PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'lerde Kronik sorun varmış ...

Birkan61
26/09/2009, 11:00
Başka bir forumda kendisine GP önerdiğim bir arkadaş dedi bunu ilk kez ondan duydum açıkçası ..

Yazıyı aynen ekliyorum :)

https://img85.imageshack.us/img85/4308/asdw.jpg

varmı bir bilgisi olan ?

boyalikedi
26/09/2009, 11:40
Arabayı alalı 2 ay a yakın oldu. Alırken araştırdığımda Direksiyondaki City Motorunda kronik arıza olduğunu duydum. Konuştuğum bir kaç servis yeni modellerde bu sorunun ortadan kalktığını söyledi. Birde kapı kapanma sorununu duydum ama bu konuda fazla bir bilgim yok.

Birkan61
26/09/2009, 11:43
Arabayı alalı 2 ay a yakın oldu. Alırken araştırdığımda Direksiyondaki City Motorunda kronik arıza olduğunu duydum. Konuştuğum bir kaç servis yeni modellerde bu sorunun ortadan kalktığını söyledi. Birde kapı kapanma sorununu duydum ama bu konuda fazla bir bilgim yok.

Ben ilk kez duydum açıkçası ..
Bizim araç 62.000 km'ye doğru gidiyor ne kapılarda nede City modunda hiç bir problem yaşanmadı :) Ama yinede iyice bir araştırmakta fayda var tabi , ilginize teşekkürler.

serdar2362
26/09/2009, 11:44
Şikayetleri okuduğumda en çok City motoru ve muhtelif yerlerden gelen sesler konusunda fazlalık dikkatimi çekti. Fakat süper lüx arabaların dışında hiçbir araba üreticisinin ömürlük malzeme kullandığını da sanmıyorum. Bizler eskiteceğiz onlar yenileyecek, para kazanacak. Bir döngü şeklinde. Yazık bize yaw.

dgn
26/09/2009, 11:56
bizim arka kapılar önlere göre biraz zor kapanıyor.

erosistanbul
26/09/2009, 15:38
2009 model arabamı aldığımda 1.ayında servis arayıp arabalarda benzin manifultların değişeceğini söyledi. benim arabamında değiştirdiler.kastedilen bu olabilir.yeterki garantili olsun, kronikte olsa servis hallediyor. asıl problem garantisi bitenlerde.Tabii yarın bizim de başımıza gelebilir. o yüzden garanti sürecince arabanızı iyi gözlemleyin.en ufak başı ağrısa servise götürün.

GP COSKUN
26/09/2009, 23:48
2009 model arabamı aldığımda 1.ayında servis arayıp arabalarda benzin manifultların değişeceğini söyledi. benim arabamında değiştirdiler.kastedilen bu olabilir.yeterki garantili olsun, kronikte olsa servis hallediyor. asıl problem garantisi bitenlerde.Tabii yarın bizim de başımıza gelebilir. o yüzden garanti sürecince arabanızı iyi gözlemleyin.en ufak başı ağrısa servise götürün.

benzin manifoltu demişsin hiç bir şey anlamadım
araçlarımızda eksoz manifoldu ve emme manifoldu var
benzin manifoltu diye bir parça yok

StrawBeeRy
26/09/2009, 23:53
bendede 65.000 km de 3 ay önce direksiyon takımı dağılmış oda kullanıcı hatası zaten.onun dışında kapılar çok ses yapıyor bir türlü ayarlanamıyor nedense

GP COSKUN
27/09/2009, 00:00
gp lerin ilk çıkanlarında cıty motoru arızası kronikti
ancak ar-ge çalışma yaptı ve 2. model bir motor uyguladılar sorunun büyük bölümü çözüldü yenilerde eskiye oranla daha az cıty arızası var

Fuzuli
27/09/2009, 01:36
2 seneden fazladır forumdayım..
Kendi aracımda olmasa da hemen hemen her kronik sayılabilecek arızayı okudum...
Tıkırtı burcu, sıcakta kapıların açılmaması, amortisör takozları, city...
Ama kesinlikle(arıza versin vermesin , sorgusuz sualsiz) değişmesi gereken arızalı bir parça duymadım...
2006 modellerde üstte yazdığım arızalar daha fazla ama yine de her araç arızalı değil...
Yeni modellerde pek city arızası okumadım bile...
Şunun şurasında okuduğum city arızası ciddi sayıda olsa da forum üye sayısının %10u etmez diye düşünüyorum...

Bu konuda gp sahibi olmayan arkadaşların yorumlarını da , ''Alman arabaları süper güvenli', ''Japonlar kağıt gibi'', ''Hyundai alnmaz'' , ''Anadol'un kaportasını hayvanlar yiyor'' gibi komik ve objektiflikten uzak olduğunu düşünüyorum...

