PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müzik sisteminin direksiyon kumandaları

monster_89
26/05/2009, 16:47
Konuyu araştırdım ama bulamadığım için açtım. Arabayı aldığımdan beri dikkat ediyorum. anahtarı çıkarıp müzik sistemini açtığımda direksiyondan kumanda çalışmıyor. bu normal mi? birkaç defa basabiliyorum sonra bir daha çalışmıyor. kontak anahtarı takılı araç çalışıyorken yada anahtar çeviriliyken bir sorun yok. fakat anahtar takılı değilken böyle. belki sorun diildir ama benim kafama takıldı. sizin araçlar da da böylemi??

Ziyaretçi047
26/05/2009, 17:00
Yazılımsal gibi duruyor.

BSK
26/05/2009, 17:51
Çalışmaz gayet normal ama farları yakarsan çalışır anahtarsız. Dene istersen.

somurgen
26/05/2009, 18:40
Çalışmaz gayet normal ama farları yakarsan çalışır anahtarsız. Dene istersen.

aynı sorun bende de var farları yakıp denedim olmadı =(

mustafaf
26/05/2009, 18:43
bendede aynı sekılde, aracı durdurduktan sonra bır sure (3-5 dk. kadar) kullanabılıyorum.daha sonra kontagı acıp kapatmadan kullanamıyorum.aldıgımdan berıde bu sekılde...

monster_89
26/05/2009, 22:59
peki bu bir sorun mu? yani aslında çalışması gerekir bence. çalışmayacaksa da bi süre çalışıp sonra kesilmesi normal değil bence. sanki bir tutukluk varmış hissi veriyor.

imdesign
27/05/2009, 09:49
Alla Alla ben her türLü kuLLanıyorum kumandayı yazıLımsaL gaLiba bu probLem

RGA99
27/05/2009, 10:10
Servise Görünüp Yazılım Güncellemesi yaptırmanızda fayda var yazılımsal bi sorun bence

makeles
27/05/2009, 13:41
kontağı kapattıktan sonra ayarlanmışsa 20dk kadar çalışabiliyor diye biliyorum.. camlarda da benzer bi durum vardı kontak kapattıktan sonra kapıları açmadan 5 dk camları yönetebiliyorsunuz..

narkoz30
27/05/2009, 17:25
Whalla ben arac stop halinde iken herturlu kullanabiliyorum direksiyon kumanda tuslarini hayret boyle bir problem acaba aracin emotion olup olmamasi ile mi ilgili?

drama
27/05/2009, 17:29
Kontağı kapattıktan sonra kapılardan herhangi biri açılmadığı sürece kullanabilirsiniz. Denildiği gibi süre sınırı değil, olay kapının açılmasıyla alakalı. Pencelerin kontrolü için de böyledir bu.

monster_89
27/05/2009, 20:50
ben aracın kapılarını açmasamda çalışmıyor. araçla bi yerden geldim diyelim. kontağı kapatınca müzik sistemi kapanıyor. sonra ben tekrar açıyorum müzik sistemini. diyelim sesi açıcam. bikaç seviye yükseltebiliyorum. sonra kumandalar işlev dışı kalıyor. yani kapıyla fln alakalı değil benimki.
yazılımın üstünde durmaya başladım şimdi.araç 1700kmde. 3500kmde bir bakıma götürcem yağ seviyesi için. o ara sorayım diyorum. araç çalışırken problem olmadığı için çok da takmadım aslında:)

hayriyilmaz2
27/05/2009, 20:55
narkoz30 her mesajınızda aracınız ''EMOTİON'' olduğunu belirtmeseniz olmaz sanki

yakup1
27/05/2009, 21:06
müzik sisteminiz kontağa bağlımı,yani kontakla açılıp,kapanıyormu.belki ondandır.eğer sebep bu ise teyp ayarlarından ayarlıyabilirsiniz

