PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapıları ilk kapatışta kapanmayanlar için;)

ferojan
01/07/2009, 15:16
Arkadaşlar kapı fitillerinin zamanla yıpranmasından dolayı ilk kapatışta kapının kapanmaması ve ilk sıfır kapının kapatılmasında çıkan tok sesi tekrar kazanmak için çok basit bir taktik buldum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim:) Aracıma arkadaşlarım binerken kapıları sanki kapanmıycakmış gibi hızla vurmalarından dolayı bütün önlemleri alsamda yinede engel olamıyorum! Güm pat çat sesleri beni gerçekten deli ediyordu ama şimdi şu basit edevatla bu olayı kökünden kestim ve sizde eminim bunu yaptıktan sonra bana teşekkür ediceksiniz:)

Reisimlerde görüldüğü gibi arkadaşlar.

Kumaş Bant bütün sanayi bölgelerinde satılmaktadır 5 lira bişii olması lasım.

Resimde görünen yere demir kilidin tam ortasına 3 - 4 defa sarıp bırakın. Bunu tüm kapılara yapın farkı görüceksiniz..

erhan
01/07/2009, 15:35
güzel bir uygulama gibi görünüyor. ancak benim merakım. kilit karşılık kısmı sorun çıkarmıyormu kapı açılmalarında herhangi bir sorun çıkıyor mu

rodopian16
01/07/2009, 15:53
benim araba 0 ama ilk aldığım günden beri özellikle şoför kapısını kapamak için 3 kere vuruyorum şahin mübarek. Birmot ta bir linea nın kapısını açtım kapattım mükemmeldi yavaşça kapanıyordu. Bu dertten müzdarip başka biri varmı?

ferojan
01/07/2009, 15:56
Bandı sardığınız yerdeki demir, kapıdaki kilidin içine giriyor ve o bant kilidin karşılıklı tam oturmasını sağlıyor. kapanırken de açarken de herhangi bi sorun çıkarmıyor. Şuan kendi aracımdada kullanıyorum resimlerde de var. Herhangi bi sorun çıkmadı. Ben kendimde denedim sizde gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

ons
01/07/2009, 16:00
Arka planda emniyet kemeri yuvasına takılanları merak ettim ben de.. Ne işe yarıyor onlar ya :siritma:

ferojan
01/07/2009, 16:05
benim araba 0 ama ilk aldığım günden beri özellikle şoför kapısını kapamak için 3 kere vuruyorum şahin mübarek. Birmot ta bir linea nın kapısını açtım kapattım mükemmeldi yavaşça kapanıyordu. Bu dertten müzdarip başka biri varmı?

Dediğim uygulamayı kapına yaparsan kardeş sorunu çözersin. Yavaş kapanır ve tek çekişte oturur kapın.

imdesign
01/07/2009, 16:07
Arka planda emniyet kemeri yuvasına takılanları merak ettim ben de.. Ne işe yarıyor onlar ya :siritma:
ötmesini engeLLiyor:D Kandırgaç diyorum ben onLara aracı aLdığımda 1 çift hediye ettiLer banada :D

ferojan
01/07/2009, 16:08

Kanka onlar emniyet kemerinin yerine takılan emniyet kemer ucu. Onları yada emniyet kemerini takmadığında araba gıcık bir uyarı sesi veriyor. O sesi kesmek için ve emniyet kemerini koltuğun arkasından dolandırmamak için onları taktım. Tüm aksesuarcılarda satılıyo çifti 15 lira olması lasım:)

ons
01/07/2009, 16:35
Kanka onlar emniyet kemerinin yerine takılan emniyet kemer ucu. Onları yada emniyet kemerini takmadığında araba gıcık bir uyarı sesi veriyor. O sesi kesmek için ve emniyet kemerini koltuğun arkasından dolandırmamak için onları taktım. Tüm aksesuarcılarda satılıyo çifti 15 lira olması lasım:)
:w00t2000:Kardeş valla koptum bir de o kadar güzel tariflemişsin ki..
Fiyatı da iyiymiş be :siritma:

ferojan
01/07/2009, 16:40
Aga fake mi yapıyon nabıyonn:) Adını hatırlıyamadım öyle bi zımbırtı işte yahuu:):):):):)
Sen deyince okudum yazdığımı tekrarda kendimi kaybetmişim yazarkene!

misli1
01/07/2009, 18:33
Her lavobodan çıkışta pamtolonumun kemerini, hey yola çıkışta emniyet kemerimi takarım.

06kaymak
01/07/2009, 19:21
..senin aracına bizim burda 2 defa yapılmıştı kardeşim...

z_ygt
01/07/2009, 23:22
O bant sıcakta özelliğini yitiriyor.Ayda bir yenilemek lazım onu.

Punto_Can
02/07/2009, 00:42
bu uygulama benim son bakımda müslüm abi tarafından uygulanmıştı. bende sıkıldıkça söküp söküp tekrarlıyorum :)

ferojan
02/07/2009, 01:23
..senin aracına bizim burda 2 defa yapılmıştı kardeşim...

