PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ultragrip 7+

KaGaN
08/10/2009, 17:02
Arkadaşlar aracıma kış lastiği olarak goodyear ultragrip7 plus takıcam.
Yanlız aracın şuanda üstünde bridgestone b250 175/65-r15 var.
Ben ultragrip7+ 185/65-r15 takıcam bir sıkıntı yaşarmıyım yada benzine yan etkileri ne olur? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim..
Teşekkürler...

serdar2362
08/10/2009, 17:50
Sürtünme mukavemeti biraz artsa da benim de aynı lastik var bende 185/65/R15 mevsimlik yada vakumlu alacağım. Malum kış geliyor. Hiçbir sıkıntı da yaşamazsın. Dönüş çapı 10m den en fazla 9,5m ye düşer o kadar.

KaGaN
08/10/2009, 18:06
Aslında beni benzin çok korkutuyor..Yazın 8,5 lerde gezdim hep bir depo benzinle(120,00TL) sadece 430 km gidebiliyordum..Şimdi sabahları biraz erken çıkıyorum işe gelmek için soğuk motor kısa mesafe K.esat-ayrancı arası 10,0 ı görüyorum ekranda iyice moralim bozuluyor...Birde Kar lastiği eklenince ne olucak çok merak ediyorum...

Özelikkle ultragrip7+ kullanan arkadaşlar memnunlarmı onu merak ediyorum..
2009un en iyi kış lastiği olarak seçilmiş adac testlerinde..ama kullanan insanlardan duymak daha iyi olur...

ABNEW
08/10/2009, 20:41
Kağan, taban 1cm genişler ve yuvarlanma uzunluğun bir miktar uzar.Bu da tasarrufa ve hız değerlerine olumsuz etki yapar.Ancak bunlar farkedilebilecek boyutta olmaz tabi.Bence özellikle kış lastiğinin ince tabanlı olması daha yararlı olur.Yani ben olsaydım 175 65 lik olanı tercih ederdim...

GP COSKUN
08/10/2009, 22:33
kaan öncelikle 185 taban olması çok az da olsa sürtünme katsayını artıracağı için çok az fazla yakarsın ama öyle belirgin bir yakıt tüketme çıkmaz ortaya
yazdığın mesajda benim asıl takıldığım nokta aracının 1,4 77 lik olmasına rağmen
anlattığına göre tjet kadar yakıt tüketiyorsun
bendede aynı araç var çok rahat şehir içi kullanımda 600 -650 km leri görüyorum
ayrıca benim depo 140 a doluyo ki içindede 3-4 litre varken
sana kıyakmı çekiyo yoksa pompacılar
saygılar

KaGaN
08/10/2009, 23:28
valla coşkun abi genelde sarı ışık yanınca hemen girerim benzinliğe daha hiç kırmızı ışığı görmedim oyuzden belki 120-130 arası doluyodur depo...
fazla yakma konusuna gelincede tek sorun bende anladığım kadarıyla biraz seri ve sert kullanıyorum oyuzden bukadar az km yapabiliyorum...yoksa servis bakımlı ve her seferinde bu konuyu belirttim çok yakıorum çok yakıorum die..ama tamamen kullanmaya bağlı bide genelde hep sabah trafiği ve akşam iş çıkış trafiğine denk geliyorum onunda çok etkisi var mesela her sabah 2-3 km boyunca dik bi yokus tırmanıyorum yakıt konusunda bunların çok etkisi var tabi şehir arası ölçsem anlıcam çokmu azmı yakıoda fırsatını bulamadım...

neyse lastik konusuna gelincede,

GOODYEAR ULTRAGRİP7+ 175-65-R15 PİYASA FİYATI 242 LİRA BEN 175E ALICAM
GOODYEAR ULTRAGRİP7+ 185-65-R15 PİYASA FİYATI 252 LİRA BEN 120E ALICAM

175İN FİYATI DAHA DÜŞÜK OLAMSI LAZIM AMA ÖZEL SERİ OLARAK ÇIKIYORMUS FAZLA SATILMADIGINDAN FİYAT BUKADAR YÜKSEK OYUZDEN 185E DOĞRU KAYDIM

GP COSKUN
08/10/2009, 23:41
heeeee
sert kullanıyosan tabiki fazla yakar
bide ışık yanınca benzinliğe gidiyorum demişsin o zaman 120 ye dolması normal
çünki ışık yandığında deponda 7 litre yakıtın var

KaGaN
08/10/2009, 23:50
Bu arada anladiğim kadariyla forumda ultragrip7+ kullanan puntocu arkadaşimiz yok :):):)

batuhann80
09/10/2009, 08:29
Kagan;şimdiden hayırlı olsun..
lastigi arastırmak istersen bu linkten bakabilirsin...ultragrip 7+ sıralamada iyi lastiktir...
Winterreifen-Test, der ADAC-Winterreifentest (https://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/default.asp?ComponentID=4919&SourcePageID=8762)

gurik
09/10/2009, 12:43
ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Lastik sesi falan kalmıyor kedi gibi oluyor gp. Ayrıca zinciri unutursun. Çok güvenli bir lastik. Görev aracımızda da kullandık Erciyese zincirsiz çıktık. Yalnız 175*65*15 almanı tavsiye ederim. standardını bozma aracın.

serdar2362
10/10/2009, 10:29
ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Lastik sesi falan kalmıyor kedi gibi oluyor gp. Ayrıca zinciri unutursun. Çok güvenli bir lastik. Görev aracımızda da kullandık Erciyese zincirsiz çıktık. Yalnız 175*65*15 almanı tavsiye ederim. standardını bozma aracın.

