PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 Emotion kolçak ve bel desteği

GooSe
25/04/2009, 17:45
Arkadaşlar selam 2007 model grande punto 1.3 90 hp emotion araca yeni sahip oldum. Kolçak ve elektrikli bel desteği yok etrafımdaki, arkadaşlarımda kolçak ve elektrikli bel desteği var. Sizlerinde araçlarında aynı durum söz konusumu? Selamlar iyi forumlar

fgezgini
25/04/2009, 18:51
Malesef ben de 3 gün önce aldım, bende kolçak var bel desteği yok....FIAT yavaş yavaş ekonomik krizde maliyetleri düşürmeye çalışıyor sanırım...

Ziyaretçi047
25/04/2009, 21:14
Ayıp ya nasıl iş bu anlamıyorum ki. Peki alırken dikkat etmediniz mi? Kataloglarda felan var görünüyor ve yok ise yeni araç bile istetebilirsiniz. Ama katalogda artık bunlar opsiyonel veya ekstra paket olarak geçiyorsa yapcak bişe yok.

narkoz30
25/04/2009, 21:19
birde altıncı vitesi fiat yutmuş 5 vites ile geliyor emotionlar :) nerede ise teneke cant verecekler aleminyum alaşımlı yerine bu kadar hastalık da olmaz ki istepne yerine lastik tamir kiti koyuyorlarmış araçlara zuhahaha artık son araç alışım fiattan bununla da 5 sene idare ederim allahtan 2007 full almıştım :)

Arkadaşlar selam 2007 model grande punto 1.3 90 hp emotion araca yeni sahip oldum. Kolçak ve elektrikli bel desteği yok etrafımdaki, arkadaşlarımda kolçak ve elektrikli bel desteği var. Sizlerinde araçlarında aynı durum söz konusumu? Selamlar iyi forumlar
Arkadaşım pardon tekrar yanıtlıyorum

Galeriden aldıysanız galericilerin çoğu tanıdıkları kişilere bu donanımı takas usulü ile satarlar yani aracınızdan koltuk sökülür değiştirilir 4 lastik yeni ise hemen eskileri takılır öyle satılır falan eğer mp3 lü müzik sisteminiz var ise normal cd çalar takılır bunları çok gördük aracın özelliğini bilmeden yeşil başlı ördek gibi alan arkadaşlar var ve oltaya geliyorlar sazan gibi üzülüyorum size geçmiş olsun demeliyim çünkü 2007 model emotionlarda standart özellik sayılan bahsettiğiniz özellikler bir şekilde yutulmuş.

Ziyaretçi047
25/04/2009, 21:39
Vites olayı emotion la alakalı değil o direk motorla alakalı. 90 lıktan kaldırıldı 6. vites. Ha tabi emotion lar hep 6 viteslere denk geliyordu donanım olarak :)

ABNEW
25/04/2009, 22:02
Fiat, bence normale dönüyor yavaş yavaş:) Küçük sınıfta birçok marka espyi opsiyon olarak bile koymazken Fiat zamanında starjet ve mjtd 90bg için baz donanımda bile standart yapmıştı bu esp yi.6 vites yine küçük sınıf hiçbir araçta yokken Fiat GP ile bunu sunuyordu.Yine abs-ebd birçok markada opsiyonelken GP de standarttı, çift bölgeli dijital klima da yine aynı şekilde:) Tabi gönül ister ki tüm donanımlar hala geçerli olsun ama zaman içinde bu tür değişiklikler yapıldı maalesef,

Fiat Markasını ve servislerini ben de dahil çokca eleştriyoruz ama yapılan bu değişiklikleri de Fiat ın haketmediği ama Tr de değer verildiği seviyeye getirmek istemesi olarak değerlendirebiliriz:)

tunc35
25/04/2009, 22:27
Fiat, bence normale dönüyor yavaş yavaş:) Küçük sınıfta birçok marka espyi opsiyon olarak bile koymazken Fiat zamanında starjet ve mjtd 90bg için baz donanımda bile standart yapmıştı bu esp yi.6 vites yine küçük sınıf hiçbir araçta yokken Fiat GP ile bunu sunuyordu.Yine abs-ebd birçok markada opsiyonelken GP de standarttı, çift bölgeli dijital klima da yine aynı şekilde:) Tabi gönül ister ki tüm donanımlar hala geçerli olsun ama zaman içinde bu tür değişiklikler yapıldı maalesef,

Fiat Markasını ve servislerini ben de dahil çokca eleştriyoruz ama yapılan bu değişiklikleri de Fiat ın haketmediği ama Tr de değer verildiği seviyeye getirmek istemesi olarak değerlendirebiliriz:)
Yeni fiestayı test etmiştim. Hem tipini hem de aracın performansını beğenmiştim. Ancak beni Fiat'a iten bu sınıftaki diğer araçlardan farklı olan asr,esp,hillholder,6 airbag gibi özellikleri olmuştu. Şimdi yavaş yavaş fark yaratan yönlerinden arınıp diğer araçların standardına gerilerse satışların da aynı ölçüde gerileme olacağını düşünüyorum.

