PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Habertürk yazarından ilginç GP yorumu

fgezgini
16/04/2009, 13:13
Ahmet Çelik
Hangi otomobili almalı, hangisini almamalı?
16 Nisan 2009 Perşembe, 12:54

15 Haziran’a kadar sürecek olan ÖTV rüzgarından yararlanmak isteyen yüzlerce tüketici e-mail yoluyla bana başvurup “Ne almalıyım, şunu mu alayım yoksa bunu mu” diye soru yağmuruna tutuyorlar. Bütün bunları derleyip orta karar bir tüketici için çeşitli segmentlerdeki otomobilleri şahsi görüşlerim çerçevesinde değerlendirdim. İşte tavsiye ettiklerim ve etmediklerim:
MİNİ SINIF (A SEGMENTİ)
Türkiye’de özellikle kadın sürücülerin rağbet ettiği bu sınıfta özellikle en çok satan iki aracı tavsiye ediyorum. Hyundai I10 ve Kia Picanto. Peugeot 107 ve Citroen C1 de tavsiye ettiğim otomobiller arasında bulunuyor. Bu sınıfta Ford Ka ise yenilenen haliye satışa çıktı ama benim o aracın ikinci elinde bazı şüphelerim var. Fiat 500 ise, MİNİ’ye benzeyen haliyle “Çakma Mini” diye espri konusu oluyor. Bence fiyatı çok yüksek. Almadan önce düşünmek lazım.
KÜÇÜK SINIF (B SEGMENTİ)
Yine kadınların ve gençlerin sıkca kullandığı bu sınıfta Ford Fiesta, Opel Corsa ve Renault Clio (hb) önemle tavsiye edebileceğim ilk üç otomobil. Lancia Ypsilon ise yüksek fiyatı, 2.el dezavantajı ve otomatik vitesin kullanımı gerçekten çok kötü. Bu sınıfta Mazda 2’yi tavsiye ediyorum. Seat İbiza ise sportifliğiyle gençlere göre ama kadın sürücülerin pek hoşuna gitmeyebilir. Grande Punto ise bu sınıfın en sıradan araçlarından biri. Nissan Micra ve Honda Jazz da bu sınıfta tavsiye ettiğim otomobiller arasında…
KOMPAKT SINIF ( C segmenti)
Bu sınıfta geçen ay İspanya’da kullanma fırsatı bulduğum Chevrolet Cruze’a dikkat çekmek istiyorum. Uygun fiyatı ve zengin donanımıyla gerçekten bu sınıfın şu anda en iyilerinden. Aynı şekilde Renault Megane Sedan ve Hb de uygun fiyatı ile bu sınıfın alınabilir otomobillerinin başında geliyor bence. Bu sınıfta yer alan bir başka otomobil de Fiat Linea… İşte Linea konusunda tam bir kavram kargaşası var. Grande Punto’nun sedan hali olan bu otomobil Fiat tarafından C sınıfında konumlandırılsa da bence aslında B segmentinde yer alması gerekiyor. Yani aslında rakipleri Hyundai Era ve Renault Symbol olması gerekiyor ki, onlara oranla çok pahalı. C segmentindeki rakibi Renault Megane’a göre biraz daha ucuz. Ancak yakıt ekonomisi bu otomobil kadar iyi değil. 2. el açısından da dezavantajlar içeriyor bence. Bu sınıfta Honda Civic ve Toyota Corolla ise donanımı iyi olması rağmen bence pahalı. Opel Astra sedanı tavsiye edebileceğim gibi VW Jetta ve bu sınıfın hatchback modellerinden Golf’ü şiddetle öneriyorum. Lancia Delta şık olmasına çok şık ama bence fiyatı pahalı.
KÜÇÜK SEDAN (B segmenti)
Burada iki yerli otomobili Renault Symbol ve Hyundai Era’yı ilk sıraya koymak mümkün. Bunlar arasında Fiat Albea var ama aynı kalitede değil bence. İthal ürünlerden Honda City’yi de tavsiye edebileceğim otomobillerin arasında koyabilirim. Peugeot 206 sedanı ise pek tavsiye etmiyorum.
ORTA SINIF (D Segmenti)
Opel Insignia’nın baz versiyonunu, Renault Laguna ve Peugeot 407’yi önemle tavsiye ediyorum. Ardından Citroen C5 geliyor. Hyundai Sonata’nın fiyatı hayli uygun. Mazda 6 da tavsiye edebileceğim otomobiller arasında bulunuyor. Honda Accord bence pahalı, Toyota Avensis 1.6 motoru iyi ama 2.0’ı pahalı. Chevrolet Epica ise rakipleri arasında zayıf kalıyor.
HAFİF TİCARİ
Peugeot Tepee, Renault Kangoo ve VW Caddy’i tavsiye ediyorum. Fiat Fiorino da bu sınıfın iyi araçlarından ancak onun otomatik vitesini kesinlikle tavsiye etmiyorum.
4x4
Chevrolet Captiva, Nissan Qashgai, VW Tiguan, Renault Koleos ve Hyundai Tucson iyi diyebileceğim, tavsiye edebileceğim araçlar arasında bulunuyor. Audi Q5 ve Ford Kuga bence pahalı. Volvo XC 60 ise zengin güvenlik donanımıyla üzerinde durulması gereken bir araç.

