PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Fiesta & Grande Punto Karşılaştırması

serkan_gazi
26/11/2009, 19:23
Arkadaşlar biliyosunuz yeni fiesta piyasaya fırtına gibi girdi eski ticari araba tipinden kurtulup agrasif çekici bi araba haline geldi b sınıf bi araç olarak oldukça beğeniliyor.Benimde hep aklımda olan bi araçtı fordların yol tutuşlarının özelliklede fiestanın yol tutuşu sürekli bizim gplerle karşılaştırılıyo ve fiestanın daha ii olduğu söyleniyoru gelelim yarım saat kullanımdan sonra tarafsız olarak izlenimlerime...
Araç iç hacim olarak cmlerle de olsa bizim puntolardan dar özellikle arka koltukta otururken kafam sığmadı eğilmek zorunda kaldım puntoda rahat 10 cm boşluk kalıyor içini ferahlığı punto kadar ii değil bence bagajlar neredeyse aynı çok benziyo ön konsol gerçekten güzel ama kaliteli malzeme diil sert plastik o yüzden zırıltılar vardı malesef duydum.Motor 68 beygir bizim multijetler daha ii kaçıyo neyse buraya kadar gözümdeki değeri düşmedi ama gel gelelim hayal kırıklığı yaşadığım noktalara.Motor sesi araçta hiç yalıtım yok bence motor sesi acaip giriyo içeri şok oldum adam soğum motor ondan dedi ısındı yine aynı.2. hayal kırıklığım ve en önemlisi yol sesi ya arkadaşlar punto yol sesi alıyo die canımı sıkıyodum bu nedir ben böle bi ses görmedim araba resmen bi kapı açıkmış gibi uğultulu horultulu gidiyo gürültüden motor sesi falan duyamadım satıcı adam bile kabul etti biraz gürültüsü fazla die inanın benim palio bu kadar gürültülü diildi lastikten şüphelendim indim baktım continental yumuşak bi lastik havalalrı da iiydi gerçekten şaşırdım,yol tutuş gerçekten ii ama puntonun rahatlığı yok bence dışı çok hoş arabanın ama için kasvetli sakın ön yargılı olduğumu düşünmeyin arabayı beğendim ama değmezmiş gözümde çok fazla büyütmüşüm 35 bin lira eder hakediyo diyordum ama ...
Neyse o gün en az 10 sıfır arabaya bindim sonuç ne derseniz punto parasına göre harbi iyi arabaymış ya donanımları olsun yol tutuş ve rahatlığı olsun yakıtı servisi olsun puntoma bir kez daha aşık oldum bunu tüm samimiyetimle söyleyim.

ABNEW
26/11/2009, 19:38
Benim arkadaşımda da aynısı var 16'' lik jantlarıyla bana göre GP ya tasarım olarak tek yaklaşabilen modeldir Yeni Fiesta.Malzeme kalitesi, yalıtım, donanım konusunda birbirlerine çok yakınlar.Ancak Serkanın da belirttiği gibi iç mekan ferahlığı ilginçtir Fiestada çok daha az.Gerek omuzlar gerekse baş rahatsız oluyor arkada.Önlerde ise fazla bir fark yok gibi...

GP COSKUN
26/11/2009, 19:48
ben gözünü seveyim grande puntomun
pardon farını demek istedim
arkadaşlar arabalarımızın kıymetini bilelim
ben çok kişiden duyuyorum siz yolda giderken gözler üzerinizden herkes bu arabayı konuşuyor siz ne derseniz deyin 2009 un modası grande punto

ABNEW
26/11/2009, 19:56
Coşkun, 2005 ten bu yana b segmentindeki tasarımlara bakarsak bana göre bu yılın değil, bu yüzyılın modeli olabilir Punto :)

narkoz30
26/11/2009, 19:57
GP bence Fiestadan daha iyi. Yalıtım konusnda t-jet bravoya biniyorum ses GP nin diesel 90 bg liği ile aynı fiestaya binmedim ama yeni clio ya bindim içini hiç beğenmedim pejo clio ve fiesta GP nin tırnagı edemez. (Fiyat Performans kalite olarak)

serkan_gazi
26/11/2009, 20:08
konu neden taşındı anlamadım bu ser kürsü yazısı diilki buna benzer konular dafelarca genel başlığı altında verildi ilginççç çöZemedim:))

ABNEW
26/11/2009, 20:11
Serkan, Genel Bölümü sadece GP ile ilgili konuları içermekte, başlık Fiesta izlenimi olunca buraya taşıdım.

