PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abnew

Ryu06
13/08/2009, 19:58
Zafer abının soyledıklerıne katılıyorum dıyıp ardınada yorum yapıp baslıgı kapatmak uygunsuz bı durum hıc yorum yapmadan konuyu kıtlersenız yonettınız foruma bıraz daha saygılı olmus olursunuz.

ABNEW
13/08/2009, 20:02
Yorumum KM Markasına yönelikti Atahan.Diğerleri ise yorum değil forum kuralıydı, foruma ya da GP ya olan saygım ise sonsuzdur...

Ryu06
13/08/2009, 20:11
Yorumum KM Markasına yönelikti Atahan.Diğerleri ise yorum değil forum kuralıydı, foruma ya da GP ya olan saygım ise sonsuzdur...

zaten bız de orda onu tartısıoduk sanırsam ben yanlıs anladım . orada birine katılmıs olmanız onu haklı gosterır dıer bı uyenızı haksız duruma getırır ve cvp hakkı dogmaz orda baslık acılmıs yazılanlar yazılmıs arkasına sız yorum yapıp baslıgı kapatıosunuz. demokratık bır ortam olmuyor yoksa bu durumu ben mı yanlıs anladım yanlıs anladıysam kusura bakmayın. bence dırek baslık acılır acılmaz kapatmanız daha mantıklıydı .

ABNEW
13/08/2009, 20:24
Atahan, öncelikle kelimelerimizi dikkatli seçmemiz gerekiyor ki sonrasında pişman olmayalım.Ben uzun süredir forumdayım ve forumun adını oluşturan aracı da çok uzun süredir takip ediyorum.İddaa ederim forumun %90 nı punto nedir bilmezken ben neredeyse tüm özelliklerini ezbere bilirdim 1995ten beri.Siteye de birçok katkım olduğuna inanıyorum benden fazla yardımı bulunanlarla birlikte.Bu yüzden sarfetmiş olduğun ''saygısızlık'' kelimesine çok üzüldüm.Yanlışlığı kabul ederim ama bu kelimeyi hakedecek hiçbir şey yapmadım ben.Hatta birçok zaman gereğinden fazla saygılı bile oldum bu platformda.Keşke farklı bir kelime kullansaydın

İlgili konuda ise açık olmayan birşey yoktu.İlan konusu kapandığı için ve Zafer birşeyler söylemek istediği için Genel e bir konu açmış.Ancak Genel Başlığı ne teknik anlamda ne de cevap hakkı anlamında uygun biryer değildi.Onun için bunları belirterek konuyu kilitledim.Eğer birşey yazmadan kilitleseydim Zafer sebebini bilemeyebilirdi ya da kendisine tepki sonucu bunu yaptığımı düşünebilirdi.Yine hemen kilitleyip Zafere özelden durumu bildirseydim bu durumda konuya cevap yazan diğer üyeler bundan haberdar olmazdı.Bunun için mesajımı yazıp konuyu kilitledim,

Umarım şahsıma sarfettiğin kelimenin bana hiç yakışmadığının farkına varırsın.

Fuzuli
13/08/2009, 21:08
İlan konusunu da okudum..Genel'e açılmışı da bunu da,
Abnew'in yanlış yaptığını düşündürecek bir olay falan da göremedim...

Forum fikirlerin paylaşılması ve zaman zaman tartışmasonucu daha iyi ve daha güzele ulaşılması ilkesine dayanır...
Ama yapılan EN büyük hata,
Konuşurken karşısındaki insandan üstün olduğunu düşünmektir...
Herkesn herkesten öğreneceği bir şeyler vardır çünkü...

Sözüm bu 3 konu içerisindeki cümle sahiplerinedir....
Kimin kaç yaşından beri ticaretle uğraştığı beni ilgilendirmediği gibi bu onları sadece tüccar yapar profesör değil...
Asfalttan kazınma konusunda istatistik verisi gibi konuşulması da hoş bir durum değil....Hele hel sanayiye arabasını sokup 1500 tl.ye jant alan eleman'ın tamamen şahsi seçimleri bizi hiç ilgilendirmez...
Son olarak birini saygısızlıkla suçlamadan daha somut örneklere ihtiyaç duyulur...Kimse eren,evliya değil...En ufak sıkıntıda karşımızdakini saygısızlıkla suçlayamayız....

Rahmetli Mumcu'nun dediği gibi bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım derim...

