PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aklıma gelen bir durum daha

style07
06/07/2009, 18:52
Bugün çok fazla konu yazdım ama yazmadan geçemeyeceğim benim araçta çok sık olmamakla beraber bazen dururken bazen de giderken(90km yi geçmememe rağmen)hız ikaz sesi geliyor ve yol bilgisayarında 90 km uyarısı çıkıyor bazende müziğin sesi bir anda kendiliğinden açılıyor acaba neden?

femoli
06/07/2009, 18:56
İsmail zannedersem sizin araç bozulmuş :)

Şaka bir tarafa aracın yazılımını güncellemen gerekiyor ... Nedenleri km devir vs yükselmesi teyp sesinin yükselmesi ,hız limiti aşılmış uyarısı vs ..

style07
06/07/2009, 18:57
olabilir femoli antalyanın sıcağına hala dayanıyo garibim:)

style07
06/07/2009, 18:58
Sevise götürüp yaptırmak lazım acaba garantiden yaparlarmı

rodopian16
06/07/2009, 19:23
Sen çaktırmadan 90 azcık geçiyorsundur o da hemen yakalıyor. Ses yükselmesi müzik sisteminin özelliği kitapçıkta gerekli açıklamalar var.

femoli
06/07/2009, 19:59
Sen çaktırmadan 90 azcık geçiyorsundur o da hemen yakalıyor. Ses yükselmesi müzik sisteminin özelliği kitapçıkta gerekli açıklamalar var.
senin dedğin de olabilir dalgınlık anında ama ani ses yükselimi ve hız yapmadan ibrelerde sapma meydana geliyorsa ,anlattığım olay doğrudur..

JASMINE
06/07/2009, 21:10
senin dedğin de olabilir dalgınlık anında ama ani ses yükselimi ve hız yapmadan ibrelerde sapma meydana geliyorsa ,anlattığım olay doğrudur..

Aynen Femoli'nin de dediği gibi yazılım güncellemesi ile sorun çözülüyor. Fakat servise gitme işini erteleme ileride daha farklı durumlarda ortaya çıkabiliyor.

gokhan.bey
06/07/2009, 21:47
bence hız limitini biraz yukarı çek birde sanırım 4. viteste 90 yaklaşmadan önce gaza bastınmı aradaki tepkime zamanını bilgisayar hesaplamadan direkt olarak limiti geçti diye uyarıyor ama 5. viteste yapmıyor bence sorun yok

ABNEW
06/07/2009, 22:13
İsmail, sanıyorum yol bilgisayarından aracın için maksimum hız limiti belirlemişsin ve müzik sisteminin sesini yola duyarlı hale getirmişsin.Yani hızlandıkça ses de artmakta...

style07
06/07/2009, 22:27
tamam hız ve ses ayarını yaptım ama dururken bile yapıyo bu olayı azcık gecmekten değil yani arkadaşlar herkese teşekkür ederim en kısa zamanda servise gidicem bu arada ben antalyadayım tatile gelen olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım hem tanışmış oluruz herkese iyi akşamlar.

anvil
07/07/2009, 10:19
ben de müziğin sesini kısmak istediğimde artıyor. bazen de kısmak için düğmeye basıyorum kısmıyor. sanırım tuşlarda bir bozukluk var.

femoli
07/07/2009, 12:10
tamam hız ve ses ayarını yaptım ama dururken bile yapıyo bu olayı azcık gecmekten değil yani arkadaşlar herkese teşekkür ederim en kısa zamanda servise gidicem bu arada ben antalyadayım tatile gelen olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım hem tanışmış oluruz herkese iyi akşamlar.
ismail durduk yerdede yapıyorsa kesinlikle yazılımsal yeni yazılımla bunu düzeltebilirsin ;)

smartmavi
07/07/2009, 13:20
Bildiğim kadarıyla "speed volume" özelliği sesi bir anda değil de kademeli olarak açıyor.

o halde senin sorun yazılımla alakalı.

style07
07/07/2009, 17:30
kesinlikle yazılım olmalı araba durduğu halde devir ibresi ve km saati ibresi biranda yükselip düşüyor seste tavan yapıyor. :)

mimarchi
09/07/2009, 09:47
Her modelde speed volume özelliği va mı?

femoli
09/07/2009, 09:59
Evet her modelde olması gerek Kaldıki sizin aracınız dynamic kesinlikle var..

taygunm
09/07/2009, 10:10
arabadaki bilgisayardan hız limitini yukarı cekebilir veya sesi azaltabilirsin, nasıl yapacağın kitapcıkta yazılı, müzik içinde ayar var oda hıza bağlı sesi arttırıyor...

Bülent10
09/07/2009, 10:14
Her modelde var Tülin benim Fire Active . Geçenlerde Amd ( Ali ) denk geldi Balıkesir Benziklikte bana da o göstermişti hıza bağlı olarak artıyor ses.

siyah rüzgar
09/07/2009, 10:19
standart bu özellik ve bir çoğuda ama ben hiç o özelliği kullanmadım. birde şu varki bu hız ayarlaması yaptığınızda o sürati geçtiğinizdeki çıkan sesin biraz daha yüksek olması daha iyi olmazmıydı müzik açıkken duyulmuyor.

Ziyaretçi047
09/07/2009, 17:29
Ben bu konuyu açıklamıştım. Dinlediğiniz radyo frekansı ile alakalı bir durum. Bazı radyo frekanslarının trafik anonsu özelliğini gereksiz yere kullanmasından kaynaklanıyor ani ses artırımı. O sırada bazı duşlar da deaktif olabilir. Sorun muhtemelen budur. TP özelliğini kapatın olmadı başka frekanslar dinleyerek deneyin bakın aynı sorun olacak mı?

Diğer bip sesi ise hız ikazı ayarı. Menuden yapabilirsiniz.

opn21
09/07/2009, 19:56
valla bende cin çık cin çık cin çık yallah cinler yallah diyecektim ama nasıl bi özellik bu anlamadım , 90 ı geçmeden hız ikaz sesi neden çıkıyor ? birde müzik neden açılıyor... ? :)

style07
01/08/2009, 09:59
Selam arkadaşlar aracımı servise götürdüm baktılar ama her zamanki gibi bir probleme rastlamadık diyorlar forumda arkadaşlarımız yazılım güncellemesiyle düzelir demişlerdi. Ben şimdi ne yapmalıyım servistekilere söylesem yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor desem yaparlar mı?

unoktad
02/08/2009, 19:52
bende de oluyor bu durum. yogun trafikte, dur-kalk cok oldugunda oluyor. gostergedeki butun ibreler kadranlarının sonuna kadar ilerliyor. hız ikazı da bu yuzden oluyor.
servisin iyice berbat etmesinden korkuyorum! beklemedeyim su an.