PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camlar otomatik kapanıyor ve açılıyor!!!

cpeloo
08/06/2009, 02:05
Selamm arkadaşlar neredeyse 3 yıldır aracıma biniyorum!!! camların otomatik açılıp kapandıgını geçen günkerde yeni farkettim....demek istediğim elinizdeki uzaktan kumandalı kilidin araçı !!aç!! tuşuna basılı tutunca camlarla beraber kapılar açılıyor...!!kapat!! tuşuna basılı tutuncada acık kalan camları yukarı çekiyorrr!!!!

birde kilit tuşuna iki kere seri şekilden basınca arac !!death lock!! oluyor ve içeriden açılmıyor..!!!! ben bunları yeni farketttimmm...
butuk ihtimal herkes biliyordur ama ben yine yazayım dedim...!!

imdesign
08/06/2009, 09:16
Selamm arkadaşlar neredeyse 3 yıldır aracıma biniyorum!!! camların otomatik açılıp kapandıgını geçen günkerde yeni farkettim....demek istediğim elinizdeki uzaktan kumandalı kilidin araçı !!aç!! tuşuna basılı tutunca camlarla beraber kapılar açılıyor...!!kapat!! tuşuna basılı tutuncada acık kalan camları yukarı çekiyorrr!!!!

birde kilit tuşuna iki kere seri şekilden basınca arac !!death lock!! oluyor ve içeriden açılmıyor..!!!! ben bunları yeni farketttimmm...
butuk ihtimal herkes biliyordur ama ben yine yazayım dedim...!!
teşekkür ederim bende 2 senedir kuLLanıyorum bu biLgiyi sizden öğrendim güzeL payLaşım :) öğrendiğim iyi oLdu

smartmavi
08/06/2009, 09:18
wow süpersin, ben 3 aydır kullanıyorum aklımın ucundan bile geçmedi..

çok saol, önemli fonksiyonlar bunlar...

byasin
08/06/2009, 09:25
walla bende bilmiyordum çok sağol ;)

femoli
08/06/2009, 09:29
Tuşa ikikere bastığınızda death lock olmuyor malesef.Onun türlü şelillerini denedim ne yaparsak yapalım kapılar içten açılıyor..

Tuş basılı olayıda epey bir canımı sıkıyor zaten neden benim arabamda yok diye :D

Sevinen arkadaşlar için bu özellik sadece emotion 4 cam otomatik ,konfor paketlerde oluyor :)

anvil
08/06/2009, 09:31
2009 dynamiclerde 4 cam otomatik. onlarda da oluyor olabilir.

byasin
08/06/2009, 09:36
Tuşa ikikere bastığınızda death lock olmuyor malesef.Onun türlü şelillerini denedim ne yaparsak yapalım kapılar içten açılıyor..

Tuş basılı olayıda epey bir canımı sıkıyor zaten neden benim arabamda yok diye :D

Sevinen arkadaşlar için bu özellik sadece emotion 4 cam otomatik ,konfor paketlerde oluyor :)

abi arkadaşın araba dinamik ama :( hadi bizmki active olmaz belkide

femoli
08/06/2009, 09:44
cam olan tüm araçlarda evet var ama .. ertuğ aracında zannedersem yoktu oda 4 camdı :S

byasin
08/06/2009, 09:49
araba aşağıda inmeye eriniyorum akşam iner bakarım bi sonucuda yazarım inş. vardır ya o özellik activelerde :(

imdesign
08/06/2009, 09:50
evet arkadaşLar üşenmedim gittim denedim sonuç hüsran :( Active modeLLerde bu özeLLik yok..

byasin
08/06/2009, 09:54
Lanet oLsun :agiskavgasi:

imdesign
08/06/2009, 09:58
bu FIAT bedavaya kaçmayı çok seviyor gaLiba... arkadaş madem böLe bir özeLLiğin var koy gitsin hepsine neden ucuza kaçıyorsun zaten iLLet oLuyorum arabaya binen bişey sanıyor arkaya oturup o açma koLLarını görünce gülmekten yerLere yatıyor hani böLe bir özeLLik oLsa görmezden geLebiLirdim ama geL geLeLim ...... naLet oLsun benimde içimdeki punto sevgisine :D