GooSe
25/04/2009, 22:36
Ayıp ya nasıl iş bu anlamıyorum ki. Peki alırken dikkat etmediniz mi? Kataloglarda felan var görünüyor ve yok ise yeni araç bile istetebilirsiniz. Ama katalogda artık bunlar opsiyonel veya ekstra paket olarak geçiyorsa yapcak bişe yok.

Evet elimde 2007 yılının ve araç alınırken verilen GP kağıtları mevcut ve burada gözüküyor, arabayı aldığım arkadaş ilk el birazda olsa adamı tanıyorum ve değiştirme olayına gireceğini düşünmüyorum sorduğumda aracın kendine o şekilde geldiğini söyledi kendimde fiat çalışanı olduğum için şirket içinde olayı bir araştıracağım gelişme olursa forumda sizleri haberdar ederim.

Arka koltuk 3. Koltuk kafalığıda yok(takılan yuvalar da yok takılan yuvalar olsa hadi vatandaş sökmüş diyeceğim ) bu arada bunların e-per yedek parça sisteminden resim numaralarını buldum pazarteside fiyatlarına bakıp sipariş etmeyi düşünüyorum. Bunları eklesem bile aracı iyi bir fiyata aldığımdan bana yine hesaplıya gelmiş olacak

gendarme35
27/04/2009, 20:46

genelde donanım için resmi sitede çok geç değişiklik yapıyorlar..
aslında donanım sayfasının altındaki bu bilgi notuna güveniyorlar
ve güncellemeyi zamanında yapmıyorlar..

''Bu sayfada yer alan bilgilerin tümü en son ürün bilgilerini içermektedir. Tofaş, gerektiğinde, teknik ve ticari nedenle, bu broşürde belirtilmiş özellikler ve donanımlar üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.''

GooSe
27/04/2009, 21:15
Evet elimde 2007 yılının ve araç alınırken verilen GP kağıtları mevcut ve burada gözüküyor, arabayı aldığım arkadaş ilk el birazda olsa adamı tanıyorum ve değiştirme olayına gireceğini düşünmüyorum sorduğumda aracın kendine o şekilde geldiğini söyledi kendimde fiat çalışanı olduğum için şirket içinde olayı bir araştıracağım gelişme olursa forumda sizleri haberdar ederim.

Arka koltuk 3. Koltuk kafalığıda yok(takılan yuvalar da yok takılan yuvalar olsa hadi vatandaş sökmüş diyeceğim ) bu arada bunların e-per yedek parça sisteminden resim numaralarını buldum pazarteside fiyatlarına bakıp sipariş etmeyi düşünüyorum. Bunları eklesem bile aracı iyi bir fiyata aldığımdan bana yine hesaplıya gelmiş olacak

Bugün kayıtlara baktığımda bizim vatandaşın aracı aldıktan 1 ay sonra durumu fark etmesi ve itiraz ettiğini, aracı satan bayinin ise 500 tl iskonto yaptığını gördüm. Dolayısıyla alan razı satan razı konumunda gerçekleşmiş olay. Bundan sonrası için bakalım Mar-tur'a sorucağım linea ile aynı kolçak kullanılıyormuş duyduğuma göre. Mar-tur dan parekende satış yaptırabilirsem daha uygun fiyatlı olacağını düşünüyorum.

GooSe
03/05/2009, 23:08
Arkadaşlar Ctesi Serviste kolçağı taktırdım, Bursa Birmotta kolçak ellerinde yoktu, Banotoda Linea kolçağı buldum, Linea Emotion lara takılan kadife beji aracın içinde denediğimde rengi sırıtmadı ve personel indirimi ile birlikte bana 210 ytl ye mal oldu Elektirikli bel desteğie gelince orta konsoldan bel desteğin soketi çıktı kontrol butonları serviste olmadığından onu deneyemedim bugün Lineası olan bir arkadaştan butonları söküp benimkine taktık ve denedik sonuç hüsran koltuğun içinde mekanizma çıkmadı. Bu arada butonların fiyatıda serviste 110 ytl

narkoz30
04/05/2009, 10:06
Arkadaşlar Ctesi Serviste kolçağı taktırdım, Bursa Birmotta kolçak ellerinde yoktu, Banotoda Linea kolçağı buldum, Linea Emotion lara takılan kadife beji aracın içinde denediğimde rengi sırıtmadı ve personel indirimi ile birlikte bana 210 ytl ye mal oldu Elektirikli bel desteğie gelince orta konsoldan bel desteğin soketi çıktı kontrol butonları serviste olmadığından onu deneyemedim bugün Lineası olan bir arkadaştan butonları söküp benimkine taktık ve denedik sonuç hüsran koltuğun içinde mekanizma çıkmadı. Bu arada butonların fiyatıda serviste 110 ytl
Dostum koltukta mekanizma çıkmadıysa üzülme mekanizma dediğiniz şey beli şişirmesine yarayan basit bir cam motorundan ibaret söktüm gördüm özellikle çok güçsüz bir motor bu aman yaslanarak belden şişirmemek lazım motor arıza yapabilir. :)

bluEyes
19/05/2009, 01:34
ben sanslı olanalrdanım galiba arabam dinamic ama ilk sahibi saolsun herseyi düsünmüş bunlarıda koydurmuş :) her defasında allah razı olsun diyorum bende :))