PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba

sisifos
10/08/2009, 23:10
Merhaba Punto sevdalıları! Uzun süredir aranıza katılmayı düşünüyordum. Araba almayı düşündüğüm şu günlerde katılayım dedim. İstanbul'da yaşayan bir devlet memuruyum. İşe hergün dolmuşla gidip gelmekten çıldırdım artık ben de arabalanayım diyorum ama kararsızlığın katresinde dolanıp duruyorum. Arabalar hakkında hergeçen gün değişik yorumlar alıyorum. Punto için "İtalyan araba parçası çok pahalı" diyorlar. Bakımları çok pahalı tutuyormuş. 2006 Punto almayı düşünüyorum. Yaklaşık 1 ay içinde alacağım. -Param bankada bağlı olduğu için 1 ay- C4'ler için çok az yakıyor diyorlar. Ama dün C4 sahibi birine sordum "200 YK yakıyor" dedi. Anlayacağınız kararsızım ama gönlüm punto'dan yana. Hatta her punto gördüğümde alacağım seni diyorum:) Fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim. 2006 Dizel bir punto İstanbul trafiğinde ortalama ne yakar? Parçası diğer Tofaş araçlarından pahalı mıdır? 2006 siyah punto satan var mdır?
Uzun süre aranızda olacağımı umut eder hepinize güzel sürüşler dilerim

Fuzuli
10/08/2009, 23:39
Öncelikle hoşgeldiniz.
Yeni üretilen arabaların hemen hepsinin yedek parçası pahalı bizim araçların parçaları da orta karar fiyatlarda...
Hatta forumu aratırsanız 5 ayrı marka ile parça fiyatlarının karşılaştırmasının olduğu bir konu buacaksınız...Parçası diğer Tofaş araçları - Kuş serisinden fazla fazla ,palio,albea'dan biraz fazla ama Bravo vs. üst modellerden ucuzdur...

Gelelim servis ücretleri konusuna, Periyodik bakım ücretleri normal şartlarda 200-300 tl aralığında ve bu ücrete genel bakım yağ yağ,hava,polen filtre değişimleri dahil...İlave değişimlerde haliyle ücret artmakta...

Ben aracımı alalı 22 ay oldu...15.600 km yaptım...Nazar değmesin beni hiç üzmedi...Dolayısı ile fiyatına göre tavsiye edeceğim bir araç...

Yakıt tüketimi konusuna gelince, bu çok göreceli...Şehir iç ancak sakin kullanımla İstanbul'da 5lt ortalama yakalayan arkadaşım var aynı şekile kırmızı ışıklarda kimseye geçilmeyip 7-8 lt.lerde gezinenler de....Bakımlarınızı düzenli yaptırıp, eurodizel kullandıktan sonra sizi üzmeyecek bir motor 1.3...

sisifos
11/08/2009, 00:34
Paylaşımın için teşekkürler Fuzuli. Punto'nun dış görünüşü ve yakıttaki ekonomisi bana bu aracı aldıracak sanırım. 5 lt çok iyi bir değer. Umarım güzel bir araç bulabilirim. Dün bir ilan vardı 2008 Otomatik vites bir punto 25000 km'de 18000'e bırakacağını söyledi satan kişi. Otomatik vites olduğu için bana uymadı. Düşünen olursa numarasını vereblirim. Ben 16-17000 tl kadar verebileceğim. Sitede satan arkadaşlar varsa özel mesajla ulaşsın lütfen

fatihhhh
11/08/2009, 09:33
benimki 1,3 multijet.
şehirler arası yolda en fazla 4,5 lt / 100 km yakıyor.
(daha da özen göstersem 4 lt felan yakar anca.)
şehir içinde ise 6,5 lt
ortalama da 5,5 işte.
ben çok sakin bir kullanıcıyım ama.
daha itinalı olanlar daha az yaktırabilirler belki.
şimdiden hoşgeldin.

ABNEW
11/08/2009, 13:24
Hoşgeldin Hamdi,

Öncelikle araçlarımızın bakım ve yedek parçaları C4 lere göre daha uygundur.Emirin de belirttiği gibi modern araçların bakım ve yedek parça masrafları birbirlerine oldukça yakın.Artık o eski kuş serileri gibi çok ucuz yedek parçalı araç bulmak günümüzde mümkün değil.GP nun benzinli ve dizelleri gerçekten ekonomik tüketime sahip.Mjtd le şehiriçinde 5-6lt/100km ile benzinlilerle de 6-7lt/100km ile gidebilmek mümkün.Tabi kullanım ve trafik durumu oldukça farklı olabilmekte.

İkinci elde önemli olan kriterler kazasızlık, sorunsuzluk ve düşük km.Bunların birleştiği araç alınmalı, hayırlısı olsun...

Erdem Bozdağ
11/08/2009, 14:05
hoşgeldin
ben 2 senedir kullanıyorum dizel puntoyu 32.000 km yol yaptım.Ortalamam herzaman şehirdışı 4.5 şehiriçi 6.2 ortalama 5.5-5.7 lt civarında olmuştur.Yani yakıt olarak gayet iyidir.Bakım masrafları olarak şunu diyebilirim bizim ailenin farklı markadaki araçlarını hepsini bakıma ben götürürüm.Fiyat olarak aşağı yukarı aynı diyebilirim.(vw audi mercedes vs gbi firmalar hariç tabiiki :) )

kazasız temiz bir gp bulursan kaçırma derim

JASMINE
11/08/2009, 19:50
Hoşgeldin Hamdi,

Arkadaşlar GP ile ilgili tüm teknik detayları oldukça güzel anlatmışlar. 3 yıl oldu aracımı alalı ve şu ana kadar kullandığım araçların içinde en çok sevdiğim ve bana sorun yaşatmayanı. Umarım tercihin GP'den yana olur ve senide aramızda görürüz. Şimdiden aracın hayırlı olsun.

sisifos
12/08/2009, 15:25
Tüm arkadaşların ilgisi için teşekkürler.
Evet tercihim punto'dan yana olacak. Konuştuğum birkaç kişi arabayı Ekim ayında al piyasa çok düşer en az 2000 Tl karın olur diyor. Devlet Memuru olduğum için ince hesaplara alışmışım ne yapayım:) Ama böyle giderse Eylül ayında bankadan parayı çekip alacağım. Dolmuşta gitmek sıktı artık:)