GP COSKUN
26/11/2009, 20:12
konu neden taşındı anlamadım bu ser kürsü yazısı diilki buna benzer konular dafelarca genel başlığı altında verildi ilginççç çöZemedim:))

açtığınız konu ford fiesta modeli ile ilgili izlenimlerinizi anlattığı için ser kürsü bölümüne taşınmıştır
genel bölümünde grande puntoyla ilgili konular açabiliyoruz
bu durumu anlayışla karşılayacağınızdan şüphem yok
saygılar

serkan_gazi
26/11/2009, 20:13
Konuyu tekrar genele taşisak olmazmi burda bu onu ölür diğer arkadaşlarin yorumlarini merak ediyordum fiasta konusunda

GP COSKUN
26/11/2009, 20:15
Konuyu tekrar genele taşisak olmazmi burda bu onu ölür diğer arkadaşlarin yorumlarini merak ediyordum fiasta konusunda

eğer konunuz ilgi çekiciyse bunun nerde açıldığının önemi yok
arkadaşlarımızın ilgisini çekicektir ve gereken yorumları bulacaksınız
teşekkürler
:busted_b:

ABNEW
26/11/2009, 20:15
Serkan onaylarsan başlığı değiştirerek genele taşıyabiliriz...?

Coşkunun da belirttiği gibi burada da ilgi çekecektir.Şimdiden 2. sayfaya geçtik bile ;)

serkan_gazi
26/11/2009, 20:18
Tamam başliği değiştirin ama konu genele taşinsin bu mevzu baya uzar bence:)

ABNEW
26/11/2009, 20:23
Tamam Serkan;)

Başlıklarla ilgili birkaç şey söylemem gerekiyor sanırım:

Bölümlendirmeler konuların önem sırasına göre olmamakta.Yani genelden sere, teknikten sere ya da bir yerden başka bir yere konunuz taşınırsa bu içeriğinden kaynaklanmakta.Zaman zaman konuların taşınması sonucu sıkıntı yaşayabiliyoruz ama söylediğim gibi bu kesinlikle konunun önemi ya da önemsizliği sonucu olmamakta.Tamamen sınıflandırmaya bağlı kalmak için bu düzenleme yapılmakta,

Puntoseverlerin anlayışla karşıladığına eminim:)

serkan_gazi
26/11/2009, 20:28
çoookk teşekkürler benim için hiiiç sorun diil zaten ben her gün en az 3 defa girip tüm konuları inceliyorum ama fazla konu açmıyorum o yüzden cahilliğime vverin öğrenmiş oldum ama yinede anlayışınız için teşekkürler puntolu olmak ayrıcalıktır:):):)

Don Vito Puntoleone
26/11/2009, 21:22
Bende her zaman GP ve Yeni Fiesta karşılaştırması yapıyordum.Bu konu GP sevenlerin görüşlerini almak için ii oldu. Ben Yeni Fiesta nın dış tasarımına bayıldım. Ama iç mekan kalitesi ve genişlik olarak GP nun arkasında kalıyor. Bazı teknik veriler olarakta incelediğimde netten yine GP arkasında kalıyor. Bunu birçok insandanda duydum.Bu yüzden yine aynı segmentte otomobil alacak olsam yine ve yeniden Grande Punto diyorum...

JASMINE
26/11/2009, 21:54
Dışarıdan baktığımda benimde oldukça beğendiğim bir araç Fiesta fakat GP'min yerini asla tutamaz. Paylaşım için teşekkürler.

h k
26/11/2009, 22:06
önceki kasa fiestamız vardı , dardı sattık , güncel kasanın içine bindim o da çok dar geldi bunaldım içinde. dıştan ise hoş bir tasarımı var .

HasanAliz
26/11/2009, 22:34
grande punto yeni fiestadan çok daha iyi. ikisinide kullanan biri olarak söylüyorum bunu.

yeni fiesatanın iç tasarımı GP.den güzel bana göre, ama içi dar. GP gibi değil. arka camı çok dar tutmuşlar. Gpnin içi çok ferah. aynı zamada GP fiestadan daha uzun bir araç. içi de daha geniş. motor seçenekleri olarak GP nin tek eksik yani 1,6 dizeli olmaması. fiesta 1,6 TDCİ li motor olan versiyonada sahip. ama benzinlilerin kıyaslamasında ise bizim Starjet ve T-jet daha üstün.

bir de Fiesta GPden 2 kat daha fazla yol ve motor sesi alıyor içeri. GP yol sesi alıyor diye üzülen arkadaşlar için veriyorum bu bilgiyi.

