PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı çiziği - Yardım lütfen

kolombo
12/12/2009, 09:41
arkadaşlar dün antalya - gs maçına gittim. Maç bitimi arabanın yanına geldiğimde sağ arka kapının yarısından başlayıp ön kapıdan geçerek yan ayna altında bulunan sinyal lambasına kadar sanırım bıçakla bir çizik atılmış. Moralim çok bozuldu. Lanet olsun bunu yapanlara. O.çocukları diyecem başka diyecek birşey bulamıyorum. Kasıtlı bir yere parketmiş olsam hadi yapın dicem ama biliyorsunuz maç zamanı araç park edecek yer bulamazsınız.Bende fazla yolda kaldığı için sağ tekerlekleri kaldırıma çıkardım. Tek yaptığım bu. Allah belalarını versin. Aracım kaskolu. Bildiğim kadarıyla Auto Kingler bu çizikleri gideriyorlarmış. Doğrumu. Ne yapmalıyım sizce. :(

GP COSKUN
12/12/2009, 09:46
auto king ler belirli çap ve uzunluktaki hasarları onarıyorlar
ilk önce bir tesbit yapıyorlar daha sonra size randevu verip aracınızı onarıyorlar
gidip bir tesbit yaptırın eğer yaparlarsa şanslısınız
birde anlaşmalı oldukları kaskonun hasarlarını yapıyorlar
mesala fiba sigortayla anlaşmaları yok

kolombo
12/12/2009, 09:48
dün Auto kingin kitapçına bir göz attım. Onların bir hesaplamaları var 1. hakkında şu kadar cm yaptırırsan ikinci hakkında şu kadar kalır filan yazıyordu. Dediğin gibi bir götürüp incelettirmem lazım. Eğerki olmadı diyelim ne yapabilirim. Nereye yaptırabilirim. Kaça mal olur.

GP COSKUN
12/12/2009, 09:53
eğer auto king yapmazsa mecburen kaskodan yaptırıcan
ama bence arabanın orjinalliğini bozma
ufak bir rutuş çek öyle bin derim

kolombo
12/12/2009, 09:55
rütuşu fiat servisleri yapıyormu. Ve ne derece göze görükür rütuşlu bir şekilde

GP COSKUN
12/12/2009, 09:57
aracının rengi gri olduğu için rutuş pek fazla sırıtmaz
servislerde yapar genelde rutuş işini

Ah-MeT
12/12/2009, 09:58
Çok geçmiş olsun en uyuz oldugum olay arabayı çizmeleri.
Kasko şirketinle görüşmeni tavsiye ederim anlaştığı servis-iş yeri ile görüşüp bir çözüm bulabilirler bu duruma.

kolombo
12/12/2009, 10:07
tşk. ederim arkadaşlar yardımlarınız için sağolun

LeoN48
12/12/2009, 10:13
Çok geçmiş olsun Özkan. Benim 15-20 cm'lik altalta 6-7 çiziği kapatmaya Autoking'den 2 onarım saydılar. 2 hafta sonra yapılacak. Benim de duyduğum gri rengin boyatmada kolay bir renk olması. Tekrar geçmiş olsun.

kolombo
12/12/2009, 10:19
Sağol . Az önce servisi aradım pazartesi gel bakalım dediler. Anlattım durumu rütuş kapatırsa olur. Ama kapatmazsa boya yaparız dediler bende boyayı yaptırmam dedim. Pazartesi bir götürücem bakalım. Yırtarsak dediğiniz gibi gri olmasından dolayı rütuş olursa olacak.

anvil
12/12/2009, 13:10
arabada beşiktaşla ilgili bir bayrak-flama-forma varmıydı

ABNEW
12/12/2009, 19:34
Geçmiş olsun Özkan, boyansa bir dert boyanmasa bir dert.Türkiyede kaporta çok çok önemli maalesef...

ritimsiz
12/12/2009, 23:09
bencede boyatma abicim ya! ne olacak nazarlık die bırak gitsin!

rodopian16
13/12/2009, 21:43
o çiziği atan anasını çok seviyormuş...ben çınlattım sizde çınlatın...

