PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anti Abarth !

orhanokay
08/08/2009, 14:37
Abarth logosu takıp "modifiye" yapanlara muhalif bir yazı bu. Fiat logosunu yeniden sevmemiz mi gerekiyor acaba? Orjinali sevmek, ama modifiye yapılacaksa modifiyenin de logo değiştirip etiket yapıştırmak olmadığını anlatmaya çalışmak boş bir uğraş mı? Bu başlık içinde ekleyeceğim görsellerle aslında modifiyenin ne olduğunu anlatmaya çabalayacağım. Ferrari kırmızısı güzelim Fiat armalı Grande Punto nun Abarth tan çok daha güzel olduğu kanısındayım. Önüme her iki kasayı da koysalar tereddütsüz Grande Punto' orjinal kasayı seçerim. Gövdesinin yüzde bilmemkaçı, tamponu, orası burası bildiğimiz plastik olan bir aracın nesine özeniyoruz acaba? Beygir gücü mü? Peki akrep arma takmakla beygir gücü mü katıyoruz arabalarımıza? Bu konu Abarth'ın sportif tarihine muhalif biri tarafından yazılmıyor ama güzel algısını yeniden gözden geçirmenizi sağlamak tek istediğim. Plastik olan aynalarımızı gövde rengi boyatmaya çalışan bizler, dört bir tarafı plastik çevrili olan bir arabaya neden özeniyoruz? Bizde çok çok daha güzeli varken...

https://farm4.static.flickr.com/3578/3533220417_d79ef92174_b.jpg

https://farm3.static.flickr.com/2101/3534035410_df59592e62_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3426/3194894463_7d3574cc56_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3097/3194908701_71c1edd212_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3259/3194883451_03e69de7b3_b.jpg

https://farm3.static.flickr.com/2398/2044063592_f4177eed38_o.jpg

orhanokay
08/08/2009, 14:48
https://farm4.static.flickr.com/3527/3195723314_89faafacb5_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3460/3194898193_aa341e1c59_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3379/3194887963_37d08f3878_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3490/3268316454_f43b9e212a_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3465/3268297626_007164cb4f_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3367/3268304814_8906c83e7c_b.jpg

https://farm4.static.flickr.com/3441/3268270098_e47dcdfe48_b.jpg

Ziyaretçi047
08/08/2009, 15:27
Ben yazının amacını ve neye takıldığını tam anlayamadım.

Kız güzel.

Buremir
08/08/2009, 18:26
Ben abarth logosunu modifiye amaçlı takıldığı kanısında değilim sonuçta bu marka ve modeli kullanan insanlar türkiye de abarth olmadığını zaten biliyor kullanmayanlar bile bilirken çok az olan biligimle söylüyorum abarth zaten modifiye değil fıat'ın motor sporları için anlaşmalı üretilen bir spor otomobil diyebiliriz sanıyorum
resimler çok hoş ama modifiye deil gösteri aracı onlar öyle modifiye olmaz

son olarak ise ben abarth logosunu çok beğeniyorum bu aracıma takmam için gayet yeterli bir sebep

orhanokay
08/08/2009, 18:33
Doğan görünümlü Şahin ya da benzeri çalışmalara takılıyorum. Herkes forumda sapır sapır Abarth logosu arıyor araçlarına takmak için; Abarth etketi, Abarth bilmemnesi... Niye FIAT arması çıkarılıp yerine Abarth takılıyor, niye Abarth tan daha güzel olan orjinal arabalarımızı plastik kaplı kardeşine benzetmeye, ona öykünmeye çalışıyoruz? O'ymuş gibi göstermeye çabalalıyoruz. Tüm bunları hayretle izliyorum forumda, orda, burda, etrafımda. Güzellik görecili olabilir ama bu kadar da göreceli bişey değil. Ezelden beri plastik parçalı arabalar tukaka edilirken, metalik gövdeler lüks sınıftır denilirken, övülürken, karoseri bizimkinden daha plastik bir arabaya niye özeniliyor, dış görüntüler ona benzetilmeye çabalanıyor? Fiat logosundan utanıyor muyuz acaba?

Yazdıklarım gayet açık değil mi?

Kız güzel :)

Ziyaretçi047
08/08/2009, 18:50
Arabamız abarth dan güzel diyen kaç kişi çıkar senden başka?