Gp çok fazla ses almıyor aslında. hele düzgün ve asfalt yolda çok çok az alıyor. fiestaya binin yol sesi neymiş görün :)

boss
27/11/2009, 22:45
ben 1,85 boyunda 95 kilo bi adamım sorarım size fiestanın içinde ne hale gelirim ben arabamı daha yeni aldım ve almadan öne fiestayıda inceledim tamam atik çekici kaliteli ama oturamadıktan sonra içine....

yanlışlık oldu :) içine sığamayınca moralim bozuldu gerçekten güzel bi araba çünkü

gurik
27/11/2009, 22:53
Fiesta birçok noktada gp tasarımından alıntı yapmıştır. ama hiçbir zaman gp nin yerini tutamaz. Yaşasın gp yaşasın gp dostluğu. Aracımı çok seviyorum.

boss
27/11/2009, 23:06
yav sevmeye bende seviyorum spor koltuklar deri direksiyon+vites topuzu+blu&me+6 ileri+dışındaki kırmızı bantlar müzik sistemi+park,yağmur sensörü bagajımda subwoofer ve elektrik prizi bile var farlarım felan abarth daha bir sürü şey ama konu karşılaştırma elimizi vicdanımıza koyalım fordun malzeme ve ön konsolu benim çok hoşuma gitti ama ferah değil totalde tabiki doğru tercih yaptığımı düşünüyorum

puntolam
28/11/2009, 00:24
2006 model gp multijet dynamic sahibiyim.sıfırken aldım.usta ellerden sanroof taktırdım,çelik jant taktırdım.en son geçen yaz chip tuning de yaptırdım aracım bir harika oldu.Bu aracı kendi segmentinde kıyaslayacak başka bir marka ve model göremiyorum.En son yaptırdığım chip tuning ile aracım kedi gibi kaçıyo,hemde az yakıyor.92 hp 215 nm/tork.Kardeşime 307 bakıyoduk 1600 motor hem manuel hem otomotiğini sürdüm inanın 1600 cc demeye kırk şahit lazım.arabalar gitmiyor.Birçok marka görselliğe yatırım yapmış.GP hem görsel hem donanım hemde performans olarak 10 numara.

ExTReMe_
28/11/2009, 23:58
Arkadaşlar şöyle söyliyim size Biz anneme araba alıcaktık.2007 model Bir fiestaya karar kıldık bulduk adamla konuştuk araç temiz güzeldi.Neyse kısa kesiyim Bindik araca aracı bir çalıştırdım olamaz böyle bir ses Resmen TRAKTÖR ya ondan sonra o arabaya traktör ismini koydum ve hemen fiesta almaktan vazgeçtik.Yani bu problem Fİestların çok eski Modellerinden beri var Değişceğinide Sanmıyorum ... Grande Punto da Ses yok Hem yalıtım iyi hemde Biliyorsunuz Multijet Yani turbo dizel motorun Mucidi onu İlk bulan Fiat ' dır bırakın fark oLsun arkadaşlar.Grande punto ya Gerisi yalan :):)

real
29/11/2009, 09:32
Çalıştığım şirkete 2009 fiesta geldi kiralık 50 bg.dizel test etme imkanım oldu çekişi inanılmaz düşük.motor kasayı taşımıyr desem yeridir.iç torpido ve işçilik kalitesi başarılı kötü değil.iç hacim olarak GP ile aynı ölçülerde diyebilirm.yol tutuşuda GP kadar başarılı

boss
29/11/2009, 12:33
yapmayın yeni fiestanın içi ile gp nin içi arasında ferahlık açısından dağlar kadar fark var tavan yüksekliği oturum alanı ama işçilik konusunda katılıyorum çok başarılı ford

anvil
29/11/2009, 12:59
Yeni fiestaların renkleri çok hoş

Ah-MeT
29/11/2009, 13:05
Yeni fiestaların renkleri çok hoş

Katılıyorum abi hele mor olanı süper:)

boss
29/11/2009, 13:16
evet renk ve ön konsol gayet iyi keşke benim gibi iriyarılarıda hesaba katsalarmış
:)

ABNEW
29/11/2009, 14:52
Çalıştığım şirkete 2009 fiesta geldi kiralık 50 bg.dizel test etme imkanım oldu çekişi inanılmaz düşük.motor kasayı taşımıyr desem yeridir.iç torpido ve işçilik kalitesi başarılı kötü değil.iç hacim olarak GP ile aynı ölçülerde diyebilirm.yol tutuşuda GP kadar başarılı

real, gelen araç 1400cc 68bg lik tdci dir.Türkiyede 2 dizeli var Fiestanın: 1400cc 68bg ya da 1600cc 90bg...