İşin ilginç yanı Nissan Micra modelini nasıl oluyorda tasarım açısından garip bulmuyor anlayabilmiş değilim.

anvil
16/04/2009, 13:18
Bu adamın fiat'a karşı kesinlikle ön yargısı var. Neye dayanarak bu yorumları yapmış hayret birşey. Usturuplu bir mail yazmak lazım arkadaşa.

oguzhan ozcan
16/04/2009, 13:25
Adam her cümlesinde FİAT'ı kötülemiş zaten.

SRKN
16/04/2009, 13:35
Önüne gelen yazar herşeyden anlarmış gibi yorum yapıyor biyerlerinden hayret bişey ya adamın kesin fiattan bi kuyruk acısı var belli dikkatli bakarsanız B segmentinde bütün arabaları iyi saymış bir tek puntoyu kötülemiş ford fiesta nissan micra puntodan iyimiş bu abiye başka yerimle gülerim ben bikere fiestanın arka koltuğu daracık oturduğum zaman kafam tavana surtuyor teyp bolmesı nokıa ceptelefonu tus takımı gıbı :) micra desen puntonun yarısı akdar bi araba araba takla atsa tipinden dolayı 2 taklada fazla atar :)

monster_89
16/04/2009, 13:35
bütün segmentlerde fiat'ı kötülemiş. hiç de adil bir tavsiye değil bence. madem o kadar kötü araç üretiyor fiat nie bu kadar büyük satış rakamlarına sahip??? Yazan arkadaşın bütün bunları sorgulayıp yazması gerekirdi bence.

batuhann80
16/04/2009, 14:02
bunlar tamamen kişisel begeniyle yapılmıs yorumlar...
zevkler ve renkler tartısılmaz...
o yüzden ben kişisel begeniyle yapılmıs bir yaklasım olarak görüyorum...

civcivx
16/04/2009, 14:07
Evet, profesyonellikten tamamen uzak, subjektif bir yazı olmuş. "Yazar"ın kendi şahsi görüşleri. Bunları arkadaşları ile gittiği bir kokteylde istediği gibi konuşabilir ama gazetede yazması, aslında bir profesyonel değil, amatör olduğunu gösterir.

BSK
16/04/2009, 14:09
Herkes birşeyler yazıyor işte... Aslında iyi de oluyor her yer punto mu olsun arkadaşlar :) Sadece bizde olsun :)

akin78
16/04/2009, 14:38
Arabadan anlasa ibiza'ya sportif demezdi zaten.Traktörler bile ibizadan daha sessiz çalışıyor(dizel versiyon) ibizanın spor yapmaya hali kalmıyor izolasyon sorununu halletmekten.G.p ler ibizadan 2 kat daha sportif ve estetik.Kaç yılık geçmişi olan 500 modeline bile çakma demiş ya helal olsun..

