PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni otoyol

xcruelx
24/11/2009, 15:25
ARkadaşlar aldıgım duyumlara göre Bursa üzerideki mevcut otobana yapılan ilavelerle vede farklı bir yol düzeniyle, mevcut Bursa İzmir yolu iptal edilip bu yol sistemi kullanılacakmış. Bu yol sistemi Ankara İzmir arasını 4 saate indiriyor. Yapılan ları görüyoruz ama acılış nezaman bilmiyorum. Sizlerden bilgisi olan varmı?

utku952
24/11/2009, 15:37
Öyle bir plan vara ama bi 10 senesi vardır onun. çünkü ben her sene yazın o yolu kullanıyorum ama bursadaki otoban şehir içi trafiği kesmek için yapılmış gibi duruyor tabi ilavelerle bağlanabilir. ama ankaradan izmire en kısa yol şimdilik afyon uşak manisa yolu 700km civarı

GP COSKUN
24/11/2009, 16:04
Ankara - Eskişehir (Beylikova) - Afyon - Uşak - İzmir (550 km)
Ankara-Pozantı Otoyolu'nun 7.km'sinden (Gölbaşı'nın güneyinden) başlamaktadır. Polatlı'nın 10 km kuzeyinden geçip Porsuk Çayı Vadisini takip ederek Eskişehir Beylikova ilçesi yakınlarında güneybatıya yönelmektedir. Afyon - Kütahya arasından geçerek U$ak ilinin kuzeyinden devam edip Selendi ve Gediz Vadisi boyunca ilerleyerek Bursa - İzmir Otoyolu'na bağlanmaktadır. Proje 550 km uzunluğundadır.

Genius
28/11/2009, 14:53
İhaleler tamamlandı, başlamışlardır diye tahmin ediyorum. Bu arada Bursa çevre yolunu Ankara'ya giderken pek kullanmıyorum çünkü yolu çok uzatıyor. Eğer gece Bursa içine girdiysem kesinlikle şehir içinden geçiyorum daha kısa sürüyor ;)