PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç takip sistemi

erosistanbul
23/10/2009, 22:10
Arkadaşlar araç takip sistemlerini kullananlarınız varmı.Çalışma sistemi nasıl.Duyduğum kadarıyla araç içine saklanan hatlı bir cihaz yardımıyla, çalınan aracı evde arayüz programıyla netten izlenebiliyormuş.ayda 3-5 tl gibi bi masrafı varmış.Tafsiye edermisiniz.
Geçenlerde bi arkadaşımın arabası çalındı, doğrusu bende kendimce bi önlem almak istiyorum.
Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar.

berkeraaa
23/10/2009, 23:10
bahsettiğiniz GPS modülü ve aslına bakarsanız aylık bir maliyeti yok eğer dışarıdan bir bilgi alımı yapmayacak ve bunları datalara dökmeyeceksiniz...Bu modülleri genellikle şirketler çalışanlarını takip altına alabilmek adına kullanıyor ve gayet başarısız bir yöntem bana kalırsa...çalışan GPS i söküyor ve bilgisayarı yanıltacak sinyaller yayan farklı bir gps takıyor ve patronda elemanını takip edemez hale geliyor :D :D

Ama sizin durumunuzda bir Gps alıcısı - vericisi ve ücretsiz bir izleme programı ile aracınızı kontrol altında tutabilirsiniz...Maliyeti ne olur pek bir bilgim olmasada tahminen 500 - 1000 TL arasında olacaktır...

GP COSKUN
24/10/2009, 13:07
öncelikle şirketimize ait 26 araçta bu takip sistemini kullanıyoruz
berker in dedikleri kullanılmadan yapılmış bir yorum ayrıca sistemin detaylarını bilmiyor sanırım
aracınıza bir modül ve içine hangi operatörle anlaşması varsa onun bir hattı yerleştiriliyor ben satko yu kullanıyorum ve vodafone hatla çalışıyor cihazlar
taktırırken montaj dahil 595 +kdv ödüyorsunuz cihaz başı
ayrıca takılı olan hattın aylık sabit ücreti 21,7tl ödüyorsunuz her ay
sistemin detayına gelince
hem internetteki web sitesinden hemde kendi bilgisayarınız veya laptopunuza bir yazılım yükleniyor bu yazılım sayesinde bilgisayarınız sistem merkezine bağlanıyor ve devamlı data verileri akıyor
modülü çıkartıp yerine başka modül takmak patroonu kandırmak falan söz konusu bile değil nedenine gelince her şey alarm ve mail uyarıları ile devamlı kontrol ediliyor
dışarıda olduğunuz zaman uyumlu telefonla ceptende araçları takip edebiliyorsunuz
mesala ben bunun için blackberry strom kullanıyorum
akünün kutup başı dahi sökülse veya modülün fişi çıkarılsa hatta bir müdahale olsa anında alarm ile mesaj ve mail yöntemiyle uyarılıyorsunuz eğer sizden olumsuzlukla ilgili bir bilgi alınmamışsa genel merkez sizi arayıp durumun neden kaynaklandığını soruyor
diğer özelliklere gelince
izleyebilecekleriniz şunlar
1- hız kontrol
2- depoda kalan yakıt
3- depo kapağının açılıp kapanması ve ne kadar süre açık kalması
4- rota ihlali
5- agresif kullanım raporu
6- duraklama raporu
7- motor harareti
8- rolantide çalıştırma süresi
9- yasak yer raporu
10-aracı uzaktan müdahale ile stop ettirme
11- yapılan km raporu
12 - yakıt sarfiyatı
13- kapı açılma kapanma süre
14 - kontak açılma kapanma raporu
15 günlük haftalık aylık yıllık araç çalışma raporu
gibi bir sürü detayı devamlı sizin tarafınızdan kontrol altına alınmış aoluyor
afedersiniz ama şöför sizden hebersiz tuvalete bile gidememiş oluyor

serdar2362
24/10/2009, 14:12
Yaw Coşkun yengenin bu aletin özelliklerinden haberi yok değilmi. Aman haa. Haberi olmasın. :siritma:

