PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Soru

JuDaSs77
31/05/2009, 17:19
Arkadaşlar sonunda bende aracıma kavuştum(4 nisanda sipariş vermiştim),bugün bayiye geldi.pazartesi plaka işlemlerim başlıyor.Aracım 1.4 Fire Fun(beyaz renk).. Sormak istediğim bir konu var:
araçta deri direksiyon ve vites topuzu var fakat el freni deri kaplama değil bu kafama takıldı..ben deri kaplama olması lazım diye hatırlıyorum yoksa yanlış mı hatırlıyorum?aynı araca sahip arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.bide aracı ben tırdan indiği gibi görmeye gittim,araç çalışır vaziyette değildi ordaki sorumlu gerekli sistem yüklemelerini yapıcaz dedi.direksiyonun altında kutu gibi bi yerde kablolar sarkıyodu açıktı.bu nomal mi böylemi oluyor bayiye ilk geldiğinde?Yoksa tırdan indikten sonra problem mi tespit ettiler acaba anlayamadım garip geldi

poyraz_o
31/05/2009, 19:10
benim FUN dada el freni deri değil demekki olması gereken bu.
araç bayii ye gelince yazılım güncellemeleri falan yapılıyor. o açık olan kutudanda cihaz bağlantıları yapılıyor..
yani herşey normal..
benim sormak istedeğimde fun larda anahtar kumandaya basılı tutunca camlar otomatik açılıp kapanmıyor mu???
ayrıca 1.3 mljt'lerde motor kaç devirde kesiyor bilen varmı?
5500 RPM yi zorladım kesmedi merak ettim._????

Linos
31/05/2009, 19:14
Öncelikle el freni deri kaplama olmuyor, bir problem yok. Diğer durum ise; muhtemelen yazılım güncellemeleri gerekiyordur araç için. En basitinden, yol bilgisayarının dilinin değişmesi gerekiyordur... Kafaya takılacak bir durum yok. Aracın hayırlı olsun, kazasız-cezasız kullanmanı dilerim... ;)

Ziyaretçi047
31/05/2009, 19:18
5500 devir gördüysen tebrik ederim :)

5150 ye gelir ve sonra 5050 ye inip sabitlenir.

JuDaSs77
31/05/2009, 21:26
şimdi içim biraz rahatladı:) araç çalışır durumda olmayınca dakika bir gol bir sanmıştım:) teşekkür ederim cevaplar için.

poyraz_o
31/05/2009, 21:34
5500 devir gördüysen tebrik ederim :)

5150 ye gelir ve sonra 5050 ye inip sabitlenir.
benimkinde bir sorun olmasın.. daha yüklenseydim dahada gidecek gibiydi..
yeni motor diyede daha fazla zorlamak istemedim.....
bir kaç deneme daha yapıp servise gitmelimiyim ki..
ayrıca 1. vitese geçiş acayip sert.. kırmızıda kalkarken bile çok zor geçiyor. bazen 2 ile kalkıyorum...
ayrıca bayırda falan 2000-2200 rpm arası vites büyüttüğümde bayılıyor..
bizim idea da aynı motor var ama o bayılmıyor..
sizce sonrun falan olabilirmi bir yerlerde...

JuDaSs77
31/05/2009, 21:40
off yaa arabam bayide yatıyor ve ben binemiyorum:( biran önce plaka işleri hallolsada binsem gp me

bide aracı kontrole gittiğimde direksiyonu bi elledim elim simsiyah oldu acaip tozluydu direksiyona poşet filan geçirmemişler..işallah direksiyonu temizlemeyi unutmazlar:) ha birde deri direksiyonu korumak ve temizlemek için ne gibi ürünler kullanmalıyım..nemli bir bezle silersem zararı olur mu?

ABNEW
31/05/2009, 21:59
Deri kaplı el freni şu anda sanıyorum bir tek sportta mevcut.Yani durum normal.Direksiyonun sol altındaki kapaktan servis teslim öncesi son yükleme ve düzenlemeleri yapabilmekte yani bu da normal, hayırlı olsun Burak...

Onur, Cihanın da belirttiği gibi dizellerde limitör 5200 lerde devreye girmekte, 2000d/d lardaki güçsüzlük yazılım kaynaklı olabilir.Servise bir danış derim.1. vitese geçiş araç sabitken ve motor sıcakken de zor oluyorsa bunun da servise gösterilmesi gerekiyor...

JuDaSs77
31/05/2009, 22:02
Teşekkürler Arda :)

femoli
01/06/2009, 09:29
Burakcım öncelikle hayırlı olsun bence araca keyifle binmek istiyorsan en son gidip görmelisin böyle şeylerle moralini bozma ;)

Ziyaretçi047
01/06/2009, 14:59
Konu başlığını içerikle ilgili düzeltirsek sevinirim.

poyraz_o
01/06/2009, 18:22
Onur, Cihanın da belirttiği gibi dizellerde limitör 5200 lerde devreye girmekte, 2000d/d lardaki güçsüzlük yazılım kaynaklı olabilir.Servise bir danış derim.1. vitese geçiş araç sabitken ve motor sıcakken de zor oluyorsa bunun da servise gösterilmesi gerekiyor...

teşekkürler.
evet motor sıcakken ve tamamen durmuşkende yapıyor...

JuDaSs77
01/06/2009, 22:20
Teşekkür ederim mehmet..evet haklısın bende öyle yapıcam :)