Ah-MeT
08/08/2009, 18:51
Resimler çok güzel güzel modifiye yapmışlar.
Orhan bey Bu kadar neden takıyorsunuzki? Sonuçta herkesin Zevkleri farklıdır ortak zevklerde vardır sen aracına bişi yaparsın beğenirsin ama ben beğenmem ama senin zevkinede sonuna kadar saygı duyarım.

Bende abarth logosu taktım aracıma ama aracım abarth oldu demiyorum abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil, utancak olsam arabadan utanırdım:)

doğan gorunumlu şahin günleri geride kaldı, abarth Türkiye' de olsada hadi benzetmeye çalışsak millet abarth punto gorunumlu grande punto der. Türkiyede trafikte kaç kişi Abarth ı biliyor???
Herkesin zevklerine saygı duymak lazım, zevkler renkler farklıdır.

orhanokay
08/08/2009, 19:10
Arabamız abarth dan güzel diyen kaç kişi çıkar senden başka?

kaç kişi çıkar bilemem ama farkeder mi? Kral çıplak!

Ziyaretçi047
08/08/2009, 19:12
kaç kişi çıkar bilemem ama farkeder mi? Kral çıplak!

Evet bu yoruma diyecek söz bulamadım.

orhanokay
08/08/2009, 19:16
Ahmet, yok takıyor değilim. Sadece anlamlandıramıyorum bunu, adlandıramıyorum. Mesela sen demişsin ki "abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil" elbette saygı duyarım. Senin görüşün böyle. Ben de arabama başka bir logo takmam. Elbette buna da başkaları saygı duymak zorundadır. Amacım kimseyle tartışma yaratmak değil ama ortak bir akıl oluşturup bunun nedenini sorgulayabiliriz sanırım.
Logo takanlar hepsi, herkes istisnasız Abarth logosu takınca bunun altında bişey var diye düşünürüm ister istemez. Acaba Abarth daha mı güzel bizim arabalarımızdan diye; ki bence değil. Merak ettiğim de bu.

Ah-MeT
08/08/2009, 19:50
Ahmet, yok takıyor değilim. Sadece anlamlandıramıyorum bunu, adlandıramıyorum. Mesela sen demişsin ki "abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil" elbette saygı duyarım. Senin görüşün böyle. Ben de arabama başka bir logo takmam. Elbette buna da başkaları saygı duymak zorundadır. Amacım kimseyle tartışma yaratmak değil ama ortak bir akıl oluşturup bunun nedenini sorgulayabiliriz sanırım.
Logo takanlar hepsi, herkes istisnasız Abarth logosu takınca bunun altında bişey var diye düşünürüm ister istemez. Acaba Abarth daha mı güzel bizim arabalarımızdan diye; ki bence değil. Merak ettiğim de bu.

Bir oylama olarak açsaydın konuyu örn: -Grande Puntomu daha güzel -abarth grandepunto mu? şeklinde daha Net bir şekilde anlaşılırdı bu durum:)

orhanokay
08/08/2009, 20:04
haklısın, açayım ...

OzzY
09/08/2009, 03:50
Orhan abi bende kendi adıma cevap vereyim dedim,

aracımda abarth olan tek kısım ön ve arka logolar peki neden bana göre basit o mavi fiat logosunu hiç ama hiç sevmiyorum bu akrepli logoyu seviyorum gittim servisten orjinal parça olarak aldım taktım gayette seviyorum. işte bütün mesele bu ben seviyorum, yani takan sevdiği için takıyo kimseye bişey göstermek için veya aracını bişeymiş gibi göstermek için değil...

mesela şu mercekli angelli farları hiç sevmiyorum ve asla alıpta takmam ama takan 100lerce kişi var...

ayrıca çok anlamsızca masraf olsada türkiyedede dış görünüş olarak 1e1 orjinal abarth yapılabilir zaten servisler parçaların bir çoğunu getiriyo gelmeyenlerse ebaydan vs yine orjinal olarak getirtilebilir bence doğan görünümlü şahinde olmaz sonuçta orjinal parçalarla orjinal olarak yapılcak bi işlem...

uzun lafın kısası tamamen kişisel zevk :)

orhanokay
09/08/2009, 09:21
Orhan abi bende kendi adıma cevap vereyim dedim,
aracımda abarth olan tek kısım ön ve arka logolar peki neden bana göre basit o mavi fiat logosunu hiç ama hiç sevmiyorum ...