bluEyes
01/12/2009, 00:47
gp gercek anlamda sınıfında tartısmasız en iyi durumda olan araclardan..gerekn değeri yeni yeni görmeye baslıyo bunda bu siteyi kuran arkadslarımızın abilerimizn payı kadar bizlerin arabalarımıza özen göstermeside önemli tabi ki bu sitede emeği olan herkese tekrar tesekkür ediyorum... ben aracımdan gayet memnunum tek sıkıntım performansı konusunda 77 bg ve 8v olması dısında hic bir sıkıntım yok kararsızlıkta kalarak almıstım ama iyi bir tercih yaptıgım kanatindeyim..pişman değilim bi dhaa olsa bi daha alırdım parasına göre cok seye sahip cidden :))

ons
01/12/2009, 11:48
Arkadaşlar biliyosunuz yeni fiesta piyasaya fırtına gibi girdi eski ticari araba tipinden kurtulup agrasif çekici bi araba haline geldi b sınıf bi araç olarak oldukça beğeniliyor.Benimde hep aklımda olan bi araçtı fordların yol tutuşlarının özelliklede fiestanın yol tutuşu sürekli bizim gplerle karşılaştırılıyo ve fiestanın daha ii olduğu söyleniyoru gelelim yarım saat kullanımdan sonra tarafsız olarak izlenimlerime...
Araç iç hacim olarak cmlerle de olsa bizim puntolardan dar özellikle arka koltukta otururken kafam sığmadı eğilmek zorunda kaldım puntoda rahat 10 cm boşluk kalıyor içini ferahlığı punto kadar ii değil bence bagajlar neredeyse aynı çok benziyo ön konsol gerçekten güzel ama kaliteli malzeme diil sert plastik o yüzden zırıltılar vardı malesef duydum.Motor 68 beygir bizim multijetler daha ii kaçıyo neyse buraya kadar gözümdeki değeri düşmedi ama gel gelelim hayal kırıklığı yaşadığım noktalara.Motor sesi araçta hiç yalıtım yok bence motor sesi acaip giriyo içeri şok oldum adam soğum motor ondan dedi ısındı yine aynı.2. hayal kırıklığım ve en önemlisi yol sesi ya arkadaşlar punto yol sesi alıyo die canımı sıkıyodum bu nedir ben böle bi ses görmedim araba resmen bi kapı açıkmış gibi uğultulu horultulu gidiyo gürültüden motor sesi falan duyamadım satıcı adam bile kabul etti biraz gürültüsü fazla die inanın benim palio bu kadar gürültülü diildi lastikten şüphelendim indim baktım continental yumuşak bi lastik havalalrı da iiydi gerçekten şaşırdım,yol tutuş gerçekten ii ama puntonun rahatlığı yok bence dışı çok hoş arabanın ama için kasvetli sakın ön yargılı olduğumu düşünmeyin arabayı beğendim ama değmezmiş gözümde çok fazla büyütmüşüm 35 bin lira eder hakediyo diyordum ama ...
Neyse o gün en az 10 sıfır arabaya bindim sonuç ne derseniz punto parasına göre harbi iyi arabaymış ya donanımları olsun yol tutuş ve rahatlığı olsun yakıtı servisi olsun puntoma bir kez daha aşık oldum bunu tüm samimiyetimle söyleyim.

Fiesta, araç almayı düşünürken üstünde durduğum modellerdendi. Ancak hiç deneme olanağım olmadı. Siz denediğiniz araç hakkında donanım olarak biraz daha bilgi verebilir misiniz? Hangi versiyondu; Grande Punto'ya göre -misal dynamic versiyona göre- eksi ve artı olarak neler var ve fiyat olarak fark nedir? vs.
Teşekkürler şimdiden :).

serkan_gazi
01/12/2009, 15:48
kullandığım araç donanımların en fuluydu titanyum denen model donanımlar doğla olarak gayet ii dijital klima harici özellikleri aynı puntoyla punto emotionla diyebilirim yalnız teyp ekranı küçük iç hacim puntoyla neredeyse aynı sadece arka alcak bide kasvetli punto daha ferah bana göre 1.4 dizel 68 beygir yeterli bi performans sunuyo ama bizim 1.3 ler daha atak beygir farkından dolayı sanırım,yol tutuş puntoyla aynı diyebilirim ama kütük gibi araç çok duyarsız bence süspansiyonlar çok sert puntonunki onun yanında yumusak kalıyo tasarıma hiç lafım yok çok hoş ama 36 binlira vermem o arabaya c sınıf araç alırım o paraya 30 falan olsa alınabilir bi araba b sınıf düşünüyorsanız

serdar2362
01/12/2009, 16:12
ben 1,85 boyunda 95 kilo bi adamım sorarım size fiestanın içinde ne hale gelirim ben arabamı daha yeni aldım ve almadan öne fiestayıda inceledim tamam atik çekici kaliteli ama oturamadıktan sonra içine....

yanlışlık oldu :) içine sığamayınca moralim bozuldu gerçekten güzel bi araba çünkü

Katılıyorum. Ölçülerimiz aynı. Fiesta'dan indiğimizde millet bize güler valla.::)

Stalker
01/12/2009, 19:11
Ben de arkadasın yeni aldıgı benzinli trend model yeni fiestaya bindim. Araç dışarıdan şık duruyor gerçekten (arka camı biraz ufak gibi de olsa), ayrıca mor renk te hoş duruyor üzerinde. Dış görünüş konusunda kimi puntoyu sever kimi fiesta, aralarında aman aman fark yok.
Amaa, içine bir bindim (modeli trend bu arada) o kadar boş geldiki, orta göğüs farklı tasarımı ile çarpıcı dursada eksik donanım ve orta sınıf plastik malzemesi orta konsolu tam kaldıramamış. Araçla birlikte sunulan donanım ve motor performansını da gördükten sonra bizim GPler Fiestaya kıyasla baya bi ucuz geldi :D.
Bu arada Ford'un dizel motoru soğukken harbi tam traktör sesi ya.. :)

seysey37
01/12/2009, 19:57

valla ben yeni fiestanın 1.25 benzinlisini kiralamıştım,puntom olmasına rağmen kıskandım arabayı inanılmaz gidiyo 190-195 gördü araba ne yapmışlar 1,25lik motora anlamadım gitti..
bence sınıfın en iyisi..malesef :)

BSK
01/12/2009, 20:38
Hiç bir şey demek istemesem de göğüsteki düğmeler bildiğiniz nokia tuş takımı. Baz modelinde arka hoparlörler bile yok.

FoR_ReaL
01/12/2009, 22:16
ben bugün titanyum olanını inceleme fırsatı buldum donanım olarak bana göre çok iyi.. far, yağmur sensorü var cruze control var ısıtmalı ve otomatik kapanan karartmalı dikiz aynaları var açıkçası şuan arabamı satmayı düşünüyorum ve alırsamda ya bravo alıcam yada fieasta.. 32 lira sıfırı ve aracın emsali bizim emotion gibi açıkçası adamlar birde sky dome yapsalarmış olay bitmiş olacamış :)

FoR_ReaL
01/12/2009, 22:44
Hiç bir şey demek istemesem de göğüsteki düğmeler bildiğiniz nokia tuş takımı. Baz modelinde arka hoparlörler bile yok.

https://www.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_556/car_photo_278343_25.jpg

Bende satıcıya bunun teybi nerde diye sordum :)

GP COSKUN
01/12/2009, 22:46
hehehe
sağ taraftaki tuşlar nokia araç telefonumu yoksa =))))

xcruelx
02/12/2009, 14:20
Ben kasım 2008 te ilk çıktıgından dizel modelini arkadaşla test ettik. ilk o kullandı ben arkada gittim. özelikle . sonra ben kullandım. İç konsol güzel spor görünümlü şahne bir yapısı var. Koltuklarıda güzel. fakat içi kasvetli durdu. kapalı kalmışım gibi hissettim. Arka cam çok dar. Ve arkada oturanlar biraz uzun boylusa yandı kapı üstü kısımlardaki kavisten kafanız sürekli çarpıyor. arakada 3 kişi ferah bir yolculuk yapması zor. İçeriiye çok ses alıyor. birde park sesörü bile yok. istenizde taktıramıyorsunuz. Burda hariçten takıyorlar park sensörünü. vede çok pahalı. Gp nin sundugu herşey ondan güzel. fiyatı hacmi motoru, konsol biraz kötü olasada önemli değil.

beyzade
08/12/2009, 15:21
:oops0000:
Her iki arabada var arkadaşlar.Punto kuzenimde fiesta bende içi dar ama geri kalanlar KOCA BİR YANLIŞ:gun_band:.Araç sesi puntoyla kafa kafaya gibi.Hızlanma 75 beygırlık puntoyla aynı hatta daha iyi.Yol tutuşu konusunda yorum yapmıcam.Yakıta gelince ANKARA SİNCANA GİTTİM GELDİM GEZDİM 900 km yol yaptım 110 milyonluk yakıt yaktım.Giderken 80 km hız ile 110 arası sabitledim gelirken biraz yüklendim.Birde çekişinden bahsedelim 5 kişi samatya deve bağırtan yokuşundan çok rahat çıkdım,varın siz düşünün.