Aracın 2. el olması ne kadar kötü dimi:) Kapılarımda o bantlardan yoktu Müslüm abi yada vardı Serkan abi bana vermeden önce sökmüş olabilir. Şuna bak yaa benden önce arabayı tanıyan olunca kendimi bi garip hissettim:)

ocean_1919
02/07/2009, 01:34
Bunu yapınca içerde kalmayız dilmi. Ama daha önceden denenmiş sorun yok sanırım:)

ferojan
02/07/2009, 01:47
Bunu yapınca içerde kalmayız dilmi. Ama daha önceden denenmiş sorun yok sanırım:)

Korkma kardeşim bunu servislerde yapıyormuş gönül rahatlığıyla...

zetalpzet
02/07/2009, 11:02
bizim araçlarda iç basınç sorunu varmış arkadaşlar.aracın dışına çıkın ama öncelikle şöför camını 3 parmak aralayın ve diğer camları ve kapıları kapatın.daha sonra aracın dışından yüzünüzü 3 parmak kadar açık olan ön cama iyice yaklaştırın daha sonra arka kapıyı bir arkadaşınıza açıp kapattırın ve yüzünüze nasıl bir hava akımı geliyor görün.içeride sıkışan hava yüzünden kapılarımız kapanmakda zorlanıyor.bunu yapan teknisyenini aklını yiyim nasıl düşnememiş böyle bi sorunu anlayamadım

ince5757
02/07/2009, 12:12
En kısa zamanda deneyecem bende bunu.Hadi hayırlısı bakalım.

ABNEW
02/07/2009, 19:32
bizim araçlarda iç basınç sorunu varmış arkadaşlar.aracın dışına çıkın ama öncelikle şöför camını 3 parmak aralayın ve diğer camları ve kapıları kapatın.daha sonra aracın dışından yüzünüzü 3 parmak kadar açık olan ön cama iyice yaklaştırın daha sonra arka kapıyı bir arkadaşınıza açıp kapattırın ve yüzünüze nasıl bir hava akımı geliyor görün.içeride sıkışan hava yüzünden kapılarımız kapanmakda zorlanıyor.bunu yapan teknisyenini aklını yiyim nasıl düşnememiş böyle bi sorunu anlayamadım

Bahse girerim sadece sürücü camı açık diğer camları kapalı olan tüm araçlarda aynı sonuç alınır...

Sean_Constantine
02/07/2009, 20:07
Bahse girerim sadece sürücü camı açık diğer camları kapalı olan tüm araçlarda aynı sonuç alınır...

+1

feza33
03/07/2009, 00:25
katılıyorum

defeat
03/07/2009, 01:15
Katılıyorum,mühendise ayıp etmişiz:)

ferojan
03/07/2009, 01:57

Denedim bugün evet diğer bütün araçlardada aynısı oluyor. Olmaması imkansız zaten

zetalpzet
03/07/2009, 08:55
arabada bulduğum her kusura servis bi bahane uyduruyor.geçen hafta arabayı servise bıraktığımda kapılardaki kapanma sorununu ilettim ve bana yazdığım nedenden dolayı olduğunu söyledi yani iç basınç sorunuymuş.sizlerin yazdıklarını okuyunca anladım ki bende keklik gibi inanmışım.arkadaşın uyguladığı bant yöntemini bende deniycem neden diğer arabalardaki gibi kapı kapanmasında o tok sesi duyamıyoruzz..

xcruelx
03/07/2009, 10:04
+1000

Bütün herşey kapalı iken de çok hızlı bir şekilde açmayı deneyin kapıyı ne ler oluyor :) Ben esas daha çok şeyden rahatsız oluyorum. içerde otururken (camlar kapalı) birinin kapıyı hızla kapaması, hissetiseniz insanın kulak zarlarını bile zorlayan bir basıç oluşuyor. Ben Trasporter ın sürgülü kapısını bile kaparken aynı şey oluyor. Bütün camlar kapılar kapalı iken hızla sürgülü kapıyı kaparsanız çok acayip bir basıç oluşturuyor. hatta bazen kapanmayıp kendini geri ittiriyor.

ferojan
03/07/2009, 14:11
Valla ben bu kapı kapatılması yüzünden bir çok arkadaşımla tartışıyorum. Araban ammada kıymetli falan filan tepki veriyorlar! Hasta bir insanım ben onun için en son kimseyi bindirmemeye karar verdim:)

Orion
03/07/2009, 15:23
benım dükkanın kapisı acılıp kapanırkende aynı hava basınc sorunu yasıyorum demekki mütayit de düşünememiş :)

ferojan
03/07/2009, 15:26
benım dükkanın kapisı acılıp kapanırkende aynı hava basınc sorunu yasıyorum demekki mütayit de düşünememiş :)

Yarıldım Yaa ilahi :):):):):):):X:X:X:pirate20::):):):):)

zetalpzet
03/07/2009, 20:15

valla şamar oğlanına dönük 2 cümle yazı yüzünden !!! keşke servisin dediğni yazmaz olaydım :)))

Romeo_er2
03/07/2009, 23:14
valla benim aracın butün kapılarında var araç daha 8 aylık ama hala sürücü kapısı kapanmıyo kolay kolay..

ferojan
03/07/2009, 23:29
Kumaş bant ve konu ilk msjı sorununu çözer.

Romeo_er2
04/07/2009, 00:27
bant zaten var ama ona rağmen sürücü kapımda bi anormallik var üşenip baktırmadım hala..

OzzY
18/07/2009, 00:15
plastik veya kumaş bant farkedermi? bende plastik bant var pek bi etkisini görmedim

fatihhhh
18/07/2009, 08:25
Her lavobodan çıkışta pamtolonumun kemerini, hey yola çıkışta emniyet kemerimi takarım.

mükemmel bi laf.
çok güldüm,
bundan sonra her ortamda söyleyecem.
ilk söyleyen arkadaşın diline sağlık. :D