PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto T-jet Dynamic aldım

Soregoth
13/08/2009, 01:10
Selamlar. Yaklaşık 1 hafta kadar önce ikinci el Grande Punto T-Jet Dynamic aldım. Son derece memnunum. Gerek performans gerekse donanım olarak beklediğimin çok ötesinde tatmin etti açıkçası.

Merak ettiğim konu ise şu. Bu arabaya chip tuning yaptırırsam garantisi kaybolur mu. Chip tuning motora zarar verir mi ve tüketimde belirgin bir artış yapar mı.

Açıkçası arabanın son hızını hiç önemsemiyorum. Yapacağım en yüksek hız o da otoyolda olmak şartıyla 132 km olacak. Benim öncelik verdiğim konu ise arabanın kalkarken ve belli bir hıza ulaşırken seri bir şekilde ivmelenmesi.

Romeo_er2
13/08/2009, 02:13
iyi tercih =) güle güle kullanın..

anlgnydn
13/08/2009, 08:50
hayırlısı olsun. kazasız belasız sürüşler ;)
ertuğ şunları satıp bizimde birer tane almamız lazım bundan yada bravo 1.4 turbo yetmio :S

mustafaf
13/08/2009, 08:50
Can Bey, foruma hosgeldınız, aracınız hayırlı ugurlu olsun.bahsettıgınız Chıptunıng ıslemı ıle ılgılı forumda bırcok konu var.bunları ıncelemenızı tavsıye ederım...

https://forum.grandepuntotr.com/motor-ve-yuruyen-aksam-modifikasyonu/9100-chiptuning.html

Soregoth
13/08/2009, 11:25
Chip tuning hakkındaki konuları inceleyecem. İyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

ABNEW
13/08/2009, 16:00
Hayırlı olsun Can, chip normal şartlarda garantiyi bozmakta tabi.Ancak doğru bir şekilde yapıldıktan sonra ve belirli tolerans değerleri içinde kalındıktan sonra motora bir zararı olmaz bence...

Stalker
13/08/2009, 19:46
Hayırlı olsun, güzel araba güzel motor, bence biraz daha kullanın araç hala kesmezse o zmn chip taktırırsınız :d

Romeo_er2
13/08/2009, 21:00
hayırlısı olsun. kazasız belasız sürüşler ;)
ertuğ şunları satıp bizimde birer tane almamız lazım bundan yada bravo 1.4 turbo yetmio :S

kardeşim ben satabilirsem alıcam aracım satılık =)

Soregoth
14/08/2009, 00:37
Hayırlı olsun, güzel araba güzel motor, bence biraz daha kullanın araç hala kesmezse o zmn chip taktırırsınız :d

Bu konuda haklısınız. Bugün biraz daha çok kullanabilme şansım oldu. Açıkçası mevcut hali bile beni beklentilerimin ötesinde tatmin etti. O yüzden en azından garantisi devam ettiği sürece herhangi bir değişiklik yapmayı planlamıyorum.

Tekrar iyi dileklerini sunan ve düşüncelerini paylaşanlara teşekkür ederim. Sanırsam bu forum artık en çok ziyaret edeceğim sitelerden biri olacak.

Erdem Bozdağ
14/08/2009, 02:39
Gerçekten en doğru tercihi yapmışsınız.Benimde en yakın zamanda isteğim t-jet e terfi etmek.Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

ince5757
14/08/2009, 09:30
Hayırlı olsun.İyi tercih.