PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hi-Fi sisteme notebook bağlama

no_fear
23/09/2009, 18:41
arkadaslar hi-fi sistemli aracıma notebook baglamayı düşünüyorum klıp ızlerken veya şarkı dinlerken sesi arabadan alabılmek için acaba mümkünmüdür?

batuhann80
24/09/2009, 11:15
mümkün...
aracınızın aux girisi varsa laptop kulaklık cıkısını iki tarafı jack olan kabloyla baglayabilirsiniz...
aux girişi hazır yoksa arkasından cıkıs yapıp öne dişi bir jack cıkarıp yine iki tarafı jack olan kabloyla baglayabilirsiniz...
aux girişi hazırlama linktedir...
https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/2222-aux-girisi-hakkinda-bilgi-ses-kalitesi-kullanimi-vs-ilk-mesajda-detayli-anlatim.html

bunlar cok sey derseniz fm translate alıp laptopa takıp bos fm dende alabilirsiniz...

no_fear
24/09/2009, 20:06
tşk ederım bılgı ıcın pekı pc'mın we ses sıstemının usb gırıslerını kullanarak ıkı cıhazı bırbırıne baglayabılırmıyım we sesı bu baglantı seklıyle ses sıstemıne aktarma sansım warmıdır? yanı flashbellek degılde pc bellegını kullanmak mumkunmu?

berkeraaa
24/09/2009, 23:37
aslında arkadaşımızın ilk belirttiği yöntem tamamen doğru ve sizin yapmanız gereken bu...benimde bir sorum var laptop konusunda arkadaşlar.Aracımın çakmak girişi ile laptop a güç alarak film izlemek , internete girebilmek gibi uzun süreli aktiviteleri yapmam mümkünmüdür ?? akü bunu kaldırırmı acaba?

batuhann80
25/09/2009, 08:37
tşk ederım bılgı ıcın pekı pc'mın we ses sıstemının usb gırıslerını kullanarak ıkı cıhazı bırbırıne baglayabılırmıyım we sesı bu baglantı seklıyle ses sıstemıne aktarma sansım warmıdır? yanı flashbellek degılde pc bellegını kullanmak mumkunmu?
malasef bu mümkün degil diye biliyorum...cünkü iki ucu flash bellek ucu gibi bir kablo yok olsada matıksız olur...ara kablosu var uzatma için ama bir ucunu diyelim teybe taktın diger ucu laptopa yine uymaz...
sizin laptop daki usb cıkısla teyb deki usb cıkıs aynı...
ve her iki cıkıstada akım var flash okumak için...birbirine baglanacagını sanmıyorum...
aux en saglamı olur...

aslında arkadaşımızın ilk belirttiği yöntem tamamen doğru ve sizin yapmanız gereken bu...benimde bir sorum var laptop konusunda arkadaşlar.Aracımın çakmak girişi ile laptop a güç alarak film izlemek , internete girebilmek gibi uzun süreli aktiviteleri yapmam mümkünmüdür ?? akü bunu kaldırırmı acaba?
cok rahat kaldırır..calısırken arac zaten problem yok.
ama stop konumundayken bir saat piliyle,,,bir saat sarjla problem olmaz...
yinede dikkat etmekte fayda var tabiki...

no_fear
26/09/2009, 01:40
tsk ederım en ıyı yol bıldıgın yoldur bu yuzden de aux u kullanacagım.