Ryu06
13/08/2009, 22:16
Atahan, öncelikle kelimelerimizi dikkatli seçmemiz gerekiyor ki sonrasında pişman olmayalım.Ben uzun süredir forumdayım ve forumun adını oluşturan aracı da çok uzun süredir takip ediyorum.İddaa ederim forumun %90 nı punto nedir bilmezken ben neredeyse tüm özelliklerini ezbere bilirdim 1995ten beri.Siteye de birçok katkım olduğuna inanıyorum benden fazla yardımı bulunanlarla birlikte.Bu yüzden sarfetmiş olduğun ''saygısızlık'' kelimesine çok üzüldüm.Yanlışlığı kabul ederim ama bu kelimeyi hakedecek hiçbir şey yapmadım ben.Hatta birçok zaman gereğinden fazla saygılı bile oldum bu platformda.Keşke farklı bir kelime kullansaydın

İlgili konuda ise açık olmayan birşey yoktu.İlan konusu kapandığı için ve Zafer birşeyler söylemek istediği için Genel e bir konu açmış.Ancak Genel Başlığı ne teknik anlamda ne de cevap hakkı anlamında uygun biryer değildi.Onun için bunları belirterek konuyu kilitledim.Eğer birşey yazmadan kilitleseydim Zafer sebebini bilemeyebilirdi ya da kendisine tepki sonucu bunu yaptığımı düşünebilirdi.Yine hemen kilitleyip Zafere özelden durumu bildirseydim bu durumda konuya cevap yazan diğer üyeler bundan haberdar olmazdı.Bunun için mesajımı yazıp konuyu kilitledim,

Umarım şahsıma sarfettiğin kelimenin bana hiç yakışmadığının farkına varırsın.

benım demek ıstedıgım zafer bey yorumunu yaptıkdan laflarını soledıkden sonra karsındakı kısıye cvp hakkı dogmadan bırde sız zafer beyı destekleyıp konuyu kapatmanızdır bneım ordakı saygızlık demem buna dayanıor yoksa kısılıgınız foruma olan saygınız buyuktur orası benı ılgendırmez . ben sadece bu konuya olan durumu anlatmak ıstedım .eger kı madem konu kılıtlencek tamamen konu sılınmesı sızcede daha mantıklı degıl mı uzerlerıne yorum yapılmadan . burda anlatmak ıstedıgım bu . cunku burda zafer beyın haklı oldugu durumu ortaya cıkıyor ve sızde onu desteklıo gıbı oluosunuz burda bı haksızlık goruyorum. (haklı haksız o durumu tartısmıyorum)

Ryu06
13/08/2009, 22:21

Forum fikirlerin paylaşılması ve zaman zaman tartışmasonucu daha iyi ve daha güzele ulaşılması ilkesine dayanır...

Kimin kaç yaşından beri ticaretle uğraştığı beni ilgilendirmediği gibi bu onları sadece tüccar yapar profesör değil...
Asfalttan kazınma konusunda istatistik verisi gibi konuşulması da hoş bir durum değil....Hele hel sanayiye arabasını sokup 1500 tl.ye jant alan eleman'ın tamamen şahsi seçimleri bizi hiç ilgilendirmez...
Son olarak birini saygısızlıkla suçlamadan daha somut örneklere ihtiyaç duyulur...Kimse eren,evliya değil...En ufak sıkıntıda karşımızdakini saygısızlıkla suçlayamayız....

Rahmetli Mumcu'nun dediği gibi bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım derim...

ılla desteklemek ıcın bırılerını desteklemeyın .sızın bu yazdıklarınızdan hıc bır sonuc cıkartamadım

Fuzuli
13/08/2009, 22:36
Açıkça yazayım o zaman...
2 üyenin birbiri ile özel mesajla yazışması gereken konuları burada yok bilmem kaç senedir ticaretle uğraşıyorum gibi yazması bana göre yanlış...Neden çünkü bu bilgi bize hiç bir şey ispatlamaz...Uğraştığı ticaret kişinin kendisini bağlar...
Çin işi jantlala asfalttan kazınacağını yazan arkadaş kaç kazanın istatistiğini tutmuş,mesleği metalurji mühendisliği mi, jantlardaki metal oranını inceleyen,jantların üzerine düşen yükü inceleyen testler mi yaptı?Bu kadar kolay nasıl ''HÜKÜM'' bildiriyor...Bu da bana göre yanlış...
Forum kurallarını düşünmeden 1 konunun kapatılmasını ''Saygısızlık'' olarak adlandırman konusu da yanlış...Bence ''SAYGI'' kavramını tekrar düşün...

Gelelim söylediğin cümleye;
Hiç kimseyi öylesine desteklemiyorum...Hatta ilk mesajımı iyi oku..Ben ''Abnew sonuna kadar destekliyorum,yanındayım'' falan yazmadım...Bence hatalı bir yön yok yazdım....