Refiner
16/04/2009, 15:06
GP sınıfının en sıradan araçlarından birisi diyor ama;
1. Sınıfında ESP'yi standart sunan ilk araba,
2. Blue&Me sistemi orta sınıf otomobillerdeki bluetooth sistemleriyle ilgisi bile olmayan güzel bir aksesuar,
3. İç mekan genişliği çok iyi,
4. Çift bölgeli dijital klima standart,
5. Tasarımı gayet hoş,
6. Daha sayamayacağımız pek çok iyi tarafı var.

Bence kullanmayan çoğu kişide hala "dayanıksız, malzemeden çalınmış, güvensiz" Fiat imajı duruyor. Sonuçta kaç kişi köşe yazarı tavsiyesiyle araba alır orası ayrı konu ama; "bence" kelimesinin üzerine biraz daha vurgu yapabilirmiş.

memox
16/04/2009, 15:07
Olmamış hakkaten.. Tamam yazar kendide eklemşi bunlar şahsi görüşlerim diye ama yinede bunu bir gazatede yayınlarken biraz daha dikkatli ve detaycı olmak lazım. G.Punto'ya sıradan diyorda Renault Clio, Opel Corsa çokmu sıradışı? Hadi Fiesta yeni kasası ile farklılık yaratıyor biraz onu anlarım ama..

siyah rüzgar
16/04/2009, 15:10
tamamen kişisel ve amatörce bir yazı. bu kadar basit bir yazının üzerinde durupta yazarı ihya etmeye gerek yok. kesin buna gp vermediler :D yarası var :D

usermm1
16/04/2009, 15:21
göz var nizam var. Gp nin tasarımı nasıl sıradan anlamış değilim?! getz için dese olabilir derim.

ek: bir foto ekliyeyim, yazar arkadaş GP yi hatırlasın

ABNEW
16/04/2009, 15:29
Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz ama en azından topluma bilgi verirken objektifliği korumak gerekiyor bence,

Hepsini okudum.Bana göre tek doğru ve objektif yorum GP şasisi taşıyan Linea nın C Segmentinde değil de B Segmentinde olması gerektiğinin vurgulanması.Fiat 500 ün Çakma Mini olarak vurgulanması (Fiat500 ün geçmişini bilinmiyorsa bile en azından araştırılıp daha sonra Çakma denmesi daha doğru olurdu), GP ile ilgili her türlü olumsuz görüşü tartışarak da olsa kabul edebilecekken araçlarımızın ''sıradan'' olarak nitelendirilmesi gerçekten gülünç bir durum.Keşke GP nun herşeyi kötü bir tek tasarımı var denilseymiş en azından daha objektif olunurmuş:)

Bu tarz yazılar yazılırken fiyat, donanım, tüketim, bakım gibi kriterlerin araçlarla birlikte değerlendirilmesi gerekir.Çakma Mini demekle, sıradan demekle bir yere varılamaz.Bizler bile şu GPTR Platformunda yeri geldiğinde diğer marka ve model araçları çeşitli kriterlere göre değerlendirebilmekteyiz.Hatta çoğu zaman kullandığımız araçların kötü yanlarını da belirterek diğer araçlarla kıyaslamaktayız.Bu GPTR de bile yapılabilirken (Yani GP Forumunda) tarafsız bir yazının bu hale gelmesi ya da getirilmesi bence çok kötü,

Önceden de söylemişimdir: Siyaset-Futbol-Otomobil konusunda uzmanız Biz Türk Milleti:)

Bence mail ya da kınamaya yani birşey yapmaya gerek bile yok,Ahmet Çelik e saygılar...

civcivx
16/04/2009, 15:38
Ben kendisine şu şekilde bir e-posta gönderdim:

Başlıklı yazınızda Fiat markasına olan antipatinizi çok amatörce belli etmişsiniz, bunu bir çocuk bile farkedebilir.

Objektif yorum yapamıyorsanız, bu kadar da subjektif olmayın

---------------------------------------------------

O da şöyle bir cevap vermiş :D

Yanitiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. Nasil dusunuyorsaniz oyledir.
Bu e-posta, Turkcell BlackBerry ile gönderilmiştir.