Mavi, etrafı dallı güllü eski fiat logosu konusunda haklısın Ozan. Bak o logoyu ben de değiştirirdim :) heheh

vedatx
09/08/2009, 09:55
Mavi, etrafı dallı güllü eski fiat logosu konusunda haklısın Ozan. Bak o logoyu ben de değiştirirdim :) heheh

bende o mavi den kurtulup yeni kırmızı olanı daha çekici bulduğum için kırmızılardan taktım.

Stalker
09/08/2009, 10:29
Genel olarak düşünürsek ben de abarth'ın öyle imrenilecek bir tarafı olmadığına inanıyorum, motor-performans ayrı tutuyorum tabiiki. Piyasada diğer marka araçlara modifiye yapan firmalara bakınca abarth ne iyi ne de kötü kanımca.

Bana göre plastik tampon ve çamurluk kenarlıkları sportiflikten çok biraz "ucuzu" çağrıştırıyor. Ama işte zevk meselesi. Ben şahsen benim araca abarth motoru koysalar daha fazlasını istemem :)

Logolar konusunda ise insanların Fiat'ı sevmemesinden öte değişiklik istemesini neden olarak düşünüyorum, sonuçta güzel bir kız bile belli bir süre banal gelebilir arada bir saç kesimini, makyajını değiştirmesi gerekir :D

Romeo_er2
09/08/2009, 14:17
bende bilerek abarth logo kullanmıyorum..sadece abarth stoplar ve paspaslar var aracımda..

ABNEW
09/08/2009, 14:59
Soner, Abarth konusunda söylediklerine katılıyorum.Türkiyede fazla bilinmese de Fiat ın Resmi Modifiye ve Yarış Firması olan Abarth ın gerçekten önemli bir geçmişi ve başarısı var.Fiatla birlikte geliştirdiği teknolojiler ve modifiyeler oldukça başarılı olmuştur.Ancak sanıyorum Orhan nın demek istediği şey Abarth ı kötülemek ya da küçümsemek değil de araçlarımıza yaptığımız değişikliklerin -motor, görünüm, donanım- hepsinin birbiriyle uyumlu olması gerektiği.Yoksa her ne kadar GP Abarthı beğenmese de bu firmaya karşı bir saygısı en azından bir Fiat ya da Puntosever olarak elbette vardır,

Bu arada benim tercihim de kesinlikle Abarthtan yana olurdu :)

JASMINE
09/08/2009, 16:48

Mavileri kimse beğenmiyor fakat servislerde mavi logolar kırmızı logoların 3 kat fiyatına satılıyor. :) Bende abarth logosu yok fakat mavilerin üstüne punto simgesi Mr.dot ile kapladık böylelikle mavilerde görünmüyor.

taneli
09/08/2009, 20:23
alevli punto çok hoşmuş fakat egzotikte daha güzel durabilirdi.
abarth logosuna ilk defa dikkatli baktım güzelmiş. Arabamda hiç modifiye yok ama abarth logosu sırf hoşuma gitti diye logoları değiştirmek isterdim. Çünkü sadece hoşuma gitti. Bunu abarthmaya gerek yok, kral isterse çıplak gezsin :)

Ryu06
10/08/2009, 12:50
bende hıc sevmem abart logosu takmayı banada cok mantıksız gelıo dogan gorunumlu sahın yapmıs gıbı duruo . ha abartın dıer modıfıyelı parcalarını kullanmak mantıklıdır ama motorundan tutun herseyıyle abarht olmayan bı arabaya logusunu abart yapmak aracı basıtlestırıo bence

imdesign
10/08/2009, 13:12
Ben yazının amacını ve neye takıldığını tam anlayamadım.

Kız güzel.

Anlamazsın tabii.. Nereye baktığın belli :D

Ziyaretçi047
10/08/2009, 13:28
Anlamazsın tabii.. Nereye baktığın belli :D

Ortada kaliteli bir şey varsa :) Araba Punto muydu bu arada :P

imdesign
10/08/2009, 13:45
Ortada kaliteli bir şey varsa :) Araba Punto muydu bu arada :P
Aga kaliteli birşeye benziyor :)

Ziyaretçi047
10/08/2009, 13:46
Aga kaliteli birşeye benziyor :)

Konuya da baya hakimsin bakıyorum, ilgilendiğin nokta tek :)

berkeraaa
10/08/2009, 13:54
bende diğer fiat binek modelleri bölümünde bu konudaki fikirlerimi yazmıştım...tekrar buraya yapıştırıyorum yazımın aynısını ;