Hayatta beklentilerime ulaşmış, ulaşamadığım taraflarda beklentilerimi azaltmak suretiyle kendimi tanımış ve iç huzuru yakalamış bir insanım...Kimseyi desteklemeye , kimsenin beni desteklemesine ihtiyacım yok...
Ben görüşümü söylüyorum ''Hüküm'' bildirmiyorum...Her ne kadar günümüzde uygulanmasa da bence sen de kullandığın cümlenin içeriğine dikkat et...

Bazen söylediklerin söylemek istediklerin olmaz...Ya da yanlış bir kelime,tonlama hatta bir virgül bile konunun algılanışını değiştirir...

Ryu06
13/08/2009, 22:53
Açıkça yazayım o zaman...
2 üyenin birbiri ile özel mesajla yazışması gereken konuları burada yok bilmem kaç senedir ticaretle uğraşıyorum gibi yazması bana göre yanlış...Neden çünkü bu bilgi bize hiç bir şey ispatlamaz...Uğraştığı ticaret kişinin kendisini bağlar...
Çin işi jantlala asfalttan kazınacağını yazan arkadaş kaç kazanın istatistiğini tutmuş,mesleği metalurji mühendisliği mi, jantlardaki metal oranını inceleyen,jantların üzerine düşen yükü inceleyen testler mi yaptı?Bu kadar kolay nasıl ''HÜKÜM'' bildiriyor...Bu da bana göre yanlış...
Forum kurallarını düşünmeden 1 konunun kapatılmasını ''Saygısızlık'' olarak adlandırman konusu da yanlış...Bence ''SAYGI'' kavramını tekrar düşün...

Gelelim söylediğin cümleye;
Hiç kimseyi öylesine desteklemiyorum...Hatta ilk mesajımı iyi oku..Ben ''Abnew sonuna kadar destekliyorum,yanındayım'' falan yazmadım...Bence hatalı bir yön yok yazdım....

Hayatta beklentilerime ulaşmış, ulaşamadığım taraflarda beklentilerimi azaltmak suretiyle kendimi tanımış ve iç huzuru yakalamış bir insanım...Kimseyi desteklemeye , kimsenin beni desteklemesine ihtiyacım yok...
Ben görüşümü söylüyorum ''Hüküm'' bildirmiyorum...Her ne kadar günümüzde uygulanmasa da bence sen de kullandığın cümlenin içeriğine dikkat et...

Bazen söylediklerin söylemek istediklerin olmaz...Ya da yanlış bir kelime,tonlama hatta bir virgül bile konunun algılanışını değiştirir...

İlla bunları bılmek ıcın muhendıs olmasına gerek yok ınsanların sadece tecrube olması gerekır . 10 larca jant degıstırdım 100 lerce jant tavsıye edıp 1000 lerce jant taktırdım esıme dostuma . tıcaretse ben tıcaretın okulunu unıversıtesını okudum. çin malı jantları sokup takarken bıle bıjonları kırılıyor yolda gıderken en ufak cukurda dagılması cok kolaydır . Sız zaten hukum bıldıremezsınız gorusunuzu solersınız ..

Ryu06
13/08/2009, 23:07
neysse uzatmaya gerek yok konuyu . ıkı konuyu silerseniz daha ıyı olur ortada tartısma kalmaz forumun huzurunuda bozmaya gerek yok sızın kararınız tabı sılıp sılmemek ıyı gunler

Fuzuli
13/08/2009, 23:08
Evet uzatmaya gerek yok...

Ah-MeT
13/08/2009, 23:16
Arkadaşlar diğer Konuyu burda tartışıyorsunuz,

konu dışına çıkılır, konu içerisinde tartışma yaratılıcak durum olursa o konu kitlenir, hatta ileri gidilirse tartışan üyeler ceza alır.

Abnew in yani Arda abinin Kitlemiş oldugu konuyu kendi kafasına göre kitlememiştir Yönetim kararı ile kitlenmiştir.

Görüldügü gibi Arda abinin yorumu Km markasına yönelik olmuştur, herhangi bir üyeyi destekleme gibi bir durum yok ortada...

Hepimiz aynı çatı altındayız birbirimizi üzmeye değmez ortada yanlış anlaşılmalar olmuş daha fazla uzatmadan agzımızın tadını bozmdan yola devam edelim derim:)

ABNEW
13/08/2009, 23:49
neysse uzatmaya gerek yok konuyu . ıkı konuyu silerseniz daha ıyı olur ortada tartısma kalmaz forumun huzurunuda bozmaya gerek yok sızın kararınız tabı sılıp sılmemek ıyı gunler

Neden konuyu uzatmaya gerek yok Atahan? Başka birisinin açmış olduğu konuya mesaj yazıp kapattım diye beni saygısızlıkla suçladın, şimdi de kapansın uzamasın diyorsun.Madem açtın konuyu haklı-haksız saygılı-saygısız çıksın ortaya.