erosistanbul
24/10/2009, 23:02
öncelikle şirketimize ait 26 araçta bu takip sistemini kullanıyoruz
berker in dedikleri kullanılmadan yapılmış bir yorum ayrıca sistemin detaylarını bilmiyor sanırım
aracınıza bir modül ve içine hangi operatörle anlaşması varsa onun bir hattı yerleştiriliyor ben satko yu kullanıyorum ve vodafone hatla çalışıyor cihazlar
taktırırken montaj dahil 595 +kdv ödüyorsunuz cihaz başı
ayrıca takılı olan hattın aylık sabit ücreti 21,7tl ödüyorsunuz her ay
sistemin detayına gelince
hem internetteki web sitesinden hemde kendi bilgisayarınız veya laptopunuza bir yazılım yükleniyor bu yazılım sayesinde bilgisayarınız sistem merkezine bağlanıyor ve devamlı data verileri akıyor
modülü çıkartıp yerine başka modül takmak patroonu kandırmak falan söz konusu bile değil nedenine gelince her şey alarm ve mail uyarıları ile devamlı kontrol ediliyor
dışarıda olduğunuz zaman uyumlu telefonla ceptende araçları takip edebiliyorsunuz
mesala ben bunun için blackberry strom kullanıyorum
akünün kutup başı dahi sökülse veya modülün fişi çıkarılsa hatta bir müdahale olsa anında alarm ile mesaj ve mail yöntemiyle uyarılıyorsunuz eğer sizden olumsuzlukla ilgili bir bilgi alınmamışsa genel merkez sizi arayıp durumun neden kaynaklandığını soruyor
diğer özelliklere gelince
izleyebilecekleriniz şunlar
1- hız kontrol
2- depoda kalan yakıt
3- depo kapağının açılıp kapanması ve ne kadar süre açık kalması
4- rota ihlali
5- agresif kullanım raporu
6- duraklama raporu
7- motor harareti
8- rolantide çalıştırma süresi
9- yasak yer raporu
10-aracı uzaktan müdahale ile stop ettirme
11- yapılan km raporu
12 - yakıt sarfiyatı
13- kapı açılma kapanma süre
14 - kontak açılma kapanma raporu
15 günlük haftalık aylık yıllık araç çalışma raporu
gibi bir sürü detayı devamlı sizin tarafınızdan kontrol altına alınmış aoluyor
afedersiniz ama şöför sizden hebersiz tuvalete bile gidememiş oluyor

teşekkür ederim bu değerli bilgilerin için.Sanırım bunlar benim için biraz fazla.hem meliyet, hemde kullanım amaçları için. benim istediğim daha çok tek kullanıcılar için, basit, hırsızlık olayına karşı sadece aracın çalınması karşısında nerede olduğunu tesbit etmek için.çok teferruatlı olmasına gerek yok.bunun için tafsiyelerini bekliyorum.

Bu arada site yönetimini anlamamaya başladim.böyle önemli teknik bir konuyu nasil olurda ser kürsü bölümüne taşiniyor, anlamak zor.
Ben araç takip sisteminin geyik yönüyle değil, teknik yönüyle ilgileniyorum.zaten gelen yazilar da teknik yönlerinden bahsediliyor.

ABNEW
24/10/2009, 23:26
Erhan, forumumuzda bölümleme önem sırasına göre olmadığı için açmış olduğun konu Ser Bölüme taşındı.Zaten araç takip sisteminin geyikle ilgisi olmadığından konun Geyik Bölümüne değil de bu bölüme taşınmıştır,

Umarım açıklayıcı olmuştur ve yönetimi tekrar anlamaya başlarsın...

erosistanbul
24/10/2009, 23:32
erhan, forumumuzda bölümleme önem sırasına göre olmadığı için açmış olduğun konu ser bölüme taşındı.zaten araç takip sisteminin geyikle ilgisi olmadığından konun geyik bölümüne değil de bu bölüme taşınmıştır,

umarım açıklayıcı olmuştur ve yönetimi tekrar anlamaya başlarsın...

çok teşekkür ederim ilgili açiklamalariniz için.sizi çok iyi anliyorum, öyleki yazima 10 dakika içinde cevap verdiğiniz için de ayrica teşekkür ederim.

ABNEW
24/10/2009, 23:37
çok teşekkür ederim ilgili açiklamalariniz için.sizi çok iyi anliyorum, öyleki yazima 10 dakika içinde cevap verdiğiniz için de ayrica teşekkür ederim.

Rice ederim Erhan, görevimiz,

Bu arada başlıklarla ilgili bir sorun ya da sınıflandırmayla ilgili önerilerin de olabilir tabiki.Bunları da İstek, öneri, şikayet bölümünde dile getirebilirsin yeni bir konuyla,

Araç takip sistemlerine dönmeliyiz artık:)

erosistanbul
24/10/2009, 23:55
konuyla ilgili bi cihaz buldum yorumlarınızı bekliyorum.Anteni de Dahil, Araç İçine Gizlenebilir - İzleyenin Sabit Bir Konumda Bulunması Gerekmez - Abonelik Ücreti Yok - Sadece Çalınan Aracınızın Bulunması Değil, Aynı Zamanda Aracınızın Kumandasıyla İlgili Başka Birçok Özellik Bir Aradadır.

OTOMUBUL ARAÇ TAKİP SİSTEMİ - En ucuz fiyat 0 TL (https://www.cimri.com/otomubul-arac-takip-sistemi)

erhan
25/10/2009, 10:47
orada yazılanları okudum ancak açıklayıcı gelmedi.

internet bağlantısı yok, harita yok, abonelik yok. ee o zaman aracın nerede olduğunu nasıl bulacağız. kim söyleyecek araç şuan ankara istikametine gidiyor diye.

internet ve uydu kullanılmıyorsa aracı nasıl uzaktan kontrol edeceğiz. bunlar açıklanmamış.

ayrıca size belki bu link yardımcı olabilir

https://www.zeynaotokontrol.com.tr/urundetayi.php?urunid=7&baslikid=10

JASMINE
25/10/2009, 11:35
Biz şirket araçlarımızda 3 yıldır Arvento marka arça takip sistemini kullanıyoruz. Coşkun'un da bahsettiği gibi araç üzerinde bir çok şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Araç içine gizlenen bu cihaz ile isterseniz aracı kullanan kişi ile sesli konuşma yapıp, istersenizde sms gönderebiliyorsunuz. Aylık kullanım ücretleri ise belirtildiği gibi aylık 9-10 TL gibi bir tutar. Ancak firmamızın Turkcell'den almış olduğu ortak GPRS havuzu (APN) olduğu ve firmamız adına kayıtlı tüm hatlar bu havuzdan internete çıktıkları için biz bu bedeli de ödemiyoruz. Ayrıca kasko tutarlarında da riskleri azalttığınız için extra indirimlerde alabiliyorsunuz.

OzzY
25/10/2009, 12:20
konuyla ilgili bi cihaz buldum yorumlarınızı bekliyorum.Anteni de Dahil, Araç İçine Gizlenebilir - İzleyenin Sabit Bir Konumda Bulunması Gerekmez - Abonelik Ücreti Yok - Sadece Çalınan Aracınızın Bulunması Değil, Aynı Zamanda Aracınızın Kumandasıyla İlgili Başka Birçok Özellik Bir Aradadır.

OTOMUBUL ARAÇ TAKİP SİSTEMİ - En ucuz fiyat 0 TL (https://www.cimri.com/otomubul-arac-takip-sistemi)

https://www.liderguvenlik.net/otomubul.html

erosistanbul
25/10/2009, 18:24
orada yazılanları okudum ancak açıklayıcı gelmedi.

internet bağlantısı yok, harita yok, abonelik yok. ee o zaman aracın nerede olduğunu nasıl bulacağız. kim söyleyecek araç şuan ankara istikametine gidiyor diye.

internet ve uydu kullanılmıyorsa aracı nasıl uzaktan kontrol edeceğiz. bunlar açıklanmamış.

ayrıca size belki bu link yardımcı olabilir

zeyna otokontrol (https://www.zeynaotokontrol.com.tr/urundetayi.php?urunid=7&baslikid=10)

doğru söylüyorsun, bu verdiğin link banada mantıklı geldi.
kaskomun haricinde her ay 90 tl otopark parası vermekten usandım artık.kendimce böyle bir güvenlik önlemi almak daha uygun geldi.
biraz daha araştırıp birine karar vercem artık.dostlarımın tafsiyesine her zaman kulak vercem.Saygılar.

GP COSKUN
25/10/2009, 23:03
teşekkür ederim bu değerli bilgilerin için.Sanırım bunlar benim için biraz fazla.hem meliyet, hemde kullanım amaçları için. benim istediğim daha çok tek kullanıcılar için, basit, hırsızlık olayına karşı sadece aracın çalınması karşısında nerede olduğunu tesbit etmek için.çok teferruatlı olmasına gerek yok.bunun için tafsiyelerini bekliyorum.