Ah-MeT
27/05/2009, 22:47
narkoz30 her mesajınızda aracınız ''EMOTİON'' olduğunu belirtmeseniz olmaz sanki

evet aynen katılıyorum... Merak ediyorum neden böyle yapıyorsun özel yapım bir araba da değil anlam veremiyorum.

hayriyilmaz2
27/05/2009, 23:30
Sitede sizden başka hiç kimse 'EMOTİON' ı ön plana çıkarmıyor.Sizin iüç mesajdan birinde bu kavram yer alıyor.Lütfen bundan sonra yapmayın.

monster_89
28/05/2009, 16:27
bu arada bugün tekrar denedim. Serdar Karaaslan'ın da dediği gibi farları yakınca çalışmaya başlıyor. farları kapatınca birkaç saniye sonra yine çalışmıyor. birkaç defa denedim hep aynı şekilde farlar açılınca devreye giriyor. yazılımsal birşey olabilirmi? eğer yazılımsal değilse bu gerçekten çok saçma birşey. kumandaları kullanmak için ille de farların mı yakılması lazım..

siyah rüzgar
30/05/2009, 13:24
benimkide sorunsuz çalışıyor acaba fire active olmasındanmı kaynaklanıyor :P

monster_89
30/12/2009, 12:12
konuyu hortlatıyorum ama bu sorunu nihayet çözebilmek için adımı attım ve aynı sorunu olan arkadaşlara yol göstermek istedim. dün manisa şendil otomotive götürdüm aracı.. yazılım yükledik sorun geçmedi, bir sürü şey kontrol ettik.. ilk defa başına gelmiş onlarında ve sonuç olarak sorun teypten kaynaklanıyormuş. başka bir puntonun teybini takınca sorunsuz çalıştığını gördük.. teybi blaukpunt servisine göndermek gerekiyormuş, tabi araçta en az bir hafta teyp olmucak.. bende pazar günü yola çıkacağım için dönüşte vermeye karar verdim.. aynı sorunu olan arkadaşlar teyplerini kontrol ettirmeli yani..

Moosty
30/12/2009, 13:35
Benimkinde de benzer bir durum vardı ama çok üzerinde durmamıştım, camlar ile aynı mantık - kapı açılana kadar veya ilk 20 dk kontrol edilebiliyor heralde diye düşünmüştüm. Bir ara deneyim bakacağım.

Can_SOLEY
30/12/2009, 14:03
Bu bir sorun değil sanırım , bu şekilde tasarlanmış camlarla tamamen aynı mantık , ama sürekli çalışsa daha iyi olur çünkü forumda okuduğum kadarıyla teybin tuşlarında boya kalkması gibi sorunlar oluyormuş tuşlara basmaya korkuyorum .

pilotender
30/12/2009, 14:56
benim arabada da her türlü kullanılabiliyor. öyle bir süre kısıtlaması yok..herkese saygılar.

pilotender
30/12/2009, 14:59
ben başka bir soru sorayım bu başlık altından sanırım uygun olur... direksiyon kumandasından rayo araması yapabiliyor musunuz arkadaşlar? benim araba direksiyondan radyo aramıyor. sadece kayıtlı hafızalarda dolaşabiliyorum benim arabada. bir arkadaş teyibin tuşlarında boya kalkması olabildiği için kullanmaya korkuyorum yazmış ya, ben de kullanmasam olmuyor, kullanırken de teyip boya atacak diye cok korkuyorum. radyo frekanslarını arama işlemini direksiyondaki ok tuşlarından yapmanın ayrı bir ayarı varsa lütfen söyler misiniz?

ABNEW
30/12/2009, 16:19
ben başka bir soru sorayım bu başlık altından sanırım uygun olur... direksiyon kumandasından rayo araması yapabiliyor musunuz arkadaşlar? benim araba direksiyondan radyo aramıyor. sadece kayıtlı hafızalarda dolaşabiliyorum benim arabada. bir arkadaş teyibin tuşlarında boya kalkması olabildiği için kullanmaya korkuyorum yazmış ya, ben de kullanmasam olmuyor, kullanırken de teyip boya atacak diye cok korkuyorum. radyo frekanslarını arama işlemini direksiyondaki ok tuşlarından yapmanın ayrı bir ayarı varsa lütfen söyler misiniz?