:war00000:

AMA O RAHATLIK VE GÖRÜNTÜ YOK DİYE PUNTO ALIYORUM YA.BENCE DE PUNTO RULEZZZZZ !!!!!!!!! :poster_t:

Moosty
08/12/2009, 22:50
Grande Punto ve Fiestanın en alt modellerini karşılaştırırsanız bence Fiesta daha iyi. Ama aynı miktar para ile daha çok özellik satın almak isterseniz kesinlikle Grande Punto daha iyi.

mgraf
09/12/2009, 21:04
yeni fiesta puntodan daha başarılı bu kesin.ama unutmayın ki "yeni".evo punto gelsin bakalım bi.

By_Static
09/12/2009, 21:21
bence GP derim şuanki haliyle bile yanlız gp evo çok ii gibi bakalım görcez bu arada 207 kullanmadım ama güzele benziyor?

ABNEW
09/12/2009, 23:42
yeni fiesta puntodan daha başarılı bu kesin.ama unutmayın ki "yeni".evo punto gelsin bakalım bi.

Fiestanın başarısındaki kesinlik nereden kaynaklanmakta Mustafa?Tasarım, tüketim, kalite, donanım,fiyat, satış rakamı, güvenlik?

Fiesta, önceden de söylediğim gibi tasarım olarak GP yu yakalayabilen tek model bence.Bunun dışında gerek donanım gerekse motor ve güvenlik olarak Fiestadan aşağı kalır yanı yok.Özellikle motor olarak 1.4 tdci 1.3 mjtd ile boy ölçüşemez bence...

GP COSKUN
10/12/2009, 10:06
fiestanın başarısındaki kesinlik nereden kaynaklanmakta mustafa?tasarım, tüketim, kalite, donanım,fiyat, satış rakamı, güvenlik?

Fiesta, önceden de söylediğim gibi tasarım olarak gp yu yakalayabilen tek model bence.bunun dışında gerek donanım gerekse motor ve güvenlik olarak fiestadan aşağı kalır yanı yok.özellikle motor olarak 1.4 tdci 1.3 mjtd ile boy ölçüşemez bence...

+1000

erdta
10/12/2009, 11:50
Arkadaşlar,

Ben nisan ayında aracımı almadan öne fiesta düşünmüştüm o dönemde çok fazla fiyat farkı yoktu şimdi nasıl bilmiyorum ama aracı denedim, en full modeliydi ön konsol daha kaliteli gibi gelmişti ancak kesin olan birşey varki araç çok dar ve bir arkaşımdan öğrendiğim kadarı ile tüketimi benimkinden biraz daha yüksek. Motor performansı kötü diyemem ancak mjden daha düşüktü.

GP ÜMİT
10/12/2009, 13:39
fiat grande punto tasarımı ile çok büyük çıkış yaptı.görünüş,heybet bakımından fiesta puntonun eline su dökemez.ben mahalleye girerken arabamda aksesuar olmamasına ragmen herkezin gözü arabaya bakıyor.işte bu puntonun farkı araç benim diyor.zaten bu yeter,ilk baştan araçın görünümüne bakacaksın araç içine sinecek.söylememe gerek yok her aksesuarda puntoya gayet iyi yakışıyor.

mgraf
10/12/2009, 20:47
Fiestanın başarısındaki kesinlik nereden kaynaklanmakta Mustafa?Tasarım, tüketim, kalite, donanım,fiyat, satış rakamı, güvenlik?

Fiesta tasarım olarak puntodan başarılı.puntonun yüzü eskimeye başladı.tüketim olarak fiat daha başarılı.donanım kafa kafaya ama fiesta iç tasarımı çok daha başarılı.fiyat hemen hemen aynı.güvenlik olarak ikiside yıldızlı pekiyi olsada fordun yoltutuşu öne çıkartıyor aracını.motor olarak değerlendirisek.1.6 tdcı 90 hp modelin fiestada olduğunu unutmayın.çok büyük fiyat farkıda yok.

GP COSKUN
10/12/2009, 21:22
Fiesta tasarım olarak puntodan başarılı.puntonun yüzü eskimeye başladı.tüketim olarak fiat daha başarılı.donanım kafa kafaya ama fiesta iç tasarımı çok daha başarılı.fiyat hemen hemen aynı.güvenlik olarak ikiside yıldızlı pekiyi olsada fordun yoltutuşu öne çıkartıyor aracını.motor olarak değerlendirisek.1.6 tdcı 90 hp modelin fiestada olduğunu unutmayın.çok büyük fiyat farkıda yok.

fiesta tasarım olarak puntodan başarılı değil
aksine içi çok dar ve iç malzemeler puntoya göre daha basit
güvenlik olarak euroncap testini incelemenizi tavsiye ederim
1.3 90 bg multijet motorunda puntoda olduğunu sizde ihmal etmeyi
saygılar