HugemaN
16/04/2009, 15:45
Bu adama en güzel cevabı aslında civcivx vermiş. Adam kullanmısmı bakalım gp yu.... Çok ön yargılı davranmıs adam yahu....

utku952
16/04/2009, 16:16
mazda ya çalışıo belli... mazda 2 daha cıkmamış neye dayanarak bunu söylüuo :D ilginç

ABNEW
16/04/2009, 16:52
mazda ya çalışıo belli... mazda 2 daha cıkmamış neye dayanarak bunu söylüuo :D ilginç

Utku Mazda2 çıktı hatta yazarın sportif olarak nitelendirdiği İbiza dan bile çok fazla satıyor ...

batuhann80
16/04/2009, 17:42
Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz ama en azından topluma bilgi verirken objektifliği korumak gerekiyor bence,

Hepsini okudum.Bana göre tek doğru ve objektif yorum GP şasisi taşıyan Linea nın C Segmentinde değil de B Segmentinde olması gerektiğinin vurgulanması.Fiat 500 ün Çakma Mini olarak vurgulanması (Fiat500 ün geçmişini bilinmiyorsa bile en azından araştırılıp daha sonra Çakma denmesi daha doğru olurdu), GP ile ilgili her türlü olumsuz görüşü tartışarak da olsa kabul edebilecekken araçlarımızın ''sıradan'' olarak nitelendirilmesi gerçekten gülünç bir durum.Keşke GP nun herşeyi kötü bir tek tasarımı var denilseymiş en azından daha objektif olunurmuş:)

Bu tarz yazılar yazılırken fiyat, donanım, tüketim, bakım gibi kriterlerin araçlarla birlikte değerlendirilmesi gerekir.Çakma Mini demekle, sıradan demekle bir yere varılamaz.Bizler bile şu GPTR Platformunda yeri geldiğinde diğer marka ve model araçları çeşitli kriterlere göre değerlendirebilmekteyiz.Hatta çoğu zaman kullandığımız araçların kötü yanlarını da belirterek diğer araçlarla kıyaslamaktayız.Bu GPTR de bile yapılabilirken (Yani GP Forumunda) tarafsız bir yazının bu hale gelmesi ya da getirilmesi bence çok kötü,

Önceden de söylemişimdir: Siyaset-Futbol-Otomobil konusunda uzmanız Biz Türk Milleti:)

Bence mail ya da kınamaya yani birşey yapmaya gerek bile yok,Ahmet Çelik e saygılar...
abi zaten mizahi olsun diye amatörce bir yaklaşımı belli etmek için yazdım zevkler ve renkler tartısılmazı...(taş atma anlamında)

Başlıklı yazınızda Fiat markasına olan antipatinizi çok amatörce belli etmişsiniz, bunu bir çocuk bile farkedebilir.

zuhaha :D:D ...
bende mail attım bakalım bana ne yazacak...
derken yazdı....
----------------------------
benim yazdıgım....

Date: Thu, 16 Apr 2009 17:38:14
To: <ahmetcelik@haberturk.com>
Subject: 16/04/2009 ... Hangi otomobili almalı, ha ngisini al mamalı?...

SYN;AHMET ÇELİK bey,
Baslık altındaki yazınızı okudum.
Lütfen zevklerinize ve ön yargılarınıza göre insanları subjektif bir sekilde yönlendirmeyin.
Bu yönlendirmeniz yazınızda açıkca belli olmaktadır.
İş hayatınızda başarılar,sağlık ve esenlikler dilerim.
------------------------------------------------------------
Ahmet çelik beyden gelen msj....

Ilginiz icin tesekkir ederim ama bunlar benim dusuncem subjektif olmasi da dogal. Bence diyerek fikrimi paylasiyorum.
Iyi gunler

--------------------------------------------------------------
herhalde sinirlenmiş teşekkür'ü yanlıs yazmış...
subjektif oldugunu kendide kabul ediyor...:D:D

shadow_dancer
16/04/2009, 18:35
O çok begendigi arabaların alayı çöp... Aklı başında biri zaten multijet'in ne kadar iyi bi motor oldugunu bilir... Kaldı ki ben FUN paket kullanıcısıyım arabamın donanımı başka hiç bi model de yok

e_cag
16/04/2009, 19:06
Bu arkadaş bir de vakizamanında Otohaber editörüydü. Dergiyi de yazı tarzını da sevmezdim. Arabadan anlamadığı da açık.

