PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürpriz ceza

batuhann80
09/10/2009, 08:00
hehe konu baslıgındanda anlasıldıgı gibi cezayla ilgili.. :D
neden gülüyorum çünkü;
Bu tarz olaylar hep beni bulur :hmm: ...Ceza 2006 yılına ait 3 kere kacak köprü geçişi :noexpression: ...faiziyle 110 tl...

1- 2006 da istanbulda degildim... :D
2- GP'yi aldıgımız yıl 2008 ve sıfır... :D
3- GP'ler zaman makinası degil... :D

Şimdi masaya oturup cezayı adresime zevkle gönderen,söylenerek ve nasıl faizi gecirdim diye söylenen işgüzar memur arkadas,benim 2 - 3 saatime mal olacak..
Hadi diyelim yanlıslık oldu(olmaması lazım)...gecmişten borclu plaka neden baskasının arabasına trafik tarafından veriliyor...
ve sisteme plaka girildigi zaman plakanın kac yılında kimde oldugu görülmüyormu?(tabiki görülüyor..)

PLaTiNuN
09/10/2009, 08:39
Walla gülmekte haklısın ufuk burası Türkiye o yüzden hiiç dert etme halletmeye çalış bende gülüp geçiyorum artık alıştık böle şeylere...Dayım'ın başına da buna benzer bi ceza gelmişti hayatında hiç bulunmadığı anadolu yakası ümraniye ilçesinde ceza yemiş ve evine tam 4 yıl sonra gönderilmişti :D

emrequzel
09/10/2009, 08:55
Bune saçmalık yaa..Türkiye den baska bi yerde kımsenın basına bole bısı gelmez..Sakın yurtdısında tanıdıklarınız filan warsa anlatmayında rezil olmayalım :)

batuhann80
09/10/2009, 09:02
Bune saçmalık yaa..Türkiye den baska bi yerde kımsenın basına bole bısı gelmez..Sakın yurtdısında tanıdıklarınız filan warsa anlatmayında rezil olmayalım :)
:D:D

gtosun
09/10/2009, 09:19
Arkadaşım aynı şey benim başımada geldi yapacak birşey yok ödemek istemiyorsan, satış sözleşmenle beraber cezayı (bir dilekçe yazman faydalı olur).Trafik Şube Müdürlüğüne göndermen lazım o zaman düzeltiyorlar ceza eski plaka sahibine gönderiliyor.

mustafaf
09/10/2009, 09:30
buna benzer bır olay 2006 yılında bızımde basımıza gelmıstı.trafık sube mudurlugune gıttık.yarım saat ıcınde hallettıler.bır problem olmaz.yınede gecmıs olsun :D

femoli
09/10/2009, 09:35
Enteresan ağlanacak halimize gülüyoruz . Neden bir memurun dikkatsiliğinin cezasını ben çekeyimki işim var gücüm var neden olmayan bir şeyin peşinden hayır ben suçsuzum diye koşayım:agri::whip0000:

anvil
09/10/2009, 11:19
hehe komik bi durum yaw. geçmiş olsun ufuk.

batuhann80
09/10/2009, 11:32
sagolun arkadaslar..

trafik sube müdürlügüne gittim,buna biz karısmayız TC ulastırma bakanlıgına belgeleri hazırlayıp gönderceksiniz dediler,onlar düzeltecekmiş... :noexpression:
ondan sonra postanede sıra bekle...
neyse gönderdim bakalım nolcak...
kulakları çınlasın memur arkadaşın... :D

erhan
09/10/2009, 11:32
sorun şuradan kaynaklanıyor, plaka sorgulanan ekranda güncel plaka ve adres bilgileri yer alıyor. bu cezayı yazan memur aracın tescil tarihine dikkat etmezse bu tip aksaklıklar meydana geliyor.

GhostRider
09/10/2009, 11:43
aynı olay benimde başıma gelmişti.. geçenlerde motosikletin muayenesini yaptırırken ceza çıktı.. cezayı araştırdım istanbulda otomatik geçişte yazılmış ceza.. imkansız bir olay ben motorla hiç gitmedimki istanbula(mersinde yaşıyorum) :) sonradan araştırdık bi tır bizim plakanın sahtesini kullanarak geçmiş ogs den.. kamera kayıtlarından bulundu ve borc silindi.. :)

ABNEW
09/10/2009, 12:57
Ufuk, geçmiş olsun.Bunlarla sıkça karşılaşıyoruz Türkiyede maalesef :) Sen aracını elinden almadıklarına şükret :)

Erdem Bozdağ
09/10/2009, 12:59
Filmden dolayı ceza yedim.Dün cezayı erken ödemek için bankaya gittim.Ne deseler iyi bu araç mehmet bilmem kimin adına ve eski cezası var.Dedim aracı 0 aldım ve o tarihte bu araç yoktu.Malesef sistem hala plakanın eski sahibine ait gozukuyor ve cozum vergi dairesine gitmekti.Saolsunlar taa ulusa kadar goturduler beni vergi dairesine ordan yatırdım anca.Canım ülkem şu bilgisayar sistemine ne zaman alışcak....

batuhann80
09/10/2009, 13:17
Ufuk, geçmiş olsun.Bunlarla sıkça karşılaşıyoruz Türkiyede maalesef :) Sen aracını elinden almadıklarına şükret :)
:D :D
hiç sasırmam abi...sagolsun devletimiz heyecan katıyor hayatımıza..

plastro
09/10/2009, 13:19
Ufuk geçmiş olsun diyelim inşallah hallolur hemen

dgn
09/10/2009, 14:23
Aynı olay bizimde başımıza geldi:D 2002 yılında(bizim brava vardı o zaman)sözde istanbula gitmiş uygunsuz bi yere park yapmış gelmiş.Biz hiç istanbula gitmedik oysaki.Arabayı sattık 2 ay sonra cezası geldi.Nasıl iştir anlamadım.

