PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon için hangisi daha iyidir Monza mı M-Tec mi?

fkurel
31/12/2009, 12:16
Dostlar selam,

Yılbaşı izninden faydalanıp G.Punto'ma xenon far kiti taktıracağım.

Ancak kararsız kaldım.

M-Tec H4 8.000 K mı yoksa Monza H4 8.000 K mı almalıyım ?

Tavsiyelerinizi beklerim.

Teşekkürler.

emrequzel
31/12/2009, 12:19
Tabiki 2 side kaliteli ürünler fakat ikisinin araştırmasını karşılastırdıgında cogunlukla m-tec cevabını alcaksındır. Monza da kaliteli fiyatına göre ikiside güzel yani. ikisindede pişman olacagını sanmıyorum.Çoşkun abi monza kullanıyor fikirlerini alabilirsin.

lifeforsea59
22/01/2010, 00:11
arkadaşım tabiiki kime sorsan bir çoğu m tech der ama ben monza kullanıyorum 1 ay oldu 8000 kelvin arabamı dahada cok sevmeye başladım kesinlikle memnun kalırsın derim

axi
22/01/2010, 00:34
seçim yapma durumunda kalsaydım m-tec derdim

KaGaN
22/01/2010, 10:11
Mteci tercih ederim.Monzadan pek iyi şeyler duymadım...

GP COSKUN
22/01/2010, 22:10
ikiside kaliteli ürün
benim tercihim bugün kullandığım aracımdada eski kullandığım arabamdada
monza kullandım hiç sorun çıkarmadı
5 senedir monzaya devam
rengi güzel ışığı güzel arıza olayıda başıma gelmedi

KaGaN
23/01/2010, 11:20
ikiside kaliteli ürün
benim tercihim bugün kullandığım aracımdada eski kullandığım arabamdada
monza kullandım hiç sorun çıkarmadı
5 senedir monzaya devam
rengi güzel ışığı güzel arıza olayıda başıma gelmedi
Abi sen diyosan iş değişir valla düzelttim :) monza boşver mteci :D:D:D:D

orhangedikli
27/01/2010, 19:59
monzanın fiyatı nedir ?

bravo_sercan
27/01/2010, 20:04
8bin k 'den uzak durun derim. yağışlı havalarda nerdeyse hiç göstermiyor.Keşke 6 bin lik taksaydım dediğim oldu.hatta bulabilirseniz orj olan 4300 k lik olanlardan takın.
tamam 8bin in görünüşü 10 numara ama gösterişi berbat.
Görüntü istiyorsanız 8 bin, görmek istiyorsanız 6 bin yada 4300 k.
''bence yani''

GP COSKUN
27/01/2010, 21:25
monzanın fiyatı nedir ?

öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız mutlu oluruz
monzanın fiayatı satıcıdan satıcıya göre değişmekte ama
tahmini olarak fiyat aralığı sadece kısa olanlara takarsanız 120-180 tl arası
uzun kısa ise 200- 260 tl arası fiyat söylüyorlar

Kriminal
28/01/2010, 09:45
Arkadaşlar bende taktırmak ıstıyorum fakat izmirde nerde taktırabılırım bılmıyorum..Birde benım ıstedıgım önumu gorebılmek..Artı guzellıgı bırde sislere takılabılıyormu yada ne onerırsınız ??

orhangedikli
29/01/2010, 23:18
Bu arada fiyati için t. Ederim ayrica benim 2006 fiestam vardi ona taktirmiştim xenon far 8000 k lik evet görsellik süper ama yagmurlu havada göstermiyor olsun varsin göstermesin bende yavaş giderim :)) ayrica sis farin varsa vede ona xenon takarsan inanin arabanin şekli
tamamen değişiyor :))

solist_22
25/02/2010, 04:04
mrb. iki yıldır monza kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım yanma süreleri var ampulun ve beynin o bitince zaten değiştirirsiniz, ampül bitince araç içinden 8binse xenonunuz sarı ya dönük yanmaya başlar. beyin ampule göre daha uzun gidiyor.Ampul ortalama 18 20 ay falan dayanıyo.(kullanıma bağlı,bende o kadar dayandı)
önünüzü görmek istiyorsanız 6 bin, sayı yükseldikçe renk mavi ve sonra eflatun mora kadar gider.bende 8 bin var oldukça güsel yağmurda fazla göstermez.
SİS FARINA GELİNCE. şimdi ki aklım olsa xenon yapmazdım sisleri.xenon farların kötü yanı sisli havada sisi çok net gösteriyo ve görüş alanınızı tamamen kapatıyo bence sislere kesinlikle taktırmayın hem güvenlik açısından iyi hem verilen para gereksiz bir anlık heves.bide sis olmayan havada o hevesle açıcaksınız trafikten yiceğiniz cezaları da hatırlatayım.2 KEZ 50 şer lira ödedim sis açık diye :). . .Tabi bu zevk meselesi ama sisli havada kesinlikle iyi değil ama görsellik açısından tartışılmaz güzelliği.
bide şunu unutmayın bir kere 300 dört yüz vericem biticek diye düşünmeyin sorun çıkarmayan ürünler iki markada ama alınca 5 yıl kullanamazsınız ampül bittimi beyin bittimi yenileme parası falan sıfırlıyosunuz xenonu 3 yılda.ne kadar ekmek okadar köfte. . saygılar. .

tempesty
25/02/2010, 04:18
mrb. iki yıldır monza kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım yanma süreleri var ampulun ve beynin o bitince zaten değiştirirsiniz, ampül bitince araç içinden 8binse xenonunuz sarı ya dönük yanmaya başlar. beyin ampule göre daha uzun gidiyor.Ampul ortalama 18 20 ay falan dayanıyo.(kullanıma bağlı,bende o kadar dayandı)
önünüzü görmek istiyorsanız 6 bin, sayı yükseldikçe renk mavi ve sonra eflatun mora kadar gider.bende 8 bin var oldukça güsel yağmurda fazla göstermez.
SİS FARINA GELİNCE. şimdi ki aklım olsa xenon yapmazdım sisleri.xenon farların kötü yanı sisli havada sisi çok net gösteriyo ve görüş alanınızı tamamen kapatıyo bence sislere kesinlikle taktırmayın hem güvenlik açısından iyi hem verilen para gereksiz bir anlık heves.bide sis olmayan havada o hevesle açıcaksınız trafikten yiceğiniz cezaları da hatırlatayım.2 KEZ 50 şer lira ödedim sis açık diye :). . .Tabi bu zevk meselesi ama sisli havada kesinlikle iyi değil ama görsellik açısından tartışılmaz güzelliği.
bide şunu unutmayın bir kere 300 dört yüz vericem biticek diye düşünmeyin sorun çıkarmayan ürünler iki markada ama alınca 5 yıl kullanamazsınız ampül bittimi beyin bittimi yenileme parası falan sıfırlıyosunuz xenonu 3 yılda.ne kadar ekmek okadar köfte. . saygılar. .

Sis farlarında bizim araçlarda hangi ampul türü var acaba ?? H4 mü H1 mi biliyormusunuz ??

33 AP 079 (i.kuyumcu)
25/02/2010, 09:01
GP marka kullanan varmı ve bilgisi olan _?

solist_22
02/03/2010, 01:32
arkadaşlar sis farları h1 normal farlara h4.h4 çif devre mi ne diyolardı tam hatırlayamıyorum ama bizim arabalarda kısa ve uzun tek ampulle yanıyo. uzunlarda xenon ;) bir taşla iki kuş. . hadi yine iyiyiz :). .