1- Neyse ki D sınıfında Fiat yok. Ona da çamur atardı.
2- Tepee'yi beğenip Fiorino'yu (nedense otomatik vitesli versiyonundan bahsederek) tavsiye etmemesi gülünç. 1500 km.deki 'ini kapaktan yağ sızıntısından dolayı satıp Fiat alan insan biliyorum.
3- Çakma otomobil yazarı...
4- Kavram kargaşası dediği şey Linea çıktığı günden beri otomobil tutkunlarının bildiği birşey. Hala kafası karışıksa öyle kalsın.
5- D sınıfı hakkındaki yorumları doğrudan işkembeden.
6- Volvo XC60'ın muhakkak üzerinde durulmalı ama Ford Kuga pahalı... ... ...
7- Tüm sınıflardaki yorumlarına bakarsak bu arkadaş hayatı boyunca şirket aracı kullanmış veya kullanacak. Her sınıfta benim de "aaa tabiii, çok iyidir" diyerek önerebileceğim Volkswagen'lerle cebinden ödemek üzere servise periyodik bakıma girip çıksın bir-iki kez, sonra görelim.

Adam anlamıyor arabadan abisi... Ne yapsın, ekmek davası. Bari futbol yorumculuğu yapsa; o daha çok su kaldırıyor, üstelik parası da daha iyi.

Haaa, unutmadan;
Bunlar tamamen kişisel düşüncelerim:)

sait onur
16/04/2009, 22:22
Laf laf laf...agzı olan konusuor.ben arabamı sevıorum.gonul kımı severse guzel odur.noktayı koydum.nasıl iii mi?

ozel_egt
16/04/2009, 23:53
piyasaya bı bak gpden cok arac var mı bu segmentte bıde oto yorumcusu olcak yapmıs olmak ıçin yapılmıs bı prgrm....

BB
17/04/2009, 00:27
Madem insan 'Bence' dedikten sonra her istediğini, istediği gibi belirtebiliyor;
Buyrun o zaman;
BENCE bu Ahmet Çelik otomobiller hakkında tamamen VASAT bilgiye sahip. Ne de olsa eli kalem tutan herkes birşeyler yazıyor.

ocean_1919
17/04/2009, 00:39
Günlerden birgün bir grandepuntonun tozunu yutmuştur :) bu arada mail atacak arkadaşlar forumun adresinide eklesinler maillerine. sayın Ahmet ÇELİK, Forumumuzda kendi yazısıyla ilgili yorumları okuma şansı bulabilsin.

ocean_1919
17/04/2009, 00:47

Bence İstanbuldaki buluşmaya davet edin belki gelir.

memox
17/04/2009, 09:46
Bence İstanbuldaki buluşmaya davet edin belki gelir.
Bu dediğiniz çok mantıklı.. Sonuçta arkadaş "bence" demiş ve doğru yada yanlış yazmış birşeyler. Araştırmaya meraklı birisi olsa daha detaylı inceler ve teknik veriler ile bir yazı hazırlardı zaten.
Gidip komşunuza sorsanız oda "bence" diyerek bildikleri doğrultusunda buna benzer yorumlar yapabilir zaten.

Bu durumda öğrenmeye pek meraklı olmayan bu arkadaşı, arkadaşça bir ortamda hem araçları tanıması hemde bu aracı alan/seven kitlenin neden böyle düşündüğünü bire bir yaşayaran öğrenmesi açısından buluşmaya davet etmek "bence" :) en doğru davranış. Bu kadar seveni olan bir aracın neye sahip olduğunu sokakta değil gerçek ortamında görmüş olur.

ABNEW
17/04/2009, 10:59
Madem insan 'Bence' dedikten sonra her istediğini, istediği gibi belirtebiliyor;
Buyrun o zaman;
BENCE bu Ahmet Çelik otomobiller hakkında tamamen VASAT bilgiye sahip. Ne de olsa eli kalem tutan herkes birşeyler yazıyor.

