PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP min Garantisini 5 yıla çıkarabilir miyim?

bedri73
05/12/2009, 22:02
Slm arkadaşlar 2006 model +2 yıl uzatılmış garantim var 2010 Mart ayında sona eriyor. +1 yıl daha uzatabilirmiyim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

06kaymak
05/12/2009, 22:17
bıldıgım kadarı ıle boyle bır ımkan yok sımdılık...

GP COSKUN
05/12/2009, 22:37
bir kere uzattıktan sonra tekrar uzatabiliyormusun bilmiyorum ama
bazen fiat bu konuyla ilgili kampanyalar düzenliyor
servislerden araştırabilirsin

ABNEW
05/12/2009, 22:54
Bence de olmaz gibi.Belki 3 yıl garantili satılan modeller için +2 yıl bakım sözleşmesi yapılabilir ama 2+2+1 olarak ben duymadım, Fiat a danışmak en doğrusu.En azından böyle bir kampanya olacaksa haber verirler ileride...

JASMINE
05/12/2009, 22:58
Böyle bir durum söz konusu olsaydı öncelikle servislere bilgi verilirdi diye düşünüyorum. Müslüm şu anda böyle bir uygulama olmadığını söylemiş zaten.

ERDEM1907
06/12/2009, 00:36
bana söylediklerine göre garanti herşeyi karşılamıyormuş. Fiat zaten sabıkalı bu konuda city arızasını bile karşlamıyor bence yaptırma...

Erdem Bozdağ
06/12/2009, 01:00
araç garantideyse city motorunu koşulsuz yaparlar bence

OzzY
06/12/2009, 02:17
bana söylediklerine göre garanti herşeyi karşılamıyormuş. Fiat zaten sabıkalı bu konuda city arızasını bile karşlamıyor bence yaptırma...
uzatılmış garantiden, far ve city motoru değiştirdim :)

mustafaf
06/12/2009, 10:40
garantı uzatma maksımum 2+2 yıl seklınde olabılıyor.su anda 3 yıl olan garantıyı bıle sadece 4. yıla uzatıyorlar...

crashtestdummy
23/12/2009, 15:32
merhaba arkadaşlar,

dün 2008 model gp aldım. garantisi yeni bitmiş. 2 yıl daha uzatma şansım var. garantiden yararlanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

garantinin karşılamadığı durumlarda da ne kadar pahalı olursa olsun servise götürmek gerekiyor, garantinin delinmemesi için. karlı mı zararlı mı karar veremedim.

Erdem Bozdağ
23/12/2009, 15:38
işin maddi boyutuna bakarsanız tabiiki garanti yaptırma üstüne bakımları servsite yaptırmak pahalıya gelir normale göre ama sonuçta aracımızın nezaman nerden arıza verebilceğini bilmiyoruz.Mazallah olmaz olmaz öyle bir arıza çıkarır kaç tane bakıma eş değer olur.Ondan bence garantiyi kesinlikle uzatmakta fayda var.Hem kafanız rahat kullanırsınız hem de riske girmemiş olursunuz

lionT-JET
23/12/2009, 17:10
hayırlı olsun.gule gule kullanın.tabıkı uzattırmanızda fayda var.fıatta en ufak bır seyde parcanın degısımını ucretsız yapıyorlar.x bır markada uzatılmıs garantıde her seyı garantıye sokmuyorlar!!2 yıl garantı 560-700 arası bır rakam olmalı..

ABNEW
23/12/2009, 18:41
merhaba arkadaşlar,

dün 2008 model gp aldım. garantisi yeni bitmiş. 2 yıl daha uzatma şansım var. garantiden yararlanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

garantinin karşılamadığı durumlarda da ne kadar pahalı olursa olsun servise götürmek gerekiyor, garantinin delinmemesi için. karlı mı zararlı mı karar veremedim.

