PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah Seri II Fun GP-Stoplara Film Uygulaması

cengizh
20/07/2009, 16:25
Ufak ve kibar oynamalar ile aracımın biraz daha şık gözükmesini sağlamak istiyorum. Daha önce ki aracımda kısa yay takmıştım kaybettirdiği konfordan sonra şimdi bunu yapmak istemiyorum.

Orijinal jantları FUN paket olduğu için gayet güzel değiştirmeyi düşünmüyorum, arka camlar karartılmış, spoiler var, marşpiyel var, göstergeler krom çerçeveli.
Farlar FUN paketinde olan siyah arkaplana sahip, angle eye gibi değil ama gayet şık.

aklıma logo iptali geliyor ancak benim istediğim kibar ve orijinalliğini bozmama kriterine uymuyor.

Stopların yanmadığı zaman simsiyah gözükmesi için siyah film ile kaplatmayı düşünüyorum, yaptıran, gören var mı? frene bastığımda vs. gözükmesinde bir sorun olmamasını ancak normal şartlarda arkada kıpkırmızı gözükmektense siyah gözükmesini istiyorum. film kaplama nasıl olur sizce?

fikirlere açığım, teşekkürler.

Erdem Bozdağ
20/07/2009, 16:46
ben arka stoplarımı siyaha boyatmıştım transparan boyayla Mehmet abiye
görüntü olarak çok şık duruyor
frene bastıgınız zaman hiçbir sorun olmaz
hatta daha parlak yanıyor benim görüşüme göre
İzmirde herhanhi bir aksesuarcı bunu rahatlıkla yapabilir stopları boyayabilir
İzmirli arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır kesin

cengizh
20/07/2009, 17:00
resim var mı elinde? öncesi, sonrası, yanarken, sönükken gibi?

çok teşekkürler.

p.s.: başlık editi içinde teşekkür ederim, daha iyi olmuş.

edit : resimleri buldum. https://forum.grandepuntotr.com/garaj/9856-06yuz97-197-red-devil.html sanırım siyah aracımda çok şık duracaktır bu karartma işi. simsiyah olacak arka görüntüde.

Ayrıca kapıların üzerine cam bitiminde krom çıtalar yapıyorlar. oldum olası bu krom çıtalara gıcık olurum ancak bir punto da gördüm, siyahtı ve çok yakışmıştı. kafam karıştı.

Genius
20/07/2009, 18:39
İzmir'de 3ncü sanayide 1001 oto var, Serdar beye gidin yardımcı olacaktır. Ben komple kırmızı yaptım, siyahta bir seçenek tabi ;)

FK'nın gp için logo iptalli ön panjuru var ama 150 ylt civarında. Eğer eli yatkın bir usta ile çıkma bir ön ızgara bulabilirseniz daha ucuza mal edebilirsiniz ;)

cengizh
26/07/2009, 23:13
logo iptali bana pek çekici gelmiyor aslında hele ki 75 hp lik bir araçta biraz fazla geliyor esasında. (yeri gelmişken 75hp aldığım için pek memnun sayılmam)

stop boyatma (stopu söküp içeriden boyamamı yapılıyor dışarıdan film mi?) işi kaç saat içinde hallediliyor. ne kadara mal oldu size.

Erdem Bozdağ
27/07/2009, 08:21
Stoplar sökülüyor sonra boyama işlemi yapılıyor.Boyama işlemi stopun dışından yapılıyor yani stopu açma filan yok dıştan boya oluyor.Boyanması kuruması filan derken saati bulmaz pek havalar sıcak zaten.Tam hatırlamıyorum nekadardı ama öyle çok masraflı birşey değil 20-30tl filan civarıdır sanırsam ortalama.Tamamen işcilikle alakası oldugu için fiyat değişkendir.

cengizh
27/07/2009, 23:20
izmir de bu iş için önerceği yer olan var mı? ayrıca boyanın kalınlık vs. gibi seçimi işlemleri için bilgisi olan var mı? daha önce bu işi yapmamış birine gidip kötü sonuc almamak için soruyorum? iyice kalın yaparda ışıklar gözükmezse sakata gelmeyelim arkadan gelip biri çarparsa falan Allah korusun.