GP COSKUN
09/10/2009, 16:57
hehe konu baslıgındanda anlasıldıgı gibi cezayla ilgili.. :D
neden gülüyorum çünkü;
Bu tarz olaylar hep beni bulur :hmm: ...Ceza 2006 yılına ait 3 kere kacak köprü geçişi :noexpression: ...faiziyle 110 tl...

1- 2006 da istanbulda degildim... :D
2- GP'yi aldıgımız yıl 2008 ve sıfır... :D
3- GP'ler zaman makinası degil... :D

Şimdi masaya oturup cezayı adresime zevkle gönderen,söylenerek ve nasıl faizi gecirdim diye söylenen işgüzar memur arkadas,benim 2 - 3 saatime mal olacak..
Hadi diyelim yanlıslık oldu(olmaması lazım)...gecmişten borclu plaka neden baskasının arabasına trafik tarafından veriliyor...
ve sisteme plaka girildigi zaman plakanın kac yılında kimde oldugu görülmüyormu?(tabiki görülüyor..)

bence bu olayın peşini bırakma çok önemli
aynı tip bir ceza işlemi benim sorumluluğumda olan 2006 model kamyonumuza rize ardeşen de radar cezası kesip yollamışlar araç o tarihte mersin ser bölgede mal yükleyip taşucu limanından kıbrısa gitmek üzere feribota bindi
ben bize gelen ceza makbuzuyla beraber yeşilköy havaalnının oarada bulunan ulaştırma bakanlığına müracat ettim
aracın o gün o saatte mersinden kıbrıs istikametine seyir halinde olduğunu irsaliyeler feribot bileti ve gümrük kağıtlarıyla ispat ettik teoride aracın o tarihte ve saatte rizede olma ihtamilinin bulunamayacağını tespit ettirdik
olay incelemeye alındı
aradan 2,5 ay sonra tarafıma gönderilen yazıda
aynen yazılanlar
şirketinize kayıtlı 2006 model beyaz ahşap kapalı kasa şu plakalı aracınızın plaka ve ruhsatları klonlanmış olup aracınız ikiz yapılmış olduğu anlaşılmıştır
dendi

daha sonra uzun uğraşlar vererek plaka ve ruhsat değişikliğine gidildi
ayrıca ikiz olan diğer arabayla
çeşitli fabrikalardan un şeker demir alimünyum külçe yüklenip çalındığı ortaya çıktı
konu önemli bence peşini bırakma sorunun nereden kaynaklandığını bulman gerekli

StrawBeeRy
09/10/2009, 19:08
:D burası türkiye her an herşey olabiliyor.normal karşılamak lazım.

halilim
09/10/2009, 21:09
Babamın 73 model renosu vardı yadigar. Babamdan habersiz araç bir bayana satılıp araç hurdaya kaldırılmış lakin araç yıllarca babamda kaldı 89dan 09a kadar yıllarca babam var olmayan bir plaka trafikte olmayan bir araç ile gezdi. Araçı satarken böle bir araba yok demişler :D dilekçe felan derken bizim sorunumuzu halletiler ama karşı tarafa ne oldu bilmiyorum.

Ben bu ülkede sabah, evden işe gidip akşam sag saglim evime varabildigime dua ediyorum.

serdar2362
10/10/2009, 10:34
Ceza senin plakaya geldiğine göre aldığın plaka önceden kullanılmış olabilir. Biliyorsun plaka alırken pert olmuş arabaların plakası da seçerek alınabiliyor.

batuhann80
10/10/2009, 14:34
...konu önemli bence peşini bırakma sorunun nereden kaynaklandığını bulman gerekli

Ceza senin plakaya geldiğine göre aldığın plaka önceden kullanılmış olabilir. Biliyorsun plaka alırken pert olmuş arabaların plakası da seçerek alınabiliyor.

evet ümit haklısın...direk fiat bayii herseyi halletti.arabayı getirip teslim ettiler.
serdar abininde dedigi gibi.baska aractan gecmiş sanırım...
garanti internet subesinden baktıgımda plakaya hala borc görünüyor(3bin civarı) ama baska sahıs adına cıkıyor... gecen sene temmuzda uzun yola gitmeden trafige ugradım karısıklık olupta arabayı yolda baglamasınlar,nedir bu borc diye..
memur arkadas sagolsun kovdu gibi oldu biraz..
ne alakası var kardesim tescil tarihi önemli diye bagırdı zaten bankaların sistemi hatalı olur dedi...ne bagırıyorsun dedim...sonrasını bosverin...bakalım baska süprizlerde cıkabilir...
temizlenmemiş bir plakayı neden tekrar trafige sürerler anlamamki...