PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkası adına plakama yazılan ceza

puntosever
14/04/2009, 00:25
Arkadaşlar anlatacağım bu olay bundan önceki Hyundai marka arcımla ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum.Aracı satmaya niyetlenmiştik,vergi dairesine temiz kağıdı almak için gittiğimizde aracın 2005/1 ayında tanımadığım bir vatandaş adına yazılmış 565 TL ceza borcunun olduğunu bunu ödemezsem temiz kağıdı veremeyeceklerini belirttiler.Ben de içimden saya saya işim görülsün diye bocu kapattım.Fakat şimdi cezaya itiraz etmek istiyorum.Bu kesinlikle haksız bir ceza, hiç alakam olmayan semtini bile bilmediğim bir yerde oturan vatandaşa benim arabamda nasıl ceza yazılır? İşin ilginç yanı vergi dairesindeki görevli bunun arkadan yani plakadan yazılmış bir ceza olduğunu belirtmesi.Madem plakadan yazılmış adı gecen vatandaş ne alaka? bu konuda değerli görüşlerinizi bekliyorum,özellikle cezaya hangi mercide itiraz edebileceğimi açıklarsanız sevinirim.Benim durumumda olan arkadaşlarda lütfen hikayelerini paylaşsınlar ki bundan sonra başkalarının başı yanmasın saygılarımla...:help:

anvil
14/04/2009, 15:31
Buraya bir bak Ömer.

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/824-%3D%3D-supriz-trafik-cezasi-nasil-iptal-edilir-%3D%3D.html

puntosever
14/04/2009, 20:10
Buraya bir bak Ömer.

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/824-%3D%3D-supriz-trafik-cezasi-nasil-iptal-edilir-%3D%3D.html
Hocam benim durum farklı ceza adıma yazılmadığı için dolayısıyla adresime herhangi bir tebliğ gönderilmesi de imkansız.Kaldı ki bu 4 sene önce yazılan bir ceza.Yine de verdiğin bilgiler için teşekkürler...

makeles
15/04/2009, 11:21
sahte plaka olayı olmasın..

erhan
15/04/2009, 12:03
ceza plakanıza yazılsa araç sizin adınıza değil mi? tebliğatın size gelmesi gerekir. gelmediyse aynı yolu deneyebilirsiniz.

OzzY
15/04/2009, 14:52
şöyle bişey olabilir, bu plaka sizden önce başkasına ait ise ozaman o kişiye yazılmış bi cezadır, muhtemelen o kişi ödemiştir. ancak vergi dairesi garip bi sistemle çalışıyo ödenmiş cezalar yıllar sonra sisteme girilebiliyo bu durumda tekrar ödenmemiş olarak çıkıyo. veya ödenmemiş cezalar henuz sisteme girilmediğinden satışta vs sorun çıkmıyo taa plaka başkasına geçtikten sonra sisteme giriliyo ve başkası adına sizin plakanızda ceza görünüyo :)

bu konuda İzmirdede problem olabilir :)

4 sene önce dedemin yediği ve ödediği 2-3 ay önce çıktı sistemde dekontla sildirdik.
3 sene önce alınan aracın plakasına ait 5 senelik başkası adına ceza görünüyo bişey yapmadık duruyo
benzer şekilde şuan alakasız bi araçta olan 3 sene önce sattığımız arabanın plakasına babamın adına ceza görünüyo :)

ne tesadüftürki sizde izmirdesiniz.

bad cat
15/04/2009, 22:27
büyük bi ihtimal plaka benzerliğidir.benim aracada gelmişti böyle bir ceza maliyede tanıdık varsa araştır bikaç telefonla bitiyo ama yoksa itiraz et az para değil sonuçta

narkoz30
16/04/2009, 09:24
Ödediğiniz para güme gitmiş devlet para alırken koyun verirken kurttur parayı geri almanız için dava açmanız gerekir ki bu da 400 tl ye maloluyor.

puntosever
16/04/2009, 20:24
Yorumlar için teşekkürler yine de ben şansımı deneyip bir itiraz edeyim şu cezaya bakalım sonuç ne olacak sizinle paylaşırım çıkan sonucu...