Yaz şartlarına uygunmu yani mevsimlik gibimi.

KaGaN
10/10/2009, 11:35
Hayır bu lastik sadece kışın kullanabilecek bir lastik yani 7 derecenin altında kullanabileceğin bir lastik yazın mındar olur lastik :D

gurik
14/01/2010, 00:08
KESİNLİKLE. Zaten bahsettiğiniz lastikler tam anlamıyla kış şartlarını karşılamaz ve kar işareti alamazlar. Bence bu tür lastikler yerine dört mevsim kullanın daha iyi.

CaGRi
14/01/2010, 00:34
Hayır bu lastik sadece kışın kullanabilecek bir lastik yani 7 derecenin altında kullanabileceğin bir lastik yazın mındar olur lastik :D

test edildi onaylandı :D

oz ları almadan önce hazirana kadar kullanmıştım lastikler pert oldu bu da bana ders oldu.

ama pert olmadan önceki hali gerçekten süperdi. tavsiye ederim. ama 175 tabanını. karda dar taban herzaman daha iyi yol tutuşu sağlar....

Murat Gürakan
14/01/2010, 00:51
Çok güzel lastik tavsiye ederim. Benim arkalarım 225/45/17 orjinal yazlıklar var( continental sportcontact3 ). Önlerede 16 inç 205/55 taktım ön taraf tabanı küçülmesine yanağı genişlemesine rağmen virajlarda yanal sürtünme azalmasından ve esneme çoğalmasından önden kaymaların yaşanması gerekirken tam tersine asla bırakmıyor kendini.
Ama genede micheline in yerini tutmaz diye düşünüyorum. Babamın arabasına 4 adet alpin aldık 175/70/14 alette ne esp var ne bişey ama kesinlikle kaymıyor 4 adetalpin i 460 tl ye aldık. Düşünürseniz eğer güzel lastik.
Yaz aylarında ne kadar dar taban kullanılırsa o kadar iyidir basınç artacağından tutunmada artacaktır. Ben olsam 175 den şaşmazdım. Ama tabi o kadar fiyat farkı olunca bişey diyemiyorum.

Murat Gürakan
14/01/2010, 00:54
Hortlamış bu konu ya :S

tempesty
14/01/2010, 01:51
bende ultragrip kulllanıyorum ve hakkaten çok memnunum benimkilerde 175 taban ve kar-buz performansı süper diyebilirim bundan iyisi olamazdı heralde yağmurda da çok güzel yani arabayı yoldan kaydırmak için özel bir çaba sarfetmek gerekiyor hatta lastik sesinin de bayağı bir azaldığını söyleyebilirim b250 lerden sonra...(yani gerisini siz düşünün b250 ler ne kadar ses yapıyoki kar lastiklerine ses yapmıyor diyebiliyorum:)) fakat elbette tüketimi bir miktar artırıyor ve kesinlikle mevsimlik bir lastik değil yani bırakın yaz ayını baharda bile kullansanız yazık olur o lastiklere çünkü çok iyiler hakkaten...

KaGaN
14/01/2010, 09:06
Bende 2 aydır kullanıyorum.Gerçekten süper lastikmiş..Aldığıma pişman olmadım..Karı göremedik daha geçen bi elmedağa çıkım dedim :) kısmet olmadı bi kar düşsse adam akıllı görcez nasıl lastik oldugunuda :)

Arkadaşın biri erciyese zincirsiz tırmanmış :) ne akdar doğrudur bilememde kullanan çok övgü dolu sözlerde bulunuyor :)

blue
14/01/2010, 13:03
Ben Erzurumda yaşıyorum burada çok fazla tercih edilen bir lastik Goodyear UG7+ ben kendim michelin 175/65R15 kullanıyorum ama Goodyear'ı da kullanan arkadaşlar çok memnunlar ama her zaman şunu savunurum herkesin beğeni ve beklentileri farklıdır kafanı fazla karıştırmadan içinden geleni aklına yatanı uygulamanı tavsiye ederim. Çünki sen ne kadar ince eleyip sık dokursan o kadar fazla farklı görüşle karşılaşacaksın birinin beğendiğini bir diğeri beğenmeyecek şu marka şu ebat daha iyi diyecek kafan karışacak. İster 175/65R15 al istersen 185/65R15 çok fazla birşey fark etmeyecek bence. Önemli olan silahtan çok silahşördür
kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim