PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağaç dalları araca değiyorsa o ağacın altına park etmeyin. Dallar kaportayı çiziyor

fatihhhh
14/09/2009, 11:24
başlık uzun oldu ama, konunun özeti olsun istedim.
aracımı, dalları çok alçak olan bir ağacın altına park etmiştim.
ama görseniz, incecik kıl gibi dallardı.
1-2 gün orda kaldı aracım.
aradan 3-5 gün geçtikten sonra farkettimki, dalların olduğu kaporta kısmı hafifte olsa çizilmiş.
şimdiye kadar hiç başıma gelmemişti.
bende aracım gölgede işte die seviniyordum.
nerden bileyim?!
tecrübe böyle bişi herhalde.
kuşların pislemesi riskini biliyordum ama incecik dalların kaportayı çizebileceği hiç aklıma gelmemişti.
siz siz olun benim yaptığım hatayı yapmayın.
hoşkalın.

ABNEW
14/09/2009, 18:10
Haklısın Fatih, sol ve sağdaki ağaç dallarına ve çalılara da dikkat etmek gerekmekte.Bir de ağaçtan damlayan reçineler temizlerken çok uğraştırmakta...

Ogulcan.Öğüt
14/09/2009, 19:35
O reçineler bizimde başımıza epey iş açtı gerçekten apartman gölgesine Çekioruz artık ;)

ABNEW
14/09/2009, 19:49
Arda sana hayranım :)

Hangi açıdan? Araç bakımı?

fluent
14/09/2009, 23:21
Haklısın Fatih, sol ve sağdaki ağaç dallarına ve çalılara da dikkat etmek gerekmekte.Bir de ağaçtan damlayan reçineler temizlerken çok uğraştırmakta...

Çok haklısın, benim arabanın tüm camlar dahil üzeri pıtır pıtır, ne zaman yıkamaya götürsem sinirimi bozuyorlar :)) "Abi bu arabanın üstüne bişey olmuş yaa" aynen dedikleri kelime bu. Çam ağaçlarının altına bırakmayın diyorum arabanın üstü pıtır pıtır oluyor, mazotla çıkıyor, ya da 100 milyon verip pasta cila yaptırmak gerekiyor. Geçen petrol ofisindeki yıkamacı arkadaş mazotla çıkar dedi, çıkmaz dedim, çıkar dedi ve bir beze mazot döktü ve geldi camları sildi, sonra köpükle yıkadı pasparlak oldu pıtırcıklardan eser kalmadı. Yarın akşam gel sen hepsini yapiverim ben sana dedi, sağolsun halletti işimi

OzzY
14/09/2009, 23:39
ben benzinle siliyorum o tip şeyleri bagajda var biraz :)

fluent
14/09/2009, 23:55
Benimde bagajda bi kutu boya , bi tane de küçük resim fırçası var, gezdirip duruyorum. Acaba diyorum ufak tefek çizikleri boyasam bişe olur mu diye düşünüyorum :))