Yoruma baksanıza;
Arızalı bir parça,
kesin değişmeli,
ama ne olduğu belirsiz...
Ben de ''Her araba 5 sene çerisinde arıza yapar ufak bile olsa'' diye bir kehanette bulunayım o zaman...
Belki tutar...

avantasia
01/10/2009, 16:16
fuzuli sonuna kadar haklısın.saçma sapan şeylerden sağdan soldan duyma laflarla bu arabaya çamur atanlar çok (gerçekten sorun yaşayanları kastetmiyorum)yeter artık diyorum isteyen gitsin alman yada ne alırsa alsın ama italyan karizması bir başka ve ben arabamı çooooooooooooooook seviyorum.

miharbi
24/02/2011, 22:27
city arızasından dolayı 1315 tl verdim

servt
24/02/2011, 22:45
city arızasından dolayı 1315 tl verdim
benim bildiğim tofaşı arayınca biraz da üzerinde durunca ücretsiz değiştirdikleri. keşke araştırsaydın. tabi benim başıma gelmedi ama biraz araştırdım ve servislede konuştum çoğu zaman ücretsiz değiştirdiklerini söylediler.

chichko
25/02/2011, 11:10
arkadaşım ben ugraşıyorum ama hala bi sonuç alamadım.benim araçta 2004 model 1.4 dynamic 16v aracım hala serviste ben hakem heyetinede gittim hala cevap bekliyorum.bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa bana yazsın resmi belge gerek daha önce bu sorunun yani direksiyon sertleşmesi yol bilgisayarında kırmızı direksiyon lambasını yanıyor ve direksiyon taş gibi oluyor kontagı kapatıp açınca düzeliyor.servis %20 sini karşılıyor sorunun direksiyon milinde oldugu söyleniyor hala 1470 tl yi ödemedim ücretsiz yaptıran fabrikasyon hatası oldugu ıspatlayan belge gerek.bu konuda gerçekten yardımlarınızı bekliyorum.

ERDEM1907
25/02/2011, 19:49
geçenlerde merak ettim diğer arabaların forum sitelerini gezdim;peugeot, renault opel v.s hepsinin sorun bölümlerine baktım. Aracın paspas altında su alması, ön takımların ses yapması,gösterge panelinde sorunlar, neler neler var. Diğer markaları kötülemek için yazmıyorum fakat gpye benzer kronik sorunlar bazı markalarda daha fazlasıyla var yani diğer arabalar sorunsuz diyemeyiz.

versoy
25/02/2011, 20:19
Merhaba arkadaşlar, 2006 model GP 1.3 Multijet Dynamic design ve 38.500km. bir GP'm var. Bu hafta hiz gösterge panelindeki kırmızı direksiyon ikaz lambası ve sinyali işaret vermeye başladı. Aracımın bakımlarını eksiksiz olarak yaptırmaktayım 40.000km bakımını da yeni yaptırdım.Çok titiz bir kullanıcıyım.Zaten herkes 2006 model bir aracın bu km. ve bu bakımda olmasına şaşırıyorlar. Ne güzel 40.000 servisini Fiat servis haricinde bir başka yerde yaptırıyorum. Ancak servise gittim ve city servo arızasını anlattım. Duydugum okuduğum yaşadığım bilgileri de servise aktardım . aracımın servisini dışarıda bir serviste yaptırdığım için bu motorun iyi niyet garantisi kapsamından yapılamayacağını söylediler. 2011 yeni model doblo fiorinom da var.onunda 3.vitese zor takılma arızası ortaya çıktı.Bu arızanın fabrikasyon hata oldugunu herkes biliyor.ancak değiştirilemez. diyorlar.ben buna inanmıyorum. kullanıcı olarak ancak aracı çarparız iyi bakmayız. bunları harfiyen uyup orjinal fabrikasyon parça takmamıza rağmen nasıl oluyorda bazı fabrikasyon hataları kullanıcı hatası olarak gösterebiliyorlar. Bu konuda bilgisi ve yardımı olacak arkadaşların yorumunu bekliyorum.Kazasız ve parça hasarsız sürüşler :)

chichko
27/02/2011, 22:26
slm lar ben kaymakamlıkta mal müdürlüğünde tüketici hakem heyetine başvurdum.direksiyon kilitlenmesiyle ilgili 3 ay içinde cevap verecegiz dediler.işte bilir kişi raporlar falan.önemli bir yol kat edersem mutlaka ve mutlaka sizlerle paylaşacagım.bu arada aracımı servisten aldım direksiyon mili degişti %80 lik bölüm olan 1470 tl yide ödedim.talebim paramın iadesi oldu.bakalım ne olacak.

sadece_erhan
27/02/2011, 23:25
inşallah alırsın paranı geri, soyuyorlar resmen. kaç paralık mal sanki 1470 tl alıyorlar. haksız kazanıyorlar bence. kronik olduğu bilindiği halde ayıplı mal satıp, ayıbı bizim kapatmamızı bekliyorlar. servislerin birçoğu periyodik bakımlarda bile 120 tl lik malzeme kullanıp 200 tl işçilik alıyor.

chapkyne
28/02/2011, 19:14
arka kapıların zor kapanması sorunu + içeriye ses gelmesi