BB, ancak senin yorumun daha farklı oluyor.Onunki subjektif ama seninkisi objektif:)

narkoz30
17/04/2009, 13:04
yorum objectif değil Allah aşkına ciddi ye almayın büyük gazetenin küçük yazarı işte yada at gözlüğüyle bakana ne denirse ondan. Ben zaten haber türk okumam izlemem discoverychannel forever :D

bad cat
17/04/2009, 14:20
hadi ya sokağa çıkıp dolaşmıyo galiba yazar arkadaş ışıkta bile 10 arabadan 3 ü punto at gözlüğünü çıkarması lazım artık

ABNEW
17/04/2009, 14:23
yorum objectif değil Allah aşkına ciddi ye almayın büyük gazetenin küçük yazarı işte yada at gözlüğüyle bakana ne denirse ondan. Ben zaten haber türk okumam izlemem discoverychannel forever :D

Objektiflik ve Discovery denilince aklıma 5. Vites Programı geldi.Geçenlerde Mini One ile Fiat500 ü karşılaştırdılar.Performansta 500, Mini geride bıraktı bir de asıl önemli olan virajlarda 500 ü daha iyi buldular:)

Fuzuli
17/04/2009, 14:43
Arkadaşlar 1993 den beri aldığım otomobil dergilerinin sayısı 1000e yaklaşmıştır...Bu sözü geçen kişi de Otohaber dergisinin uzun yıllar yayın yönetmenliğini yapmış sektörle ilgili oldukça bilgisi oln bir insandır...
Daha önce binmiş mi? konusunda yorum yapan arkadaşlar için söyleyeyim Gpve daha pek çok aracın Avrupa'da yapılan lansmanlarına katılıp testlerini yapmış bir kişidir..
Yazmış olduğu görüşlere ben de sizler gibi katılmasam da adama laf etmek uğruna ''O ne anlar'' edebiyatı yapmamız da çok doğru değil..
Fiat konusunda bir önyargısı olabilir...Severek okuduğum pek çok yazısında bu şekilde bir husumete hiç rastlamadım ancak bunun neden olduğu da ayrı araştırma konusu...
İnsanlara örnek olacak mevkide bir kişinin daha sorumlu yazılar yazması gerektiğine ben de inanıyorum...Çevresinde GP ilk seri ile ilgili kronik sorunlar nedeniyle böyle bir yazıyı kaleme alırken bahsettiği yorumları yapması yine de talihsizlik olmuş...
Ama şu da var ki son dönem itibariyle;
Fiesta'nın yeni kasası çıkmışken,Corsa ortalıkta salınırken ve Polo gibi diğer güçlü rakipler varken dışarıdaki insanın gözünde Gp'nin eski albenisi kalmamıştır...Bu sebeple sıradan demiş olabileceğini düşünsemde bu cümledeki sıradan kelimesinin anlamı bence ağır kaçmış..

ABNEW
17/04/2009, 15:15
Emir, yazı sahibinin geçmişini ve tecrübesini ben şahsen bilmiyorum ama sadece bu yazıya bakarak oldukça bilgisiz ve subjektif olduğunu söyleyebilirim.Özellikle yorumları son derece basit olmuş.Araçları karşılaştırmış ama kriterler yok.Ben Puntoyu 10 seneyi aşkın süredir takip ediyorum ve olumsuz yanlarını da her fırsatta dile getiririm.Buna rağmen sözkonusu yazı bana bile oldukça önyargılı geldi.İddaa ediyorum özellikle küçük sınıf araçlarda gerek donanım gerekse teknik anlamda benim bilgim kendisininkinden daha fazladır :) Artı GP Sever de olsam yazılarımda-karşılaştırmalarımda çok daha objektif de olabilirim.Objektifliğimi
bu forumda bile korurken ve buna dikkat etmenin bilincindeyken Ahmet Bey in topluma hitap eden yazılarında bu sorumluluğunun farkında olması gerekliliği kaçınılmaz bir gerçek bence...

utku952
17/04/2009, 15:27
Utku Mazda2 çıktı hatta yazarın sportif olarak nitelendirdiği İbiza dan bile çok fazla satıyor ...