Bu arada site yönetimini anlamamaya başladim.böyle önemli teknik bir konuyu nasil olurda ser kürsü bölümüne taşiniyor, anlamak zor.
Ben araç takip sisteminin geyik yönüyle değil, teknik yönüyle ilgileniyorum.zaten gelen yazilar da teknik yönlerinden bahsediliyor.

sevgili kardeşim
bu anlattığım özelliklere müşterinin isteği doprultusunda ilave sensörler vasıtasıyla gerçekleşiyor
sen sadece takip etmek istiyorum dersen onu kullanırsın
ama yaseminin de dediği gibi aracın içine mikrofon ve kamera bile koyup canlı görüşme yapılabiliyor
ben sadece beinim şirkette kamyonlarda kullandığım sistemin özelliklerini yazdım
birde
bu hizmeti satko ve arvento isimli şirketler kiralık olarak ta veriyorlar
eğer istersen sana telefonunu veririm araya girip yardımcıda olurum

berkeraaa
26/10/2009, 01:04
Coşkun bey ben gerçekten sistemi denemedim ama çok net biliyorumki çeşitli yazılımlarla bahsettiğiniz alarm ve uyarıları devre dışı bırakabiliyorlar(uz).... :) ama açıkçası denemediğim için bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum...benim yaptığım açıklama GPS - PC - ARAÇ içerisinde geçen olayların kısa bir özeti gibiydi :)

GP COSKUN
26/10/2009, 12:19
Coşkun bey ben gerçekten sistemi denemedim ama çok net biliyorumki çeşitli yazılımlarla bahsettiğiniz alarm ve uyarıları devre dışı bırakabiliyorlar(uz).... :) ama açıkçası denemediğim için bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum...benim yaptığım açıklama GPS - PC - ARAÇ içerisinde geçen olayların kısa bir özeti gibiydi :)

bu konuda için rahat olabilir hiç bir müdaheleden bi haber olmazsınız sistem merkezinden veya araçtan veya pc den anında uyarı alırsınız
ayrıca sistem elektrik kesilmesi durumunda dahi
48 saat kendinden şarzlı

pdr42
29/10/2009, 19:50
peki ilaç firmaları da kullanıyormu bu sistemi arkadaslar. bence kullanıyorlardır ama merak ettim ben simdi bilen varmı

GP COSKUN
29/10/2009, 19:55
peki ilaç firmaları da kullanıyormu bu sistemi arkadaslar. bence kullanıyorlardır ama merak ettim ben simdi bilen varmı

tabiki kullanıyorlardır
neden merak ettin

pdr42
29/10/2009, 19:57
bi arkadasım mumessilde acaba onlar biliyormu bunu(söylüyorlarmıdır diye )

GP COSKUN
29/10/2009, 20:00
söylüyorlardır bence
ama isterseler hiç söylemezler
kimsenin ruhu duymaz

pdr42
29/10/2009, 23:30
bunu nereye takabilriler motorun icine mi arka bagajamı acaba arkadasa soracam bakalım ne diyecek

GP COSKUN
29/10/2009, 23:38
bunu nereye takabilriler motorun icine mi arka bagajamı acaba arkadasa soracam bakalım ne diyecek

genelde torpido saatlerinin yani gösregelerin arkasına monte ediliyor

yalnız ben şüphelenmeye başladım sakın sen kendi kullandığın arabayı
inceleme bu kadar üstüne düştüğüne göre

pdr42
30/10/2009, 09:18
beni kim ne yapsın:))

emrequzel
04/12/2009, 12:51
İncelediğim kadarıyla güzel bir sistem paylaşım için tesekkurler

orcakir
06/02/2011, 00:51
Sayın arkadaşlar
Araç takip Sistemleri konusunda Türkiye Avrupa ve Amerikadaki bir çok şirketten daha ileride.Özellikle yazılım mühendisliği.
Aracın Yakıt sarfiyatının ölçülmesi dışında , sistem ile ilgili olarak verilen bilgiler doğru.
Sistemin maliyeti montaj dahil yaklaşık 250 USD civarında.
Yakıt sarfiyat Ölçüm Bilgisi ise sadece aşağıdaki sitede mevcut.
Nakliyat şirketleri ve filolar bu cihazı kullanıyor.
aşağıdaki siteden incelemenizi öneririm (https://www.ecodrivingtr.com)
“ECO“ARAÇ YÖNETİM SİSTEMİ: HAKKIMIZDA (https://www.ecodrivingtr.com)

Kronokrator
06/02/2011, 01:15
reklam kokan hareketler bunlar

orcakir
07/02/2011, 01:10
kim olsa sizin gibi düşünür.

thenoone
02/08/2012, 00:39
araç takip (https://www.a-smart.com.tr) konusunda yazı dizisi Araç Takip KodFeed (https://www.kodfeed.com) adresinden izleyebilirsiniz. Burada araç takip konusunda ne isterseniz vardır.