O zaman ben de ryu06 başlıklı bir konu açayım genele senin gibi altınada Atahan üçkağıtçıdır diyeyim örneğin, 3-5 mesajdan sonra da neyse konu uzamasın silin diyelim.Bu kadar kolay mı birisini kötülemek?

Romeo_er2
14/08/2009, 00:02
bence konu kırıcı bi hal almaya başladığı için kapanmasını istemiştir atahan..sinirler gerildikçe laflar başkalaşıyor..sadece internet ortamından tanışılarak başka birinin jantı için tartışıyor..herkes bildiği konuyu savunuyor normal olarak..bencede kırgınlık olmasın konu uzamasın ;)

Ryu06
14/08/2009, 00:28
Neden konuyu uzatmaya gerek yok Atahan? Başka birisinin açmış olduğu konuya mesaj yazıp kapattım diye beni saygısızlıkla suçladın, şimdi de kapansın uzamasın diyorsun.Madem açtın konuyu haklı-haksız saygılı-saygısız çıksın ortaya.

O zaman ben de ryu06 başlıklı bir konu açayım genele senin gibi altınada Atahan üçkağıtçıdır diyeyim örneğin, 3-5 mesajdan sonra da neyse konu uzamasın silin diyelim.Bu kadar kolay mı birisini kötülemek?

Uzatmak ıstıosanız uzatalım ben sabaha kadar konsuurm sızınle burda . bana gore haksızsınız ve saygısızlık yaparak konuyu kıtledınınız madem genel forumunda zafer beye cvp hakkı tanıdınız o zaman dıer sersev beyede cvp hakkı tanıcaksınız yada o konuyu sılıceksınız ustune bı de zaferbey sıze katılıorum dıyıp konuyu kapatıosunuz dıer arkadasın cvp hakkına ıhlal edıosunuz . Moderatörlük anlayişınız bu herhalde sizin

ABNEW
14/08/2009, 00:54
Yazdıklarımı anlayamamışsın maalesef.Burası bir forum ve kuralları var:

1) İsteyen herkes istediği konuyu açamaz. (Hatta konu açıp tanımadığı insanlara ithamda bulunamaz) Konular kilitlenebilir, birleştirilebilir, silinebilir.Konu kilitlemek kimseye haksızlık yapmak değildir hatta saygısızlık yapmak hiç değildir.İlanlar bölümü alım-satım olduğu için kapatıldı.Bu aşamadan sonra eğerki birisine birşey söylenmek isteniyorsa özelden söylenebilir, bunun için konu açmaya gerek yok.Açılan konu da bana hemen malum olup kapatacak değilim heralde.Gördüğümde yazmam gereken mesajı yazıp konuyu kapattım.Nedenini de belirtmiştim zaten

2)Ben kimseye cevap hakkı falan tanımadım.Burası benim yönettiğim açık oturum değil.Burası bir forum ve kuralları var.Ben kurallar dahilinde yapmam gerekeni yaptım.

3)Olması gereken zaten özel mesaj yoluyla karşılıklı konuşmalarıydı.Bunu da ben idare edemem, birbirlerine cevap haklarını tanırlar.Olası gerginlikleri de bize bildirirler ki gerekeni yapalım.Cevap hakkı tanıyacak bir söyleşi yapmıyoruz burada.Jantla ilgili bir konu açılır Zafer ya da sersev birşey yazar ben sebepsiz konuyu kilitlersem sen haklı ben saygısız olurum.Aksi halde sen haksız ve saygısız duruma düşersin.Bu konu zaten yoruma açık değil, olması gereken oldu.Sonuçta esas konuyu açan Zafer in bir itirazı yoksa ya da beni anlamışsa sorun yok demektir.Bundan sonrası yeni bir jant konusunda konuşulur ya da özel mesajla halledilir.Cevap hakkına ihlal sadece üyenin genel ya da özel mesaj yazmasını engellemekle mümkündür.Örneğin senin bu konuyu açmamanı sağlamak senin konu açabilme hakkına ihlaldir.Ancak bu olmadığı için bana karşı ağır bir ithamda bulunabiliyorsun.

