PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma üfleçleri

atuncay
16/12/2009, 15:27
Arkadaşlar bu araçlarda ortadaki üfleçler ile kenardaki iki üfleçlerin üfleme güçleri farklımıdır. Yani benim arabamda yan üfleçler kuvvetli üflemesine rağmen ortadakiler yanlardan daha az üflemektedirler. Bu normal mi, teşekkürler,

ABNEW
16/12/2009, 15:32
Ahmet, orta bölüm borularında belki problem olabilir.Ancak aynı bölümdeki tüm kanallar açılınca üfleme gücünde düşüş yaşanabilir bu normal.Orta bölüm açılınca yanlardaki bölümlerde de azalma oluyor mu?

atuncay
16/12/2009, 15:58
Arda Hocam, 4 adet üfleçlerin hepsi aynı miktarda açıkken, orta iki üfleç yan üfleçleşden daha az üflüyor. Elimi önüne tutuyorum öyle hissediyorum, acaba bu punto araçlarda standart bir olay mı, merak ettim, eğer değilk ise servise gitmem gerekecek her halde, İlginize teşekkür ederim.

ABNEW
16/12/2009, 16:04
Anladım Ahmet, hepsini aynı anda kontrol ettiysen bir problem olabilir tabi.Ancak ben hiç dikkat etmedim buna şimdiye kadar:)

GP COSKUN
16/12/2009, 16:38
benim araçta ortalar yanlara göre daha çok üflüyor
arda nın dediği gibi belki bir sıkışma veya tıkanma durumu olabilir

xcruelx
16/12/2009, 17:26
bendede orta, yanlara göre az üflüyor. Genelde Klima acıkken ortalar fazla üflüyor. Fan açıkken yanlar fazla üflüyor . Nedendir bilmem.

testo19
16/12/2009, 17:32
bendede orta, yanlara göre az üflüyor. Genelde Klima acıkken ortalar fazla üflüyor. Fan açıkken yanlar fazla üflüyor . Nedendir bilmem.

Bende de aynı hatta ortalardan max verimi alabilmek için yukarı ve aşağı üflemeleri kapatıp sadece ortayı açıyorum (dijital klima) ancak istediğim seviyede üflüyor.

xcruelx
17/12/2009, 09:38
belki ustalarımız durumu açıklar.

sertaç
17/12/2009, 13:46
bende de aynı ortalar biraz daha az üflüyor ama bi problem olduğunu sanmıyorum. içerisi gaet güzel ısınıyor.

kara kız
17/12/2009, 14:06
arkadaşlar havalandırmayı kullandığınız zamanseviye hangi düzeyde olursa olsun araç içi surkulsayon duğmesini kapalı konumda lullanırsanız çok daha kuvvetli üfler.belki bir çogunuz biliosunuzdur..artı yazın araç içi daha çabuk sogur kısın işe daha hızlı ısnır buda yakıt tasarrufu demektir..artı bide şu var arkadaşlar.benim her konumda yanlardaki havalandırmalardan daha az hava geliyor. ve bir şeye dikkat ettim hangi konumda olursa olsun ister cam yonunde ister ayak yonunde her halukarda benim yan havalandırmaların ustundeki ufak yönü cama doğru olan havalandırmadan herzaman hava gelioo ..belkide yanlardan gelen havanın kuvvettiszolması bundan sebeptir..bilmiyorum başka dikkat eden oldumu??

sowhat788
18/12/2009, 11:11
Benim hiç üflengeçler hiç üflemiyor :)

kara kız
18/12/2009, 12:44
normaldir bence ...

kucukm
06/01/2010, 17:39
bugun adece orta ufleçleri aktif ettigimde eskisi gibi hava akısı olmadıgını farkettim. klimam otomatik klima. sadece orta ufleclerin hava akısı problemi ne olabilir? bu sorunla karsilasan oldu mu acaba? bana sanki icerde birseyler tıkalı gibi geliyor.

tesekkurler