde sütüna sürtünmeden dolayı oluşan çiziklerin tamiri için pasta alacağım, ancak hangi marka almam gerek, hangi marka daha iyi karar veremedim. Bu konuda deneyimi olan veya tavsiyede bulunabilecek arkadaşların öneri ve yardımını bekliyorum.

bravo_sercan
06/01/2010, 11:36
Ben kendim alıp hiç pasta kullanmadım ama ,pastanın 2 3 çeşiti var galiba ince kalın vs diye kullanılıyor.kalın pasta olursa uzerindeki boyayı fazla yiyor diye duymuştum ne kadar dogru bilmiyorum.
Bence pasta alıp ugraşmak yerine,bildiğiniz bi kaporta boya yapan yer varsa rica edip biraz pasta surdurmeniz,pasta'dan sonra çizik çıkmıyorsa üstüne biraz rütüş yaptırabilirsiniz..

magic
06/01/2010, 11:52
Ben kendim alıp hiç pasta kullanmadım ama ,pastanın 2 3 çeşiti var galiba ince kalın vs diye kullanılıyor.kalın pasta olursa uzerindeki boyayı fazla yiyor diye duymuştum ne kadar dogru bilmiyorum.
Bence pasta alıp ugraşmak yerine,bildiğiniz bi kaporta boya yapan yer varsa rica edip biraz pasta surdurmeniz,pasta'dan sonra çizik çıkmıyorsa üstüne biraz rütüş yaptırabilirsiniz..

Rütuş yapılacak bi çizik değil benimki. İnce-kalın diye çeşitleri olduğu doğru ama hangi markanın daha iyi olacağı konusuna karar veremedim.

erdiyilmaz
06/01/2010, 11:54
ben turtle wax'in strach remover urununu kullaniyorum memnunum

GP COSKUN
06/01/2010, 12:03
oto boyacılarının kullandığı profesyonel pasta yaptırırsanız daha iyi netice alırsınız
piyasada satılan pasta lar yüzeysel çizikleri gidermek için kullanılıyor ama sizin aracınızda ki çizikler duvara sürtmeden dolayı oluştuğu için benim şahsi fikrim makinayla bir oto boyacısında pasta yaptırmanız olacaktır
saygılar

bravo_sercan
06/01/2010, 12:05
oto boyacılarının kullandığı profesyonel pasta yaptırırsanız daha iyi netice alırsınız
piyasada satılan pasta lar yüzeysel çizikleri gidermek için kullanılıyor ama sizin aracınızda ki çizikler duvara sürtmeden dolayı oluştuğu için benim şahsi fikrim makinayla bir oto boyacısında pasta yaptırmanız olacaktır
saygılar
Bencede..
Sonuçta hergün arabayı bi yere sürtmüyorsunuz pasta alamıza gerek yok gibi.
Ama yinede siz bilirsiniz..

femoli
06/01/2010, 12:21
turtle wax safe cut kalın cila deneyebilirsiniz.

magic
06/01/2010, 12:27
ben turtle wax'in strach remover urununu kullaniyorum memnunum

Tavsiye için teşekkür ediyorum. Ben de Turtle Wax almayı düşünüyordum.

LeoN48
06/01/2010, 19:51
Acemiyken ben de sizin gibi park ederken kolona sürtmüştüm. Çizikler cila ile kapancak türden değildi. Her biri 20-30 cm altalta 6-7 çizik vardı. 2 Hafta önce mini onarımdan beleşe boyattırdım AutoKing'de. Bu kadar iyi iş çıkarmalarını beklemiyordum açıkçası.

M@GIC
06/01/2010, 20:21
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Pasta işlemi neticede boyanın hassas bir şekilde kazınmasıdır.Aracın boyası çok fazla pasta yapılırsa sonunda boya diye bir şey kalmaz.sürtme sonucu olan çizikleri gidermek için elle atılan pasta pek fazla iyi netice alınmaz. makina ile atılırsa daha şık olur.
kendiniz pasta yapmak yerine kaportacıda yaptımanız daha kesin ve net sonuç verir. asla tam anlamıyla gideremesede belirginliğini kaybettirir.
Evde ince çizikleri gidermek için bir tane pasta ve cila bulundurmakta fayda var. Diğer arkadaşların yazdığı markalar herkesin içini görür cinstendir.

Can_SOLEY
07/01/2010, 00:16
Ben Sonax kullanıyorum memnunum yüzeyselse bu çizikler rahatlıkla giderir.

alpimmm
07/01/2010, 16:17
saygılar

Ümit'e katılıyorum.yüzeysel çizikler için kullanılıyor çoğu pasta. hatta onun için bile yeterli olmuyor çoğu. oto boyacılar makine ile yapıyorlar daha etkili oluyor. eğer illa alıcam diyorsan eski aracım için almıştım internetten markasını hatırlamıyorum sarı renkli bi kabı vardı,onu sakın alma.bırak çizik gidermeyi çizikleri daha da belirgin hale getirmişti.

KaNaRM
07/01/2010, 16:24
Acemiyken ben de sizin gibi park ederken kolona sürtmüştüm. Çizikler cila ile kapancak türden değildi. Her biri 20-30 cm altalta 6-7 çizik vardı. 2 Hafta önce mini onarımdan beleşe boyattırdım AutoKing'de. Bu kadar iyi iş çıkarmalarını beklemiyordum açıkçası.
derin çiziklerde ve ufak hasrlarda autoking çok başarılı o konuda ama çizik gidericilerle biraz uğraşarak giderebilirsiniz bende kapalı otoparkta sürtmüştüm iraz uğraştım ama hiç leke kalmadı deri

axi
09/01/2010, 12:48
pasta olarak turtle wax veya farecla g3 öneririm cilada kesinlikle farecla wax top
oto yıkamacı olarak tavsiyemdir..
Ama bu ürünleri makinayla kullandığınızda daha verimli sonuçlar verir bilginiz olsun