PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yan Ayna ve kapı kolu boyası

cfm56
25/06/2009, 23:15
Arkadaşlar herkese selamlar.Foruma yeni üye oldum. 1.3 kırmızı 3 kapı gp active var ve 2 hafta sonrada inşallah düğünüm var.Düğünümde tabiki arbamı düğün arabası yapıcam. Bunun için üzerinde değişiklikler yapmak istiyorum. Şu ana kadar spoiler ve cam filmi olayını gerçekleştirdim. Sırada yan aynalar ve kapı kolları var onlarıda boyatmak istiyorum.Bu boya işinien iyi şekilde ve en uygun fiyata nerede yaptırabilirm.Şimdiden teşekkürler.

byasin
26/06/2009, 18:31
Forumda boyatan arkadaşlarımız var...Sağlam bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim çünkü kapı kollarının çok zımparalanması lazım yoksa boya atıyor :( Birde eğer içime sinsin diyorsanız servisten boyalı kapıl kolu alıp taktırabilirsiniz...Kapı Kolları+Ayna+Arka Kampana+Ön Kaliper 200 Tlye boyatmış bir arkadaşımız forumda...

mustafaf
27/06/2009, 09:01
sanırım o arkadas benım :D
forumda daha once bu konuyla alakalı baslıklar var.ben bırkac tanesını eklıyorum.ıncelersenız faydası olur...

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/11745-kapi-kollari-boyatma-ucretiii__.html

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/9367-ayna-boyama-izmir.html

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/8990-active-modeller-icin.html

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/7964-kapi-kollari-ve-dikiz-aynalarinin-govde-rengine-boyanmasinin-maliyeti-nedir.html

cfm56
29/06/2009, 09:20
arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. sanırım servise yaptıracam. 100 tl civarı fiyat verdiler. fakat sağlıklı olmadığını söylüyorlar. sanırım fırınlama yapmıyorlar ondan dolayıda güvence vermiyorlar. araştırdığım kadarıyla plastik zımparalanıp. beyaz bir astarla boyanın tutuculuğu güçlendiriliyormuş. valla bende ne yapacağımı şaşırdım.fırsat bulursam yaptıracam artık.

siyah rüzgar
29/06/2009, 10:33
hoşgeldin aramıza melih. bence 100 lira veripte korku yaşayacağına imkanın varsa 200 lira civarı verip servisten alırsan boyalısını için rahat olur. ayrıca işin yoksa 4 temmuz akşamı tophanede buluşmamız var sende katılabilirsen memnun oluruz.

cfm56
29/06/2009, 11:09
aslında gelmeyi çok istiyordum ve yazılanlarıda okuyorum. fakat ilk mesajımdada yazdığım gibi 2 hafta sonra düğünüm var ve Düğün bursada olacak. bende istanbuldayım bir istanbul bir bursa yani hafta sonlarım çok yoğun geçiyor. bir dahaki sefere inşallah gelirim. ayrıca isim vermeden istanbulda bir servis ile görüştüm.onlara yan ayna ve kapı kollarını boyalı olarak alsam ne kadar olur dedim. bana kapı kolu tanesi 100 tl yan ayna tansei 160 tl astarlı olarak dedi. ayrıca boya da yaptırırsan tanesine 60 tl de ordan alırım dedi.nerdeyse 600-700 tl ye gelir dedi:) anlıyacağın epey yüksek fiyat verdiler.

siyah rüzgar
29/06/2009, 12:08
saçmalamışlar kapı kolu başına 60 tl yuh, deseydin ya kendim boyarım diye :) maslak atatürk oto sanayide bu işleri yapabilecek çok kalifiye ustalar var hemde cüzzi rakamlara eğerki düşünürsen bakın derim bulamazsan haber ver bir arkadşaım var orda ona sorarız.

rallycube
29/06/2009, 13:59
bende 2 sene önce trendline polo vardı. kapı kolu ve ayna için gezmediğim boyacı kalmadı. hemen hemen hepsi tanıdıktı. adamların dediği şey üstünde boyanır ama sağlıklı olmaz atar soyulur. Söküp boyamak lazımmış onuda kaportacılara söktürüyolar. en ucuz alabildiğim fiyat boya sökme takma dahil 400 tl oldu. bende yaptırmadım.

cfm56
29/06/2009, 15:31
biraz önce bir arkadaş vasıtasıyla servisi arattım. herhangi bir tamirci 100 tl ye yapıyor sizde yaparmısınız dedik oda yaparız dedi. fakat üstüne basa basa soyulur dedi. valla ne yapacağımı şaşırdım. dışardan bulduğum adamda abi kesinlikle soyulmaz dedi. hayır soyulduğu zaman hepsi sökülse üzülmemde parça parça sökülürse çok kötü gözükür. akşam servise gidip görüşecem.bakalım ne diyecekler.yarın sizede bildiririm.
Bu arada Serdar bende çok sordum fakat 1 kişi hariç kimse üsten yaparız demedi. o söyleyende yaparız ama ilerde satarsan komple boya görmüş muamelesi görürsün dedi.ne kadar doğru bilemiyorum.

belgehan
29/06/2009, 17:14
ben benim puntomun aynasını, teyzemlerinkinin hem aynasını hemde kapıkolunu bedavaya boyattım araçlar bugun geldi :D çok hoş gözüküyor. Biz tanıdık olduğumuz için ücret vermedik yoksa 100 Tl yi tutar.

cfm56
29/06/2009, 22:16
arkadaşlar akşam iş çıkışı birmoda uğradım. arkadaşım bana bu konu ile ilgili bilgi verdi. ve aynen şunları söyledi;biz senin arabanın yan aynalarını ve kapı kollarını boyarız fakat kısa sürede çıkar dedi. çünkü piyasadaki boyalar su bazlı imiş. dolayısıyla zamanla aşınıp soyuluyormuş.ayrıca küçük rutuşlarında aynı şekilde çıkabileceğini söyledi.orjinal olanlar ise yurtdışından tiner bazlı boya ile boyanıp geliyormuş dedi.
Arkadaşlar uzun süre önce boya yaptırmış ve herhangi bir sorun yaşamamış olan varsa lütfen bildirsin. teşekkürler.