Bana kalırsa Türkiyede modifiye olayı biraz yanlış anlaşılmış durumda.Modifiyeye karşı olmayan bir insanım ancak uygulama sahası ülkemizde maalesef genellikle düşük sınıflı araçlarda kalmış durumda.Buda ekonomi ile direkt olarak orantılı bana kalırsa.Yoksa sokakta Hamann F430 yada Hartge M6 görmek gerçekten tat verici olabilirdi ülkemizdede...
Ancak heryeri farklı donatılmış Şahin - Doğan SLX ler gördüğümde hele birde ön sis farlarında MAVİ flaşör varsa gerçekten araçlara yanlış muamele yapıldığı kanısındayım.Kimse yanlış anlamasın ucuz yada eski arabalara hiçbir garezim yok ancak amacına ve pozisyonuna uygun kullanılmalı herşey...

Burada benim anlatmaya çalıştığım şey insanların artık bazı şeylerden sıkılmış olması.Artık her şahin görüşümde tedirgin oluyorum yollarda.Bana kalırsa abarth logo takmakla modifiye olmaz ve herşey bir bütündür bir araçta.Ama takan arkadaşlarada saygı duyuyorum ve herkesin kendi zevkleri olduğunun bilincindeyim.Anlamsız yere gerginlik yaratıp hayt huyt diyerek tehditler savurmanın bir faydası yok bana kalırsa......

imdesign
10/08/2009, 13:59
Konuya da baya hakimsin bakıyorum, ilgilendiğin nokta tek :)

Cihan'cım Hayat kısa; değmez bir mal...'a

onun yazdıklarına cevap verirsem onun seviyesine inerim,

Buda bana YAKIŞMAZ...

Zaten işten güçten kafamız, karnımız yeterince ağrıyor birde bu şekil

polemiklere girersem ne olur bizim halimiz. Ben buraya kafa dağıtmak, sitres

atmak, deşarz olmak iyi ve güzel olan herşeyi paylaşmak için geliyorum.

Ve bu durumdan çok mutluyum.Ha.. canım kavga gürültümü istiyor çok basit.

Arayan her müşterimle yapabilirim bu işi.... Gerek varmı?

Zaten sen yeteri kadar madara ettin bak aynı toprak sayılırız bende bir

yazarsam senden eksik yazmam :) fazla rencide olmasın.

Ziyaretçi047
10/08/2009, 14:02
Sağol kardeşim bil mukabele. Vallla birileri bu şekilde olaylar istiyorsa ben dünden hazırım ve lanet olsun ki herkesten fazla zevk alıyorum.

ABNEW seni de kınıyorum dostum , o mesaj(lar) hak edilmiş mesajlardı. En azından arkadaş okusaydı. Ben hiiiiç uğraşamam özel mesajla felan...

Yapılması gereken bizce mesajların silinmesi değil... Silinecek başka şeyler var!

ABNEW
10/08/2009, 14:03
Arkadaşlar, konuda gerginlik çıkarıcı mesajları ve mecburen karşılık verilen mesajları da silmek durumunda kaldım.Yönetimin ceza hakkı zaten saklı durumda,

Eleştiri yaparken yönetimin her an konulara müdahale edemeyeceğinin, hatta hata yapabileceğinin bilincinde olun lütfen.Gerginlik yaratacak mesajlara cevap yazmak yerine şikayette bulunun.Burada kimseye haksızlık yapılmamakta ve herkes eşit olarak değerlendirilmekte üye olsun mod olsun.Yönetimin geç müdahalesi ya da herhangi bir yanlışlı olabilse de iyi niyetinden şüphe edilmesi en başta beni üzer.

Ziyaretçi047
10/08/2009, 14:08
Dostum iyi güzel söylüyorsun da, madem mesaj sileceksin neden bu kadar bekliyorsun? İlk başta terbiyesizlik olduğunda silsene? İlla kavga çıkması olay çıkması reyting artması mı lazım?

Ha madem başta silmedin sonra da silme. Adamın biri terbiyesizlik yapıyor yaptığı yanına kalıyor böylece. Ha diyor ki ben sallarım bundan sonra zaten cevap veren yok. Halbu ki süper cevaplar var ama böyle sildiğiniz sürece tekerrürden ibaret olacak her şey.

