PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abarth modifiyesi yapan yer var mı?

medxr
15/04/2009, 19:50
Mrb arkdslar resimlerdeki abarth sis farı ( yuvası farklı ) ve marçbiel tarzı plastik cıtaları yaptırabılcegımız yer var mıdır? tahmını fiat ne olur ki?

ED 088
15/04/2009, 19:56
fiat servislerinde abarth orjinal parçalarını seçip sipariş verebiliyorsun. kendin incelemek istersen eper'in web sitesinde de bulabilirsin .

somurgen
15/04/2009, 20:25
bence on tampon tamamen değişik belki tamponla alakalıdır.

ABNEW
15/04/2009, 21:19
Evet, Abarth ın tampounu farklı

AGUS
15/04/2009, 22:34
ben benim aracımın vizesini bekliyorum ama şöyle diyebilirim şu an body kit'in çizimi ve dökümü hazır isteyen arkadaşlara kalıbını ancak ve ancak 7. aydan sonra verebilirim.... nedeni ilk önce benim aracımda görmek istiyorum bu kalıbı ve resimdeki orjinal halinin bire bir kopyası her noktası ile.... ortalama 1.000/1.500 tl mal olan bir polyester döküm olacak bilginize...

ED 088
15/04/2009, 22:37
Sezgin, projeler bir bir hayata geçiriliyor... Hadi hayırlısı.

makeles
15/04/2009, 23:35
abarth çamurluk ve davlumbazlarını da bulabilir miyiz? bence aracın görüntüsüne katkısı çok..

medxr
16/04/2009, 00:05
Tampon farklı ama yeniden tampon almak gibi bi düşünce içinde değilim çünkü mümkün olan en ekonomik sekilde halletmek istiyorum.Bu yüzden bursa daki meliset gibi yerlere gidip sis farını resimdeki gibi yapıp yapıp yapamayacaklarını merak ediorum asıl.Sanrım kesip biçip yapabilirler.Siyah çıtaların da cok masraflı olacaklarını sanmıorum acıkcası.Bu konuda fikri yada bilgisi olan varsa paylasırsa sevınrım..

orhanokay
16/04/2009, 09:38
Bu konuda ben de ne zamandır düşünüyordum, Abarth ın bu kadar seveni varsa niye orjinalinn aynısı olan bir Abarth Bodykit i yok ? Bir fiber uygulaması ve plastik döküm kalıplarıyla çözülebilecek bir iş ancak bunun tamamen aslına uygun bir şekilde tasarlanması ve pazarlanması gerekli bence. bunu yapabilecek bir ekiple birarada olmayı çok isterim.

Bodykit farklı renklerde olmalı yada siparişten sonra boyanma yöntemiyle renk sorunu çözümlenmeli, esseesse yada abarth jant ve lastik opsiyonu bodykite dahil edilmeli mi edilmemeli mi sorusu önemli, çamurluk vs gibi yerlerdeki plastik çitalar mutlaka olmalı, sis farı, armalar ve panjurlarda aslına sadık kalınarak hazırlanmalı vs....

dediğim gibi heyecan verici bir proje olur ve eminim deli gibi de satar.

civcivx
16/04/2009, 09:51
GP için görsel modifiye uygulamaları çok iyi değil maalesef. Sebebini bilmiyorum ama yerli üreticiler GP ile pek ilgilenmiyor. Yurtdışındaki uygulamaları da getirmekte pek isteksizler. Mesela hala kafama göre bir LED stop bulamadım.

Sportiflik ruhundan nasibini bile almamış marka-modeller için ise yığınla görsel modifiye ürünü var.

Buremir
16/04/2009, 23:58
yaptıracağınız bodykit'ler sonuçta fiberglas malzemeden yapılacak onlarda en ufak bir şeyde çatlayıp kırılacak tabii şahsi düşüncem

ben arabama severek bir bodykit yatıracak olsam orjinalini sipariş ederdim sonuçta çok aşırı bir değişiklik yok
4 çamurluk lastiği
2 marşbiyel bakaliti
1ön tampon ve panjurları
1 arka tampon altlığı

AGUS
17/04/2009, 01:05
Sezgin, projeler bir bir hayata geçiriliyor... Hadi hayırlısı.

zafer abi; bir farklılık yapmak lazım bence; hep tek kapı bir gp hayalimdi en nihayetinde tam istediğim tek kapı gp'me kavuştum sırada onu tam bir abarth'a benzetmek var ki; yaylar ve jantlar hazır, oz superturismo 17'' beyaz ve de 5cm yaylarım hazır.. tek bir şey oda bir body kit onunda pc'deki çizimleri hazırlıkları tamam start'a basıldığı zaman onlarında kalıpları hazır olucak ki işte dediğim gibi 7.aydan sonra tam bir esseesse geliyor ve sonrada motorunu kurcalamaya başlıyacağım... garajda dediğim gibi gözünüz üstümde olsun :D