PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stopları 3'lü yakmak için

chngrrrrrr
05/12/2009, 13:11
arkadaşlar selam
arka stop lambalarımızdaki parkları üçü de yanacak halde yapabilir miyiz.
parklar yanıkken 3 de yansa sinyal yakınca 3 ü birden yanıp sönse güzel olur gb geliyor bana
sizce bunu nasıl yapabiliriz

Genius
05/12/2009, 13:26
Ben daha once yapmistim ve hala oyle kullaniyorum. Linkten inceleyebilirsin ;)

https://forum.grandepuntotr.com/garaj/5602-grandepunto-dg-edition-mygp-35-eln-28-syf-6-a-4.html

GP COSKUN
05/12/2009, 13:38
cihangir stop lambasındaki her ışığın anlamının farklı olduğunu biliyorsun
bunlar senin seyahat anında yaptığın eylemleri başka araçların fark etmesini sağlayacak olan en önemli ve tek unsurların
bana sorarsan parkları park lambası gibi fren lambasını fren lambası gibi sinyalleride sinyal gibi kullanman en güvenlisi
ama tabi karar senin

Erdem Bozdağ
05/12/2009, 23:53
cihangir stop lambasındaki her ışığın anlamının farklı olduğunu biliyorsun
bunlar senin seyahat anında yaptığın eylemleri başka araçların fark etmesini sağlayacak olan en önemli ve tek unsurların
bana sorarsan parkları park lambası gibi fren lambasını fren lambası gibi sinyalleride sinyal gibi kullanman en güvenlisi
ama tabi karar senin

+1910

Ah-MeT
06/12/2009, 00:46
arkadaşlar selam
arka stop lambalarımızdaki parkları üçü de yanacak halde yapabilir miyiz.
parklar yanıkken 3 de yansa sinyal yakınca 3 ü birden yanıp sönse güzel olur gb geliyor bana
sizce bunu nasıl yapabiliriz
Bence hiç te güzel olmaz Arkadaşım. Arkadan gelen sürücüyü yanıltmaktan başka hiç bir işe yaramaz. şahinlerin minubus kamyonların fren lambasına flaşör takıp frene basınca yanıp yanıp sönmesi gibi bişi olur.

chngrrrrrr
06/12/2009, 15:48
burda bi focus hb de gördüm
çok daha güzel duruyordu bence
ayrıca chevy corvettede ve bi çok amerikan arabada da orjinal olarak o şekilde üretiliyor.

GP COSKUN
06/12/2009, 21:02
cihangir burası
türkiye amerika değil
anlamazlar güm diye patlatırlar arkadan
başını ağrıtma boşu boşuna

beyzade
06/12/2009, 22:02
Eğer direk parklardaki sistemi yapar isen ne kural ihlali pamış olursun nede güm diye patlatırlar.Yani üçüde park gibi normal bır sekılde yanar fakat frene basınca kuvvetlı yanmaya baslarsa sınyallerde de yıne sadece sınyal wermek ıstedıgın tarafın lambası yanıp sönerse bır sorun cıkmaz.Ben iki sene boyunca fiesta dan oncekı aracım olan vtech hondama yaptım bır problem yasamadım,cok sukur patlatanda olmadı.Lakin Çoşkun'un dediklerinede kesinlikle katılıyorum öyle şöförler varki trafiğe maddi zarar vermek için çıkmış sanki.

Ayrıca şunuda belirtmek isterim Corvette dediğniz arabada o sistemin kullanılmasının tek nedeni vardır aracın arkası buyuk oldugundan mütevvelit aracın onayını almak ıcın göruntusunude cok fazla bozmamak ıcın mecburıyetten o far sıstemını kullanır,dikkat edersenızde c kasasının sanırsam hepsınde o sıstem kullanılır.Bu konu hakkında bıldıklerım bu kadar.......

Bence yap cok hos olur....

GP COSKUN
06/12/2009, 22:14
sen frene bastığında dikkat çekmelisinki arkandaki senin fren yaptığını anlasın
bunuda fren lambalarıyla yapabilirsin camdan elini çıkarıp dur dur işareti yapamayacağına göre
barlasın anlatmak istediği bütün arkadaki lambalara çift duylu ampül kullanıp parklar açıkken birinci duy normal ışık frene veya sinyale bastığında 2. duy normal ışıktan bi kat daha parlak yanması
bu sistemi her zaman her sürücü anlamaz sen frene bastığında teybe bakıyordur kafayı kaldırır senin ışığın fazlalaşmıştır ama o bunu fark edemeyebilir
standarttaki sistemde ise park ve fren ayrı lambalarda ve yerde yandığı için daha dikkat çekicidir
en başta dediğim gibi karar senin
ama
bir gün birisi bodoslamadan dalarsa coşkun abi demedi deme sakın

beyzade
06/12/2009, 23:55
sen frene bastığında dikkat çekmelisinki arkandaki senin fren yaptığını anlasın
bunuda fren lambalarıyla yapabilirsin camdan elini çıkarıp dur dur işareti yapamayacağına göre
barlasın anlatmak istediği bütün arkadaki lambalara çift duylu ampül kullanıp parklar açıkken birinci duy normal ışık frene veya sinyale bastığında 2. duy normal ışıktan bi kat daha parlak yanması
bu sistemi her zaman her sürücü anlamaz sen frene bastığında teybe bakıyordur kafayı kaldırır senin ışığın fazlalaşmıştır ama o bunu fark edemeyebilir
standarttaki sistemde ise park ve fren ayrı lambalarda ve yerde yandığı için daha dikkat çekicidir
en başta dediğim gibi karar senin
ama
bir gün birisi bodoslamadan dalarsa coşkun abi demedi deme sakın

katılıyorum ama Çoşkun abı demek ıstemıyorsan baska bır uygulamayla bu ısıde halledebılırsın.Resımlerını asagıda paylasdıgım uygulamaları yaparsan bırının patlatması cok zor ama genede patlatırsa uzulme cunku sen hepsını yakmasaydında o patlatacakmıs :=)

uygulamaların bırı cıft lamba yerıne led kullanmandır yanı her kısmı yanar fren kısmında fren daha kuvvetlı yanar bu uygulama kesın pahalı ve ugrastrıcı zaman alıcı bır uygulamadır ama....

https://img697.imageshack.us/img697/1221/23bo8.jpg

ikincisi ise 20 tl ya bır adet led li üçünçü fren lambası dıye adlandırılan tum parcacılarda bulabılecegın asagıdakı aksesuarı alabılırsınr.Spoılerıne yada camının ıcıne yerlesdırırsın.Frene basdıgında da görunmemesı cok zordur.Zaten inan görmezse o adam kördür.Yanlız şuda bir gercekkı ben agır ısleyen bır trafıkde arac kullanırken onumde bunlardan kullanan arac söförune içimden baya bir sövüyorum,cunku cok rahatsız edıyor...... :=)

https://img689.imageshack.us/img689/461/modacar40ledliflaslicamp.jpg