Bu kaçıncı. Eğer öncekiler de silinmeseydi belki böyle olmayacaktı bu iş.

Ya hep ya hiç!

Bu benim fikrim. Bu adam bir daha sallarsa birine sen de onun kadar suçlusun bana göre. Ben her dakka uğraşamam bu mesajlarla.

Çok ciddi mesajları sildin haberin olsun. Silinecek şeyin ne olduğunu herkes biliyor!

batuhann80
10/08/2009, 14:09
o mesaj(lar) hak edilmiş mesajlardı. En azından arkadaş okusaydı. Ben hiiiiç uğraşamam özel mesajla felan...

Yapılması gereken bizce mesajların silinmesi değil... Silinecek başka şeyler var!
ne oldu hiç kendi kendimize yorulduk...

Ziyaretçi047
10/08/2009, 14:12
Aynen dostum, bu yorgunlukların bir anlamı olmalı. Daha yeni kararlar aldığım bu ortamda bazı yeni kararlara daha yelken açacağım sanırım.

orhanokay
10/08/2009, 14:12
eyvallah olsun, geç olsun güç olmasın :) Ya bu tipler belli değil mi? kaç kişidir, kimdir... Belli kişilerdir bunlar tahminimce. Almayın bu adamları şu gruba. Neyimiz eksilir ki?

Ziyaretçi047
10/08/2009, 14:13
Yok dostum bu gruba alınmayacaklar arasında biz varız galiba :)

orhanokay
10/08/2009, 14:17
Ahah :) o da olabilir bak.

ABNEW
10/08/2009, 14:37
Dostum iyi güzel söylüyorsun da, madem mesaj sileceksin neden bu kadar bekliyorsun? İlk başta terbiyesizlik olduğunda silsene? İlla kavga çıkması olay çıkması reyting artması mı lazım?

Ha madem başta silmedin sonra da silme. Adamın biri terbiyesizlik yapıyor yaptığı yanına kalıyor böylece. Ha diyor ki ben sallarım bundan sonra zaten cevap veren yok. Halbu ki süper cevaplar var ama böyle sildiğiniz sürece tekerrürden ibaret olacak her şey.

Bu kaçıncı. Eğer öncekiler de silinmeseydi belki böyle olmayacaktı bu iş.

Ya hep ya hiç!

Bu benim fikrim. Bu adam bir daha sallarsa birine sen de onun kadar suçlusun bana göre. Ben her dakka uğraşamam bu mesajlarla.

Çok ciddi mesajları sildin haberin olsun. Silinecek şeyin ne olduğunu herkes biliyor!

Cihan yazımı dikkatli okumanı öneririm.Her an herşeye müdahale edilemez.Gözden kaçanlar da olabilir.Bu tarz gerginliğin yaşanmaması için yapılacak tek şey tüm mesajların yayınlanmadan yönetim onayına sunulması o zaman

Senin fikrin sana aittir tabiki.Zaten mesajlarla uğraşman için herhangi bir nedenin yok Cihan.Eğerki herhangi bir mesajdan rahatsızlık duyuyorsan önceden de dediğim gibi şikayet etmelisin uğraşmana gerek yok.

Yönetimin de belirli kuralları var.Yukarıda da söyledim durumun değerlendirileceğini.Ben tek başıma birşey yapamam burada yönetim adına,

Ben hatalı davranmış olabilirim ya da bir moderatör olarak olaya geç müdahale etmiş de olabilirim.Bunların bilincinde olan biriyim ama iyi niyet konusunda da kimse bana birşey diyemez.

Yönetimde çalışmış bir kişi olarak en azından biraz da olsa benim ya da bizim cephemizden de olaya bakabilmeni dilerdim.

Ziyaretçi047
10/08/2009, 14:41
Yok aman sakın benim yönetimde çalışmışlığımı işe karıştırma. Başıma ne geldiyse o yüzden geldi zaten. Çalıştığımı sandığım bir yönetim varmış sadece ben yönetimde çalışmamışım :)

Peki tamam iyi niyetine güveniyorum seni tanıyorum biliyorum ama bizim de haklı yanlarımız var. Sözlerimiz havada kaldı en azından.

Şikayet butonu aradım bulamadım o nedendir?

Bi de olayın benle ilgili olmasının hiç önemi yok. Birine haksızlık yapılıyorsa, laf sana değil işine bak yapanlardan değilim ben. Bu da farkım olsun. Teşekkürler.