mazdanın sitesinde bulamadm ondan öle dedim bnde merak etmiştim ..... :ohmy0000:

narkoz30
17/04/2009, 18:59
Objektiflik ve Discovery denilince aklıma 5. Vites Programı geldi.Geçenlerde Mini One ile Fiat500 ü karşılaştırdılar.Performansta 500, Mini geride bıraktı bir de asıl önemli olan virajlarda 500 ü daha iyi buldular:)

Lafi agzimdan aldin bahsettigin programi izlemistim 500 mini ye 1sn fark atti :)

fgezgini
17/04/2009, 20:35
Merhaba arkadaşlar,
Konuyu açan kişi olarak görüşümü yazmaya fırsatım fazla olmadı. Bu yazıyı görür görmez foruma koydum çünkü yeni aracımın işlemleriyle uğraşıyordum. Ancak genel anlamda Haberturk'ün sadece oto değil genel olarak yazılarında ve haberlerinde nesnellikten sapma son zamanlarda sıradan bir olay olmaya başladı. Yazar böyle bir düşüncesi varsa bile bunu daha açık nedensel ilişkilere dayandırmalı, öznel görüşlerini etkileyen etkenleri beirtmeliydi. Böylelikle bizler de farkına varmadığımız eksiklikler hakkında bilgi sahibi olmuş olurduk. böylelikle yazar da üstlenmiş olduğu kamu hizmetini yerine getirmiş olurdu. Belki de bizler son dönemde gazeteciliğin iyice sulandığı bir dönemde fazla şey bekliyoruzdur. Daha önce yazan arkadaşın dediğine göre testi yapan yazar oldukça deneyimli ve bilgili gözüküyor. Biraz bizle bunları paylaşsaydı keşke..

ABNEW
17/04/2009, 22:47
Yazar, maillere cavabında bile olabilir bu benim görüşüm diyor ama zaten yanlışı burada.Bir yazar olarak hiç olmazsa öncelikle genel kabul görmüş kriterlere göre karşılaştırmanı yap daha sonra illaki belirteceksen Fiatı ben sevmem bu benim görüşüm de.Doğrusu bu olmasa bile ben buna da varım :)

narkoz30
18/04/2009, 09:49
Istanbul halkalida oturuyorum ve burada gp o kadar cok ki alanlar enayi miymis acaba bence satilik kalem hadisesi olabilir rusvet her sektorde var ozel kamu farketmiyor gp si olanlar icin soylenen yarim satiri kinamiyorum ciddiye bile almiyorum :)

Ogulcan.Öğüt
18/04/2009, 11:30
Sırf Yazı Yazmak İçin Yazılmış Bi yazı ...

abulbul08
18/04/2009, 11:59
ağzı olan konuşuyor acaba grande puntoya hiç binmişmi bu yazar.
bende renoyu hiç sevmem. bu görüş renaultların kötü olduğu anlamınamı gelir. hayır kişisel bir görüştür çünkü.

Ogulcan.Öğüt
18/04/2009, 12:07
Kesinlikle Ahmet Abi Katılıyorum , Bende Oldum Olası Renault'a Isınamadım Fakat Bu Dedigin Gibi Renault'un Kötü Oldugu Anlamıma Gelmez.

kadoku
18/04/2009, 12:44
Bu adamın kesinlikle Fiat'tan bir karın ağrısı olmalı yoksa Fiat gibi bir marka bu kadar kötü eleştirilemez heleki bu kadar fanı olan ve şimdiden efsane olan Grande Punto için sıradan denemez, bu Ahmet efendinin şu an kendi arabasının markasını çok merak ediyorum doğrusu, Grande Punto kadar taş düşsün başına emi :D

akin78
18/04/2009, 14:51
Aman aman sakın düşmesin zaten karter koruması yok bizim arabaların altında birde adamın kafa taş gibi yazılarına bakılırsa olan yine bizim arabaya olur :D

Ogulcan.Öğüt
18/04/2009, 15:30
aman aman sakın düşmesin zaten karter koruması yok bizim arabaların altında birde adamın kafa taş gibi yazılarına bakılırsa olan yine bizim arabaya olur :d

:d:d:d:d +1903

ABNEW
18/04/2009, 17:34
ağzı olan konuşuyor acaba grande puntoya hiç binmişmi bu yazar.
bende renoyu hiç sevmem. bu görüş renaultların kötü olduğu anlamınamı gelir. hayır kişisel bir görüştür çünkü.