4)Benim adalet ve moderatörlük anlayışımı görebilmen için beni tanıman gerekir.Çünkü buradan anlayamadın maalesef

5)Hata yapılabilir, ben de yapabilirim.Bunu hep belirtiyorum ama saygısızlık kelimesini aynen sana iade ediyorum

Ryu06
14/08/2009, 01:10
Yazdıklarımı anlayamamışsın maalesef.Burası bir forum ve kuralları var:

1) İsteyen herkes istediği konuyu açamaz. (Hatta konu açıp tanımadığı insanlara ithamda bulunamaz) Konular kilitlenebilir, birleştirilebilir, silinebilir.Konu kilitlemek kimseye haksızlık yapmak değildir hatta saygısızlık yapmak hiç değildir.İlanlar bölümü alım-satım olduğu için kapatıldı.Bu aşamadan sonra eğerki birisine birşey söylenmek isteniyorsa özelden söylenebilir, bunun için konu açmaya gerek yok.Açılan konu da bana hemen malum olup kapatacak değilim heralde.Gördüğümde yazmam gereken mesajı yazıp konuyu kapattım.Nedenini de belirtmiştim zaten

2)Ben kimseye cevap hakkı falan tanımadım.Burası benim yönettiğim açık oturum değil.Burası bir forum ve kuralları var.Ben kurallar dahilinde yapmam gerekeni yaptım.

3)Olması gereken zaten özel mesaj yoluyla karşılıklı konuşmalarıydı.Bunu da ben idare edemem, birbirlerine cevap haklarını tanırlar.Olası gerginlikleri de bize bildirirler ki gerekeni yapalım.Cevap hakkı tanıyacak bir söyleşi yapmıyoruz burada.Jantla ilgili bir konu açılır Zafer ya da sersev birşey yazar ben sebepsiz konuyu kilitlersem sen haklı ben saygısız olurum.Aksi halde sen haksız ve saygısız duruma düşersin.Bu konu zaten yoruma açık değil, olması gereken oldu.Sonuçta esas konuyu açan Zafer in bir itirazı yoksa ya da beni anlamışsa sorun yok demektir.Bundan sonrası yeni bir jant konusunda konuşulur ya da özel mesajla halledilir.Cevap hakkına ihlal sadece üyenin genel ya da özel mesaj yazmasını engellemekle mümkündür.Örneğin senin bu konuyu açmamanı sağlamak senin konu açabilme hakkına ihlaldir.Ancak bu olmadığı için bana karşı ağır bir ithamda bulunabiliyorsun.

4)Benim adalet ve moderatörlük anlayışımı görebilmen için beni tanıman gerekir.Çünkü buradan anlayamadın maalesef

5)Hata yapılabilir, ben de yapabilirim.Bunu hep belirtiyorum ama saygısızlık kelimesini aynen sana iade ediyorum

valla sızde bneım demek ıstedıgımı anlayammısınız herhalde acılan bır konuya hem yorum yapıosunuz taraflı olarak hemde ustune konuyu kapatıyorsunuz . burda ya konuyu dırek yanlıs yere acılmsı dıe kapatırsınız kı kıtlemek mantıklı bırsey deıl dırek sılınmesı gerekır konunun cunku ulu orta bı laf edılmıstır ve bunu karsı tarafın yıne ulu orta cvplama hakkı vardır(konu uzamasın dıe en hızlı sekılde sılınmesı ). benım demek ıstedıgımı bu kadar basit sız konuyu en son zafer beye katılarak ole yada boyle bır sekılde katılarak konuyu kıtlıyorsunuz o zaman yarında sersev konu acsın hem zafer beye hem sıze ıtamlarda bulunsun bende sersev beye katılıp konuyu kıtleyım sonra sıze geliyim tartısmanız ozelden yapın abnew dıyım. Vallahi 5 senedır forumlardayım herturlu gorevı de yaptım bu sekılde bı baslık kapatmayı gormedım.

not: ben sızı tanımam etmem reel hayatınızda nasılsınız onuda bılmem kısılıgınızle ılgılıde yorumlarda bulunmam yas olarak da buyuksunuz saygıda kusur etmem ve forumdakı bu konuyu boyle kapatmanız cok derece yanlıstır. Belki saygsızlık olarak yorumlamam yanlıs olabılır ama yaptıgınız uygulama son derece yanlıstır bunuda tekrar belırtıyım

Ryu06
14/08/2009, 01:13

Yenı farkettım rahmetlı mumcu dıe bahsetmıssınızde bu tur dokundurmalar yapmak son derece sakıncalıdır dikkat edelim laflarımıza sozlerımıze bendede cok guzel sozler vardır.

Fuzuli
14/08/2009, 01:17
İşte anahtar cümle ''Dikkat ettim''

Bence hep et...Yararlı bir eylem...

Bu arada sakıncalı bir tarafı yok..
Bana bir şey olmaz merak etme :)

Ryu06
14/08/2009, 01:19
İşte anahtar cümle ''Dikkat ettim''

Bence hep et...Yararlı bir eylem...