yildiray
07/08/2012, 12:24
Selam,bir dönem bende araç takip sistemi üzerine çalıştım,sistem 3 düzenek üzerine çalışıyor 1.si sim kart modülü(Turkcell,avea.vodafon vb.) yani normal bir cep telefonu gibi çalışıyor.2.si buna entegre olarak GPRS modülü var bu da uydu ile direk bağlantılı GPRS modülü uydudan aldığı koordinatları sim karta iletiyor buradan da web'e gönderiyor 3.olarakta web ara yüzü olarak yazılımcıların yapmış olduğu uydu fotografları ve haritaları üzerine aracınızın görünür olarak size sunuyor.Sizin isteğinize göre araç hareketlerini her 5-10-15 sn vb.sürelerde web'e gönderiyor buradanda geçmişe dönük yol güzergahlarınızı raporlama işlemi yapıyor.Bağlantısı çok basit 3 kablo bağlanıyor.1.+12 volt 2.Şase 3.Kontak açıldığında gelen :+12 volt(Bu da kontak açıldı veya kapandı bilgisi için) burda bir detayda GPRS modülü uyduyu direk görmesi gerekiyor o yüzden metal olmayan yerler kullanılır özellikle ön camın altı yani ön göğsün olduğu gizli bölümler cam yüzeyinden uyduyla bağlantı sağlanması amacı ile;eğer aracınızı kapalı bir otoparka koyarsanız burada bağlantı kesilecektir.
Diğer kısımlar yazılımla alakalı bunlar nelerdir;
Acil durum butonları,
immobilizer'dan aracı kapatma,
hız kontrolü,
aracın çalışmadan hareket etmesi bir çekici tarafından çekilmesi gibi,
yakıt seviyesi,vs.vs....gibi

thenoone
14/08/2012, 01:56
araç takip (https://www.a-smart.com.tr) konusunda yazı dizisine kodfeed.com adresinden ulaşabilirsiniz aklınıza takılan tüm bilgiler burada.

bakbekir
28/06/2016, 12:27
filotürk araç takip (https://www.filoturk.com.tr/)sistemi kullanan var mı ?

ORS15
28/06/2016, 14:02
normal bir kullanıcı için oluyor mu bu cihazlardan yada nerde olduğunu gösterse yeter.

arenas
29/06/2016, 00:58
Çin sitelerinde satılan 15-20 dolara gps cihazları var,obd den ya da 12 volt herhangi bi yerden beslenebilir.içine de bi data hatlı sim kart takılırsa,aylık maliyeti gsm faturası olur.
TK102B Car GPS Tracker Mini SPY Device GSM GPRS GPS Tracker For Children Old Tracking Locator Automobile Motorcycle Anti theft-in GPS Trackers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group (https://s.aliexpress.com/6fIruuuq)

Sent from my iPhone using

Sailtech
20/02/2017, 09:57
İKİ TÜRLÜ ARAÇ TAKİP (https://obdplus.com.tr/)VARDIR 2000 USTU ARAÇLARDA TAK-ÇALIŞTIR DEDIĞIMIZ(OBD2 SOKETİNE BAĞLANIR).. BİRDE OBD2 SOKETİNİN ARKASINA MONTAJ YAPILIR ARAÇTA MOTOR BLOKAJI ISTIYORSANIZ İÇE MONTAJ YAPILIR RÖLE İLE BiRLİKTE TAKILIR EN GÜVENİLİR MOTOR BLOKAJI IMMODAN YAPILIR ONU TAVSIYE EDEBİLİRİM BİR KEZ KAPPATTIGINIZ ZZAMAN ARAÇ STOP ETTIKTEN SONRA BIR DAHA ÇALIŞTIRAMAZ SİZ DÜĞMEYE BASMADIĞINIZ ZMAAN ..BENIM SIZE TAVSIYEM OBDPLUS Araç Takip Sistemi & Arıza Tespit Cihazı - Araç Takip Cihazı (https://www.obdplus.com.tr) adresini incelemeniz çok iyiler araçtaki hata kodlarını dahi uzaktan silebiliyorsun..istiyorsan araç içinde wifi dahi dağıtabiliyor ürün.birde en önemlisi bu bir türk malı teknik destek ağları çok iyi tüm türkiyede tanıdıkları ustaları bulunmaktadır...

kuul
16/06/2017, 13:19
normal bir kullanıcı için oluyor mu bu cihazlardan yada nerde olduğunu gösterse yeter.

Biz şirketimizde aromil marka araç takip (https://www.aromil.com) cihazı kullanıyoruz. Aynı cihazdan benim motosikletime de taktırdım. Anlayacağım hem şirketlerin hemde bireysel kullanıcıların tercih ettiği sistemler bunlar. Herkesin ihtiyacına göre hizmet ediyor.