Ahmet, yazar da aynısını söylemeye çalışmış zaten ama önemli olan bizlerle onun konumunun farklı olması.Toplumu yanıltmaya hakkı yok, benim kızdığım nokta bu.Önce objektif kriterlere göre karşılaştırmanı yap sonra ben Fiat ı sevmem de ona da varım ben:)

abulbul08
18/04/2009, 18:19
Ahmet, yazar da aynısını söylemeye çalışmış zaten ama önemli olan bizlerle onun konumunun farklı olması.Toplumu yanıltmaya hakkı yok, benim kızdığım nokta bu.Önce objektif kriterlere göre karşılaştırmanı yap sonra ben Fiat ı sevmem de ona da varım ben:)
bende onu demek istedim zaten o konumda oturan bir kişiye hiç yakışmıyor

ocean_1919
18/04/2009, 23:55
Fiat’ın küçük sınıfta trendleri belirleyen ikon modeli 500, New York Otomobil Fuarı kapsamında otomobil tasarımı konusunda seçkin otomotiv gazetecileri tarafından “2009 Yılının Dünya Tasarım Ödülü’ ne layık görüldü! Daha önce 2008 yılında COTY tarafından Avrupa'da “Yılın Otomobili” seçilen Fiat 500, son olarak İngiltere’de de “2009 Yılının Şehir Otomobili” unvanıyla ödüllendirilmişti. Fiat 500, ülkemizde ikisi benzinli olmak üzere 3 motor ve Pop, Sport ve Lounge adı verilen 3 farklı donanım seçenekleriyle ve ÖTV indirimi sonrası 25 bin 230 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.
Fiat’ın küçük sınıftaki yeni modeli 500, 19 Nisan’a kadar sürecek olan 2009 New York Otomobil Fuarı kapsamında “2009 Yılının Dünya Tasarım Ödülü”nü kazanarak yeni kıtada da büyük bir başarıya imza attı. Dünyanın dört bir yanından gelen seçkin otomotiv gazetecilerinin ve endüstriyel tasarım alanında uzman akademisyenlerden oluşan jüri tarafından “2009 Yılı Dünya Tasarım Ödülü”ne layık görülen Fiat 500, finalde Citroen C5 Sedan ve Jaguar XF’i geride bırakarak bir başka başarının altına daha imzasını atmış oldu. 2004 yılından bu yana düzenli olarak her yıl verilen ve New York Otomobil Fuarı kapsamında açıklanan ödülü, geçtiğimiz sene Audi’nin R8 modeli kazanmıştı.
Daha önce COTY jüri üyeleri tarafından Avrupa'da “2008 Yılın Otomobili”; Auto Express dergisi tarafından “2008 Yılın En İyi Şehir Otomobili” ve Car Dergisi tarafından “Yılın Otomobili” gibi ödüllere de layık görülen Fiat 500, son olarak İngiltere’de de “Yılın Şehir Otomobili” unvanını elde etmişti. Düşük emisyona sahip çevreci motorları ve düşük kullanım maliyetlerinin yanı sıra çekici tasarımı ve keyif veren sürüş özellikleriyle farklılığını ortaya koymayı başaran Fiat 500, ülkemizde de ÖTV sonrası 25 bin 230 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılıyor. kaynak mynet otomotiv haberleri Fiat 500'e "2009 Yılının Tasarım Ödülü" (https://otomobil.mynet.com/haberler/1215-fiat-500e-2009-yilinin-tasarim-odulu)

fgezgini
19/04/2009, 17:48
Bu video'da fiat 500'ze çakma diyen ve mini'nin memleketi olan İngiltere'de yapılan bir testin videosu. İnceleme böyle yapılır dedittiriyor insana...

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (https://www.youtube.com/watch?v=_Zpu-5qRSRA&NR=1)