Bu arada sakıncalı bir tarafı yok..
Bana bir şey olmaz merak etme :)

tabi en guzelı konuyu cok farklı yerlere cekerseniz iş cıgrından cıkar karsınızdakı cocuk deıl laflarınıza dıkakt edın

Fuzuli
14/08/2009, 01:26
''Her lafa verecek yanıtım var,
Lakin önce lafa bakarım laf mı diye bir e söyleyene bakarım adam mı diye''

Bu da Mevlana'dan...

Ben yaş farkı gözeterek yazmıyorum ki,
Nasıl algılamak istiyorsanız orası size kalmış...

Diyeceğim...Konuşma bir yere varsa devam edeyim ama bu yazım tarzı ile zor...
Kedilerin kavgadan kaçarken bile diklenerek ve ağır ağır uzaklaşması vardır ya hani, Ne desek ikimizinkisi de bu şekilde gözükecek...

o yüzden galip-mağlup davasını umursamadan ben bırakayım tabi tekrar konuyu diriltecek bir şeyler yazmayacaksan :)

Ryu06
14/08/2009, 01:31
''Her lafa verecek yanıtım var,
Lakin önce lafa bakarım laf mı diye bir e söyleyene bakarım adam mı diye''

Bu da Mevlana'dan...

Ben yaş farkı gözeterek yazmıyorum ki,
Nasıl algılamak istiyorsanız orası size kalmış...

Diyeceğim...Konuşma bir yere varsa devam edeyim ama bu yazım tarzı ile zor...
Kedilerin kavgadan kaçarken bile diklenerek ve ağır ağır uzaklaşması vardır ya hani, Ne desek ikimizinkisi de bu şekilde gözükecek...

o yüzden galip-mağlup davasını umursamadan ben bırakayım tabi tekrar konuyu diriltecek bir şeyler yazmayacaksan :)

napım sımdı bende mı atasozu soyleyım. nejat ertaşdan bı ıkı bukle alıyım.

ABNEW
14/08/2009, 01:35
Emin ol konu silinse sen dahil birçok kişi neden silindi diyecekti.Ben belki özelden Zafere bunu bildirecektim ama diğerleri bilemeyecekti.Bu yüzden mesaj yazıp konuyu kilitledim.İlanlar Bölümünde yazılan mesaja Zafer genele açtığı konuyla karşılık vermiş oldu zaten.Mesajların silinmesi özellikle hakaret içeren durumlarda gerekmekte

Burada yapılması gereken şey senin ya da jant konusunda birşeyler söylemek isteyen herhangi birisinin yeni konu açmasıydı (doğru bölüme ve doğru başlıkla) ya da bunu bildirmesiydi.Zaferin iyi niyeti zaten yazısından belli.Ancak yeri yanlıştı.

Ancak senin açmış olduğun şu konu iyiniyetten ve saygıdan son derece uzak, zaten bu kelimeyi de bana karşı kullandın.Şimdi saygıda kusur etmem diyorsun ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Hata yapmış bile olsam bunu saygısızlık olarak nitelendirmen büyük bir ayıp üstelik tanımadığın bir kişiye karşı,

Sana bir tavsiye, yaşı senden büyük bile olsa saygıyı haketmeyen kimseye karşı saygı gösterme.Ancak tanımadığın bir kişiye karşı da hiçbir ithamda bulunma yaşı büyük ya da küçük.Hata ile saygısızlık çok farklı kavramlar

Ryu06
14/08/2009, 01:46
Emin ol konu silinse sen dahil birçok kişi neden silindi diyecekti.Ben belki özelden Zafere bunu bildirecektim ama diğerleri bilemeyecekti.Bu yüzden mesaj yazıp konuyu kilitledim.İlanlar Bölümünde yazılan mesaja Zafer genele açtığı konuyla karşılık vermiş oldu zaten.Mesajların silinmesi özellikle hakaret içeren durumlarda gerekmekte

Burada yapılması gereken şey senin ya da jant konusunda birşeyler söylemek isteyen herhangi birisinin yeni konu açmasıydı (doğru bölüme ve doğru başlıkla) ya da bunu bildirmesiydi.Zaferin iyi niyeti zaten yazısından belli.Ancak yeri yanlıştı.

Ancak senin açmış olduğun şu konu iyiniyetten ve saygıdan son derece uzak, zaten bu kelimeyi de bana karşı kullandın.Şimdi saygıda kusur etmem diyorsun ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Hata yapmış bile olsam bunu saygısızlık olarak nitelendirmen büyük bir ayıp üstelik tanımadığın bir kişiye karşı,

Sana bir tavsiye, yaşı senden büyük bile olsa saygıyı haketmeyen kimseye karşı saygı gösterme.Ancak tanımadığın bir kişiye karşı da hiçbir ithamda bulunma yaşı büyük ya da küçük.Hata ile saygısızlık çok farklı kavramlar

valla bana tavsiye verebılcek durumda deılsınız ben kıme nasıl davrancagımı cok ııyı bılırım cok sukur. siz hala durumu benım actıgımı konuya baglamaktasınız. ben saygıda kusur etmedım sız forumda acılan bır baslıga bır moderator olarak yanlıs bır sekılde kapattınız ben boyle dusunuorum forum tecrubeme dayanarak ha sız yok ben doru kapattım dıosanız yanılıosunuz tekrar dusunun nasıl baslık kapatılcagını ınsallah ogrenırsınız.

