PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım..

aycan2323
04/08/2009, 14:47
Arkadaslar aranıza yeni katıldm ve forumu cok sevdım yaklasık 2 3 ay sonra bi punto almayı dusunuyorum ama bunların multıjet actıve fılan dıye sınıfları var hangısını önerirsiniz ? bide 6 vitesli puntolar var onlar hakkında bılgınız var mı ?? simdiden tesekkurler..

erdta
04/08/2009, 15:02
Merhaba,

Öncelikle aramıza hosgeldiniz. BUrada ilk olarak karar vermeniz gereken benzinli mi yoksa dizel mi olacağıdır ki bu durumda dizel için multijet benzinli içinde fire, starjet ve tjet motorlar arasında karar verminiz gerekiyor. Daha sonra active dinamik fun ve spor donanımlar arasında karar verminiz gerekiyor ki bu donanımlar aracın akssuarları arasındaki farkı ifade eder spor bir donanım istiyorsanız fun ve sport model klasik bir model düşünüyorsanız active yada dinamik modeller arasında karar vermeniz gerekmekte. Active ve dinamik arasındaki temel farklar kısaca dinamikta active modele ek olarak arka camlarda elektriklidir, dijital klima mevcuttur (activede manuel klima bulunur.) bunlara ek olarak kolçak ve 3 satır yol bilgisayarı bulunur. n6 vites konusunda ise 90 beygirlik multijetlerde, ve starjet modelde 6 vites mevcuttur.

aycan2323
04/08/2009, 15:17
Merhaba,

Öncelikle aramıza hosgeldiniz. BUrada ilk olarak karar vermeniz gereken benzinli mi yoksa dizel mi olacağıdır ki bu durumda dizel için multijet benzinli içinde fire, starjet ve tjet motorlar arasında karar verminiz gerekiyor. Daha sonra active dinamik fun ve spor donanımlar arasında karar verminiz gerekiyor ki bu donanımlar aracın akssuarları arasındaki farkı ifade eder spor bir donanım istiyorsanız fun ve sport model klasik bir model düşünüyorsanız active yada dinamik modeller arasında karar vermeniz gerekmekte. Active ve dinamik arasındaki temel farklar kısaca dinamikta active modele ek olarak arka camlarda elektriklidir, dijital klima mevcuttur (activede manuel klima bulunur.) bunlara ek olarak kolçak ve 3 satır yol bilgisayarı bulunur. n6 vites konusunda ise 90 beygirlik multijetlerde, ve starjet modelde 6 vites mevcuttur.

gercekten cok tesekkurler :)

ik77
04/08/2009, 15:21
dizel fun al derim.

anvil
04/08/2009, 15:22
daha iyi anlatılamazdı zaten :)

uryoo42
04/08/2009, 15:22
ark lar bana yardım eden yokmu yhav :(

ABNEW
04/08/2009, 15:42
Ekonomik ve fazla kullanım için dizel (multijet 75bg ya da 90bg) öneririm.Alırken ekonomik olsun deniyorsa benzinliler (fire, starjet, tjet) tercih edilebilir.Bunun dışında konfor ön planda olacaksa dynamic versiyon, sportiflik ön planda olacaksa fun ya da sport donanım alınmalı.

Şu anda tüm dizel versiyonlar 5 ileri.Sadece benzinli 95bg lik starjet motor 6 ileriye sahip.Yani 6 ileri multijetler sadece 2. elde bulunabilir, hayırlısı olsun...

aycan2323
04/08/2009, 15:53
cok tesekkurler gerekli bilgileri aldım sanırım,
bu arada bu forumu cok sevdim yaa :D

batuhann80
04/08/2009, 16:16
ark lar bana yardım eden yokmu yhav :(
????

Erdem Bozdağ
04/08/2009, 22:14
motor konusu tabii tercih meselesidir ama
beyaz fun almanı öneririm.beyaz bi başka yakışıyor gp ye :)

uryoo42
04/08/2009, 22:59
????

arabamla ilgili bişi sorcaktım

plastro
04/08/2009, 23:19
Aycan aramıza hoşgeldin en kısa zamanda punto'na kavuşursun inşallah