Ender, maalesef puntolarda o özellik yok.Direksiyondan sadece kayıtlı kanallar arasında dolaşılabilmekte...

pilotender
30/12/2009, 16:40
ne kadar düşüncesizce yapmışlar bu teyibi yav :( valla gıcık oluyorum direksiyondan kumanda edilemeyişine. dandik clio da bile var bu özellikler:(

Can_SOLEY
30/12/2009, 16:42
benim arabada da her türlü kullanılabiliyor. öyle bir süre kısıtlaması yok..herkese saygılar.

Arabanız kaç model ?

Punto_Can
30/12/2009, 16:48
2006 model ACTİVE :D gp'mde sürekli çalışıyor ama 2010 ACTİVE :D gp'mde kontak kapalıyken çalışmıyor. yanlız şunu özellikle vugulamak istiyorum aracım ACTİVE :D :D

Can_SOLEY
30/12/2009, 16:53
2006 model ACTİVE :D gp'mde sürekli çalışıyor ama 2010 ACTİVE :D gp'mde kontak kapalıyken çalışmıyor. yanlız şunu özellikle vugulamak istiyorum aracım ACTİVE :D :D

Tahminimce güncellenen modellerde çalışmıyor , benimki 2010 ve çalışmıyor çünkü .

GP COSKUN
30/12/2009, 16:53
benimde actıve benimkide her şartta çalışıyor

alpimmm
30/12/2009, 20:26
konuyu hortlatıyorum ama bu sorunu nihayet çözebilmek için adımı attım ve aynı sorunu olan arkadaşlara yol göstermek istedim. dün manisa şendil otomotive götürdüm aracı.. yazılım yükledik sorun geçmedi, bir sürü şey kontrol ettik.. ilk defa başına gelmiş onlarında ve sonuç olarak sorun teypten kaynaklanıyormuş. başka bir puntonun teybini takınca sorunsuz çalıştığını gördük.. teybi blaukpunt servisine göndermek gerekiyormuş, tabi araçta en az bir hafta teyp olmucak.. bende pazar günü yola çıkacağım için dönüşte vermeye karar verdim.. aynı sorunu olan arkadaşlar teyplerini kontrol ettirmeli yani..

bende de çalışmıyor sanırım,dikkatimi çekmemişti,sabah bi bakayım,saol kardeş bilgi için

alpimmm
30/12/2009, 20:27

Hemşo :) malesef aynı,radyo arama yok kumandada..

serdar2362
30/12/2009, 21:54
Arabayı aldığımdan beri kullanma şekli böyle biliyorum. Kontak kapalı yada anahtar çekili olduğunda üzerindeki düğmeler ile 20 dk boyunca çalıştırabiliyorsunuz sonra otomatikman kendi kapatıyor. Tekrar açtığınızda bi 20 dk daha, bi daha, bi daha. Ancak direksiyon üzerindeki düğmeler çalışmıyor. Ses ayarı filan radyo üzerindeki düğmelerden yapılabiliyor.

gurik
31/12/2009, 00:05
bende sorun yok kısıtlamasız kullanıyorum.

monster_89
31/12/2009, 00:46
ben 3 puntoda denedim, özellikle bu çok ilgimi çekti nedense=) diğer araçlarda çalışıyordu.. serviste ustayla da denedik bir araçta onda da sorunsuzdu, zaten araçta kumandalar kontak kapandıktan sonra 5-6 sn çalışıp duruyor, ama farları fln açınca çalışmaya başlıyor, farları kapatınca yine duruyor. farklı teyp taktık ve sorunsuz çalışmaya başladı.. yalnız kafama takılan konu şu; teyple farları yakınca çalışmanın ne alakası var onu çözemedim.. yani sorun teypte gözüküyor ama farları yakınca teybe etki mi yapıyor onu anlayamadım bir türlü...