Romeo_er2
14/08/2009, 02:03
bu kadar sertliğe gerek yok bence paylaşım yeri değilmi burası..iyice mahkemeye döndü forum..sanal ortam mantığından dışarı çıkınca forum keyif vermemeye başlıyo..zaten bu güne kadar konu silme ilan kapatma vs olayları yüzünden yeterince değerli üye kaybedildi bence! bu aşırı ciddiyet devam ederse bence forumun vikipediadan farkı kalmıycak..

Erdem Bozdağ
14/08/2009, 02:35
Olayın içinde bende olduğum için bi kaç şey söylemek istedim.

Öncelikle konunun kilitlenmesi doğru bi karardı.Konunun açılış amacı demir jant aranmasaydı ve konu amacından fazlasıyla sapmıştı.Arkadaşın istediği fiyat fazla dediğimiz için olay başka yerlere taşındı.Ben fazla tartışmalara girmeyi sevmesemde üslup olarak kendinden emin,sert,kendi dediğinden başka doğru olmadıgına inanan insanlarada tepkisiz kalamıyorum.Ben ordaki mesajımda da belirttiğim gibi bu bir tercih gelir düzeyi durumudur.Herkes en iyisi olsun ister ama malesef herzaman mümkün olmuyor kaldıki artık günümüzde en büyük firmalar bile üretmini çinde yapmaktadır.(bu konuda 100 sayfaya yakın projem vardı)Tabii çok kötü ürünleri var ama orta derece sayılcak ürünleride vardır ben bunu savundum ve gerçekten tek bir saç jant için 80 tl fazla geldiğini belirttim.Herkes buna saygı duymalı bence.Sonuçta burda yorum yapıyoruz,fikir belirtiyoruz.Herkes bunda özgürdür

Konunun kitlenmesinin en büyük doğru yanı ise forumlarda genelde tartışma biçiminde başlayan yazıların sonu pek iyi olmamaktır.En önemlisi ise konu amacından sapmaktadır.Demir jantla başlayan konu sonunda nerelere vardı.Sonuçta hepimiz buraya keyifli vakit geçirmek için geliyoruz kimse gerginlik olsun istemez.Yetkili kişilerde gerginlik doğucak durumlarda bence müdahele etmesi normaldir.

Ben de kendi adıma eğer gerginlik yarattıysam affola.Benimki sadece etkiye tepkiydi :)

(Yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerimdir)

Stalker
14/08/2009, 08:30
Öncelikle tartışma bence de fazla uzadı ve bu konuyu tartışan insanlar birbirleri ile yüzyüze konuşsalar konu bu kadar büyümezdi ama internette malesef böyle karşılıklı cevap olayı uzadıkça uzuyor..

Konuyla alakalı birşey merak ettim, şimdi bu arkadaş "asfalttan kazırlar" felan demiş. Bana mı öyle denk geldi bilmiyorum ben hiç gazete, internet, tv de haberlerde araç giderken jantı kırıldı takla attı, arkadaşın deyimi ile "insanlar asfalta yapıştı" diye bir haber duymadım. Çevremde de duymadım. Patlayan lastik duydum ama çukura, kaldırıma denk getirmedikçe kırılan dökülen jant duymadım.

Trafikte herkes bir sorumluluk taşır, kendisine ve başkalarına ve bu yüzden araç üzerinde değişiklik yaparken daha dikkatli olunmalıdır o konu da herkes hemfikir ama jant markası bence bir kriter değil, olsa en azından araç muaynesinde onlarla ilgili bir test te olurdu.

Merak ettim demiştim, etrafınızda tamamen jant ile alakalı ciddi kaza geçirmiş ya da başkasını yaralamış birileri var mı bunu merak ediyorum, paylaşırsanız sevinirim biz de öğrenmiş oluruz :)

Ah-MeT
14/08/2009, 08:32
Fazla uzatmayalım kaldıgımız yerden devam etmeye karar vermiştik sanırım,

Konunun dışına çıkılmış, konu içerisinde tartışma çıkmış Herkes Kendini haklı görüyor bu şekilde biryere varılmaz.

