PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klimadan Gelen Ses

emrequzel
25/11/2009, 11:30
Öncelikle Merhaba arkadaşlar,
Sabahları işe giderken GP me biniyorum ve aracımı çalıştırıyorum.1-2 dk geçtikten sonra buğu çözücüyü açıyorum ve ilk açtığımda gacırtı tarzında motordan ses gelio sanki aşırı yükleniyormus gibi.Daha sonra da havaların cıktıgı o orta konsoldaki plastiklerden de kıtırtı tarzında bi sesler gelio..Sanki çatlıyormuş gibi. Bu sorunu yaşayan varmı aranızda benden başka?

Nedir ? nasıl ve ne yapmam gerekir?

m_tunar
25/11/2009, 11:52
aynı ses benim aracımdanda geliyor hatta bi arkadaşımın aracınıda inceledim aynı ses ondada var ama nedenini bilmiyorum herhalde buda kronik bi sorun bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

zaimkaan
25/11/2009, 12:03
sorun yok arkadaşlar. otomatik klimanın hava yönlendirme panellerinin sesi o.
klimayı açtığınızda paneller seçili konuma göre kendini ayarlıyor, kapattığınızda ise kapanıyorlar. Bu esnada oluşan tıkırtılar sizin bahsettiğiniz sesler.

m_tunar
25/11/2009, 13:45
çok ilginç şuana kadar hiçbir arabada böyle bi ses duymamıştım...ilginç...

sertaç
25/11/2009, 14:22
evt panellerin sesi onlar. hatta yönlerini kendin değiştirdiğin zaman da arasıra geliyo. sorun yok yani.

kara kız
25/11/2009, 14:27
hava kapakları aracınız active değilde yani aracınızda otomatık klıma mevcutsa bu seslerin gelmesi normal .bahsettiğniz gogus uzerinden gelen catırtı seslerin gelirsek siz bugu gıdericiyi açtıgınızda arac içine nemsiz sıcak hava verilir.soguk olan havalandırma çıkışları sıçak havayla beraber genleserek o sesi çikartyor..aynı olay yazın sıcak havada klımayı açtıgmızdada oluyo..yani gayet normal..tum gp larda olan standart bir uretim hatası..kullanılan plastık malzemeyle alakalı yani.....

emrequzel
25/11/2009, 15:03
ahh işte fiat yaa ne vw de bulursan ne seat da.en azından ben duymadım bu saate kadar ole bişi bunca sorun hep fiat da karsıma cıktı.

ABNEW
25/11/2009, 19:01
Kaanın de belirttiği gibi dijital klimalı modellerde iç kısımda yönlendiricilerin çalışma sesi duyulabilmekte genellikle :)