PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geç gelen trafik cezası..

makeles
07/12/2009, 11:48
Selamlar,

27.01.2008 de OGS den kaçak geçiş yaptığıma dair cezayı bugün tebliğ ettiler.. 3.75+37.5 TL neredeyse 2 yıl olmuş.. sanırım OGS cihazım ya çalışmadı yada cama takılı değildi hatırlamıyorum ama o tarihte boğazdan geçtiğimi biliyorum.. itiraz hakkım var mı? yıllar sonra ceza gelen başkası oldu mu acaba?

bu arada geçen hafta ankara istanbul otoyolunda boğaziçi köprüsü öncesi aşırı trafik vardı.. kamyonlar tırlar tüm şeritleri kapatmıştı birkaç yüz metre güvenlik şeridinden ilerledim sonra ortalara geçtim, tam o sıralarda bir polis elinde not defteri plakaları yazıyordu.. benle beraber 10-15 kişinin plakasını almıştır.. acaba güvenlik şeridi ihlali yüzünden geçmiş cezayı şimdi mi kestiler anlayamadım.. :) sonrada başka cezalar da gelecek sanırım.. :S

GP COSKUN
07/12/2009, 13:00
mehmet ali ogs gişelerinden geçerken süratinede dikkat etmen lazım
çok hızlı geçiş yaparsan okuyamayabiliyor sistem
ve kaçak geçiş muamelesi yapılıyor
bilgine

erkaymis
07/12/2009, 14:50
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (https://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/)

YUKARDAKİ LİNKE GİRİP PLAKANIZI YAZARSANIZ BÜTÜN BORCLARINIZ ÇIKIYOR
BİLGİLERİNİZE

usermm1
07/12/2009, 17:09
eğer plakanız ogs sistemine kayıtlı ise, geçiş esnasında etiket çalışmassa kaçak muamelesi görmezsiniz. kameradan plakanıza normal geçiş ücreti yazılır.(köprü için)

mustafaf
07/12/2009, 17:46
konuyu bır ınceleyın...

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/824-==-supriz-trafik-cezasi-nasil-iptal-edilir-==.html

acy
07/12/2009, 18:31
https://www.ispark.com.tr/BlackList/ (https://www.ispark.com.tr/BlackList/)

geçenlerde ümraniye son durakta işim vardı 10 dk girdim çıktım park bileti kesmiş bugün linki arkadaşlara attım kiminde 4 kiminde 2 tl park ücreti çıktı

Sokakta ISPARK işareti olduğu halde görevli olmayınca oh yırttık sanmayın,bilgisayar kayıtlarına geçiyormuş, bayağı bir borcu olan çıktı, icraya kadar gidiyormuş sonu.

KaMiKaZe
07/12/2009, 23:35
istanbula bak dursan ayrı para durmasan ayrı para.

Fuzuli
08/12/2009, 00:09
eğer plakanız ogs sistemine kayıtlı ise, geçiş esnasında etiket çalışmassa kaçak muamelesi görmezsiniz. kameradan plakanıza normal geçiş ücreti yazılır.(köprü için)
Ben de bu şekilde biliyorum...
Hatta bir arkadaşım ist.a gittiğinde kardeşinin arabasınınkisini takıyor...Arkadan gelen kardeşine ceza yazıyorlar sonra sistemde görününce ceza düşüyor...
Henüz ceza yediklerini duymadım...