byasin
08/06/2009, 10:00
Abi katılıyorum walla ya geçen sıkıldık malum öss gece arabayı aldık geziyoz arkadaş arkada oturuodu cam kolunu gördü bu ne ya dedi :) onlarda 98 honda civic var 11 yaşında araba camları otomatik :) çok zoruma gitti bi an :) sonra bide biz bunu bayiden alıyoruz adam bana dediki dinamik le hiç bi farkı yok bi sis farı taktır bide kapıları boyayım tamam demişti ben safta inandım :) küçücükte olsa çok farkı varmış ya :(

fatihhhh
08/06/2009, 10:11
bende 9. ay da öğrenmiştim
yazın çok kullanıyorum.
çok da sewiyorum.

SerhanOz
08/06/2009, 10:15
aracım 2006 model dynamic punto dizel
ama olmadı bir hevesle denedim. :(

imdesign
08/06/2009, 10:18
aracım 2006 model dynamic punto dizel
ama olmadı bir hevesle denedim. :(
ALLa ALLa diğer dynamic Lerde var ama???

femoli
08/06/2009, 10:22
Hayır dynamic olması önemli değil önemli olan 4cam otomatiği bulunması ..

testo19
08/06/2009, 10:25
ALLa ALLa diğer dynamic Lerde var ama???

benimki 2008 bendede yok. sanıyorum femolinin dediği gibi 4 camın da otomatik olması gerek...

smartmavi
08/06/2009, 10:29
tüh ya benim dynamic ama sadece önler otomatik cam.

hakketten ya, bu devride hala arka camlara standart otomatik motorlu cam koymuyosa o FİAT'a ben daha ne diyeyim...

arabayı evdev bıraktım bugün işe gelirken heves ettim ama hevesim kursağımda kaldı.....

imdesign
08/06/2009, 10:34
evet günün sorusu :D bu oLay dynamicLerde varsa active Lerde de oLurmu??? servise gitsek yaparLarmı??? acaba kaç para derLer??? :D az sonraa ...

ince5757
08/06/2009, 10:42
Gaza geldim umudum olmamasına ragmen bende baktın ve sonuç hüsran.Benim arabamdada yok bu özellik.

memox
08/06/2009, 11:28
Ben aldığımın ertesi gün denenedim evet 4 cam otomatik olunca oluyor :)

Kimse kullanım kılavuzunu okumuyormu arkadaşlar, orda yazıyor hepsi :D

anvil
08/06/2009, 11:29
arkadaşlar eskiden konfor paketinde vardı arka camların otomatik olması, şimdi dynamiclerde standart oldu. arka camlarınız otomatikse vardır, yoksa yoktur.

smartmavi
08/06/2009, 11:48
abi her özellik bizde de olmasın yaw..
bırakalım gitsem yaparlar mı'yı artık :D

byasin
08/06/2009, 13:16
arabanın orjinalini bozmaya gerek yok zaten bende arkaya oturan pek olmaz :)

Stalker
08/06/2009, 13:37
3 kapılara da üvey evlat muamelesi yapmışlar... Araç fiyat olarak emotion kadar pahalı ama sadece 2 cam olunca çakallık yapmışlar, parmak sıkışma engelleme mekanizması da yok zaten. Punto'nun oto. camları benim gözümde sınıfta kaldı :(

xcruelx
08/06/2009, 14:46
arkadaşlar eskiden konfor paketinde vardı arka camların otomatik olması, şimdi dynamiclerde standart oldu. arka camlarınız otomatikse vardır, yoksa yoktur.

Aynen arkadaşımın dediği gibidir.

Bende aldıgımın 4 cü saatinde denemiştim. Akılıma gerdi öylercene. Deniyim dedim. ve oldu. Öyle içime doğmuş nedense. Kataloga baktım daha sonra. Deadlock olayı her aracta yok. Neye dayalı bilmiyorum. Ama dynamiklerdin 4 kapısı otomatikte olsa dead lock her modelde yok. Ya extra özellik yada emolarda felan var.

