PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortasi

ANKA-FERO
21/10/2009, 11:29
Arkadaşlar sigortam kasimda dolacak ama aralikta peşin yaptiriyim diye düşünüyorum.bu aradaki geçen süre yüzünden fiyat olarak fazla isterlermi? Yani bi cezasi varmi?yardimci olursaniz sevinirim

batuhann80
21/10/2009, 11:33
gec yaptırmanın cezası varmıs :D (pardon)...
gec yatırdınız cevirmede polis ceza keser ve hatırladıgım kadar bayagı fazla...ve arabanızı baglarlar...

ANKA-FERO
21/10/2009, 11:52
Hadi ya.o zaman yaptırmam gerekir bayram geliyor bide yakalanmayım

batuhann80
21/10/2009, 11:56
ben sigortayı yaptırmıstım ama policeyi iş yerinde unutmustum eve giderken jandarma cevirdi dedi police hayda iş yerinde kaldı dedim...arabayı baglıycaz filan dedi..bende burda durayım birini arar getirtirim dedim.
komutan cebinden merkezi arayıp sordu sigortamı dogrumu söylüyorum diye..
onaylanınca bıraktı..bu seferlik dedi :D
polis olsa belki bırakmazlardı

GP COSKUN
21/10/2009, 12:27
Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortaları genel olarak motorlu aracın işletilmesi sırasında üçüncü şahıslara verilen zararları karşılayan sigortalardır.

Bu branş altında üç farklı sigorta vardır. Bunlar;

1.Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası,
2.Motorlu Kara Taşıt Araçları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası,
3.Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortasıdır.

Zorunlu bir sigorta olup, yapılan trafik kontrollerinde sigortası olmayan araçlar sigorta yapılana kadar trafikten men edilir, ayrıca para cezası uygulanır. Sigortası olmayan araçların fenni muayeneleri yapılmaz.

ANKA-FERO
21/10/2009, 13:56
Sonuç olarak yaptirmak gerekiyor o zaman.teşekkürler

erhan
21/10/2009, 17:00
zamanında yaptırmadığınız takdirde (bunun belli bir tolerans süresi varmı bilmiyorum) cezalı duruma düşüyorsunuz ve gecikme cezası ödüyorsunuz.

ocean_1919
21/10/2009, 18:50
Ne olursa olsun kesinlikle zorunlu trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmayın.