PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP almaya niyetlendim. Fikirleriniz?

modgi
28/10/2009, 00:58
merhaba arkadaşlar.opel corsa ile gp arasında kaldım.2008 veya 2009 model dizel gp olabilir.tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

1) 75 hp ile 90 hp arasında çok fark varmı?
2) fiyat aralığı nasıl? çünkü sahibinden.com a baktım acaip fiyatlar var.
3) her gp nin direksiyonundan ses geliyormu ve direksiyon hatası vamı?
4) sanırım motorlarında önemli bi arıza çıkmıyor.
5) önerirmisiniz?

yardımcı olursanız sevinirim.

Erdem Bozdağ
28/10/2009, 01:47
1)aradaki 15 hp den dolayı ister istemez performans farkı var tabiiki.bütçe olarak uygunsanız 90hp öneririm tabiiki

2)fiyat aralıgı çok değişken bişey aracın km si,temizliği,modeli,aksesuarları gibi birçok faktör belirleyici olur.tabii active,dynamic,emotion mı olcak ona da karar vermeniz lazım.

3)her gp de bu sorun yok.ama başına gelenler oldu tabiiki.her gp direksiyon arızası verir diyemeyiz ama.bu sorun kafama takılır derseniz de garantisi devam eden bir araç tercih edilebilir.

4)motor olarak büyük arıza yaşanmamaktadır.bakımları zamanında yapıldıgı sürece uzun km kullanabılcek bır motora sahiptir gp ler.

5)2 yıla yakındır ben 75hp dizel kullanıyorum.araçtan genel olarak çok memnunum.performansı,az yakıtı,donanımı,kullanışı olarak çok memnunum ben.tabiiki ufak tefek sorunları oluyor ama hang araçta yok ki?

ABNEW
28/10/2009, 05:04
Motor ve donanım olarak 90bg mjtd ve dynamic daha iyi olabilir.Direksiyon arızası 2008 ve sonrasındaki modellerde iyice azaldı, hayırlısı olsun diyelim..

lionT-JET
28/10/2009, 08:20
merhaba 90 hp dynamic ve garantı kapsamında bır arac secmenız en dogrusu,aynı motora sahıp corsa ve gp dızel arasında bıle bakım masrafları arasında cok fark var.opelın daha pahalı bakımları var..alırken bunlarıda arastırmanızda fayda var.unutmayınkı corsa gp nın sasesı ustunde duruyor.

femoli
28/10/2009, 08:41
kısaca 90 yada 75 fark etmez aman aman bir fark yok.

direksiyon arızası artık pek yaşanmaz oldu yada kulağımıza gelmiyor.

motorumuz ödüllü bir motor maşallah :)

cpeloo
28/10/2009, 09:00
YENi GP EVO Geliyor Kardeşim KASIM SONU ARALIK BAŞINI BEKLE YEPYENİ BİR MODELE BİNERSİN...ŞU ANKİ PİYASADKİ MODELDE BÜYÜK İHTİMAL ELLERİNDE BULUNURR VE 3-4 LİRA DAHA UCUZA ALIRSIN...BELKİ BU Fİyat Farkıyla ile Alacağın GP ne Aksesuar Paketi EKLETİRSİN.
YENİ MOTOR SEÇENEĞİ MULTİAİR İ DE DENERSİN.BENDEN SÖYLEMESİ...

modgi
28/10/2009, 23:49
teşekkürler arkadaşlar.bu arada 2008 model active buldum.31000km de ve 20000tl istiyor?nasıl?