ABNEW
11/12/2009, 05:46

Anladım Mustafa, iç ve dış tasarım olarak senin beğenilerin Fiestayı ön plana çıkarmakta.1.6 tdci yi 1.6 mjtd ile karşılaştırmak gerekli,

Önceden de söylediğim gibi Fiesta küçük sınıfta bana göre tasarım olarak GP dan sonra en başarılı modeldir...

beyzade
13/12/2009, 02:43
Euro NCAP - For safer cars | Fiat Grande Punto (https://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2005/238.aspx)

https://www.euroncap.com/tests/ford_fiesta_2008/333.aspx

Arkadaslar yazmıyayım fiestası var dıye onu savunuyor dıceksınız dıye cekınıyorum ama dayanamıyorum.Yukarıda euroencap test lerı var nerde grandepunto fiesta kadar güvenli yapmayın allah aşkına yahu,ayrıca motor konusunda bana hanginiz diyebilirki ford kadar sağlam(atalarımız bile demiş ALIRSIN FORD OLURSUN LORD)onun dışında tüketim nasıl kafa kafaya çözemedim.970 990 km 110 tl fiesta,punto ise 850 km ankara yolunda denedik kuzenle,fakat puntonun konforu cıty özellıgı rahatlıgı TAR-TI-ŞI-LA-MAZ!!O yuzden punto bakıyorum ve punto yu seviyorum ya......

ABNEW
13/12/2009, 09:07
Euro NCAP - For safer cars | Fiat Grande Punto (https://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2005/238.aspx)

https://www.euroncap.com/tests/ford_fiesta_2008/333.aspx

Arkadaslar yazmıyayım fiestası var dıye onu savunuyor dıceksınız dıye cekınıyorum ama dayanamıyorum.Yukarıda euroencap test lerı var nerde grandepunto fiesta kadar güvenli yapmayın allah aşkına yahu,ayrıca motor konusunda bana hanginiz diyebilirki ford kadar sağlam(atalarımız bile demiş ALIRSIN FORD OLURSUN LORD)onun dışında tüketim nasıl kafa kafaya çözemedim.970 990 km 110 tl fiesta,punto ise 850 km ankara yolunda denedik kuzenle,fakat puntonun konforu cıty özellıgı rahatlıgı TAR-TI-ŞI-LA-MAZ!!O yuzden punto bakıyorum ve punto yu seviyorum ya......

Barlas, fiestanın sadece çocuk güvenliği konusunda bir yıldız fazlası var.Artı fiestanın GP ya göre daha yeni bir araç olduğunu unutmamak gerekmekte,

Motor konusunda ben Fiat Motorları daha sağlam diyebilirim :) Özellikle 1.3mjtd dünyada son beş yılın en iyi dizel ünitesi.Motor bloğu çatlayan focuslar var çevremde.Tabi bu demek değil ki Ford motor yapamıyor.Ancak objektif olarak düşünebilmeyi başarırsak Fiat ın motor teknolojisi ve otomotiv endüstrisine kattıklarını inkar edemeyiz.Forda kötü diyemem kesinlikle.Zaten fiesta benim de beğendiğim bir araç.Sonuçta aynı sınıftaki iki araç ve tüm özellikleriyle birbirlerine yakınlar,

Bu arada Fiesta 1.4 tdci si olan arkadaşım aynı güzargahta 1.3mjtd den daha fazla yakabiliyor (Benim yakaladığım değerler)

mgraf
13/12/2009, 11:27
küçük arabalar bunlar çok farklı değil.fiesta yeni tasarımı ile rent a car araç imajından çıkıp özenle tasarlanmış bir hal aldı.fiesta tdcı motoru sorunsuzdur.orling-mazot geri dönüş ü hariç kronik bir sorunu yoktur.turbo vs hiç sorun yaşatmaz(109 ps ford focuslarda kronik sorundur turbo+intercoller).fiesta iç mekanda trim sesleri km ler ilerledikçe artar.ama yolda bırakan yoktur.punto fiestadan daha geniş bir iç hacime sahiptir.trim sesi mazleme işçilik kalitesi fiestadan pek farklı değil.1.3 mutlu jet fiestadan daha başarılı(16V) ve uzun ömürlü bir motordur.1-2 vites te biraz ağır kalsada 3 ten sonra açılır.bana kalsa fiesta titanium x alırdım ama punto evo yu beklemekte olabilir.

beyzade
13/12/2009, 21:30
Barlas, fiestanın sadece çocuk güvenliği konusunda bir yıldız fazlası var.Artı fiestanın GP ya göre daha yeni bir araç olduğunu unutmamak gerekmekte,

