PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikirlerinizi alalım

GP COSKUN
19/09/2009, 08:33
arkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemizde ve dünyanın bir sürü yerinde emniyet kemeri takmadan araç kullanmak yasak
geçen akşam almanyadan dayım aradı ve benden türk bir arkadaşının arabasında gördüğü ve bizlerin hiç yabancı olmadığı şu kemerler bağarmasın ötmesin diye satılan yalancı tokalardan istedi
şimdi arkadaşlar nasıl olurda bir ülkede yasak bir eylemi gerçekleştirmek için neredeyse tüm parçacı ve aksesuarcılarda ve hatta alışveriş merkezlerinde
bu ürün satılabilir buna nasıl müsade edilebilir
ayrıca adam buna ambalaj yapmış üzerine ithalatçı firma adresi falan v.nosu v.dairesi telefonları herşeyi mevcut bunun satışına nasıl izin verilebilir. üstelik ambalajda birde reklam yazısı var aynen şöle ( sinir bozucu seslere ve ışıklar son ) sözüm ona ulan ******** o malı sattığın adam kaza yaparsa senin yüzünden ölecek
öyle bir ülkede yaşıyoruzki bazen nefret ediyorum
polisler yollarda pırasa gibi ceza doğrayacağına nedendir bilmem ama bunları piyasadan toplatamıyormu
yoksa e.g.m. bu kadar damı basiretsiz

makeles
20/09/2009, 18:39
kanunlar vardır uymak zorundasındır ama herkesin "suç işleme özgürlüğü" vardır sonuçlarına kendisi katlanır.. reklam yapılması hoş olmamış tabi ki; ama takıp takmama kişiye kalmış..

Ogulcan.Öğüt
20/09/2009, 18:52
Açıkcası bende aldım taktım ;) şehir içi kısa mesafeler için ii oluyor gerçekten ama Dogru Bişey Deil tabiki ..

Romeo_er2
20/09/2009, 20:42
ben o cihazları almıyorum bilerek..bakkala bile takıyorum alışkanlık oldu zaten..takmadığım zaman rahat etmiyo içim...aynı şekilde yanıma kim binerse binsin oda takmak zorunda..biraz canımızın değerini bilelim..nası biyerde yaşadığımızı unutmayalım..

GP COSKUN
20/09/2009, 21:35
kanunlar vardır uymak zorundasındır ama herkesin "suç işleme özgürlüğü" vardır sonuçlarına kendisi katlanır.. reklam yapılması hoş olmamış tabi ki; ama takıp takmama kişiye kalmış..

kardeşim düşüncelerine saygı duyuyorum fakat suç işleme özgürlüğü diye bir şey olamaz
çünki
anayasamızda açık olarak belirtildiği gibi türkiye cumhuriyeti devleti yasalar ve kanunlarla yönetilir ve herkes belirlenen kanunlara uymak zorundadır aksi halde yine belirlenen şekilde cezalandırılır
yapmakta özgür olduğun şeye ceza vermezler
birde
diyelimki ben bir araçla allah korusun kafa kafaya çarpıştım karşı tarafın sürücüsü kemer takmadığı için bu kaza sonucu öldü
ben direk olarak ölümlü kazaya karışmaktan yargılanıcam ama kemer takıp hayatı kurtulssaydı sadece yaralamalı trafik kazasına karışmaktan
kısaca
insanlar her işleyeceği şuçun sonucunda kendileri kadar başkalarınada
maddi veya manevi zararlar verebilirler
önce insan diyorum
hayırlı bayramlar diliyorum

KaGaN
20/09/2009, 21:38
Bende KullanıyorDUM...ve kesinlikle tavsiye etmiyorum kısa mesafe kullanıyorum hep oyuzden aldım taktım ama dün bizim burda yaprak sokakla ballıbabanın keşistiği sokak bilen bilir belki 2 araba birbirine girmiş ve biri bahçenin içine fırlamış (fırlayan araba opel vectra 2009)(ARABANIN BÜTÜN AİRBAGLARİ AÇILMIŞTI)nasıl bir hızla geliodu yokuş yukarı siz karar verin ara sokak nede olsa dünden beri kullanmıyorum artık o tokaları...
kısa mesafede olsa KEMER TAKMAK en faydalısı aman ihmal etmiyelim arkadaşlar

StrawBeeRy
20/09/2009, 22:20
bencede ara sokaklarda heleki bir de istanbuldaysanız kemer mutlaka takılmalıdır.zaten bizim arabada yakın mesafede bile öndeki her iki kişi zorunlu olarak emniyet kemeri takar çünkü istanbulda her an herşey olabiliyor hatta tek istanbulda değil heryer için geçerlidir.