Phaser
08/06/2009, 15:12
benim iadesi için uğraştığım seri2 dynamic 4 cam otomatikti ve kumanda ile açılıp kapanabiliyordu. bunu icad eden birde skydome için düşünseymişya.

okan-erkoc
08/06/2009, 15:15
benn de şans eseri bu gün kullanma klavuzunu okudum ordan öğrendim... tam yazacaktım arkdaş paylaşmış henüz denemedim ama ilk aşağı inmemde deniyecem :D ama "death lock" nedir bi bilgisi olan var mı...

smartmavi
08/06/2009, 15:29
mesela arabada çocuk var, sen markete gideceksin, çocuğun arabadan inmesini-yada kapıyı açmasını- istemiyorsun
işte orda death lock devreye giriyor.

puntoloji
08/06/2009, 15:49
Benım aracımda dynamıc ama ne hıkmetse 3 senedir bu olayı yapamıyorum active ve dynamıclerde bu özellik yok sadece emolarda var ..

femoli
08/06/2009, 16:02
Death lock olayı hakikatten olan varsa yazsın arkdaşlar varmış yokmuş la bir yere varamayız ,bence araçtaki en büyük eskiklik o .
Hırsız kelebek camı kırıyor ve içeriden hop kapıyı açıyor çok saçma :S ama bu olay olsa kapı kilitlendiğinde içeriden açılmaz .. Ben ikikerede bastım beşkerede ama olmuyor :( öyle bir sistem yok olan gerçekten denemiş olan yazarsa sevinirim..

lagaluganet
08/06/2009, 16:22
Benim aracım 2007 emotion, kumandadan cam kapama açma olayı var ancak death lock olayı maalesef yok. 5-10 kere denedim olmadı fiat bu sana,hangi modellere koydu acaba :agiskavgasi: skydome un tuşa basılı tutunca kapanmamasıda kötü bi durum, skydome u kapatmaya çalışırken o arada ztn camlarıda 2 saniyede kapatıorm araçtan inerken.. Ama yazın araca binmeden uzaktan camları açınca içi serinliyor güzel bişey :)

kukart
08/06/2009, 18:16
2006 dynamik, konfor paketli (sadece ön camlar otomatik) ama aracımda burada yazan cam açma, içeriden kilitleme gibi zavazingolar yok...
hatta iki tane kumandalı anahtarım olmasına rağmen ikiside bunu beceremiyo :)

smartmavi
08/06/2009, 18:30
Ya bu devirde arka camları hala mekanik yapan zihniyete ben ne diyeyim..

poyraz_o
08/06/2009, 20:01
Ya bu devirde arka camları hala mekanik yapan zihniyete ben ne diyeyim..
Fiat de abi...

Ah-MeT
08/06/2009, 20:09
dynamic Konfor paketi olanlarda bu özellik var yanlız 2008 ve sonrası ıcın olanlarda,

4 cam kumandadan kontrol edebiliyorum ama Death lock denemedim onu denerim bi ara aklıma gelirse yazarım buraya...

h k
08/06/2009, 21:21
dynamic Konfor paketi olanlarda bu özellik var yanlız 2008 ve sonrası ıcın olanlarda,

4 cam kumandadan kontrol edebiliyorum ama Death lock denemedim onu denerim bi ara aklıma gelirse yazarım buraya...

şaka maka puntonunda 100 çeşit modeli olmuş artık piyasada :)

2006 konfor paketinde yok dedlok falan .

smartmavi
08/06/2009, 23:02
dynamic'te deri direksiyon ve vites topuzu standart mı peki. ha, unutmadan 2007 benim araç

h k
08/06/2009, 23:18
2006da standarttı ama sonraları ne oldu bilinmez.

okan-erkoc
09/06/2009, 00:39
oluyor valla denedim gördüm :D

byasin
09/06/2009, 14:05
Death lock olayı hakikatten olan varsa yazsın arkdaşlar varmış yokmuş la bir yere varamayız ,bence araçtaki en büyük eskiklik o .
Hırsız kelebek camı kırıyor ve içeriden hop kapıyı açıyor çok saçma :S ama bu olay olsa kapı kilitlendiğinde içeriden açılmaz .. Ben ikikerede bastım beşkerede ama olmuyor :( öyle bir sistem yok olan gerçekten denemiş olan yazarsa sevinirim..

Mehmet abi peki hani kilit düğmesi varya ön göğüste onun ışığı gece niye yanıyo ki acaba "death lock" olayını o düğmeden devreye sokacaz o lambada sönecek mi ki ?