Motor konusunda ben Fiat Motorları daha sağlam diyebilirim :) Özellikle 1.3mjtd dünyada son beş yılın en iyi dizel ünitesi.Motor bloğu çatlayan focuslar var çevremde.Tabi bu demek değil ki Ford motor yapamıyor.Ancak objektif olarak düşünebilmeyi başarırsak Fiat ın motor teknolojisi ve otomotiv endüstrisine kattıklarını inkar edemeyiz.Forda kötü diyemem kesinlikle.Zaten fiesta benim de beğendiğim bir araç.Sonuçta aynı sınıftaki iki araç ve tüm özellikleriyle birbirlerine yakınlar,

Bu arada Fiesta 1.4 tdci si olan arkadaşım aynı güzargahta 1.3mjtd den daha fazla yakabiliyor (Benim yakaladığım değerler)

+++++++++++++

yakıt konusu harıcınde katılıyorum.Çünkü sabıt ıkımızde aynı gıttık.Yıldız olarak bakarsan cok haklısın acıklamalara bakar ısek yolcu ve söför fordda daha ıı ya oda önemlı değil bence kafanı yan dırege vurup ölen var.Sadece yiğidi öldür hak yeme muhabbeti benimki....

rodopian16
13/12/2009, 21:51
aynı donanım fiesta 2-3bin pahalı
1.4 68bg fiesta 1.3 75 bg punto
6 aylı taşıt vergisi 314 fiesta 196 punto (dizel modeller)
arka koltuk rahatlığı 1 gömlek üstün punto...
dış iç tasarım zevk meselesidir... herkes parasına ve zevkine göre hareket etmeli...

gsavak
14/12/2009, 22:33
grande punto tartışılmaz yaşanır...

osqr
14/12/2009, 23:27
grande punto herseyde basar fiestaya..

serkan_gazi
15/12/2009, 18:03
vay be konunun bu kadar uzayacağını tahmin etmemiştim sakın yanlış anlaşılmasın ben fiestayı beğendim ama şunu dedim ben arabamı 17binliraya almıştım fiesta 36 binlira benim arabamda ful o da bindiğimde hiç bir eksiklik hissetmedim puntomda aradığım herşey donanım,konfor,yol tutuş... var o yüzden değmez derim alırsanız üst sınıf bi araba alın değsin çünkü puntodan inip fiestaya bindiğinizde fark hissetmeyeceksiniz hatta puntonuzu arayabilirsiniz

boss
19/12/2009, 14:15
Katılıyorum. Ölçülerimiz aynı. Fiesta'dan indiğimizde millet bize güler valla.::)
corsa reklamı vardıya 4 tane insan azmanı arabadan iniyodu aynı onun gibi kara mizah:)

murattam35
03/10/2011, 20:48
arkadaşlar merhaba ben 5 yıldır araba alıp satardım şimdiye dek 15 -20 bin arasındaki piyasada tutunmuş arabaların hepsine bindim en uzun bindiğim araç 1 ay duruyodu ama yine çok dikkatli test ederim aracı parça konusu sağlamlık hep derdim öyle bi araba alayım bi kaç yıl yapmayım artık bu işi ve ilk kez 2 ay önce gp aldım ve satılığa bile koymadım bu aracı mükemmel bişeymiş ya çalıştığı duyulmuyor yanlız bi maruzatım var hız sabitlemeyi açamadım bulamadım bitürlü yardımcı olacak varmı

tayfux
03/10/2011, 20:54
arkadaşlar merhaba ben 5 yıldır araba alıp satardım şimdiye dek 15 -20 bin arasındaki piyasada tutunmuş arabaların hepsine bindim en uzun bindiğim araç 1 ay duruyodu ama yine çok dikkatli test ederim aracı parça konusu sağlamlık hep derdim öyle bi araba alayım bi kaç yıl yapmayım artık bu işi ve ilk kez 2 ay önce gp aldım ve satılığa bile koymadım bu aracı mükemmel bişeymiş ya çalıştığı duyulmuyor yanlız bi maruzatım var hız sabitlemeyi açamadım bulamadım bitürlü yardımcı olacak varmı
hocam senin araçta hız sabitleme var mı?

uzuncocuk
03/10/2011, 20:55
konu ta nerelerden hortlamıs:))))))

reddragon
03/10/2011, 22:05
Hehe valla benim de benzinli çalıştığı gayet duyuluyor :)

demirçekirdek
03/10/2011, 22:31
bendeki araç active punto evo ford fiestayı yanıma taklaştırmam.

murattam35
04/10/2011, 22:15
hocam senin araçta hız sabitleme var mı?

aykut_1914
04/10/2011, 22:41

+1914

seysey37
04/10/2011, 22:59

yok artık daha neler :)