Konu kitlenmedi yada silinmedi diye tartışmaya devam etmek gerekmiyor konu iyice kırıcı noktaya gelmiş.

mustafaf
14/08/2009, 09:04
kraldan cok kralcı olmak bu olsa gerek.ınsanların canı sıkılınca, ortamı germek ıcın bahane arıyorlar.Arda Abı'yı hıc gormedım ama hayatımda tanımak ıstedıgım ınsanlar arasında yer alıyor.kısılıgıyle, anlayısıyla ve sabrıyla forumdakı ender kısılerden bırısı.ben daha bu gune kadar bır kısıyı tersledıgını, kırdıgını yada korudugunu gormedım.bu yazdıklarım taraf tutmak oluyorsa, gozum kapalı taraf tutuyorum.ne gerekıyorsa yapmıs.elıne saglık...

batuhann80
14/08/2009, 09:27
kesinlikle saygısızlık agır bir hitam;
ve bu saygısız diye hitap ettiginiz ARDA ise dahada agır bir hitam,
bu forumda saygısız olarak hitam edilecek en son insan,kendisiyle hiç tanısmadım ama birebir tanımaya gerek yok,hitap sekli ve dinginligi kendini zaten anlatmaktadır.
eger saygısız olsaydı dedigim dedik olsaydı bu konu coktan kapanmıstı ve kimseye söz hakkı vermez,kişilerle diyolaga girmezdi..
ben hiç bir forumda yöneticilerle böyle konusuldugunu görmedim,burda bunu yapabiliyorsak bu forumda ve yöneticilerde birseyler farklı demektir...
bu arada 400- 450 alınan jantlar hiçte problem cıkarmaz...cms-km..gibi...

zaferkaplan
14/08/2009, 09:43
arkadaşımıza jant lazımmış konu açmış jant lazım bana diye ordan birisi çıkıpta kara jant için bende var tanesi 80 den veririm demiş ve benim buna karşılık yazdığım cevap "o fiyata 15" çelik jant var" bu benim yorumumdur ister kabullenir ister kabullenmez. daha sonrasında ben çin malı janttan bahsediyomuşum gibi bir duruma düşmüşüm yok arkadaş ticaret hayatını ortaya koymuş falan filan başta Arda olmak üzere tüm arkadaşlardan özür dilerim ortamın gerilmesinde rol aldığım için ama öyle bir şeyi kabullenemedim şimdi aynı şey olsa yine aynı cevabı veririm.

Arda özelden msj yazmasınıda bilirdim ama orada o arkadaş forum önünde bana öyle yazınca bende ona forum önünde cevap vermek istedim ve o yüzden konu açtım jant için ilgili yere konu açmalısın demişsin tamam öyle merak ettiğim birşey olursa oraya açarım ama burada durum farklı ben kormetalide diğer markalarıda sadece örnek için verdim arkadaş üstüne basa basa çin malından bahsetmişya sırf onun çin malı olmadığını bilmesi için ben ne çelik jantla kara jantı karşılaştırdım ne çin malı ile vs sadece fiyatın pahalı dedim olay buraya geldi şimdi ortamın bu kadar gerilmesinden sonraki burada en önemli faktör ben görünüyorum forumun huzuru açısından forumdan kendi isteğimle üyeliğimin silinmesini istiyorum tüm yönetici arkadaşlardan ve forumdaki arkadaşlardan tekrar tekrar özür diliyorum.
(yorumun KM markasına değildi Arda o sadece bir örnek markaydı (ve o fiyatlara OZ Momo vs olurda demedim)

femoli
14/08/2009, 10:26
Konu dallanmış budaklanmış karşılıklı atışmalara gelmiş ,konuyu başlatan akadaş yok geri kalan herkes burada....

Bence olay janttan çok saygı kısmına takılmış .Arda tanıdığım saygıda kusur edebilecek son insanlardandır ,atahanda tanıdığım kadarı ile saygılı ve ağırbaşlı bir gençtir yüzyüze asla kalp kırmayacak insanlar malesef netin azizliği ile yanlış anlaşımlarla kalp kırıp saygısızlık yapabiliyorlar .. bence eğer konu çözüldü ise konunun burada kapatılması yoksa daha kötü sonuçlar doğurup site huzursuzluğuna yol açılmasın.. Sevgi ve saygılarımla..

anvil
14/08/2009, 11:08
1- Kişiye özel konu açmak yasaktır.
2- Kapanmış bir konunun devamında aynı konuyu açmak yasaktır.
3- Moderatörlerin konulara müdahalesini eleştirmek yasaktır.

Devamı halinde üye(ler) ceza alacaktır.

Bu aralar moderatörlerin üzerine gitmek moda oldu herhalde. Yada bizler fazla töleranslı davrandığımız için kendinizde bunu hak olarak gördünüz.

Konu kapanmıştır.