_Darbe_
09/06/2009, 14:38
Mehmet abi peki hani kilit düğmesi varya ön göğüste onun ışığı gece niye yanıyo ki acaba "death lock" olayını o düğmeden devreye sokacaz o lambada sönecek mi ki ?

O Işıgın Amacı Hırsızları Caydırmak Amacıyla Konulmuş.Mesala Teybi Çalmak İsticek ama O Işık Gözüne İlişince Aracın Alarmı Oldugunu Düşüncek gibi bişi...

fatihhhh
09/06/2009, 16:52
benim 2007 dinamik+konfor paketli, bende de var.
bi arkadaş 2008 den itibaren demişte, yanlışlık olmasın die yazdım.

cpeloo
09/06/2009, 17:09
Benimde Dinamik+konfor paketli buarada bunuda belirteyim arkadaşlar...

pepelepew
09/06/2009, 18:44
benimkide olduuuu cook tesekkür ederim dostum ben hpe bunu dert ediyodum valla hi nasil olmaz böyle bir arabada diye sagolasin cok tesekkürler günün en güzel haberi :)

fakat death lock olayi olmadi bende yada ben yapamadim bilmiyorum :/

byasin
09/06/2009, 19:07
O Işıgın Amacı Hırsızları Caydırmak Amacıyla Konulmuş.Mesala Teybi Çalmak İsticek ama O Işık Gözüne İlişince Aracın Alarmı Oldugunu Düşüncek gibi bişi...

Hmm boşa yanıyo desene :) fiat ta anca caydırmak için koyar zaten :)

_Darbe_
10/06/2009, 01:14
Boş Yani Hiçbir İşlevi Olmayan Ama Hırsızlar Tarafından Caydırıcı Etkisi Olan Bir Işık(Aman Hırsızlar duymasın =) ) Bu Arada GP Active ler bosuna denemesin bu özellik bizlerde yok cimri fiat

efsane19
10/06/2009, 11:17
Dynamic 2009 aracım ben ilk günden itibaren biliyorum bu özelliği olduğunu otomatik camlarda oluyor sadece güzel bir ayrıntı inş. bundan sonraki tüm modellerde uygularlar cimrilik yapmazlar herkeze iyi günler.

hulukardesler
10/06/2009, 15:34
seri II de dyn. 4 cam elektirikli ancak bu sistem sadece emotion ve konfor paket seçeneklerde sunuluyor bendede seriII dyn var ama kumanda sadece kapıları kilitleyip acıyor!

xcruelx
11/06/2009, 08:14
bendede seri 2 dynamic var bende acılıp kapanıyor. Bence sende kontrol et hasan kardesim.

istugu
11/06/2009, 08:59
Çok güzel ve faydalı bir özellik. Keşke bizimkilerde de olsaydı. İmrendim vallahi. Güle güle kullanın.

HugemaN
11/06/2009, 10:30
Benim aracım Fun... Bizde ne death lock var ne de kumandadan camları acabiliyorum... Yada nasıl yapıldığını ben bilmiyorum. Ayrıca kapıdaki kumandadan sadece sürücü camı tek seferde acılıp kapanabiliyor.... Bazen Fun aldığıma pişman oluyorummm......

anlgnydn
11/06/2009, 11:05
arkadaşlar 2007 dynamic var bnde full paket-skydome falan ama hçbir türlü camlar kapanmıo otomatik(hatta bunun tartışması cok oldu ark.larla bukadar dolu araba ama kapanmıo otomatik die üzücü bi olay :/ ) ,fakat ilginc olan death look olayı oluyo bnde :)
buarada aranıza yeni katıldım araca biraz operasyon yapıom kendimi tanıtıcı bikaç foto koyarım yakında ;)

Ah-MeT
11/06/2009, 12:23
arkadaşlar 2007 dynamic var bnde full paket-skydome falan ama hçbir türlü camlar kapanmıo otomatik(hatta bunun tartışması cok oldu ark.larla bukadar dolu araba ama kapanmıo otomatik die üzücü bi olay :/ ) ,fakat ilginc olan death look olayı oluyo bnde :)
buarada aranıza yeni katıldım araca biraz operasyon yapıom kendimi tanıtıcı bikaç foto koyarım yakında ;)

