PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.4 active icin KIŞ LASTİĞİ tavsiyesi

fraust
17/08/2009, 11:36
Biraz erken ama bazı firmaların kıs lastiği ile ilgili kampanyalar yaptığını duydum...
Aracımda fabrika cıkışı lastikler var ve bunun haricinde eğer gerekiyorsa kışlık lastikler almak istiyorum (en az iki adet)

Sizce hangi marka ve hangi özellikteki lastiklerden tercih etmeliyim?

Bir de fiyatları hakkında bilginiz dahilinde yardımlarınızı bekiliyorum...

Şimdiden teşekkürler...

ABNEW
17/08/2009, 15:14
Fraust, ben yaklaşık 2 sene önce Marshal ın kış lastiklerini aldım.Sanıyorum 80TL idi tanesi.Oldukça memnunum.Zaten Kumhoyla aynı.Kışın aracın zaten daha dikkatli kullanılması gerekmekte.Yani kasislerden tutun, hızlanma, viraj esnasında daha temkinli olunmalı.Bu yüzden ben daha mütevazi bir markaya yönelmiştim.Diğer markalar Bridgestone, Michelin... 120-130TL civarıydı.Kumho-Marshal fiyat ve performans olarak iş görecektir kesinlikle.Ölçü olarak orijinal olan 175 65 15'' seçilmeli tabi...

Erdem Bozdağ
17/08/2009, 22:25
Arda abiye katılıyorum.Ölçü orjinalden şaşmayın.Marka olarak ben de Kumhoyu tercih ederim.Bizim ailenin tüm araçlarında kumho izenwis k19 kış lastikleri mevcut.oldukca memnun herkes.tabii lastik yine de bütçe işi.eğer bütçeniz daha genişse michelin alpine de öneririm.ama uygun birşey arıyorsanız kumho da marshal da fazlasıyla iş görcektir.

abulbul08
17/08/2009, 23:30
lassa çok iyi kış lastiği olarak 4-5 yıldır kullanıyorum

fatihhhh
18/08/2009, 08:10
bende kış lastiğinde lassa derim.
erzurumda 2 yıl kullandım.
mütevazi bi sürüştarzım vardır,
ben beğendim.

blue
18/08/2009, 10:59
Kardeş ben senenin yarısından fazlasını buz üzerinde araba kullanarak geçiriyorum 175/65 R 15 Michelin Alpin A2 lastiklerim var çok memnunum 2 kış kullandım daha sıfır gibi duruyor.Fakat ekonomik olsun dersen Hankkok W440 kar lastiğini kullandım Erzurumun kara kışında Michelin lastikleri aratmaz fiyatıda çok uygundur tavsiye derim Marsal da iyi lastik ama kullanmadığım için yorum yapamam. Alacağın lastik şimdiden hayırlı olsun.

ABNEW
18/08/2009, 12:21
Marshal ın en önemli avantajı ve dezavantajı yumuşak hamurlu olması.Ben özellikle Bridgestonela karşılaştırmıştım zamanında.Lastik hamuru gerçekten çok yumuşak Marshalın.Bu yüzden karda ve buzda tutunmada herhangi bir problem yaşatmıyor.Tabi bu durum ömrünü biraz kısaltabilir.Ancak fiyat avantajıyla bu açığını da kapatır bence...

drama
20/08/2009, 19:59
Pirelli Winter Carwing Edge. Geçen kış kullandım tavsiye ederim.

batuhann80
21/08/2009, 13:12
yapılan testlere göre sıralamalar en iyi yol tutustan en kötüye dogru;

https://www1.adac.de/images/s.gifhttps://www1.adac.de/images/s.gifhttps://www1.adac.de/images/s.giftestler 175/65/r15 de yapılmıstır...

1- Vredestein Snowtrac 3 (Çok dengeli bir lastik,Kar ve buz üzerinde iz işaretleri iyi,Düşük yakıt tüketim)

2- Continental WinterContact TS800 (Çok dengeli bir lastik,Kar ve buz üzerinde iz işaretleri iyi,Özellikle kar ve buzda iyi)

3- Goodyear UltraGrip 7+ (Çok dengeli bir lastik,Özellikle ıslak iyi)

4- Dunlop SP Winter Response (Çok dengeli bir lastik,Kuru ve ıslak yollar için iyi,Oldukça Sessiz)

5- Michelin Alpin A3 (Kuru yolda iz işaretleri,Düşük yakıt tüketim,Islak yollarda iyi)(-kar ve buz içinde biraz tutarsızlık var)

6- Fulda Kristall Montero 2 (ıslak yollarda iyi)(-karda ve buzda zayıf)

7- Bridgestone Blizzak LM20 (Oldukça düşük aşınması var)(-Islak kar ve özellikle buzlu yolda zayıf)

8- Pirelli Winter 190 Snowcontrol (karda ve ıslakta iyi,Düşük yakıt tüketim)(reflexleri zayıf bir lastik)

ilk sekiz lastik markası arkadaslar...yukardakiler tavsiyemdir...
diger lastikleri yazıyorum acıklama yazmadım..
assagıdaki lastikleri pek önermem..

9- Semperit Master Grip
10- Hankook Icebear W440
11- Goodyear Vektör 4 Sezon
12- Sava E****o S3
13- Temel Nordicca Matador MP 52
14- Barum Polaris 2
15- BFGoodrich G-Force Kış
16- Maloya Cresta 220
17- Gislaved Euro * Frost 3
18- Maxxis Presa Kar Wintermaxx
19- Tigar Kış 1