ABNEW
10/08/2009, 14:53
Sözlerinin ya da diğer arkadaşlarımızın sözlerinin havada kalması için sonuçta hiçbirşeyin olmaması gerekiyor bu konuda.

Zaten haklı olan sizlersiniz bana göre.Sana ya da diğerlerine siz haksızsınız demedim ben.

Buton falan önemli değil, benim dediğim gerginlik yaratıcı mesajları bize birşekilde bildirin ki olası gecikmelerin dolayısıyla çıkacak gerginliklerin önüne hemen geçebilelim,

Ben de aynı şeyi söylüyorum olay seninle ilgili ya da değil, ilgili mesajı bize hemen aktar ki herhangi bir gecikme yaşanmasın.Belki ben ya da başka bir arkadaşım konuyu okuyamamış olabilir ya da okuyup gözümüzden kaçmış da olabilir bu mümkün,

Arkadaşlar konu uzadıkça uzuyor.İlk mesajımda da belirttiğim gibi yönetim gerekeni yapacaktır, sonuç bildirilecek tabi,

Benim şahsi bir hatam olduysa hepinizden özür dilerim, şuna inanınki hiçbir üyeye farklı bir uygulama yapmadım, vicdanım bu konuda oldukça rahat,

Konuyu en azından durum sonuçlanana kadar kapatmak durumundayım.Sonra tekrar açılacak tabiki...

ABNEW
10/08/2009, 17:56
Konu tekrar açılmıştır.Lütfen bundan sonra sözkonusu gerginlikle ilgili mesajlar yazılmasın konu dahilinde söyleyecekleriniz varsa kaldığımız yerden devam edelim,

Orhan a da anlayışı için teşekkürler

Ne Abarth mış ama adı bile yetti :)

anlgnydn
10/08/2009, 19:12
bencede konuyu abarthtık sanırım :)

vociay
10/08/2009, 19:51
Bence abarth logosu fiat logosunun yerini alıcaksa bunu haketmeli.Motor, yürüyen aksam ,şase'den tutundan body kit ve araç içi abarth'da işlem göremeli ki bu logo bir anlam ifade etsin.Tabi ki tamamen yarış amaçlı bir abarth aracı olsun demiyorum,yol versiyonu olur felan,o zaman abarth logosu anlam kazanır.Tamamen zevk işi abarth logosunu sırf görünümünden dolayı aracına monte edenleride yadırgamamak lazım...

JuzZz
19/08/2009, 11:26
aracı 75 hb 90 hb olup abarth taktıranlar cddi komik gelio bana göre ama yinede zevk işidir,sarışın esmer olayıı=)

orhanokay
19/08/2009, 11:35
sarışın olsa gam yemicem, Çakma sarışın :)

JuzZz
19/08/2009, 11:41
bu arada bi ek daha,gp kulnıcılarına abarth logosu güzel gözukuo olablrde dışardan görenler pek bi gülüyorlar.denk geldim canlı yaşadım=)kendimde takıtrmayı düşündum ama yok orhan abime kesinlikle katılıyorum..

ABNEW
19/08/2009, 13:49
bu arada bi ek daha,gp kulnıcılarına abarth logosu güzel gözukuo olablrde dışardan görenler pek bi gülüyorlar.denk geldim canlı yaşadım=)kendimde takıtrmayı düşündum ama yok orhan abime kesinlikle katılıyorum..

Doruk, onlar da biraz abartmışlar canım.Gülünecek birşey de yok artık.Gülenler o amblemin ne olduğunun bilincinde olmayanlardır...

Erdem Bozdağ
19/08/2009, 13:52
Kesinlikle Arda abyei katılıyorum onlar bazı kuş serisi sahiplerini yaptıgı gibi aynı aracın önüne m power arkaya amg yanlara mustang amblemi yapıştıranlar gibi bişey sanmıştır.Pek abarthı bilen yok zaten

ahmT
20/08/2009, 13:54
siz GP ye abarth logosunu tartışa durun burda dobloya yapan var =P =D ferrari olsa aracı alır animallahh =D

herneyse türkiyede abarth yok ama bu yan şeritti armaydı bana göre tamamen aksesuar
tabiki kırmızı FIAT logosu güzel ama aksesuar olarak ..bir 77 bg GP nin bi logoyla 180 bg olması beklenmez tabi =))

millet şahinlere mustang atı takar .. bunun gibi bişeyy benim fikrim yorurum ..