Anıl öncelikle hoşgeldin, aracın full paket bunun içerisinde KP (konfor paketi) var ise servise bir danış istersen muhakkak olması lazım.

velovis_
12/06/2009, 00:27
bu cam olayı baya seksi oluyo hani:) ben aracı alalı daha 1 hafta oldu denedim oluyo tskkr ettim

Ah-MeT
12/06/2009, 10:08
bu cam olayı baya seksi oluyo hani:) ben aracı alalı daha 1 hafta oldu denedim oluyo tskkr ettim

seksi derken, eski Türk filminden bir sahneyimi kastettiniz:) cama kafa sıkıştırma sahnesi gibi:):):)

xcruelx
12/06/2009, 10:14
seksi derken, eski Türk filminden bir sahneyimi kastettiniz:) cama kafa sıkıştırma sahnesi gibi:):):)
Olmazki sıkışma sensörü var geri ceker camı :) :)
Bu yeni arabalar kötü ya.

pepelepew
12/06/2009, 10:14
seksi derken, eski türk filminden bir sahneyimi kastettiniz:) cama kafa sıkıştırma sahnesi gibi:):):)

:d:d:d:d:d

imdesign
12/06/2009, 10:15
hmm Müjde Ar oynuyordu o sahnede dimi:whip0000:

Ah-MeT
12/06/2009, 10:18
Filmin ismi İFFET di sanırım:)

Phaser
12/06/2009, 12:15

Kolayı var marş basılı değil iken sıkışma sensörü devreye girmiyor yada kumandadan kapatabilirsen yine devreye girmiyor :D:D

cpeloo
13/06/2009, 01:57
bide orada death lock u uyguladığın zaman kim kaçar elinizden :))) kapılar içeridende açılmıyor..

ons
13/06/2009, 11:50
Arkadaşlar bu dead lock olayı için kullanma kılavuzunda kilitleme tuşuna iki kere basınız diyor. Bizim GP'lerde olmadığını biliyorum ancak uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde (bir kere basıldığında yani) kapıların zaten içeriden açılamayacağı da yazıyor (Denemedim henüz). O zaman bu dead lock olayının ekstra bir olayı mı var? Bir de araç içerisindeki kilitleme tuşundaki LED aracı kilitledikten sonra devamlı yanıp sönüyor, bunun anlamı nedir?

gurik
14/06/2009, 02:05
Arkadaşlar avrupa araca biniyorsunuz.Ve avrupa müşterisi donanınmdan lüksten çok pratik kullanım ve güvenliğe önem verir. Adamlar için cam otomatik olmuş olmamış önemli değil önemli olan abs,ncap test sonucu, pratik klima falan filan. Bunların hepsi bizde problem oluyor. Bunun içinde avrupa ile uyuşamıyoruz.

pepelepew
15/06/2009, 12:09
bide orada death lock u uyguladığın zaman kim kaçar elinizden :))) kapılar içeridende açılmıyor..

dead lock olayi bende olmuyor ya camlar oldu da
dynamic fire 1.4 2009 model fakat death lock olmadi ne yapmali acaba?

Ah-MeT
15/06/2009, 23:34
Arkadaşlar bu dead lock olayı için kullanma kılavuzunda kilitleme tuşuna iki kere basınız diyor. Bizim GP'lerde olmadığını biliyorum ancak uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde (bir kere basıldığında yani) kapıların zaten içeriden açılamayacağı da yazıyor (Denemedim henüz). O zaman bu dead lock olayının ekstra bir olayı mı var? Bir de araç içerisindeki kilitleme tuşundaki LED aracı kilitledikten sonra devamlı yanıp sönüyor, bunun anlamı nedir?

kumanda ile kitleyince içerden açılıyor aracın içindeyken denemiştim birkeresinde:)

Orion
17/06/2009, 01:20
benimkide olduuuu cook tesekkür ederim dostum ben hpe bunu dert ediyodum valla hi nasil olmaz böyle bir arabada diye sagolasin cok tesekkürler günün en güzel haberi :)

fakat death lock olayi olmadi bende yada ben yapamadim bilmiyorum :/

Fire Dynamic 1.4 8V 77Bg. ayni arac bendede var sabah ilk isim denemek olucak umarim basarili olurum