alpimmm
13/12/2009, 23:50
geçmiş olsun arkadaşım, olay üzücü ve sinir bozucu, umarım sorunun hemen ve istediğin şekilde hallolur. çizenleri de kulakları çınlıyordur inşallah..

kolombo
14/12/2009, 13:59
Teşekkür ederim arkadaşlar. Ben her arabamı görüşte çınlatıyorum zaten. Sizlerin sayesindede baya bir çınlayacaktır sanırım. Bugün Servise gitim çizik biraz derin dediler ve rütuş yaptılar.Kuruyunca biraz kaybolacaktır dediler. Boya koruma-pasta-cila yaptırsam kaybolurmu. Bununla ilgili baya yazı okudum. Pasta kapatır baya ama boyayıda inceltir diyorlar. Ne yapayım sizce.

kolombo
14/12/2009, 14:00
arabada beşiktaşla ilgili bir bayrak-flama-forma varmıydı
Antalyaspor-galatasaray maçına gitmiştim. Ama araçta en ufak bir forma veya renk simgesi yoktu.

16 CSE 79
14/12/2009, 14:46
https://www.arabamaraba.com/asp/show_stock.asp?product=110-05-00-002587

Birde buraya bak istersen.

kolombo
14/12/2009, 16:24
QUIXX BOYA ÇİZİK GİDERİCİ SETİ oto aksesuar, tuning, modifiye, oto müzik ses ürünlerinin satışı (https://www.arabamaraba.com/asp/show_stock.asp?product=110-05-00-002587)

Birde buraya bak istersen.
cengiz abi ben buraya bakmıştım daha önce ama zımpara vuruyoruzya boyanın üzerine, bunu yapamam diye servise götürdüm rütuş yaptılar ama çizik gitmedi sanırım. Ürün Uygulama:
· 1-)Çizik olan alanı ambalajın içindeki zımparayı suya batırmak suretiyle hafifçe zımparalayınız.
· 2-a)1 numaralı tüpü ambalajın içinde bulacağınız bezin üzerine yeterli miktarda sıkınız ve 1-2 dk süresince çizik olan alana,dairesel hareketle belirli bir basınç ile uygulayınız.Uygulamadan sonra 1 dk bekleyiniz.
· 2-b)Kurumuş olan artıkları temiz bir bez yardımı ile siliniz.
· 3-)Uygulama alanını ve mat kalan yüzeyleri “QUIXX FINISH” (2 nolu tüp) uygulanarak cilalayınız.
Rütuş olan bölgeye bunu yapabilirmiyim / rütuştan öncemi yapmalıydık.

16 CSE 79
14/12/2009, 18:48
Özkan uygulama videosuna bakarsan direk çiziklerin üzerine uyguluyorlar rütuşun üzerine değil.

GP COSKUN
14/12/2009, 22:23
Teşekkür ederim arkadaşlar. Ben her arabamı görüşte çınlatıyorum zaten. Sizlerin sayesindede baya bir çınlayacaktır sanırım. Bugün Servise gitim çizik biraz derin dediler ve rütuş yaptılar.Kuruyunca biraz kaybolacaktır dediler. Boya koruma-pasta-cila yaptırsam kaybolurmu. Bununla ilgili baya yazı okudum. Pasta kapatır baya ama boyayıda inceltir diyorlar. Ne yapayım sizce.

çizikler derin ise pasta da kurtarmaz
zaten rütuş yaptırmışsın
eniyiside bu boyatmaman senin karına olmuş
nazarlık deyip bineceksin artık

StrawBeeRy
14/12/2009, 23:29
Bir dakika ben yapanın annesine uğrayıp geliyorum...
Bencede gri renk rötuş yaptırın daha iyi boya attırıp orjinalliğini bozmaya değmez

osqr
14/12/2009, 23:39
arkadaşım geçmiş olsun benımde arka kapıyı cızmıslerde aynı sekılde ınsanların neden bu tur davranıslarda bulunduklarını bı arastırmaları gerekıyor pskopatlıkmıdır nedir..:@ nese.. benım çizik derin boyanın altındakı metal tabaka gorunuyor komple boya dedıler kapıya bende yaptırmadım oto kıngde ınce bı fırcayla çiziği kapattılar ama sırıtıyo yani sende boyle yaapbılırsın boyatma kapıları...