Süleymen, aracın hayırlı olsun, güle güle kullan,

Benim tavsiyem garantini uzattırman.En azından 2 yıl daha araca rahatça binersin...

kara kız
23/12/2009, 20:25
garantı uzatma maksımum 2+2 yıl seklınde olabılıyor.su anda 3 yıl olan garantıyı bıle sadece 4. yıla uzatıyorlar...

hayır arkadaşlar ilk garanti bitiminde +1 yıl uzatsaydınız tekrar garanti bitiminde ne bir yıl nede 2 yıl uzatamazssınız.ama ilk garanti bitiminde +2 yıl garantısını uzatanlar 2 yıl sonunda + 1 yıl garantisiniz uzatabiliyor..tabi km sınırı dahilinde olduğu müddetce..ilk uzatmamda çok ince eleyip sık dokudum defelarca sordum ve teyit aldım ..benim + 2 yılın bitmesine hemen hemen 3 ay kaldı ve +1 yıl daha uzatmayıdusunuyorumm...

JASMINE
23/12/2009, 21:25
merhaba arkadaşlar,

Süleyman öncelikle aramıza hoşgeldin. Aracın hayırlı olsun. Garanti uzatmayı kesinlikle düşünmelisin. Ben uzatılmış garanti kapsamında city motoru ve tavan döşemesini değiştirttim.

Bu arada İzmir buluşmalarında da aramızda görmek isteriz. Keyifli ve aktif forumlar.

drama
27/12/2009, 03:22
2006 model aracımı garantisi bittikten sonra uzatılmış garanti yaptırmak istemiştim 3 ay kadar uğraşmıştı servisim ve daha sonra beni bu kadar beklettikleri için garantimin 2011'e kadar uzattıklarını söylemişlerdi. Yani ben +2 istemiştim, onlar bana jest olarak +3 yaptıklarını söylemişlerdi.

M@GIC
27/12/2009, 09:18
sülayman garantiyi uzatman senin için daha ii olur diye düşünüyorum. her an ne olacağı belli olmuyor. Benim aracımda 2008 model. alırken 5 yıl uzatılmış garanti hediye ettiler. Gerçekten gerekli.
çatlamış direksiyon derisiyle, yanan cam motorunu, 3 fren lambası hepsi garantiden değişti.

mustafaf
27/12/2009, 10:34
hayır arkadaşlar ilk garanti bitiminde +1 yıl uzatsaydınız tekrar garanti bitiminde ne bir yıl nede 2 yıl uzatamazssınız.ama ilk garanti bitiminde +2 yıl garantısını uzatanlar 2 yıl sonunda + 1 yıl garantisiniz uzatabiliyor..tabi km sınırı dahilinde olduğu müddetce..ilk uzatmamda çok ince eleyip sık dokudum defelarca sordum ve teyit aldım ..benim + 2 yılın bitmesine hemen hemen 3 ay kaldı ve +1 yıl daha uzatmayıdusunuyorumm...

sız bır sorun servıse tekrardan...

crashtestdummy
27/12/2009, 13:24
yorumlarınız için teşekkürler. birmot 550 civarı demişti 2 yıl garantiye, başka bir servis 700 dedi. nasıl bu kadar fark olabiliyor hiç anlamadım.
şu aralar öncelikle kasko arayışındayım. pazartesi kesinlikle yaptırmam gerekiyor. şuan en iyi fiyatı allianz verdi. sonra da garanti olayını düşüneceğim.

pdr42
27/12/2009, 13:31
benm aracta 2006 model city arızasından dolayı 1 yıl jest yaptılar. ben bu bir yıl bittikten sonra 1 yıl daha uzattım. bu nisanda da bitecek artık uzatma yok diye biliyorum ama belki fiat karar degistrimi olabilir. bu arada uzatılmıs garntiden city motorum yine degismisti 1700 lira civarı oldugunu soyluyorlardı. 300 lirayı fazla fazla cıakrtmıs oluyosun