Orion
17/06/2009, 01:28
Ben denemistim arka camlarda yok sIkIsma sensoru

Orion
17/06/2009, 11:34
Arkadaşlar sizlere tesekkur ederım para verıp camlara motor taktırmayı dusunuyordum zaten varmıs arabamda bu ozellık :)

Merak ettıgım boyle bır ozellık varmıs zaten aracımda, Yetkili servıs neden benı bılgılendırmedı abi ver 65tl hemen halleder yaparız dedi..

h.hakan
17/06/2009, 12:48
g.punto 5D 1.3 90 HP DYNM olmuyorrrr arkadaşlarrrr :((((

xcruelx
17/06/2009, 15:50
Ben denemistim arka camlarda yok sIkIsma sensoru
Bende var.

Ah-MeT
17/06/2009, 20:33
g.punto 5D 1.3 90 HP DYNM olmuyorrrr arkadaşlarrrr :((((
(KP) Konfor paketi lazım

pepelepew
18/06/2009, 16:13
Arkadaşlar sizlere tesekkur ederım para verıp camlara motor taktırmayı dusunuyordum zaten varmıs arabamda bu ozellık :)

Merak ettıgım boyle bır ozellık varmıs zaten aracımda, Yetkili servıs neden benı bılgılendırmedı abi ver 65tl hemen halleder yaparız dedi..

hemen FIAT 'a mail at hangi bayii oyle dedi acikla anlat durumu sana geri dönüs yapiyorlar banada puntolarda yok demislerdi serviste bende takilmistim bu olaya fazlasiyla sikayet yazdim yanlis yonlendiriyorlar diye aradilar genel müdürlükten sikayetiniz üzere anlatir misiniz dediler.

berkeraaa
11/07/2009, 11:01
Arkadaşlar 3 kapı Fun var bendede.Sonradan yaptırılabilir bir özellikmidir bu ?? şu yaz günlerinde fazlasıyla ihtiyacım oluyor...

Orion
11/07/2009, 16:30
65tl ucret karsılıgında yapılıyor

berkeraaa
12/07/2009, 14:27
peki olay yazılımsal bir durummudur ??

ZAK1980
14/07/2009, 20:16
bazı modellerde standart arkadaslar 1.4 actıvelerde yok ne yazıkkı

dgn
14/07/2009, 21:00
Bizde 2008 fabia var içten açılmıyo kapılar keşke puntodada olsa içten açılmama

chrak
15/07/2009, 12:52
selam arkadaşlar bu özellik activ lerde yk malesef bende denedim.Arkadaşlar benim arabamın kliması çok keskin bi soğukluk vermiyor ancak arkadaşım yeni bravo aldı onunkide öyle.gecen gün baska bi arkadasımın accent era sına bındım abi dondum ya içinde.yani benim arabadaki klimada soguk üflüyo ama o kadar cok keskın degıl sizlerinki nasıl bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

BSK
15/07/2009, 15:17
Ben de klimadan dolayı servise gittim açıkçası gaz eksik yada klima arızalı diye düşünüyordum ama arabayı bir süre çalıştırdıktan sonra 5 derece hava üfledi ve gerçekten serin oldu ilk başlarda 15-16 derece veriyordu ben de genelde kısa mesafelerde kullandığım için soğutmadığını düşünüyordum. Aracın ne kadar çalıştığı çok önemli 10-15 dk çalıştıktan sonra acaip soğutuyo. Serviste ölçüm yapıyorlar emin olmak için bi gösterin isterseniz.

Moosty
16/07/2009, 00:11
Evet bir süre beklemek lazım, hatta ben önce arabayı çalıştırıp 5 dakika kadar yolculuk yapıyorum, klimayı açmadan fanı açıyorum önceden biraz serinlesin diye. Sonra klimayı açıyorum, önce arabanın kendi içindeki havayı çeviriyorum sürekli, 3-4 dakika içerisinde hemen soğutuyor. Geçenlerde eski kasa fiestası olan bir arkadaş bindi arabaya, çok fazla soğuttuğu için rahatsız bile oldu, fan 1. kademedeyken bile üşüyüp havanın yönünü değiştirdi.