makeles
08/12/2009, 00:12
https://www.ispark.com.tr/BlackList/
adresinden sorgulama yaptım 5tl borcum görünüyor halbuki sadece geçen hafta 3 defa beşiktaş serencebey de park ettim ve her defasında elden 10tl ödedim.. allaa allaa belki son 1 ayda 90-100tl isparka param gitti büyükşehirin cebine giren 5 tl o da hala benim borcum görünüyor .. :S adamlar o cihazın sahtesini yapmışlar sanırım 1 defa fatura kestirip sonra sahte cihazla fiş çıkarıyorlar.. kesin bi sahtekarlık var bu işte..
kredi kartını güvenip nasıl ödeme yapalım şimdi? işparkın elemanları en büyük değnekçi olmuş..
bi de icra vs. demişler hay ben bunların ............ sinirini bozuyorlar insanın.. :S

usermm1
08/12/2009, 00:55
Ben de bu şekilde biliyorum...
Hatta bir arkadaşım ist.a gittiğinde kardeşinin arabasınınkisini takıyor...Arkadan gelen kardeşine ceza yazıyorlar sonra sistemde görününce ceza düşüyor...
Henüz ceza yediklerini duymadım...

hehe Türk zekası heryerde parıldıyor :D

kara kız
08/12/2009, 13:36
2006 mayıs ta avcılar giselerinden mecburi geciş yaptım aksi halde orta refüje patlıcaktım..ceza bu yılın eylulunde 280 tl borç olarak geldi..okadar araştırıp karayollaraı genel mudurlugune gitmeme rağmen araçla ilgili borç görünmemişti..gelen cezadan sonra tekrar gıttığimde 1 ay sonra cezanın kayıt altınaalındıgı ve herangibi bir araştırmada karşınıza çıkacağı soylendi ..yani burda yalancı konumunada sokuldum..kıme ne anlatabilirsinizki,mecburen parayı tıpış tıpış ödedim..

meltem358
10/03/2010, 14:01
arkadaşlar
trafik para cezalarının tahsiline ve takibine uygulanacak esas ve usuller ile kullanılacak belgeler hakkında yönetmeliğin 10/a-b maddesi uyarınca tebligat işlerine 7 gün içinde başlanması gereklidir bu duruma aykırı davranılarak size ulaşan para cezalarına itiraz etmelisiniz bence.bu yönde mahkeme kararları var ve itirazlar kabul edilerek trafik ceza tutanağının usulüne uygun olamdığına karar verilir ve cezaları ödemezsiniz.

BSK
10/03/2010, 14:42
Meltem hanım ilk mesajda olayı bitirmiş :) tebrikler ve teşekkürler Meltem hanım, düzenli aralıklarla ceza yemişmiyim diye bakmama gerek yok artık demekki.

makeles
17/03/2010, 11:12
16 şubatta mahmutbey çatalca arası akşam 20:37 de E80 Otoyolunda plakaya ceza kesmişler muhtara bırakmışlar cezayı 10gündür bekliyormuş orda.. 140km/h ile giderken arkadan çekilmiş bir fotoğrafı da iliştirmişler tutanağa..

otobanda hep 160-180 arası giderim hiçbişi olmaz yavaşladığım bir anda ceza yemişiz habersiz way be.. :S :) :) gece gece radar mı olurmuş.. sanki bir polis aracının yanından geçerken yavaşlamıştım öyle hatırlar gibiyim.. araçtan çekmiş olabilirler mi?

diğer cezaları ödemiştim bunda meltem hanımım tavsiyesine uyup uğraşsam mı biraz diye düşünüyorum.. :)

6937 6938

barbar74
17/03/2010, 12:23
Biz araç sahiplerinden bir koyundan 1000 post çıkartırım zihniyetine sahip sayın çobanlarımızın bütçe açıklarını kapama yöntemlerine daha çok yenilikler eklerler. Araçları alırken ötv+kdv+öiv+vs vergi ödedikten sonra aracı üzerimize alırken harç (haraç)+noter vs. ödeyip üstüne dünyanın en pahalı ve en çok vergili yakıtımızıda depomuza koyduktan sonra yollara çıkıp üstüne birde ödediğimiz vergilerle yapılan köprülerimizin başında durup deli dumrul misali ücret kesen bununlada yetinmeyip heryıl araç vergilerini ödeyen 2 yılda bir muayene harcı yatıran bizlerin plakalarına arkamızdan cezalar yağdıran karayolları çalışanlarını, belediyeleri sitemiz üyelerilerinin huzurunda alkışlıyorum...